Robin Hood

• Česko Robin Hood (viac)

Po smrti kráľa Richarda Levie srdce (Danny Huston) sa statočný a bystrý lukostrelec Robin Longstride (Russell Crowe) rozhodne obrátiť vojne s Francúzmi chrbát a vrátiť sa späť do Británie, do chudobou, hladom, korupciou a strachom, predovšetkým však brutálnym šerifom (Matthew Macfadyen) drveného Nottinghamu. Len ťažko uveriť, že práve na tomto bohom zabudnutom mieste nájde niečo, v čo už ani nedúfal – domov, rodinu a lásku, v podobe odvážnej a nezlomnej vdovy Lady Marion Loxleyovej (Cate Blanchett), ktorá sa zvláštnym riadením osudu zrazu stane... Jeho manželkou! A keďže je hrdá žena spočiatku viac ako skeptická nielen k jeho pohnútkam, ale i k nemu ako k mužov... Rozhodne sa získať si jej dôveru i náklonnosť, a tak sa obklopí skupinkou podobne zmýšľajúcich mužov a spolu s nimi sa rozhodne nielen vzdorovať šerifovi všade, kde je to len trochu možné, ale predovšetkým postarať sa o potrebných tým najjednoduchším a súčasne najspravodlivejším spôsobom - bohatým brať a chudobným dávať! Nanešťastie však jeho desaťročiami vojny oslabenej vlasti hrozí oveľa väčšie nebezpečenstvo, a tak sa Robin, azda najnepravdepodobnejší zo všetkých hrdinov, spolu so svojimi spojencami musí pokúsiť o nepredstaviteľné – zabrániť krvavej občianskej vojne a pokúsiť sa vrátiť Anglicku niekdajšiu slávu a jeho korune stratený lesk! (TV Markíza)

mudvayner

Je to dobrý film, lepší než tři, alůe na čtyři to zas nemá. Když to člověk porovná s díly jako Gladiator, Brave Heart a podobné výpravné filmy, prostě tomu spoustu věcí chybí. Nesmím ale zapomenout vyzvednout hudební stránku, ta je velice povedená. Samotný film je spíše takovým prequelem k Robinovi, kterého všichni známe - skákajícího po stromech sherwoodského lesa a okrádajícího královy chlapce, aby vzápětí mohl rozdávat chudým. V tomhle filmu s ním král jen pěkně vyjebal :D Z Robina Hooda jako filmu se legenda nestane, nezachránil to ani Russel Crowe, ani Scottova celkem kvalitní režie. Nic nečekejte jako já a zklamaní nebudete, ten film je dobrý, ale jen dobrý. ()

Design

První věc co mě napadlo po konci filmu byla: Proč se to vlastně jmenuje Robin Hood. To každý potom čeká zelené kamizolky, přepadávačky v lese, a bohatým bral a chudým dával. A v tomhle filmu je to úplně jinak. Děj je zajímavý, pojednává o dobách před Robinem Hoodem. Takže jsou to spíš rytířské tažení a pak návrat domů. Nejvíc se mi asi líbily chvíle, kdy se Robin vrátil domů a hrál sira Roberta, myslím že to Russelovi a Cate sedlo. Jinak bojové scény jsou taky na velmi slušné úrovni. Ve zkratce dobrý film, občas trošku nudí. Ale příště radši ne Robin Hood :-) ()

Slunkoo

Pozrel som si v jeden deň Centurion a potom Robina a môžem povedať tieto filmy ma naozaj dostali. Zatiaľ čo Centurion bol sivý mrazivý a bolo tam viac krvi a násilia, tak v Robinovi to bolo kontrastnejšie viac romantiky nie toľko krvi ale ta dĺžka toho filmu to dobre zobrazenie života v ten čas a boje stali zato.Dokonca ma prekvapil aj koniec od ktorého som čakal čosi zle ale nestalo sa. Snáď najlepšie historické filmy v roku 2010 a už iné lepšie ani nečakám. ()

zberatel

Scottov "prequel" ku Costnerovmu Robinovi so skvelou plejadou hercov a vybornej hudby. Nie kazdemu sadne "iny" uhol pohladu na legendu, ale rozhodne je to poctiva Scottovka ktora stoji za pozretie. ()

