Bezcitný a sebevědomý pistolník Ben Wade (Russell Crowe) se svou bandou zločinců a vrahů přepadnou poštovní dostavník. Bez milosti postřílejí všechny členy doprovodu a uloupí velkou sumu peněz. Jenže každý jednou udělá chybu. Obávaný vůdce bandy Wade je zatčen. Rančer Dan Evans (Christian Bale) má dluh, který není schopen splatit. Za 200 $ se přidává k eskortě dobrovolníků, která Wadea musí živého dopravit k soudu v Yumě. Po cestě se oba protivníci, kteří jsou každý z naprosto rozdílných světů, snaží získat respekt toho druhého. Ale s Wadeovými zkušenostmi a bandou nelítostných zabijáků v zádech se transport stává drsným a téměř nesplnitelným úkolem. Oba tuší, že tahle cesta rozhoduje o jejich dalším osudu. Čas se krátí a vlak do Yumy odjíždí ve 3:10... (Intersonic)

VonoXX

Western je typ žánru, u kterého asi hodně přivírám oči. Normálně bych asi spustil vlnu kritiky hlavně na závěrečnou scénu, o který se ztěžka dá říct, že byla naprosto logická. Ale western pro mě znamená především skvělou atmosféru, hudbu, vynikající herce a krajinu, po které se touží projet snad každej malej kluk. Russell Crowe, Christian Bale a Ben Foster... Nemám co dodat. Jména hovoří za vše a všechny negativa filmu s úsměvem promíjím. [90%] ()

D.Snake

Konec naprosto zničil můj, zpočátku vcelku pozitivní, pohled na tento film. Neodpustím si ale pochvalu Bena Fostera, který předvedl vynikající výkon. ()

Hanes88

Jak bych to řekl - už dlouho jsem neviděl dobrý western. Až teď !!! Děj naprosto parádní, skvěle hrající Bale s Crowem a pěkná hudba. Opravdu se to povedlo. ()

Xavi6

Westerny se mi poslední dobou čím dál více líbí a o to víc, když jsou v nich hlavně samé přestřelky. To docela splnil tenhle film, sice se zde až tak moc nestřílelo, ale minimálně poslední pasáž filmu byla brilantní. Už jenom účast Russella Crowa a Christiana Baleho mě donutila se na tohle podívat s chutí a nelitoval jsem. ()

Bafo

Lima is right. Film je zpocatku trochu dlouhy, nez totiz vyjedou na cestu uplyne necela polovina. To mi ale nevadi, vtahuje to do deje, prokresluje postavy, vytvari atmosferu. Kdyz dojde k samotne vyprave do Yumy tesime se na poradny roadmovie z divokyho zapadu, avsak spise se to promeni v konverzacni hodiny a postupne odpadavani clenu, ktere si treba stacite i oblibit (vsichni odejdou velmi rychle, bez prutahu, bez emoci). To je ale ramcove vsechno v poradku. Film totiz stoji na dvou hlavnich charakterech, ktere ale, jak se nakonec zjisti, jsou si docela podobni a ani jeden neni zaporny hrdina (ikdyz ben by jim chtel byt, jenze propana, dyt je to russel crowe!). Tito dva hrdinove projdou zajimavym vyvojem, ktery vlastne tahne dejovou linku filmu, tak dlouho az uz to nemuzou utahnout a svym zpusobem se oba zblazni - jeden do hrdinstvi a druhej do dobra. A to je fakt divny. Jedinej muz sveho slova je nakonec Charlie, kterej i pres svou slizkost a spatnost je konzistentni vedlejsi postavou, ktera nezradi divakovo ocekavani. Nakonec samozrejme je to zanrovka a je to pribeh z divokyho zapadu, tak co se pozastavuju nad nelogickym obsahem jednani hrdinu - jenze takhle se to odbit neda. Ben vyzni v blbecka, kterej celej zivot lze sam sobe (dyt on je vlastne dobrak, jen to nemel v detsvi lehke) a Dan vyzni sice v hrdinu, ale slabyho (kdyby ho Ben nemel rad, zabije ho uz davno u indianu. Je to skoda, prvnich sto minut je skvelejch a hrdinove jsou to, co jsou, pak se ale nekdo zblaznil... (PS: 4 za tech prvnich stominut, resp. za celek, protoze i pres tydle vytky jsem se bavil, akorat to proste nemohlo bejt na pet, ikdyz bych chtel, uz kvuli Danovi :)) ()

Drirr

Buď byl ten můj hlad po kvalitním westernu tak silný, že jsem záměrně přehlížel všechny chybky v čele s druhou půlkou utopenou v přehnaném patosu a přímočarém ději, nebo je to prostě hold dobrý film se skvělým obsazením, kterému ani ty chyby neodepřou, že jde o jeden z nejlepších žánrových snímků za poslední léta (o jeden z nejlepších, nikoliv o nejlepší). A ačkoliv mám rád Ch. Balea, tenhle ten vlak řídí zatraceně dobře hlavně Russel Crowe... ()

derryl

Velice přímý film, který nás nevede k vykoupení, ale přibližuje k poznání, že lidé jsou malicherní a v honbě za výdělkem udělají cokoli. Takový pocit si odnáším z filmu, ve kterém odjíždí do vězení v Yumě ten, který pochopil, co jsou to rodinné hodnoty a jde dobrovolně pykat za své hříchy. ()

