Bezcitný a sebevědomý pistolník Ben Wade (Russell Crowe) se svou bandou zločinců a vrahů přepadnou poštovní dostavník. Bez milosti postřílejí všechny členy doprovodu a uloupí velkou sumu peněz. Jenže každý jednou udělá chybu. Obávaný vůdce bandy Wade je zatčen. Rančer Dan Evans (Christian Bale) má dluh, který není schopen splatit. Za 200 $ se přidává k eskortě dobrovolníků, která Wadea musí živého dopravit k soudu v Yumě. Po cestě se oba protivníci, kteří jsou každý z naprosto rozdílných světů, snaží získat respekt toho druhého. Ale s Wadeovými zkušenostmi a bandou nelítostných zabijáků v zádech se transport stává drsným a téměř nesplnitelným úkolem. Oba tuší, že tahle cesta rozhoduje o jejich dalším osudu. Čas se krátí a vlak do Yumy odjíždí ve 3:10... (Intersonic)

g.laudeo

Zmar, zklamání, zrada a ke konci už skoro panika. Začátek vám totiž vsugeruje představu, že se budete pohybovat ve slušném čtyřhvězdičkovém segmentu, který nazvěme třeba "Eastwood", no a když to bude mít nějakou trhlinu, snížíte na 3 hvězdy a půjdete v klidu spát. Temné barvy, jasně rozdané karty, hlavní hrdina outsider, lamačem ženských srdcí spíše padouch. Plán přepravit se někam a něco tam stihnout je vždycky atraktivní. Co však už v první půli cesty nepoučitelná eskorta padouchovi dovolí, vás musí varovat. Pravé šílenství pak vypukne v hotelu a kolem něj. Kdo něco alespoň tuší o reáliích amerického Středozápadu v 19. století, ví, že i v tomto čase a prostoru existovala pravidla, a že se jen těžko mohlo stát, aby se desítky náhodně shromážděných občanů města či projíždějících nechaly během chvíle hromadně nakoupit k zavraždění šerifa a jeho mužů. Posun do B kategorie ale nebyl poslední posun směrem dolů. Trefnějšími charakteristikami druhé půle jsou fraška, parodie. Hlavní hrdina se najednou rozhodl, že mu peníze, které měly dostat rodinu z dluhů, a které měl najednou elegantně na talíři, nejsou dost blýštivou motivací. Najednou bylo rozhodující dokázat něco sám sobě a synkovi, a nejlépe tím, že se dá rozstřílet. Padoucha to tak dojalo, že z ničeho nic začal čile spolupracovat a s pouty na rukou vesele následoval hrdinu. A to samozřejmě už dávno předtím, než se tak stalo oficiálně po srdcervoucím a "všeodhalujícím" hrdinově projevu. K samotnému závěru není třeba moc dodávat. Samozřejmě, i veliký ničema může dojít k určité reflexi a získat na řadu věcí vlivem dramatických událostí alternativní pohled. Otázkou je, zda je nutno zachovat se k věrným přátelům takto poněkud nevděčně a zda není lepší vpálit si kulku do hlavy, než si udělat výlet ke smrti mnohem pomalejší. Ta jedna hvězdička je za Bena Fostera a jeho dokonale démonického deputy bosse Charlieho. ()

chrchel

Nikdy jsem nebyl ani zdaleka fanouškem Westernů, a filmu jsem vlastně dal šanci jen kvůli mé oblíbené dvojici Crowe a Bale. Musím ale říct - jsem opravdu rád, že jsem to udělal. Byl jsem víc než příjemně překvapen, jak mě film chytl. Navíc mě tu čekalo ještě jedno překvapení, pro mě dosud (alespoň jménem) neznámý Ben Foster, který svého banditu zahrál opravdu bezchybně. Je pravda že závěrečný twist je poněkud... Mno, řekněme nečekaný, a k náladě filmu možná ne úplně pasující, ale stejně mi to nebránilo si užít tuto dvouhodinovou jízdu divokým západem. ()

calculus

"... a ještě pět dolarů navíc za to, žes mě naštval!" Dva tvrďáci se trošku pohecují, vypadá to slibně, jenže pak se jeden druhému pěkně vyzpovídá a v padouchovi se pohnou city:-) I tak se mi na to dobře dívalo, Crowe i Bale potvrdili svoji třídu. ()