Withree

Poctivá historická podívaná, která neurazí, ani nepřekvapí. Potěší záporák Mark Strong. Ale o Robinu Hoodovi ten film ani moc není, když se z Longstrieda stane Hood až v posledních scénách filmu. Od Scotta a Crowa jsme čekali více no. ()

MeaCulpa

Dost odlšný pohled na postavu legendárního zbojníka. Robina potkáváme ještě jako vojáka na křížové výpravě, který se za Robina z Loxley nejprve vydává a poté donucen okolnostmi převezme jeho roli. Jako osvícený vůdce sjednotí anglické lordy a zabrání invazi na anglickou půdu. Scottův Robin je těžce překombinovaný na což doplácí v poslední půlhodině, která sice je správně epická, ale linka s Robinovým mrtvým otcem po němž se Robin stane sjednotitelem lidu je prostě naprosto zbytečná. ()

Forty-

Vedeli ste, ako sa stal Robin Hood Robinom Hoodom? Tento film pojednáva presne o udalostiach pred vznikom tejto legendy. Aj napriek mojim skeptickým očakávaniam som bol z filmu milo prekvapený. Všetky dobové udalosti tak jemne zabalené a divácky prikrášlené, perfektný Russel Crowe v hlavnej úlohe, výborná kamera, výborné bitky (obzvlášť epická bitka na konci). Snáď len zbytočne dlhé a miestami nudné, ale inak rozhodne dobrá voľba pre celovečerný film. ()

ER

Ridley Scott je až příliš namlsán úspěchem Gladiátora a i když už v Království nebeském se mohl přesvědčit,že "nevstoupíš 2x do stejné řeky",tak se přesto o to pokusil.A dopadlo to ještě hůře.Dlouhá stopáž,fádní děj a R.Crowe už neoplývá takovým charizmatem (i když je pořád koukatelný). Na závěr filmu uslyšíte...a tak se zrodil legenda o Robinu Hoodovi.Já na závěr dodávám...na kterou velmi rychle zapomenete. ()

kwaicheng

Myslel jsem že to bude výrazně horší, zejména do první poloviny filmu. Pak bohužel jako skoro vždy nastoupil patos a blbosti. Například ten šoumen, který v jednom kuse vyhrával jakési liebessongy, Galadriel, která se pro mě zcela nepochopitelně nasoukala do hunckapu a jala se místo vařečkou ohánět kordíkem, vedouce partu děcek, které přišly nejspíše z jiného filmu, poněvadž na těch svých pouťových herkách do bitevní vřavy vůbec nezapadaly. Jinak to bylo vcelku ok, možná zbytečně dlouhé. Kevin Durand mi do Anglie dvanáctého století vůbec nezapadal, poněvadž se na plátně vyjímal jako pornoherec, který si na natáčení Robina Hooda odskočil v pauze z natáčení Robina Úda. Chyběla tomu dynamika. ()

Candid

Začalo to dost slibně- vizuálně je Robin Hood udělaný moc pěkně a příběh působí velice svěže v porovnání s klasickou legendou, tomu ale nahrává především ohranost původního příběhu, kde už by jistě bylo tvrdším oříškem znovu diváka oslnit a to obzvlášť při takové dlouhé stopáži, jakou má tento film. Tady ale vše působí vcelku svižně a ke všemu celým filmem prosakuje charisma silných hereckých obsobností jako je Russell Crowe, Mark Strong a v neposlední řadě Cate Blanchett. Bohužel to ale nic nemění na tom, že jako celek, a to hlavně díky poslední třetině filmu, je to celé moc pohádkové a klišovité. Pocity trapnosti vyvolává už sama přehnaná hrdinnost hlavní postavy a korunu všemu nasazuje finálová bitva, kde už pomalu máte chuť vlézt za gauč, protože tohle už někdo, sakra, přehnal... Ta neuvěřitelnost filmu hodně škodí. ()

