Bezcitný a sebevědomý pistolník Ben Wade (Russell Crowe) se svou bandou zločinců a vrahů přepadnou poštovní dostavník. Bez milosti postřílejí všechny členy doprovodu a uloupí velkou sumu peněz. Jenže každý jednou udělá chybu. Obávaný vůdce bandy Wade je zatčen. Rančer Dan Evans (Christian Bale) má dluh, který není schopen splatit. Za 200 $ se přidává k eskortě dobrovolníků, která Wadea musí živého dopravit k soudu v Yumě. Po cestě se oba protivníci, kteří jsou každý z naprosto rozdílných světů, snaží získat respekt toho druhého. Ale s Wadeovými zkušenostmi a bandou nelítostných zabijáků v zádech se transport stává drsným a téměř nesplnitelným úkolem. Oba tuší, že tahle cesta rozhoduje o jejich dalším osudu. Čas se krátí a vlak do Yumy odjíždí ve 3:10... (Intersonic)

Benedygtus

Russell Crowe opet excelentne zahral svou roli i Christian Bale me (opet) mile prekvapil...uz jen diky temto dvoum skvelym hercum bych se dlouho nerozmyslel nad hodnocenim, ikdyz to i tak mnohdy dopadne blede...a herci muzou byt sebelepsi, ale tento film timto nestastnym prikladem nastesti neni! Je to opravdu western se vsim co ma mit! Skveli zacatek, ktery me rychle vtahl do deje a seznamil v podstate se vsemi hl. herci, dobry prostrede a hl. cast filmu a konec...ten byl trosku slabsi ale da se to prekousnout jako celek to je proste bomba :) a ikdyz to neskonci uplne nejlip, libi se mi to! ()

Kracken

Nezábavné, nudné, bez chuti i vůně. Ben Foster jako homojezdec ve sraženém hábitu? Russel Crowe jako záporák? To snad néé. A Christian Bale? To je prostě špatnej herec. Opravdu mizerný a předvídatelný western, který mně ničím neoslovil. Snad jen trochu tee akce mně drželo vzhůru. ()

Lexion69

Špičkový, naturalistický western, jakých je málo. Silné herecké výkony, podepřené charismatem hlavních představitelů. P.S.: Laskavě si už všechny ty kecy o nablblém závěru, strčte, bez pardónu, do prdele! Řeknu to takhle: Poslední mohykán má svůj souboj na horské stezce, 3:10 přestřelku v Yumě. Na tomhle přerovnání si stojím. Právě skvostné finále, podbarvené na míru šitou hudbou, přiklepne téhle famózní kovbojce onu pomyslnou, pátou hvězdičku. Jistě, máte po něm pocit, jako byste se topily v koncentrátu klišé a samoúčelného ždímání emocí ale je to tak slastný pocit, jak si jen dovedete představit. ()

Mistickzz

Christian Bale a Russell Crowe potvrdili, že patria k mojím top hercom. 3:10 Vlak do Yumy je kvalitný western s dávkou divokého západu, strieľania, emócii a pľuvancov. Škoda len, že film nemá plnohodnotnú stopáž a mohol byť a trošku kratší. Ale inak fajn, nenudil ma, príjemne sa na to pozeralo. 79% ()

Ragdoll

Westernovky mi jako žánr nepadly do oka, viděl jsem pouze pár starých snímků s Vinettouem (nevím, jestli jsem to napsal správně), ze kterých jsem nadšen nebyl. Ale Vlak do Yumy se mi zalíbil hned od prvních okamžiků, poněvadž, jak už jsem jednou napsal, u mě je Christian Bale polovina úspěchu a v tomto případě je Russel Crowe ta druhá. Film celou dobu plyne příjemnou rychlostí, která je v pár případech vychýlena ze správného kurzu několika nelogickými věcmi, jež postavy během filmu učiní nebo závěrečnou nerealistickou přestřelkou, takže černé stránky nejsou výjimkou. Nedomyšlený konec mě opravdu za srdce nevzal, jak bylo možná plánováno, ale pořád je to klasický střílecí western, u kterého nemusí mít příběh hlavu a patu tak moc, jako u jiných žánrů, takže výsledkem je stále velmi nadprůměrný, kvalitně zahraný, ale ničím výjimečný západoameričák. 80%. ()

xaver

Tak nevím, co si o tomto snímku myslet. Jako divák odchovaný na westernech, hlavně ze 60-tych let minulého století, jsem akceptoval snahu, o co nejvěrnější vykreslení doby, kterou tento snímek zachycuje. I když si zdaleka nemyslím, že je to na westernu to nejdůležitější. Snad se to režisérovi povedlo, ale asi se moc na tento aspekt upnul, na úkor samotného děje. Zejména závěr je zcela poplatný pokleslému diváckému vkusu. Herecké výkony jsou určitě na 4-5, ale celkový dojem moje hodnocení sráží na výslednou trojku. ()