J*A*M*A*L

Precizně zvládnuté westernové dílo, totální pastva pro oči. Nejprve musím říct, že se skvěle povedlo obsazení, ale to není vše, po spokojení obsazení následoval skvělý výkon herců a Russell Crowe: OMG!!!, on je prostě mistr a pán herec. Westerny sice nemusím, ale jen ty staré, ty nové westerny doslova miluju a klidně mi neudělá problém, když na nějaký nový western vyrazím do kina. Lepší novější western, než je toto je pro mě už jen asi "Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford". Western, který nejlépe konkuruje všem kultovním westernům minulého století, viz. "Once Upon a Time in the West", "Good, the Bad and the Ugly" atd. ()

Honzeek95

Co? Co to bylo? Nechápu nic. (spoilery) Crowe se nechá dobrovolně unášet Balem a spol., i když má několik příležitostí se jich zbavit. Nakonec zmlátí Balea, ale stejně se nechá unášet dál a pak dokonce běží od svých zachránců pryč. Jeho chování mi vůbec nešlo do hlavy, každého zabil, jenom Balea nechal žít, jak kdyby na jeho přežití závisel jeho život. A co to bylo před tím hotelem? Dám vám 200 dolarů, když zabijete ty, co drží Crowea a celá obec se připojí k nim, šerif to vzdá, vyjde ven a nechá se zastřelit. Každý tu kritizuje závěr, ale ten je jen logickým vyústěním toho, co se celý film projevovalo - lásky Croewa k Baleovi. Tento film je ztělesněním absurdity. Neuvěřitelně hloupý příběh nemají šanci udělat slavným ani takové dvě herecké legendy. ()

Lefty86

Tak jak 80. a 90. léta jsou obdobím akčních filmů, jsou 50. a 60. obdobím westernů. u obou se produkce postupem času snížila což mi u westernů, narozdíl od akčňáků ani tak nevadí. Přesto se rád občas podívám na kovbojku a tahle rozhodně patří mezi ty, které mi dávají důvod v tom pokračovat. Je to herecký koncert dvou hlavních představitelů Gladiátora s Batmanem. Skvělé kostýmy a make-up, krásné lokace kdy na vás dýchá prerie. konec mi přece jen zážitek trochu zkazil. SPOILER: Nepochopil jsem když se Wade rozhodl neuškrtit Dana, i kdyby dostal nějaký morální záchvat, proč se s ním proboha tak začal hnát k tomu vlaku?? Čemuž chtěl celý film zabránit. To že Dana odpráskli na konci mi bylo líto ale že pak nejobávanější pistolník divokýho západu postřílí maníky kteří se ho snažili osvobodit a i toho nejvěrnějšího , to mělo být co?? Proč jako?? KONEC SPOILERU. Každopádně skvělý film 80% ()

orkadimenza

Westernový žánr nepochybně během 21. století upadá, proto je potřeba ocenit každý kvalitní pokus, který se uchází o úspěch v rámci tohoto žánru. 3:10 to Yuma si vzal na starost James Mangold a bezesporu kvalitně a uvěřitelně zobrazil westernové prostředí. Christian Bale i Russel Crowe jsou v jeho filmu sázkou na jistotu, zejména však Crowe předvádí skvělou psychologickou jízdu padoucha, který má ale taky jednu slabinu. Obrovsky si mě film získal svým přehledným (avšak ne triviálním) scénářem, protože u westernů jsem měl vždy problém se seznamovaním postav a jejich úlohami, tentokrát se na vše dalo skvěle koukat a sledovat přehledný děj. Ale nikdy v životě jsem neviděl, že by někdo doslova sprintoval s takovou vervou přímo pod oprátku. Takovýhle neočekávaný konec by měl být díky od začátku jasně rozdaným kartám plusem, Russelův "citovej" bizár mi přišel trochu na škodu. ()

Rozjimatel

"What the fuck kind of doctor are you anyway?" "It's nice to have a conversation with a patient for a change."     Western, ktorý spočiatku zaujme výbornou atmosférou napätia a tiež perfektným psychologickým trením, o ktoré sa stará najmä postava Bena Wadea s jeho psychologickými hrátkami. Russell Crowe je v danej role fantastický, charizma z neho doslova prýšti a výborne mu sekunduje Christian Bale v role farmára Dana Evansa. Z ďalších postáv ešte musím spomenúť desivého záporáka v podaní Bena Fostera a ohromne štýlového žoldniera v podaní Petra Fondu. V druhej polovici filmu sa ale jeho výborná atmosféra začína postupne vytrácať priamoúmerne s tým, ako sa v ňom začínajú kopiť rôzne nezmysly. A v tomto ohľade je absolútnym vrcholom totálne prestrelený záver "jeden proti všetkým", ktorý už nedáva vôbec žiaden zmysel. Veď prečo by preboha bezcharakterný vrah pomáhal svojmu väzniteľovi dostať ho na šibenicu? Snáď nie iba kvôli takej sprostosti, aby bol syn farmára na svojho otca hrdý? A o tých "rozumných" rozhodnutiach spomínaného farmára a jeho pochybných motiváciách radšej taktne pomlčím. Ja rozumiem, že ten tupý scenár je zrejme dedičstvom originálneho filmu, lenže ten pochybný zmysel pre česť je práve jeden z dôvodov, prečo, až na pár svetlých výnimiek, nemám rád klasické westerny a prečo ich považujem za dosť plytké. Totiž to, čo sa tam označuje za "česť", mi pripadá skôr ako morálne bahno.     "For a one-leg rancher... he's one tough son of a bitch." ()

Fryštok

Tak moc se to snaží udělat na začátku uvěřitelný svět s věrohodnými postavami, že je na konci až k nevíře onen sled událostí v osudné finální sekvenci. __________ Vše je ve výsledku utopeno v naprosté klišéovitosti a iracionalitě. _________ Celkově se na to sice koukalo hezky, ale moje osobní divácká radost se na konci filmu nekonala. Zůstalo jen slabé zmatení a mírné zklamání. _______ Přitom to všechno vypadalo tak nadějně. Škoda. ()

Jeržik

Nejemocionálnější wester za posledních 30 let. Zároveň ale dost chytrý na to, aby netlačil na pilu a místo toho rozehrál šachovou partii s nevyrovnaným počtem figur, za to s černo-bílými králi, tak jak se sluší a patří. Divák jenž se nechytá v jejich motivaci, nechť raději někde v TV sleduje Kasparova, protože svým lamentováním o nelogičnosti pouze ruší. Jednoduše řečeno, tímto malým, lehce naivním a trošku víc konverzačním filmem s dialogy, jenž by dle mého zasloužily metál, jsem se nakonec bavil daleko víc, než bych byl původně vůbec čekal. V kontextu s výtečným závěrem (posledních 20 minut) už jen zamrzí epizodnost předchozího scénáře a místy vážně úděsná technická stránka. 72% ()

fastum

Není to špatný film. Oba herci v hl. roli hrají, jak to mají ve zvyku, zde není výtka.. Nebyl jsem však tak ůplně vtažen do děje, a tak jsem si film patřičně neužil.. Scénář mi nevadí, mít to osobitější režii, šel bych s * nahoru. ()

dressic

Hmm, překvapení. Jak nemám rád westerny, tak tento film se dvěma hereckými špičkami( Bale a Crowe) se mi líbil hodně. Sice se tu objevil ten pověstný americký happyend díky „bad guyi“, ale i tak doporučuji nejen špinavým chlapům!! ()

Zombi

Dobrý western se zajímavějším scénářem než Muž proti muži, ale se stejně wtf koncem, který pohřbí vyznění celého filmu. Asi je to nová móda, v poslední třetině zmrvit každý nový western. Přesto dávám 70% ()

imados

Po letech jsem konečně zašel do kina na western, hned v úvodu mě zastihlo zklámání, že na Russela Crowa a Christiana Bala přišli čtyři diváci, to je už asi úděl maloměstských kin. Takový film by si zasloužil minimálně padesátinásobnou návštěvnost. Může se směle řadit k nejlepším westernům, těm profláknutým klasikám. Russel Crowe a Christian Bale předvádějí oba fantastický výkon, na to jsme ovšem všichni už zvyklí. Oba dokáží zahrát prakticky cokoliv, ale zjevení Charlese Prince v podání Bena Fostera mě naprosto ohromilo, chladnokrevný zabiják k pohledání. Jediné, co mě zklamalo, jak už tady více lidí napsalo, je závěr. Možná jsem nepochopil vývoj postavy Russela Crowa, nicméně představoval bych si zkrátka závěr jiný. Přesto Jamesi Mangoldovi patří dík od všech milovníků žánru, že v době potterománie, všech možných a nemožných fantasy přivedl na plátna kin konečně dobrý western. Zatraceně dobrý. ()

Ben Foster jako Jan Žižka

Ben Foster jako Jan Žižka

24.08.2018

Co chystá režisér Logana?

Co chystá režisér Logana?

10.06.2017

James Mangold zabodoval už Identitou, Walk the Line nebo Vlakem do Yumy, kariérní vrchol ale slaví až letos díky Loganovi. Jelikož se jedná o Jackmanovu rozlučku se samotným Wolverinem, od začátku… (viac)

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Producent Brian Grazer, režisér Ron Howard a scenárista Akiva Goldsman měli pro adaptaci fantasy-westernové ságy Stephena Kinga Temná věž bombastické plány. Filmová trilogie, provázaná seriály z… (viac)

Pistolníci nevymřeli

Pistolníci nevymřeli

23.12.2010

James Mangold to už s westernem jednou zkusil, když natočil remake klasiky 3:10 Vlak do Yumy. Letos se vrátil do současnosti a zkusil akci v rozpačitě přijatém Zatím spolu, zatím živi. Teď tyhle dva… (viac)