Robin Hood

• Česko Robin Hood (viac)

Po smrti kráľa Richarda Levie srdce (Danny Huston) sa statočný a bystrý lukostrelec Robin Longstride (Russell Crowe) rozhodne obrátiť vojne s Francúzmi chrbát a vrátiť sa späť do Británie, do chudobou, hladom, korupciou a strachom, predovšetkým však brutálnym šerifom (Matthew Macfadyen) drveného Nottinghamu. Len ťažko uveriť, že práve na tomto bohom zabudnutom mieste nájde niečo, v čo už ani nedúfal – domov, rodinu a lásku, v podobe odvážnej a nezlomnej vdovy Lady Marion Loxleyovej (Cate Blanchett), ktorá sa zvláštnym riadením osudu zrazu stane... Jeho manželkou! A keďže je hrdá žena spočiatku viac ako skeptická nielen k jeho pohnútkam, ale i k nemu ako k mužov... Rozhodne sa získať si jej dôveru i náklonnosť, a tak sa obklopí skupinkou podobne zmýšľajúcich mužov a spolu s nimi sa rozhodne nielen vzdorovať šerifovi všade, kde je to len trochu možné, ale predovšetkým postarať sa o potrebných tým najjednoduchším a súčasne najspravodlivejším spôsobom - bohatým brať a chudobným dávať! Nanešťastie však jeho desaťročiami vojny oslabenej vlasti hrozí oveľa väčšie nebezpečenstvo, a tak sa Robin, azda najnepravdepodobnejší zo všetkých hrdinov, spolu so svojimi spojencami musí pokúsiť o nepredstaviteľné – zabrániť krvavej občianskej vojne a pokúsiť sa vrátiť Anglicku niekdajšiu slávu a jeho korune stratený lesk! (TV Markíza)

MissDark

Myslím, že když režisér jednou natočí něco dokonalého a nezapomenutelného, jeho další filmy (aniž by se o to třeba snažil sám podruhé) jsou v takovém očekávání, že většinou zklamou. I když kdyby se tento film podal jako od režiséra Noname, všichni by jen zírali. Jsou tam sice slabší momenty, klišé a propracovanost by mohla být vyšší, ale co bysme chtěli? Crowe hraje jako vždy velice dobře a co na tom, že už mu táhne na padesátku. A navíc se s Cate k sobě hodí a celý ten příběh je vlastně velmi dobrý. Já jsem odcházela s pocitem rozvráceným.. Lehké zklamání, že Ridley mohl být lepší, ale s nadšením, že tak hrozné jako jsem si o tom četla v mnoha recezních to také nebylo.. ()

limited

Mohl to být nádherný historický velkofilm na motivy Robina Hooda, ale naprostá neschopnost plynulého vyprávění a zahlcenost logickýma nesmyslema je tak tristní, že to sráží film minimálně o třídu níž. 6/10 ()

maxs

Celkový dojem - spíš zklamáním byl ... Film se mohl jmenovat "Zbojník z Anglie", s Robinem jsem podobnost nenašel, stále jsem čekal na "chudým dávat bohatým brát" ale viděl jsem jen zmateného Crowa.. Asi jsem v tomto směru konzerva, ale víc bych uvítal přepracovanou klasickou verzi Robina Hooda než speudo-Robina Hooda ve zbrusu novém kabátu. Akční scény se zdařily, stejně jako to R.Scott ukázal dříve, tady si divák zamlaská :) ()

Vampira

Název je trochu zavádějící, ale dejme tomu, když je člověk dopředu varovaný tak nevadí, že je to trochu jinak než obvykle. Koneckonců kdo má koukat pořád na to samý. Bohužel je to film, který je ukázkový příklad totálního průměru. Není špatný, ale chybí mu to "něco" co dělá z dobře odvedeného řemesla nezapomenutelný zážitek. Herecké obsazení je skvělé, hlavní padouch Mark Strong je vyloženě luxusní, Russell je fajn jako vždy a Cate jako Marion je rozhodně zajímavá. Jediná naprosto zbytečná postava byl asi šerif z Nottingamu, vzhledem k ději dost bezvýznamná figurka. Dokonce to nebyla ani taková agitka jak naznačoval trailer (rise and rise again..blablabla). A stejně to nefunguje, což je vysloveně škoda. ()