Koři

Film má slušné tempo, dost se tam střílí, herci odvádějí kvalitní výkony, ale hrozně mě sralo pro mě nepochopitelné jednání všech postav. Proč se kurva sám zavře do toho vlaku? Celou cestu mu pomáhá? Tu poloeskortu by vyřídil během pěti vteřin! ()

YoZo8

Veľmi dobre nakrútený western. Westerny ako také sa veľmi ťažko točia a nakrútiť dnes kvalitný western je priam výnimočný jav. James Mangold si privolal na pomoc Crowea a Baleho a podarilo sa mu to. Obaja títo herci sa predviedli vo veľkom štýle. Bale ako čestný, poctivý rančer a Crowe ako prešibaný a krutý zločinec so štipkou dobra v srdci. Na tomto filme sa mi páči, že ma veľa morálnych a kresťanských symbolov a aj ten Baleov ježiškovský image podľa môjho mienenia vôbec nebol nehodný. Najviac sa mi páčila scéna v hoteli pred odchodom vlaku, kde Ben Wade presviedčal Dana, aby ho pustil a on mu za to dá oveľa viac peňazí. No Dan ukázal, že česť a hrdosť sú viac ako peniaze. Príbeh filmu bol výnimočný. Herci Crowe, Bale a tiež aj Ben Foster hrali nadmieru dobre svoje roly. Hudba ulahodila ušiam a scenár westernovsko-drsný ako ma byť. Záver filmu bol trošku sci-fi, keď celé mesto po hlavných protagonistoch strieľalo a ani jedného z nich netrafilo. A aj keď mal Dan Evans akože jednu nohu nevládnu behal ako blesk. (Adrenalín robí asi fakt veľa:-) A záver ? Trošku zidealizovaný, keď čestný zločinec Crowe sadá do vlaku. No ale aj napriek týmto drobnostiam je to jeden z najlepších westernov, ktoré som videl. Mal všetko to čo mi napríklad u Zabitia Jasseho Jamesa chýbalo. ()

Nassau

Be careful with that thing. That gun's got a curse on it. 100 minut se jednalo o parádní western se vším všudy. Skvělí herci, pořádná špagety zápletka, skvělá hudba a prostředí. Pak ale došlo k přehození pomyslné výhybky a film sklouzl přesně tam, kam neměl. Naprosto nelogický závěr celý film podkopal a člověk má až pocit, že mu někdo oněch skvělých 100 minut ukradl. (70%) ()

CSSML

Kvůli časté absenci základní logiky nemohu dát víc. Co mám na mysli? Šerifovo pomocníci svážou banditovi ruce ve předu místo za zády a on je překvapivě praští. Kdo kdy viděl svazovat ruce ve předu. Nebo ti hodní nečině koukají z oken s puškami v rukou, jak do města přijíždí bandité, místo aby využili momentu překvapení a polohy a začali na bandity střílet. ()

Kuny27

Pozvolna se klubko vlasce zamotává a navléká do ok. Poté přijde čas navázat háček.... Dokonale načasovaná udička, která diváka dokáže zaháknout a přitáhnout si k sobě, ale volba je na něm. ()

HiddenDragon

(spoilery!) Celkem nezvykly western, ve kterem jsou hlavni postavy vsechno jen ne cernobile. V tom je zrejme nejvetsi klad a taky duvod, proc zaporaka hraje R. Crowe a proc jsem cely film netusil, komu mam vlastne fandit, jestli kulhavemu rancerovi Baleovi nebo sefovi bandy Crowovi citujicimu Bibli. Dlouho je to film o transportu nebezpecneho zlocince, ktery ma jit pred soud. Eskorta neni zrovna moc profesionalni a postupne jeden po druhem odpadava, nebo se objevuji jini, kteri se Wadeovi (Russel) chteji pomstit. V tom vsem se vytvari jakysi podivny vztah mezi Wadem a Evansem, ktery se kvuli penezum do eskorty take pripojil. Nektere sceny jsou trochu zvlastni, a clovek si rika, proc neudelali to nebo ono. Proc se zlocinec chova nejednou hrdinsky. Ale mozna je to ten hlavni duvod. Ukazat, ze prukopnici a kolonizatori Zapadu nebyli lide s jasnymi povahovymi rysy. Ze si tenhle drsny svet sam vyzada, kdy byt hrdinou a kdy padouchem. Ze kazdy ma sve duvody pro to, co dela. At uz krusne detstvi nebo snahu byt pro syna vzorem. Nejsou to uplne ciste 4 hvezdy, ale neco me nutilo se nad tim vsim zamyslet. Treba ta zvlastni zaverecna scena, ktera je najednu stranu trochu pritazena za vlasy, jelikoz Crowe rozhodne o osudu sve party, na druhou naprosto perfektni v tom, jak pri Baleove umirani rytmicky syci vlak temer jako srdecni tep. ()

