Robin Hood

• Česko Robin Hood (viac)

Po smrti kráľa Richarda Levie srdce (Danny Huston) sa statočný a bystrý lukostrelec Robin Longstride (Russell Crowe) rozhodne obrátiť vojne s Francúzmi chrbát a vrátiť sa späť do Británie, do chudobou, hladom, korupciou a strachom, predovšetkým však brutálnym šerifom (Matthew Macfadyen) drveného Nottinghamu. Len ťažko uveriť, že práve na tomto bohom zabudnutom mieste nájde niečo, v čo už ani nedúfal – domov, rodinu a lásku, v podobe odvážnej a nezlomnej vdovy Lady Marion Loxleyovej (Cate Blanchett), ktorá sa zvláštnym riadením osudu zrazu stane... Jeho manželkou! A keďže je hrdá žena spočiatku viac ako skeptická nielen k jeho pohnútkam, ale i k nemu ako k mužov... Rozhodne sa získať si jej dôveru i náklonnosť, a tak sa obklopí skupinkou podobne zmýšľajúcich mužov a spolu s nimi sa rozhodne nielen vzdorovať šerifovi všade, kde je to len trochu možné, ale predovšetkým postarať sa o potrebných tým najjednoduchším a súčasne najspravodlivejším spôsobom - bohatým brať a chudobným dávať! Nanešťastie však jeho desaťročiami vojny oslabenej vlasti hrozí oveľa väčšie nebezpečenstvo, a tak sa Robin, azda najnepravdepodobnejší zo všetkých hrdinov, spolu so svojimi spojencami musí pokúsiť o nepredstaviteľné – zabrániť krvavej občianskej vojne a pokúsiť sa vrátiť Anglicku niekdajšiu slávu a jeho korune stratený lesk! (TV Markíza)

breckakamil

Veľmi netradičné poňatie klasiky. Film sa volá Robin Hood, ale kľudne to mohlo byť aj Francúzko vs Anglicko, väčšina filmu sa tu rieši globálny boj a nie tie dobrodružné Sheerwoodské - bohatým ber a chudým daj (čakám na to v pokračovaní, ak bude). Crowe je ok. Bitky slabšie pre chaotickú kameru. Dobrý kasting ale nevyužitý potenciál. Film, ktorý po zhliadnutí nebehá vo vašej hlave a ktorý si nechcete pozrieť znova je film na oddych. Jo. Neutrálne 3* ()

Bogrant

Film, ktorý sa ''akože'' podobá na kráľa zbojníkov, ale má od neho riadne ďaleko. Je to iba pekne vykostýmovaná a slušne zahraná historická rozprávka pre starších, ktorá ani dokonca nemá na to, aby bola veľkým blockbusterom. Scott s Russellom si svoje epické boje už vyčerpali v Gladiátorovi a radšej ich znovu uvidím pri pohári dobrého vína. ()

VashCZ

Převeliká škoda. Rozpočet evidentně byl, herci tak napůl, vůle režiséra malá. Kromě staršího a líného Crowa herci hráli na pohodu. Oceňuji třeba bilanci, jakou musel být vykreslen anglický král, aby role fungovala. Nejdřív povaleč, pak kruťas, pak směšný, na závěr zase roajálně krutý. Těžké, ale povedlo se. Co ale neoceňuji je celkové zpracování. Konče závěrečnou bitvou, kdy se líbají uprostřed boje a tlustý mnich starající se o včely se stává bojovým mnichem, který přejel půlku anglie za dva dny. Bohužel neuvěřitelných scén je tam jak hráchu v hrachovce. A taky to tak chutná. Dlouho už asi neuvidím film ve kterém cihly a prkna páčí plochou stranou meče. 40% ()

Xmarc

Jsem z toho filmu smutnej, páč jsem se nedozvěděl to nejdůležitější - kdo tomu týpkovi zastřihnul ofinu! Nebo to nebyl Robin Kapuce, ale Kryštůfek Robin??? :-O ()

AfroCmx

Robin Hood bez Robina Hooda. Z luku si vystřelí všeho všudy 5x, pořádná pytlařina v Sherwoodu nikde. Aspon že ten Russell byl zas tak užásnej jako vždycky. ()

Miroslav.Zac

Nevím, jestli kritici film hejtují, protože byl špatný, nebo proto, že nesnášejí Russella Crowea. Mě se líbil, Crowe mi na Hooda seděl jak vzhledově, tak charakterově, a co dělá mimo film, mě nezajímá. ()