Kesinka

Když jsem na tento film šla, pochopitelně mě lákal Russel Crowe v hlavní roli. Jenomže další Maximus Decimus se nekonal. Uznávám, že mu role kladných drsňáků vpodstatě sedí, ale bývalé slávy už v tomto snímku rozhodně nedosáhl. Chvílemi jsem si říkala, jestli opět nepříseděl Tarantino bo během prvních 10 minut zmírali davy. Kdybych tušila, že jdu vpodstatě na válečný film, nikdo mě tam nedostane. Dokud film vlastně neskončil, tak jsem netušila, proč se jmenuje Robin Hood. Není to ani tak jiné zpracování, jako počátek legendy. Ale v tom případě tak měl být označen. 3 hvězdy dávám za Cate Blanchet, o které si myslím, že je dámou mezi herečkami. I zde předvedla koukatelný výkon. ()

luciluci

(kinoverzia) - keď sa spoja tvorcovia zvučných mien, ktorí už toho vo filmovom priemysle nemálo dokázali, človek očakáva kvalitu. No v tomto prípade sa jej, okrem výpravných bojových scén, záberov krásnej prírody a hereckých výkonov niektorých protagonistov, moc nedočká. Režisérsky sú síce jednotlivé scény zvládnuté, ale film ako celok riadne kríva a potreboval by barličky. Scenár má množstvo slepých miest, ktoré by potrebovali prepracovať. Mám z toho dojem, že scenáristom buď horel termín a nemali na nič prepracovanejšie čas, alebo to proste a jednoducho odflákli. Postavy sú prvoplánovité a ničím neprekvapia. Naštastie aspoň herci z nich vyťažili maximum (teda ako ktorí). Mark Strong - skvelý, Cate Blanchett - výborná, Max von Sidow - taktiež, ale Russell Crowe tu nepodal ani sedemdesiat percentný výkon (rozhodne sme od neho už vydeli ďaleko lepšie výkony). Castingu by sa dalo vytknúť, že medzi Cate Blanchett a Russellom Croweom nejako chýbala chémia. Film má zopár scén, bez ktorých by sa aj zaobišiel, a naopak niektoré scény vyšli v konečnom výsledku povrchne. Bojové scény boli postrihané tak, že som z toho ani nevedela kto je kto a kto proti komu vlastne bojuje. No nebolo to na škodu filmu, strihač tým aspoň vytvoril dojem chaosu v boji. Príbeh o tom, čo viedlo k tomu, že sa Robin L. stal Robinom H. by bol iste veľmi dobrý, ale chcelo by to premakanejší scenár a precítenejšie scény. Takto vyznieva len ako povrchný, chvíľami až príliš naivný historický nepodarok. ()

elgato

za ten záběr, kdy jsem se ocitl při vylodění amíků v Normandii na dřevěných pontonech, přihodím tu hvězdu. Jinak mi přijde že štáb udělal (jak se říká po vzoru brouka) z hovna kuličku ... tedy, oni nejdříve scénaristé udělali z kuličky hovno a pak teprv... Začínají mě bavit holyvoodské historie z posledních let, Tarantino nechá Hitlera upálit v kině, Scott pošle Robina Hooda porazit francouze a to jsem ještě neviděl Kněžnu Libuši http://www.csfd.cz/film/241802-knezna-libuse/ ()

SCarter

Líbí se mi pojetí, fajn nápad. Občasně mi neseděla kamera, každopádně posledních 30minut bylo peklo. Záběry z druhé světové pouze tam byly koně a chyběla letadla. Banda malých kluků s klackama co vypadají jako když utekli z Nekonečného příběhu. A završuje to věta v titulcích od krále Francie "Otočte loď. vrátíme se později." Den po tomto filmu jsem s kamarády viděla Prince z Persie... jim se líbí Princ a já raději Robina. Věc vkusu. ()

Dejvidos

Film sa začína fantasticky. Moje očakávania prvú polhodinu vyleteli vysoko. Príbeh má od začiatku nábeh na problémy, ktoré majú nastať, ale akosi nenastanú. Poslednú hodinu som čakal, kedy môžem ísť z kina preč. Kto kedy chcel vidieť ROBINA HOODA na koni ako sa oháňa sekerkou?! A tú staromódnu bitku pri konci s „dojímavou“ hudbou si teda naozaj mohol Scott odpustiť. Film má končiť tak, že sa končí časť, ktorú divák nepozná a začína legenda, ktorú každý dobre pozná. Ale na mňa to ten efekt nemalo a nechápal som, prečo pozerám film a ZRAZU čítam titulky. 3 hviezdičky dávam LEN pre moju slabosť k Ridleymu a Russellovi, pre zopár podarených „scottovských“ záberov a hlavne pre vynikajúcu úvodnú bitku. ()

dadiak22

Mňa Robin Hood moc nenatchol. Čakal som niečo lepšie bolo tam málo akcie ale zas skvelý Russell Crowe ma donútil dať tomúto filmu vyššie hodnotenie. Samotný Robin Hood je výborná legenda ktorú výborne spracoval Ridley Scott strašne som chcel tomúto filmu dať lepšie hodnotenie ale nemohol som. Vravím keby tam bolo viac akcie mimochodom akcia bolo prvých 15 minút a ku koncu pol hodinu ale jadro filmu bolo oničom . Zaslúžených 75% ()

GizmoD

Svojske ponatie Robina Hooda ako hrdinu a zachrancu Britanie, ktory sa kvoli zavisti noveho krala az na konci stane tym Robinom Hoodom akeho vsetci pozname. Dobri herci (zaujimave spojenie Crowe + Blanchett), kostymy aj cela vyprava, pekne bitky, hoci ich mohlo byt viac. ()

E.Company

Pěkné lokace, obsazení. Byl jsem spokojen. Jen to vylodění alá Zachraňte vojína Hooda na pláži v šípové přestřelce s efektními záběry pod vodu si mohl Scott odpustit. ()

Roper

Uz dlho som nenapisal komentar, ale tento film mi nedal inu moznost. Nazval by som ho mojim najvacsim sklamanim poslednych rokov. Scenar nic, herecke vykony nic, audio-vizualna stranka nic, emocie nic, pocit po filme tragicky. Spolupraca Crowa a Scotta dopadla diametralne odlisne ako tomu bolo v pripade Gladiatora. Mal som co robit, aby som tento brak dopozeral a po zaverecnej scene som si priam slastne povedal, chvala bohu... ()

Lisnikus

Po včerejším zkouknutí nemám slov... Spuchlej starej Russell se svými ještě strašnějšími spolubojovníky dali vzniknout snad nejhoršímu stvárnění Robina Hooda v historii.. Celej film to vypadalo jak kdyby všichni herci chtěli svoji roli odehrát a rychle pryč..Souboje velice nevýrazné až béčkové...Trochu jsem čekal aspoň od Marka Addyho (do naha, příběh rytíře), že bude trochu prdel, ale nic z toho se nekonalo.. Snad jen nestárnoucí Cate Blanchett ve své roli nezklamala... Strašnej odpad a jedna hvězda jen za Cate Blanchett a Williama Hurta... ()

Smoldo56

Najťažšie sa hodnotia tie filmy, o ktorích ste boli až do prvého pozretia presvedčení, že pomocou výborného režiséra sa nedá natočiť zlý film, potom ale príde mierne sklamanie a pocit že sa z toho dalo vycucať viac. Ridley Scott a Russell Crowe sa snád pre seba narodili. Vyšlo im to v Gladiátorovi, Americkom Gangstrovi a nielen to. Ale raz musel prísť film, ktorý nebude tak úplne zlý ale ani dobrý. Robin Hood je skrátka len prequelom k legende o zbojníkovi a napriek tomu že tu máme epické boje, velkú lásku, rozmanité lokácie a opäť bravúrnych hercov (Russell stáre nezostárol) sa neubránite pocitu že sa pozeráte na niečo lacné, nudné a druhý krát to už ani nebudete chcieť vidieť. Keď prekusnete fakt že to mohlo dopadnúť oveľa lepšie a zabudnete na všetky WTF scény (vylodenie), dostanete celkom pozeratelný film, ktorý ponúka celkom slušnú porciu akcie, nezabudnite si však popcorn, možno práve vďaka nemu ostanete do konca. ()

Crtcus

Úžasně originálně pojatá legenda - konečně dokázali opustit zažitou šablonu a udělat něco nového, hodnověrnějšího. Filmu nemám, co bych vytknul - určitě je mnohem lepší, osobitější, než Gladiátor. Stěžovat si, že je to slepenec pěti tisíc filmů je naprostný nesmysl :-) (to je jako říkat, že všechny knihy jsou stejné, protože jsou v nich stejně napsaná slova), a trošku slabší bitevnny mi vůbec nevadili - holt Holywood už naučil že stačí chlapa v brnění klepnout (když to udeří Hrdina) a on prostě padne. ()

_Samael

Ten s Costnerom bol v mojich očiach lepši, ale to je len subjektívny názor. Tomuto filmu nieje z technickej stránky veľa čo vytknúť. Mne len nesedela ta alternatívna story na to kto Robin Hood vlastne bol. ()

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

01.08.2016

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

16.05.2014

Pokud chcete v Hollywoodu natočit oslnivou sci-fi nebo velkolepý historický film, nejdřív byste měli jít za Ridley Scottem. Šestasedmdesátiletá legenda má na kontě filmy jako Blade Runner, Vetřelec… (viac)

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

18.10.2012

Bourne nabírá luxusní protivníky

Bourne nabírá luxusní protivníky

24.07.2011

Tony Gilroy očividně napsal pro The Bourne Legacy parádní scénář. Film, který bude tentokrát i režírovat, totiž láká čím dál hvězdnější obsazení. Nejdřív hlavní roli získal Jeremy Renner (nebude hrát… (viac)