Pre Lawrenca Talbota sa detstvo skončilo v noci, keď mu zomrela matka. V snahe zabudnúť opustil ospalé rodné panstvo Blackmoore a vydal sa do sveta. S rodinou sa znovu spojí až vďaka Gwen Conliffeovej (Emily Bluntová), snúbenici svojho brata Bena (Simon Merrells) ktorá ho poprosí o pomoc v pátraní po budúcom manželovi, ktorý bez stopy zmizol. Lawrence jej vyhovie a vráti sa domov, kde na neho okrem sarkastického otca, sira Johna Talbota (Anthony Hopkins), čaká aj hrôzostrašná legenda o krvilačnom monštre s nadľudskou silou, ktoré sa po nociach túla po okolí a vraždí všetko živé. Lawrence je spočiatku voči týmto poverám imúnny, rovnako ako inšpektor Scotland Yardu Aberline (Hugo Weaving), ktorý vedie pátranie po zmiznutom Benovi. Postupne ale začína zostavovať desivú skladačku a odhalí starodávne prekliatie. Tých, ktorých zasiahne, sa počas splnu zmenia na vlkolakov. Aby preveril pravdivosť tejto legendy a zároveň ochránil budúcu švagrinú, ktorú začal bezmedzne milovať, vydá sa za plného mesačného svitu do blackmoorských lesov, aby nebezpečné monštrum vypátral a zabil. Ak teda vôbec existuje. Keď sa Lawrence vydáva na trestnú výpravu, zďaleka ešte netuší, ako veľmi ho táto noc zmení. Spozná totiž tragickú pravdu o sebe aj o svojom otcovi. A tiež o svojom vlastnom zlovestnom osude... (TV JOJ)

pipapaja

Tento film začal vypadat už po prvních trailerech nudně a bohužel takový je. Sice digitální efekty jsou více než dobré ale scénář je dosti předvídatelný a po první a velice dobré půlhodině začíná upadat do šedé nudy a je až moc předvídatelný. Herci v hlavních rolích jsou dobří, ale bohužel filmu to moc nepomůže. Na druhou stranu hudba je docela fajn a drsné prostředí velmi uvěřitelné. škoda že tento film zapadl do šedého průměru s lepším režisérem a scénáristou to mohlo být o dost lepší. ()

Yangus

Parádní atmosférický horor. Krásné proměny na Vlkodlaka a vůbec jeho zajímavé zpracování. Ne do podoby přerostlého a zuřivého vlka ( Underwold, Van Helsing ) i když to taky není špatné ale tohle je trochu jiné. ()

Sancty

Ramená váh sa striedavo prevažujú raz na stranu s úchvatným vizuálom, vzápätí na opačnú stranu s miestami až otrasným CGI. V ďalšom prípade kolíšu misky naložené prehnanou brutalitou, ktorá je tu skutočne na škodu a napínavými scénami v psychiatrickej liečebni. Obďaleč ukazovateľ váhy poskakuje po stupnici ako ručička seizmografu, keď sa nevie rozhodnúť, či sa prikloniť k vlažným hereckým výkonom alebo fantastickej hudbe Dannyho Elfmana. V podstate nie som z filmu sklamaný, len na mňa pôsobil po celý čas nevyvážene. Obávam sa opakovanej projekcie. ()

dopita

No nic moc. Našlápnuto bylo vysoko, ale leccos se nepovedlo. Vyzdvihl bych výbornou výpravu a celkovou atmosféru - do tohohle světa bych se docela rád podíval. V tom má kravskej rozpočet svý opodstatnění. Pak stojí za pozornost Anthony Hopkins (tradičně) a Hugo Weaving. Tím jsou klady u konce. Benicio Del Toro je tentokrát k ničemu a Emily Bluntová taktéž (škoda mám ji rád). Ňáký ty lekačky asi zabraly, stejně tak akční scény se občas povedly, ale přišlo mě to všechno takový moc akademický - koukala z toho moc velká sázka na jistotu. Jako kdyby to točil ňákej producent podle ňáký šablony a ne režisér, kterej si jde za svou vizí. A Danny Elfman se už taky trestuhodně opakuje. Ale kuli atmosféře a Hopkinsovi to za zhlídnutí stojí. ()