Toochman

Vůbec nechápu, co se komu nelíbí. Scott rozhodně, co do řemesla, nezklamal. A už vůbec bych neřekl, že někoho vykrádá. Naopak nabízí slavnou legendu jinak než všichni před ním a nerozdíl od předchozích zpracování použil i některá historická fakta. Celkově si myslím, že atmosféru doby a zkaženou morálku nejvyšší šlechty zachytili tvůrci pěkně. ()

netWoor

Odmyslíme-li si název filmu, který s tím, co se na plátně děje, nemá nic společného, je první polovina snímku ucházející. Jakmile ale pan slepota přijme Russella za syna, mám dojem, že se Ridley zbláznil. A mnozí ze zdejších recenzentů s ním. Kameník, co je filosof a komunistickou propagandou nadchne jak šlechtu (no, to určitě) tak poddané? Král, náhle se objevivší mezi rebely, kteří ho jdou svrhnout a všechny ty plky okolo? Králův zmocněnec s francouzským oddílem drancující kostely? Robinova manželka v čele vojska v závěrečné trapné bitvě? A to vylodění? Nebudu se rozepisovat, ale rád s kýmkoli podiskutuju, co ho na tom uchvátilo. Strašná slátanina a body dávám jen za tu první půlku ... ()

Luckyman

Ďalší kvalitný snímok od Ridleyho Scotta s Russellom Crowom v hlavnej úlohe. Myslel som, že to je nejaký remake alebo niečo také, ale udalosti v tomto filme sú ešte predtým ako Sa Robin Longstride stane Robinom Hoodom. Pri obliehaní francúzskeho hradu si kuchár len tak náhodne vystrelí a div sa svete, trafí kráľa Richarda a Robin spolu s Willom, malým Johnom a ostatnými sa rozhodne rýchlo dostať preč a hlavne späť domov do Anglicka. Majú však tú smolu, že natrafia na menšie vojsko, ktoré malo za úlohu dostať kráľa Richarda do pasce a peripetie sa začínajú ... Skvelý film s kvalitnými hereckými výkonmi. ()

Petulka88

Nové dobrodružství Robina Hooda dopadlo jako mírně nadprůměrný film. Je to opravdu netypický příběh o legendárním Sherwoodském zbojníkovi. Většina postav je úplně jiných než jak je na ně většina diváků zvyklá. Richard Lví srdce zemře hned na začátku, z šerifa Nottinghamu se stala v podstatě nedůležitá vedlejší postava a na nějakého Guye z Gisburne rovnou zapomeňte. Částečně by se to dalo omluvit tím, že film vypráví o zrodu legendy o Robinu Hoodovi. A divák si aspoň může říct, že je tady nějaká snaha o vlastní nápad. Horší ale je, že se nemůžu zbavit dojmu, že celý film je tak nějak nijaký. 150 minut uplynulo, ale film na mě absolutně nijak nezapůsobil. A to je asi docela chyba, když je mi po celou dobu naprosto jedno co se stane v příští minutě. Navíc některé scény jsou až nudné. Pravda, na konci se dočkáme menší středověké operace Overlord, ale ani tady se žádný zázrak nekoná. Celkově je asi Robin Hood lepší než rozvleklé Království nebeské, ale od režiséra jako je Ridley Scott bych asi čekal trošku jinačí kalibr. Nejlepším Robinem Hoodem tak pro mě i nadále zůstává televizní Robin of Sherwood. ()

E lan

Ridley je Ridley, film se samozřejmě povedl, název filmu je samozřejmě jen prodejní argument, jinak se jedná o dobrodružnou podívanou, která s Alexandrem Dumasem nemá nic společného. Celkově děj velmi pěkně utíká, akční scény jsou velmi profesionální, příběh není špatný. Co je ovšem tragické, tak to je český dabing, který ničí celý zážitek z filmu. Jestli budete moci, tak se mu doporučuji vyhnout. ()

jiriks

asi se nevyhnu porovnání s původní verzí s Kevinem Costnerem, ale přijdou mi od sebe hodně odlišné..jde vlastně o úplně jiné vyprávění, které se více blíží pravdě, proto bych ji hodnotil výše a kladněji. Král Jan, Richardův slabší odvar, byl úlisný, zbabělý a muž beze cti, Robinův otec mi přišel jako předchůdce Marxe, komanči z něj musejí mít radost ;-), Robin je takový, jak jej všichni známe, Marion oddaná, moudrá, mnich vařící medovinu, Sherwoodský les, šíp mířící přesně... ()

RajAthen

Ridley Scott je pro mě vynikající řemeslník a každý halíř dokáže naplno využít k vytvoření pastvy pro oči. To je fakt. Faktem také však bohužel je, že v jeho filmech se začíná stále více rozevírat propast mezi snahou o faktické a reálné podání událostí a mezi příběhy o vyvolených hrdinech, kde se zkrátka zjednodušuje a Štěstěna je přející družka. Gladiátor byl všeobecně přijat s takovým nadšením, protože v popředí byl hrdina. Balian to měl těžší, protože do popředí šly historické události. Robin lavíruje mezi obě přístupy a škodí mu to. Přesto mu nelze odepřít skvělou atmosféru, obsazení snad všech postav, výpravu i hudbu. Hlavně se zde nachází ta nejcharizmatičtější lady Mariana, co kdy byla. Na druhou stranu již Peter Jackson přišel svého času na to, že ženské postavě nemusíte dát meč do ruky, aby jste ukázal její vnitřní sílu, zvláště tak dobže zahrané. A co, že by se film měl spíše jmenovat Robin begins? No a co. V souvislosti s tím jsem si užil krásně zbytečného a slabošského Nothinghanského šerifa. Nejlepší Robin již stejně navždy bude krásně naivní Král zbojníků, Scott si musí vybrat, kterou cestou se dá on. Čistě za Marion dávám o bodík navíc. ()

haroska

Sice oceňuji jiný pohled na historickou ikonu Robina Hooda,nicméně mé představy byli stejně zklamány.Mnohem radši bych sledovala toho rošťáka a zbojníka co bohatým bral a chudým dával,než výpravu o tom jak se jím stal.Asi sem historický ignorant.A když už se tam objevila láska mezi Crowem a Blanchett,stejně pro mne to jiskření moc nefungovalo.Nemůžu tomu upřít že výprava to byla docela fajn,bojové scény dobře natočené a hudba krásná. ()

krizi

Ten název asi nikdy nepochopím, vždyť s Robinem Hoodem to má jen pramálo společného. Ale i přesto mě Crowe svým herectvím dostal... ()

alienemo

Pokiaľ sa dokážete oslobodiť od vžitých predsudkov o Robinovi Hoodovi je tento film priamo pre vás. Dejovo sa nám Scott snaží priblížiť prečo a ako sa obyčajný lučištník stal Robinom Hoodom, po filmovej stránke tu máme skvelo zahrané postavy, jednoduchšie dialogy, vynikajúcu výpravu a hudbu. Čo mi pri tomto filme najviac prekážalo je jeho tempo. Nejde ani o samotnú dľžku filmu, ani nemá naťahané časti, skôr je to z môjho pohľadu rovnake pomalé tempo od začiatku do konca bez nejakých väčších výkyvov. V každom prípade slušný film z ktorého si však nebudem pamätať toľko ako zo spracovania Kevina Reynoldsa z 1991 ()

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

01.08.2016

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

16.05.2014

Pokud chcete v Hollywoodu natočit oslnivou sci-fi nebo velkolepý historický film, nejdřív byste měli jít za Ridley Scottem. Šestasedmdesátiletá legenda má na kontě filmy jako Blade Runner, Vetřelec… (viac)

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

18.10.2012

Bourne nabírá luxusní protivníky

Bourne nabírá luxusní protivníky

24.07.2011

Tony Gilroy očividně napsal pro The Bourne Legacy parádní scénář. Film, který bude tentokrát i režírovat, totiž láká čím dál hvězdnější obsazení. Nejdřív hlavní roli získal Jeremy Renner (nebude hrát… (viac)