Hruskovice

Kdybych se měl charakterizovat čeho jsem největší fanda tak to budou westerny a to především spaghetti, ale nepohrdnu jakýmkoliv povedeným filmem z této oblasti. Miluju na nich to, jak se vše řídí jednoduchými ale krutými pravidly, jak dobro, které je někdy dost sporné určit, bojuje se zlem. Jak drsní neoholení whiskou prožraní cápci řeší své spory jen jedním možným způsobem. Celková představa velkého západu, westernu, mě vždy fascinovala, bral jsem to jako jedno velké fantasy, jenže ono to prostě tak bylo a to je na tom tak úžasné. A konkrétně k filmu, z počátku jsem byl fascinován, avšak jak už jsem tak moc zvyklí na dějové linie ze špageťáren, nemohu skousnout takovýto konec u jednoho z nejdrsnějších žánrů. Na mě až moc kontroverzní konec. I přes to jako velký fanda dám 5/5 hlavně proto, že s odchodem Sergio Leoneho a Clinta Eastwooda (mimochodem nejlepšího herce ve westernech) tento žánr velice upadá a pokud už je něco natočeno není to úplně podle mých představ. No laťka byla paradoxně Italy nastavena neskutečně vysoko. Hold si na nějaký ten WOW western budeme muset ještě počkat (možná i na nějakého Itala :)) ()

BenchPress

Výborný western, opravdová špička. Kdybych měl vzít nějaký western z moderních, tak nevyberu ani Opravdovou kuráž nebo Djanga, ale právě tento. Plný počet je možná přepálený, ale to mi nevadí. Herecké výkony na jedničku s hvězdičkou. Možná Bale dostává o trochu méně prostoru než by si zasloužil, ale Russel je skvělý. No a třešnička na dortu je vycházející hvězda Ben Foster. 5/5. ()

toomm

Uff, ten konec byl vážně někde jinde, nechápu filmy, které jsou takhle zabity nepovedeným závěrem (nepovedený je asi slabé slovo) a přesto opěvované a dokonce spousta lidí tvrdí, že tohle je nejlepší western tohoto tisíciletí. No pokud to tak je, tak je tehle žánr doopravdy mrtvej. 60% P.S.: Po režijní, herecké, vizualní a já nevím ještě jaké další stránce, je to zmáknuté opravdu dobře, ale to mi celkový dojem z filmu bohužel nezachránilo. ()

CrazymanM

Dobře se na to dívalo,ale byla to hrozná slátanina,skoro jako od Rosamunde Pilcherové,ale v akčnějším hávu!Herecky dobře obsazené,jinak ale pouhá jednohubka,kterou si zanedlouho už nevybavím! ()

kitram71

Christiana Balea jsem nikdy moc nemusela, ale tady se mi fakt líbil (o Russellovi nemluvím, pro toho mám slabost už dlouho) ... škoda jen toho sladkobolného závěru, jinak by to byl plný počet hvězd ()

baclajean

Kvalitný film plný čakaných i nečakaných zvratov, najmä však nie celkom úplný happy end je pridanou hodnotou. No a v jednej z posledných scén divák, ktorý vidí film prvýkrát, naozaj môže len odhadovať, či William bude alebo nebude strieľať. ()

AndrewNewman

Skvelí herci, výprava a celkový vizuál skvostný, ale čo z toho keď je dej taký na pi*u! Správanie Crowea je totálne nelogické a najviac to vrcholilo v závere kde mi už 3.10-Vlak do Yumy pripomínal skôr paródiu než klasický western. Avšak ľudom zrejme stačí, že niekto po niekom strieľa. ()

m.xFuck

Vyhejbám se dělání dobrejch skutků, bývá to nakažlivý. Od začátku bylo jasné jak to dopadne, ale přesto mě to bavilo :) ()

solisoli

Moderne prepracovaný westernový príbeh na čele s Russell Croweom zaujal rozhodne svojou razantnosťou a akčnými scénami, niekedy až prehnane narúšali autentickosť . Aj tak sa na to dobre pozeralo. Pre westernových fajnšmekrov určite pôsobivá podívaná. ()

Mamutol

To byla ale blbina. Několikrát se dozvíme, že rančer Dan nemá nohu, ale běhá a skáče po střechách jako by se nechumelilo. A ty klišoidní střílečky jsem nepobral vůbec. Hloupej závěr tomu nasadil korunu, to snad ani nemysleli vážně. V popisku chybí žánr "komedie". ()

Ben Foster jako Jan Žižka

Ben Foster jako Jan Žižka

24.08.2018

Co chystá režisér Logana?

Co chystá režisér Logana?

10.06.2017

James Mangold zabodoval už Identitou, Walk the Line nebo Vlakem do Yumy, kariérní vrchol ale slaví až letos díky Loganovi. Jelikož se jedná o Jackmanovu rozlučku se samotným Wolverinem, od začátku… (viac)

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Producent Brian Grazer, režisér Ron Howard a scenárista Akiva Goldsman měli pro adaptaci fantasy-westernové ságy Stephena Kinga Temná věž bombastické plány. Filmová trilogie, provázaná seriály z… (viac)

Pistolníci nevymřeli

Pistolníci nevymřeli

23.12.2010

James Mangold to už s westernem jednou zkusil, když natočil remake klasiky 3:10 Vlak do Yumy. Letos se vrátil do současnosti a zkusil akci v rozpačitě přijatém Zatím spolu, zatím živi. Teď tyhle dva… (viac)