Zmrv

Docela škoda. Tolik dobrých ingrediencí, ale dopadlo to neslavně. Herci minimálně na průměru, atmosféra ponuré viktoriánské Anglie výborná. Dokonce i ten vlkodlak vypadá docela slušně. Ale ten scénář! Ten je bohužela natolik stupidní, že to ostatní plusy úplně zabije. 55% ()

HArna

Nezáživný film, ve kterém vás nic nepřekvapí. To problém není, většina filmů vás v ničem nepřekvapí. Tohle je ale nudné..drama. Horor těžko, takže od začátku je vám zjevné kam to bude směřovat, je to strašně ale opravdu strašně předvídatelný. Je tady JEDEN překvapivý moment a to ten, že po kousnutí vlkodlakem se stanete vlkodlak. Tedy pokuď to přežijete. Nechci to moc rozpitvávat, ale není vám tohle trochu povědomí?? No upíry tedy urazili, jestli bych měl někoho vyzdvihnout byl by to asi Hopkins. Jeho pár monologů vyčnívá nad všemi. S filmem měli tvůrci problémy, chápu že všechno nejde na 100%, ale tady je to pro mě zlý a nedoporučuju - 20% ()

Merkin

Archetypální postava monstra rodícího se s každým úplňkem je v pojetí Johnstona vskutku krvelačná, řekli bychom, že se s tím nepáře, ale to by vlastně nebyla pravda. Co však oceňuji je příjemné herecké obsazení a komorní, téměř divadelní atmosféra, s realistickými maskami (zejména v závěrečné části, kdy se oba mužští protagonisté Del Toro a Hopkins namísto ustoupení počítačoým trikům, odevzdali do rukou maskérů a předvedli strhující show). ()

Bety88

Mělo to atmosféru, kostými, výpravu. Já jsem se bavila, mám prostě pro tyhle příšery slabost. Možná byla hlavní linie příběhu prostší, ale co chcete vymýšlet u tak provařeného vlkodlačího tématu.Vlkodláček byl jednoduše k sežrání vrrrrrrrr. ()

LxLuthor

Naozaj veľké sklamanie. Dialógy nudné, zápletka až moc banálna a nehovoriac o efektných scénach, ktoré mi pripadali dostatočne pritiahnuté za vlasy. Benicio nepresvedčil a Anthony hlboko priemerný... Žiaľ. ()

kwoky

Technicky a výpravově dobře zvládnuté. Jinak je to dějově příšerný. Vlkodlak je jen směs "hrozivých" obrazů a lekaček bez ladu a skladu. Chtělo by to lépe promyslet, sem tam něco vysvětlit a vyvarovat se příště dementních klišé. Zklamání. Pochybuju, že bych se na toto chtěl podívat znovu. Del Toro i Hopkins skvělí. ()

Ezekiel1

Většina komentářů vyzdvihuje herce, kulisy a příběh. Většina komentářů se také jako zázrakem shoduje, že tomu něco chybělo.:) Mně tyto atributy z první věty k posouzení dobrého filmu určitě stačí. Miluju mystické příběhy ze staré ponuré Anglie viz. Pes Baskervillský. 8/10 P.S. Del Toro OK, Hopkins je zpátky!;) ()