WathanajX

„Někdy musí být člověk silný, aby poznal, jak je vlastně slabý.“ Westerny já jednoduše miluju. Ovšem nutno říct, že má tento žánr bohužel dost omezený náměty. A právě tento mi přišel už všelijak ohraný, ale i tak jsem se těšila hlavně na Russella Crowea. Klady: Námět sice velmi ohraný a nějakou tu originalitu aby zde člověk pohledal. I přesto ale musím dodat, že se mi příběh opravdu líbil a velmi mě potěšila dvojka Ben a Dan. Herecky skvělé a tito dva chlapi, kteří mají charisma na rozdávání dokázali celý film obstojně táhnout. Fanda žánru jistě ocení celkovou podobu divokého západu, sem tam nějakou slušnou střílečku, bandity a tak podobně. Prostě vše, co k tomu patří. Zápory: Na akční western mi film ovšem místy přišel příliš ukecaný a ta stopáž byla za mě moc. Chtělo to trochu svižnější tempo, míň řečí a jak bylo mnohokrát zmíněno trochu se zamyslet nad závěrem… K tomu už asi netřeba víc dodávat. Hodnocení: 70 % / 7 z 10 – Odpočinkový western na filmový večer. Možná se nechám hlavní dvojkou za nějaký čas ještě jednou zlákat. (33.) ()

Hanys_

Film s obrovským potenciálem. Výborné herecké výkony a krásnou kameru ovšem dokonale pohřbívá tupý scénář.. Velká škoda :( ()

Castorr

Westernů v poslední době jsem moc neviděl. Přitom tu atmesféru divokého západu mám rád a jako malej jsem na ně často koukal. Tento film mě dostal! Skvělý R.Crowe a stále (pro mě aspoň) zlepšující se Ch.Bale to odehráli na 1. Takových nových westernů by mohlo být v této době víc! ()

Rssa

Návrat klasického westernu, se skvělými herci, zvláště Ben Foster byl, ostatně jako vždycky a ve všem, výborný. A ten konec, jak tu všichni popisují, není hrozný, vychází z toho, co bylo připravováno celou cestu do Yumy, docela rozumné vyústění. Připočtěte dobrou hudbu, všechny herecké výstupy, přirodu, atmosféru a vyjde film, který je lepší než originál. 85 % ()

thorewi

Až doteď jsem westernům moc neholdoval, a tento film jsem si vybral spíše kvůli Russelu Croweovi, neboť už od dob Gladiátora patří mezi mé nejoblíbenější herce. A tento herec, stejně jako tento film, nezklamal. Drsný, napínavý, jednoduše pravý americký western (po dlouhé době). Vedle Russela Crowea a Christiana Balea taky parádní Alan Tudyk (alespoň pro mě). ()

1860

Co je lepší? Mít milovanou rodinu a nemít peníze nebo mít peněz víc než potřebujete ale být osamělý? Nevíte? Podívejte se na tenhle film, který vám svým dobrým zpracováním může napovědět.. ()

Ben Foster jako Jan Žižka

Ben Foster jako Jan Žižka

24.08.2018

Co chystá režisér Logana?

Co chystá režisér Logana?

10.06.2017

James Mangold zabodoval už Identitou, Walk the Line nebo Vlakem do Yumy, kariérní vrchol ale slaví až letos díky Loganovi. Jelikož se jedná o Jackmanovu rozlučku se samotným Wolverinem, od začátku… (viac)

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Producent Brian Grazer, režisér Ron Howard a scenárista Akiva Goldsman měli pro adaptaci fantasy-westernové ságy Stephena Kinga Temná věž bombastické plány. Filmová trilogie, provázaná seriály z… (viac)

Pistolníci nevymřeli

Pistolníci nevymřeli

23.12.2010

James Mangold to už s westernem jednou zkusil, když natočil remake klasiky 3:10 Vlak do Yumy. Letos se vrátil do současnosti a zkusil akci v rozpačitě přijatém Zatím spolu, zatím živi. Teď tyhle dva… (viac)