MiaDee

Netusim, co pan Scott a scenarista tohto filmu snupu, ale musi to byt dobry material.....to, ze komparz, a casto aj hlavni akteri mali na sebe oblecenie a doplnky absolutne nezodpovedajuce historickym realiam, by som prehryzla...ale akesi "vylodenie" v anglicku ala spojenci v normandii, to uz bolo privela:D:D na tomto filme som sa pobavila a jediny dovod, preco nie je odpadom je Russel Crowe a zopar ale naozaj len zopar peknych zaberov.... ()

bemygirl

Takže Robin Hood. . . No zdá se že Ridley Scott hodně překopal historii. Ale historické filmy já můžu,tak jsem se docela bavil. Russell Crowe chodil rok do posilky,zdá se:-) Byl jsem na něj zvědav. Neměl ovšem spíš hrát Krále Richarda a ne zbojníka Hooda? Možná příště. V každém případě všiml jsem si několika odkazů na Gladiátora,ale už to není ono. Věk nezastavíš Russelle. No jsem upřímně zvědavý s čím přijde Ridley Scott příště,nějaký velkofilm o Richardu ,lvím srdci s Crowem v hlavní roli by byl fajn. ()

RonnieR

Pekné štyri! Ridleyho Robin begins. Pohľad na ságu trochu inak, ale u mňa Pán režisér opäť zabodoval! Podľa mňa Russellovi títo historický hrdinovia sedia, má na to ten pravý ksicht. Pri odchode z kina som už na film nemyslel, jednoducho som sa 2 a pol hodiny bavil a dosť. Oddychovečka! 75%. ()

O_riginals

Moc prijemny film na ktery jsme byli v kine a byl jsem prekvapen po nepriznivych recenzich. Opravdu nevim co ostatni cekali ale byl jsem spokojen i manzelka a to je co rici:)) ()

vroubek

Osvěžující pohled na legendu Robina Hooda... Až na pár nudných momentů a evidentně nutných klišé, mne zpracování velmi mile překvapilo... ()

Dominikkk

Pekný námet, no celkové spracovanie filmu a vystihnutie atmosféry sa tento krát Scottovi nepodarili. Záverečná bitka, kde bojuje zopár vojakov, efekty žiadne. Russel Crowe sa opäť ako v gladiátorovi dotýkal zeme a hliny, no tento krát to vyznelo skôr komicky a až prehnane idealisticky. V celkovom meradle vznikol priemerný film, ktorý diváka nijak špeciálne nemôže osloviť. ()

popisek

Film, na který stojí za to se podívat, už jen ze zvědavosti dvojice Scott a Crowe. Určitě hodně lidí čekalo další megafilm v podání těchto dvou jako film Gladiátor, což si přiznejme, Robin Hood nedosahuje takové kvality. Neznamená to však zklámáním, aspoň tedy pro mne ne. Trošku je možná na vážkách jméno f ilmu, spíše je zde děj zaměřen na konflikt mezi anglií a francií než samotného Robina. Beru to jako za osobité a jiné podání této legendy. Nikoliv však nemění skutečnost na tom, že film není největším skvostem Ridleyho, ale i tak se jedná o velice zdařilý snímek, který si určitě zaslouží pozornost a hodnocení 4 hvězdiček. ()

Vicente

Dlouho jsem měl dilema z komentáře k tomuto filmu. Kdybych zapoměl na všechny seriály a filmy o tomto psanci z lesa- pak je docela dobrý. Bohužel je mám pořád v hlavě. Nečekal sem úplně nový příběh, tak sem půlku filmu přemýšlel co se děje. Russell je ovšem dobrý.Obecně platí, že toto je typ hrdiny pro něj jako dělaný. Cate také vytvořila zajímavou silnou ženu. Jako nový film o hrdinovi psanci-velmi dobré. Jako příběh Robina Hooda-------velmi průměrné. ()

annevelyn

Vcelku příjemný film, který bohužel v sobě nemá ani kapku potenciálu stát se velkofilmem. I přes velkolepé scény, výrazné herecké obsazení a tradičně honosnou výpravu celkovému efektu něco málo chybí. Dokonce i dialogy na mě působily příliš komediálně,jednoduše někdy i přízemně a s mimi i celková myšlenka filmu klesla na úroveň příjemného dobrodružného filmu ideálního na večer po těžkém dni. ()

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

01.08.2016

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

16.05.2014

Pokud chcete v Hollywoodu natočit oslnivou sci-fi nebo velkolepý historický film, nejdřív byste měli jít za Ridley Scottem. Šestasedmdesátiletá legenda má na kontě filmy jako Blade Runner, Vetřelec… (viac)

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

18.10.2012

Bourne nabírá luxusní protivníky

Bourne nabírá luxusní protivníky

24.07.2011

Tony Gilroy očividně napsal pro The Bourne Legacy parádní scénář. Film, který bude tentokrát i režírovat, totiž láká čím dál hvězdnější obsazení. Nejdřív hlavní roli získal Jeremy Renner (nebude hrát… (viac)