Prochy38

Už jsem viděl i lepší zpracování této legendy, ale i tento snímek se mi zamlouval. Sice celkové zpracování samotného vlkodlaka nebylo pro mou osobu ideální, ale jinak nemám důvod procenta odečítat. Po herecké stránce parádní, hudba dodávala už tak dobrou atmosféru, i prostředí nemělo chybu. Jen... No prostě, když od prvních sekund víte, jak vlkodlak vypadá a pak i kdo to je, už to není ono. Ale to je můj problém, ne tvůrců. Škoda té poslední emocionální scény. Dle legendy je vlkodlak krvežíznivé zvíře, které nemá s osobností člověka, kterým je po zbytek měsíce, nic společného. Nemohla na něj nijak zapůsobit.... Škoda. Ale dobré. Bude dvojka?? Pane Weavingu?? ()

lucijelucije

No já nevím, celkem jsem byla na tento snímek zvědavá, jelikož motiv je velice přínosný a zajímavý, ale bohužel přišlo jen zklamání. Doufala jsem že se stylizace tohoto příběhu posune trošku dopředu, ale ono se tak nestalo. Pravda je,že by z toho mohl být vskutku famózní wolfman..jenže fenomenalita tohoto filmu se vytrácí..a herecké obsazení podle mého nebylo také zrovna nejsprávnější..například B.Del Toro, který vypadal jako vlkodlak po celou dobu filmu aniž by se vlkodlakem stal mne strašil a odrazoval zároveň, možná se jeho role postupem času lehce projevila přesto však nijak výrazně a velmi pokulhávavě..domnívám se tedy, že výběr hlavního hrdiny nebyl zrovna nejlepší..mimoto souhlasím s Blizzardem, že by vůbec neuškodila výměna samotného režiséra, možná by pak koncept příběhu dostal tu správnou barvu..no ačkoliv jsem tento film spíše zkritizovala, byly zde i světlé chvíle proto hodnotím v celku průměrně.. ()

Crackonosc

Retro stylem i zápletkou s místy kvalitní atmosférou, místy hororovými prvky, místy špatným CGI a celkově slušně pasujícími herci. Po dlouhém a problematickém vzniku jsem čekal propadák, ale ve výsledku se na to celkem solidně kouká. ()

ondrula

Ode mě, vyznavače viktoriánské Anglie a klasického hororového žánru, nadto fanouška B. del Tora a A. Hopkinse, to byla jasná volba a asi největší očekávání roku 2010. A ač jsem již byl poučen, že se člověk nemá těšit příliš, aby nebyl zklamán, tak tady jsem byl zklamán vyloženě kardinálně, neboť vše, co se na filmu mohlo posrat, se taky posralo. ()

Hanes88

Velice dobrý thriller s jedinečnou atmosférou. To, že tento film někteří lidé hodnotí špatně, mi určitě nevadí. Povedlo se to a výkony Del Tora a Hopkinse neměli chybu. 80% ()

venom14

Viděl jsem dvouhodinovou verzi a musím říct, že mne film strašně zklamal. Oscar za masky bude asi oprávněný, ale těch si ve filmu moc neužijete, scén kde vlkodlak vystupuje bylo opravdu nedostatek a ostatní byla jen nudná vata filmu. Opravdu to ani není horor, je tu jen pár lekaček a dostatek krve. Herci nijak špatní nebyly, ale ani neměli nic hlubšího na zahrání. Jestli se na to chcete podívat doporučuji rozhodně zkrácenou verzi, jinak budete nejspíš usínat ()

Benicio Del Toro ostřeluje Enterprise

Benicio Del Toro ostřeluje Enterprise

06.11.2011

Natáčení Star Trek 2 začne v lednu a J.J. Abrams ladí obsazení. Už víme, že se kompletně vrátí posádka první části, tedy Chris Pine, Zachary Quinto, Zoe Saldana, Karl Urban, Simon Pegg, John Cho a… (viac)

Del Torův vysněný projekt zkrachoval

Del Torův vysněný projekt zkrachoval

09.03.2011

Když Guillermo del Toro se slzou v oku opustil Hobitín, zdálo se, že mu Hollywood kývne na cokoli. Proto se s vervou pustil do svého vysněného projektu, adaptace antarktického hororu H. P. Lovecrafta… (viac)

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky