Pacifik

• USA The Pacific
USA, 2010, 8 h 32 min (Minutáž: 47–59 min)

James Badge Dale, Joseph Mazzello, Jon Seda, Ashton Holmes, Rami Malek, Josh Helman, Keith Nobbs, Martin McCann, Jacob Pitts, Brendan Fletcher, Tom Budge (viac)

8. prosince 1941, jen 24 hodin po překvapivém útoku Japonska na námořní základnu v Pearl Harboru, vydal Kongres formální vyhlášení války proti japonskému impériu. Napětí mezi Japonskem a USA narůstalo po celé desetiletí, kdy Japonci rozšiřovali své dobyté území o značnou Díl území Číny a Jihovýchodní Asie. Bombardování Pearl Harboru vyústilo v oficiální vstup Spojených států do II. světové války, kterou již třetím rokem spojenci - Spojené království, Sovětský svaz, Čína, Kanada a Austrálie - vedli proti Japonsku, Německu a Itálii.

Armádní náborová místa se prakticky přes noc naplnila tisíci Američany, kteří se spěchali zapsat do armádních sil. Mnozí z nich si zvolili námořnictvo, jehož počty se během šesti měsíců následujících po útoku na Pearl Harbor navýšili více než třikrát.

Minisérie televizní stanice HBO „Band of Brothers“ (Bratrstvo neohrožených) sledovalo zkušenosti jedné posádky armádních výsadkářů na evropské bojové scéně. PACIFIC se zaměřuje na válku vedenou na druhém konci světa, v Tichém oceánu a na jeho ostrovech, včetně Filipín, Nizozemské Východní Indie, Nové Guinei a Šalamounových ostrovů. Miniseriál sleduje propletený příběhy tří mužů z 1. námořní divize: pěchotní divize, přezdívaná „The Old Breed“ (Stará garda), jelikož byla nejstarší a největší divizí, která se aktivně podílela na službě námořnictvu USA. 1. námořní divize byla za podpory svých kamarádů z námořnictva, vzdušné obrany a armády, v první linii mnoha nejtěžších tažení války v Pacifiku.
Vojín 1. třídy (PFC) Robert Leckie, jehož ztvárnil James Badge Dale, vyrostl ve městě Rutherford, státě New Jersey, jako jeden z osmi dětí. Ve věku 16 let se začal věnovat profesionální kariéře sportovního zápasníka za deník Bergen Evening Record. Leckie, jemuž kamarádi v armádě přisoudili přezdívku „Luckie“ (Štístko) byl jedním z těch, kteří se k námořnictvu dali těsně po útoku na Pearl Harbor. Sloužil jako kulometčík u posádky H, 2. praporu, 1. námořního regimentu, 1. námořní divize.

Četař John Basilone (Jon Seda) vyrostl v městě Raritan, státě New Jersey jako jedno z deseti dětí italských přistěhovalců. V roce 1934, když mu bylo 18, se Basilone dal odvést do armády USA a po tři roky sloužil na Filipínách, kde se stal šampionem v boxu. Po krátkém návratu do New Jersey, se v roce 1940 Basilone přidal k námořnictvu a stal se kulometčíkem u posádky C, 1. praporu, 7. regimentu, 1. námořní divize a později přešel k posádce B, 1. praporu, 27. námořnímu regimentu, 5. námořní divize.
Vojín 1. třídy (PFC) Eugene B. Sledge (v podání Joe Mazzella) se narodil do privilegované rodiny v městě Mobile, státě Alabama a jako takový měl na obou stranách rodiny příbuzné, kteří bojovali za Konfederaci. Sledge byl synem lékaře, který sloužil v armádě za I. světové války. 18 let dovršil pouhý měsíc před tím, než USA do války vstoupilo, ale jeho odvodu bránila srdeční zdravotní komplikace a do armády tak vstoupil až v prosinci roku 1942. Přestože jeho rodina usilovala, aby se vyškolil na důstojníka, Sledge se nakonec k armádě připojil jako řadový voják a sloužil u posádky K, 3. praporu, 5. námořního regimentu, 1. námořní divize jako minometník.

V časovém prostoru 10 hodin nám PACIFIK nabízí neohrožený náhled „pod helmu“ zkušeností těchto mužů a jejich spolubratří v boji, z nichž se každý nachází v situaci, kdy bojuje o svůj život na vzdálených úlomcích pevniny, o nichž nikdy před tím neslyšel – Guadalcanal, Cape Gloucester, Peleliu, Iwo Jima, Okinawa. Extrémní strádání ve vysilujícím podnebí a boj proti brutálnímu nepříteli, který raději zemře, než aby se vzdal, přivádí tyto námořníky na pokraj lidskosti. PACIFIK znázorňuje bitvy v rovině fyzické, psychické i emoční a zamýšlí se nad skutečnou cenou, již lidé ve válce platí. (HBO Europe)

Recenzie používateľa MartinezZ k tomuto seriálu (11)

Pacifik (2010)

23.5.2010 ~ Duo Spelberg-Hanks se vrací. Nejen na obrazovky, ale znovu i zpět časem. A protože těmhle dvěma to období Druhé světové války sedí, tak znovu do stejných vod. Vlastně do vod určitě, stejných tak úplně zas ne. ~ Předchozí dílo této dvojice z období WWII zaštítěné kabelovým molochem HBO - Band of Brothers - osobně řadím na špičku filmových děl čerpajících z tohoto období (Ryan je až druhý). A nemyslím si to sám, množství cen, které tento desetidílný miniseriál získal, bylo na televizní tvorbu poměrně vysoké. A bodejť by také ne, za málokterým projektem stojí kapacity jako Steven Spielberg a Tom Hanks, podepsaní právě pod filmem Zachraňte vojína Ryana, který ve své době znovu probudil "zašlou slávu" druhé světové. ~ Bratrstvo sklidilo vavříny zaslouženě. Dokázalo perfektně skloubit napětí, akci, historické podklady založené na skutečných událostech a vyprávěních, perfektní "look", výborné nepříliš okoukané zajímavé herce a perfektní hudbu. Ve chvíli, kdy se tedy začalo mluvit o tom, že pro HBO vznikne nepřímé pokračování znovu z rukou Spielberg-Hanks, těšil jsem se jak malý Jarda, protože filmovou cestu Winterse, Doca, Malarkeyho a ostatních napříč válečnými poli Evropy jsem s nimi prošel již mnohokrát a vždy se na to jednou za čas zase rád podívám. ~ Po zprávě, že tedy bude "pokračování" zasazené do vod Pacifiku, jsem se nejen začal těšit, ale napadla mě, jako mírného fandu filmové hudby, i jedna drobná otázka: kdo bude mít na starosti hudbu, když Michael Kamen už zemřel (v 55 letech na infarkt)? V tu chvíli mě ani zacílení na konflikt USA vs. Japonské císařství ani nijak zvlášť nezaujalo. Prostě tady budou další BoB a tečka. Možná jsem se mohl zamyslet i nad tímhle. Komentáře k jednotlivým epizodám: EP1 ~ EP2 ~ EP3 ~ EP4 ~ EP5 ~ EP6 ~ EP7 ~ EP8 ~ EP9 ~ EP10. ~~~ Resumé: Čekal jsem od nástupce Band of Brothers mnohem, mnohem více a možná jsem to s tím očekáváním přehnal. Tak či tak, tenhle seriál už znovu vidět nechci. Postavy a jejich osudy mi byly celkem ukradené, bitevní vřavy slabé (vzhledem k nejkrvavějším bitvám druhé světové a vzhledem k bojovnosti nepřítele, který tu hrál ne druhé, ale až páté housle) a některá triková zpracování byla spíše k smíchu než k učarování (to i dokumenty BBC jsou technicky dále). Ve výsledku tedy nic, co by nějak slušně dokumentovalo a zobrazovalo japonské nemalé cíle a americké odhodlání k odvetě. ~ Válka je zlá, áááááno. Rozpitvávat to nikterak zajímavě v deseti dílech ovšem také. ()

Guadalcanal/Leckie (2010) (E01)

23.5.2010 ~ Part One - Guadalcanal/Leckie: 15. března Léta Páně 2010 se to stalo. Na HBO byl odvysílán první z plánované desetidílné miniřady, já ho s chutí sluchem, zrakem i myslí "slupl" a teď si dovolím vyřknout takový malý ortýlek, ortýleček. Přeci jen, jde o první díl. Tak je třeba ho zdrbat a proto neporovnávat s BoB nelze:) ~ V BoB jsme byli uváděni do reálií tehdejších chvil uváděni vždy historkami a vzpomínkami dodnes žijících přeživších aktérů. V Pacifiku tomu zřejmě nebude jinak, soudě dle prvního dílu, ovšem v tomto mi úvod přišel, jak bych to řekl... zbytečný. Udělaný proto, že to bylo v BoB. Nedozvíte se z něho nic víc, než "že to bylo hrozné". To jako fakt, jo? V BoB jsme byli vhozeni rovnou do výcvikového tábora (campu), sledovali výcvik hlavních hrdinů a seznamovali se s nimi, přinejmenším s těmi nejhlavnějšími, doba před nástupem do armády byla vylíčena před začátkem prvního dílu ústy samotných pamětníků. Bylo to tak rychlé a tak, řekněme méně záživná část začátku, byla vypuštěna. ~ V Pacifiku na nějaký výcvik zapomeňte. Nejdříve je Vám ukázán příběh a civilní život několika lidí, v jejichž počtu a podobném vzezření jsem se poněkud ztratil, abyste byli vrhnuti na jednu z lodí mířících k prvním bitvám. Žádné seznamování. Tenhle ksicht si pamatujte, ten ještě uvidíte, ostatní jsou položky statistiky. samotný civilní úvod tady považuji za zbytečný. Nic, co by nešlo říci pár slovy. ~ Kde si BoB zakládaly na věrohodnosti a věrnosti příběhu, tam se u Pacifiku dopředu ví, že příběh je vymyšlený, pouze zasazený do reálií tichomořského konfliktu. Děj se bude točit převážně okolo třech mariňáků a jejich cesty napříč bitevní džunglí a skalisky. ~ V BoB byli poměrně neokoukaní herci, kteří dokázali na první pohled zaujmout. V prvním dílu Pacificu mě ovšem nijak zvlášť nezaujala žádná postava. Zjev zrzavého anglána Lewise z BoB prostě jen tak někdo trumfnout nemůže. ~ V BoB byla výborně ztvárněná akce a její syrovost, rychlost a vůbec ta ledová jednoduchost ve vteřině přestat existovat. V Pacifiku se, zdá se, nastavené laťce bude pokračovat. Jedinou změnou asi budiž přechod od "komorního" likvidování německých jednotek a shluků jednotlivců po kosení hord zfanatizovaných Japončíků, kdy jsou jimi v každém pobitevním záběru posety okolní pláže. ~ Za sebe musím říci, že Kamenovo dílo jednoduše žádný Hans Zimmer překonat nemůže, ať už ho kdo chce jak chce vynáší do nebes (podle mě je to výborný skladatel, ale kolem něho je poněkud nezdravé množství 'hype'). Pod hudbou je sice kromě Zimmera podpis ještě pánů Geoffa Zanelliho a Blakea Neelyho, ale je otázka, kdo z této trojice má jaký poměr zásluh na výsledné práci. Jednoduše řečeno, ústřední motiv z úvodních titulků BoB si pamatuji dodnes, ten z Pacifiku nikoliv. ~ Jistě, zatím nejsem tak nadšený, jak jsem očekával. Ale jde o první díl, dalších devět je před námi, tak uvidíme, co se z Pacifiku vyklube, zda se představitelům hlavních postav dostane podobné pozornosti jako jejich "starším kolegům", zda bude také sbírat ceny a zda to bude také taková pecka. A možná je mi přeci jen přetahovaná s Hitlerem v Evropě a Africe bližší než konflikt s Japončíky kdesi daleko, daleko, daleko... Doufám, že duo Speielberg&Hanks mi ten očekávaný seriálovo-filmový zážitek nepokaňhají. Tak se čiňte, chlapci! () (menej) (viac)

Basilone (2010) (E02)

23.5.2010 ~ Part 2 - Guadalcanal/Basilone: Přišel očekáván, nenadchnul. Ve druhém díle se sice lehce posuneme v čase, nikoliv v umístění. Stále totiž dřepíme sami na ostrově, obehnáni zelení, mokřinami a hordou "japs". Samotný příběh se ale nikam neposouvá. ~ Na začátku jsme seznámeni s historickými souvislostmi formou archivních záběrů (to jsme u BoB neměli a jsem tomu poměrně rád, nějak mi to sem nesedělo) a o něco víc prostoru dostaly vzpomínky veteránů. Uprostřed dílu jsme ještě vrženi do "civilu", asi abychom mohli hlouběji proniknout k postavě (jen tak nějak stále nemám o těch postavách přehled) a pak už jsme jen na bitevním poli. Bohužel, jak není nijak zvlášť záživné to dění mimo ostrov, není ani nijak zvlášť záživné to dění na ostrově. Neděje se totiž nic, co bychom již neviděli a neprožili s výsadkáři v BoB. ~ Naši mariňáci jsou na ostrově. Sami. A odráží útoky zfanatizovaných Japončíků. Odrážejí ale není to správné slovo. Oni ty útoky v podstatě zastavují. Na místě. Jednoduše se vyrojí horda japonských vojáků, žene se ku předu a Amíci je pokosí jak srpem trávu. Navíc většinou jsou záběry v noci, takže ani není moc vidět. Mezitím umře pár postav, nad kterými ostatní (asi) truchlí a my bychom s nimi měli soucítit, ale nejde to. Ne že bych byl tak kamenný, ale ani nevím, kdo to byl a jaký měl ke komu vztah, takže příští díl už ani nebudu vědět, že ve filmu vůbec byl. Pak tu ještě máme scény, kdy našim hrdinům chybí zásoby (mnohem lépe vyobrazeno v jiných dílech BoB) a vše končí úžasnou zprávou, že se z ostrova odjíždí. Mariňáci jsou nadšeni, mě to nepřekvapilo. ~ Měl bych být rád i za ně, že to již mají za sebou, ale mě je to jedno. Tenhle díl mě totiž nijak více nevtáhl do děje. Máme tu totiž v podstatě jen jednu dlouhou akční kosící scénu, místy přerušenou klidem a rozhovory mezi stále chabě zapamatovatelnými postavami a to je všechno. A poměrně dlouhá úvodní scénka s celkově nevýraznou hudbou to vše jen podtrhují. ~ No, nevím nevím, co se z toho klube, Abych se nezačal bát finálního výsledku. Prozatím bych to totiž viděl na slabé 3/5, což je oproti BoB zklamání. Vzmužte se, mariňáci! ()

Melbourne (2010) (E03)

23.5.2010Part 3 - Melbourne: Zatím nejslabší díl potvrzující sestupnou kvalitu, díl po dílu. Naši mariňáci jsou odveleni do australského Melbourne, kde se sbírají a cvičí nové jednotky do dalších bojů. A chlapci mají do té doby volno. A protože Australané bojují jinde, jsou místní Australanky opuštěné. Amíci si užívají, jedna z hlavních postav si tu nějakou slečnu najde, ta mu na konci dá kopačky, on se "opapá" a udělá něco, co nemá a dostane trest. Během celého dílu se nestane NIC. Stále jsem čekal, kdy se NĚCO bude dít a najednou titulky. Uff, tak tohle by se tedy k BoB nemělo hlásit raději vůbec, protože zatím jde o jasné nebe/dudy. ~ Navíc mi přijde poměrně zbytečné, aby se před každým dílem ukazovalo "co jste viděli minule". Prostě zatím je Pacific hodně velkým zklamáním. A to mě rmoutí, protože jsem se po BoB těšil na další pecku. Zatím se mi díl co díl dostává tak leda peckou do oka. ()

Gloucester/Pavuvu/Banika (2010) (E04)

23.5.2010Part 4 - Gloucester/Pavuvu/Banika: No konečně. Musel jsem čekat 4 díly, než se začalo něco dít! Sice to na BoB stále nemá, ale alespoň už se ukázalo, jaké důsledky tamní válečné prostředí má na muže v poli (tedy spíš v džungli). A žádná sranda to není, protože zdaleka ne všichni, ač si hrají na tvrďáky, jimi skutečně jsou. A tak se po vzoru Hawkeyho Pierce mrkneme za mříže a pletivo psychiatrické stanice (dalo by se tomu vůbec říkat léčebna?). ~ Dokonce jsme se už dočkali i akce za bílého dne. Ne, že bychom nočního "šumu stínů" byli ušetřeni zcela, ale alespoň něco, už se blýská na lepší časy. Snad, ~ Jediné, co mi tam ve vyobrazení Leckieho trochu vadí, je to jeho neustálé psaní "lásce" doma, když při prvním opušťáku v Austrálii skáče po první roztažený sukni. Ale asi se tam nějak v tom vlhkém hnoji odreagovat musí - psaním. ~ Tak snad už pátý díl bude o něčem trochu víc. Z BoB jsme si zvykli, že šlo o válečný seriál s více méně reálnými postavami v reálných situacích. Zatím jsme se ale dočkali psychologicko-romantického tlachání o tom, že se tam vlastně zas až tak moc nedělo. Jen občas večer nepřijde bubák, ale hejno bubáků. ()

Peleliu Landing (2010) (E05)

23.5.2010Part 5 - Peleliu Landing: Esence ničeho. To by mohl být obstojný podtitul. Naši chrabří mariňáci, kteří nemají ani z poloviny koule, jako výsadkáři z BoB, tu jdou konečně do nějaké akčnější bžundy. Vyloďují se (má to po Ryanovi a BoB ještě cenu točit), střílejí v džungli, hází granáty do bunkrů, které tu jsou jen tak mimochodem - Japončíci se nezakopávali po celých ostrovech do bunkrů, aby znepříjemnili život nepříteli, ale protože se asi nudili, Amící je jednoduše přeběhnou a je po srandě - a když už konečně začíná být něco trochu zajímavého, je konec. U tohohle jde už asi vážně jen kroutit hlavou. A to nemluvím o, pro děj naprosto zbytečném šukajícím intermezzu. Tohle je pátý díl z deseti a je to celé zpackané. Osudy vojáků mě nezajímají, jednotlivé postavy taky ne. Kdyby v každém díle zařvalo celé družstvo, asi bych si toho ani nevšiml. Že někdo dokáže natočit pomalu pokračující a tvrdé boje se zfanatizovanými Japíky TAKHLE nezajímavě, je vážně snad už umění. Tak si říkám, jestli to má ještě cenu vůbec sledovat. Koukejte se mě snažit v dalším díle překvapit, plantážníci! ()

Peleliu Airfield (2010) (E06)

23.5.2010Part 6 - Peleliu Airfield: Dost slabota čekat na něco 6 dílů! Ano, šest dílů, protože teprve v tomto se zase NĚCO děje. Chlapci tady útočí na ČKD. Tedy, ono to není ČKD, je to opevnění letiště na ostrově Peleilu, ale ČKD to hodně připomíná. I když v tomto díle je konečně nějaká akce a vidíme, že se skutečně něco děje i za dne, i tak ve mě stále hlodá určitá nespokojenost. Nespokojenost nad tím, jakým způsobem to celé vidím. Jinde nemám problém uvěřit, kde se co odehrává, tady mi to přišlo částmi jako natáčené v ateliéru nebo přinejmenším natáčené na rozloze 20x20 m2 a kdyby kamera ucukla trochu vedle, stál by tam McDonald. Navíc tu nejsou naprosto žádní Japončíci. Jsou tu jen postavy, které sice padají jako hrušky, ale nevidíte jim do tváře. Když už jsou v záběru, je to zezadu a není nic moc vidět atak máte stále pocit, že si válečný mundůr oblékla kuchařka, maskérka, jeden z v tu chvíli nepotřebných osvětlovačů apod. Tohle je něco, co se stále s BoB nemůže srovnávat ani zdaleka. A znovu, ve chvíli, kdy už se začíná něco dít a v BoB se příběh daného dílu rozjížděl, tady je utnut hlubokomyslným přednesem jedné z hlavních, filmem sledovaných, ale mě stále naprosto ukradených postav. ~ Začíná se to pomalinku pozvedávat z nudného ničeho na alespoň částečné něco. Tak už do toho třískněte nebo u toho všichni usnou! ()

Peleliu Hills (2010) (E07)

23.5.2010Part 7 - Peleliu Hills: Tak že by se mini-seriál vážně pomalu zvedal vzhůru? Tentokráte už dojde k opravdovým konfrontacím s druhou stranou i když jen minimalisticky. Na začátku v historickém úvodu je vyobrazeno, jak důmyslné podzemní šachty měli Japonci na ostrově vybudovány, aby tato skutečnost byla vzápětí v celém díle využita asi jen jednou. Někdo kecá v bunkru, hodí se tam granát, někdo zakřičí. Stále čekám na tu horlivost a přesvědčení "Japs" neodcházet z toho světa bez minimálně jednoho zabitého Američana. Sem tam se něco ukáže a vzápětí to leží obličejem k zemi, aby se nepoznal ten osvětlovač, co už zemřel několikrát v minulých záběrech... Ale alespoň se změnily kulisy z rozvalin ČKD na kamenitý ostrov, na kterém jsou nám v krátkosti představovány zajímavé postavy (konečně, jak to, že tam tohle nebylo od začátku!!!???), aby byly vzápětí zdecimovány, ať už fyzicky či psychicky. I když s mnoha nelogičnostmi a bolavými zkratkami se zase něco konečně děje. Snad se tato bebí podaří vyléčit v následujících třech dílech. Musí! ()

Iwo Jima (2010) (E08)

23.5.2010Part 8 - Iwo Jima: Tak jestli předchozí díl dával znát, že se se seriálem konečně začíná před jeho koncem něco dít, díl následující nadšení zmrazil. Nijak zvlášť zajímavě zalternovaný BoBovský příběh 'Doca', tedy díl s minimem akce, za to s dramaticky romantickou vložkou. ~ Basilone přestává prodávat válečné dluhopisy doma v USA, zatímco kdesi v Pacifiku umírají jeho spolubojovníci, a žádá o návrat k armádě a možnost cvičit nováčky. Této žádosti je vyhověno a Basilone (teprve v osmém díle vím, o kterou postavu se vlastně jedná!) cvičí jako o život. Ovšem samotný výcvik má atmosféru nulovou, to už na tom byl lépe výcvik ve hře Call of Duty (a ve Vietcongu ještě lepší :D). Výcvik je ale jen výplní a mostem k tomu, aby byl Basilone v táboře a mohl se zde setkat se svojí osudovou láskou. To proto, abychom mu to přáli a byli s ním šťastní, a proto, abychom trpěli ve chvíli, kdy se Basilone znovu vrací s nováčky na bojiště a zanechává doma v USA čerstvou vdovu. ~ Jak říkám, epizoda z BoB s doktorem má o několik tříd větší hloubku než tohle. Začínám mít pocit, že když neuvidím poslední dva díly, prokáži tvůrcům službu. ()

Okinawa (2010) (E09)

23.5.2010Part 9 - Okinawa: Akce, akce, srdceryvné momenty, akce, akce a akce. Měl bych být nadšený, nejsem. Sledujeme tu stále celý díl osud jedné z hlavních postav, vyhublého záprdka, jehož jméno si po devíti dílech stále neumím vybavit, a sledujeme ho ve chvílích, kdy je nelítostným zabijákem Japonců, a i ve chvíli, kdy je z něj najednou neskutečný pacifista. Tohle si tak neskutečně odporuje, záběr po záběru, že to působí úplně blbě, jako kdyby to režírovali dva režiséři a nemohli se dohodnout. Výsledkem je nezajímavá podívaná, sice plná akce, ale z té máte pocit malosti a povrchnosti. Jako kdyby se scény točily na 10 metrech čtverečných někde v ateliéru a roztřesená kamera, která sebou mlátí jak smyslů zbavená a má vytvořit dojem dynamické akce, tu malost jen umocňuje (jak si nevšimnout blbých kulis? No přeci tak, že budete s kamerou mlátit tak, že vlastně nebude skoro nic vidět!). Nu a tak v jednom záběru všichni umírají v blátě, střih, a najednou jsou všichni na pláži, zvítězili a díl končí. Zbytečný díl, stačilo to vše popsat pár slovy: "Ostrov, Amíci vs. Japončíci, prší, bahno, bum, prásk, střelba, umírají, slunce, pláž, konec" - a mohlo se ušetřit. ~ Ne, tenhle seriál je na facku, totálně zabitá možnost navázat na brilantní Bratrstvo. 10. díl to už zachránit nemůže, tak šup sem s ním, ať na to můžeme co nejdříve zapomenout! ()

Home (2010) (E10)

23.5.2010Part 10 - Home: Závěrečná část, konec. Naši neohrožení válečníci se dozvídají o konci války a putují domů. Nejdelší cestu spolu putují vlakem Sledge a Snafu. Frajer s prořízlou hubou, Leckie, doma dostává svou starou práci a navíc i srdce místního děvčete. Oproti tomu Sledge se do normálního života nějak ne a ne dostat a tak tu hraje zdeptlého zbohatlického synáčka. Nakonec jsou popsány seriálem se mihnuté postavy a jejich skutečné předobrazy, váleční hrdinové, a jejich osudy. Bohužel, tahle část posledního dílu byla spíše k pláči (a nebylo to dojetím), protože si tak lze krásně ověřit, jak moc se vás seriál dotkl. Mě evidentně skoro vůbec, protože o drtivé většině postav jsem neměl ani ponětí, že se v těch 10 dílech někde vyskytovaly. No a to bylo vše. A ač to tak z popisu nevyznívá, kupodivu tohle byl asi jediný díl, který se nějak povedl. Bohužel, není to pro seriál pocta. Nemůže být pro seriál, zasazený do bojů o Pacifik, poklona, že jeho nejlepším dílem je díl, kde se nebojuje, kde není žádná akce, a jen se sleduje zubožená psýcha přeživších a navracivších se. ()

Režisér Bonda našel další projekt

Režisér Bonda našel další projekt

12.10.2020

Cary Joji Fukunaga (Temný případ, Není čas zemřít) zdá se našel další ambiciózní projekt. Natočí totiž první tři epizody nové válečné minisérie Masters of the Air produkované Stevenem Spielbergem a… (viac)

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

12.10.2019

Společnosti Amblin Television Stevena Spielberga a Playtone Toma Hankse uzavřeli dohodu s Applem a oficiálně tak připravují obří válečnou minisérii Masters of the Air, která bude finální kapitolou… (viac)

HBO a Spielberg opět ve válce

HBO a Spielberg opět ve válce

23.01.2013

Ne ve vzájemné, samozřejmě. V druhé světové. A opět u toho bude jako spoluproducent Tom Hanks. Takže už je vám jasné, že po vynikajícím Bratrstvu neohrožených a ne až tak vynikajícím, ale pořád velmi… (viac)

Zlatý glóbus 2011 - výsledky

Zlatý glóbus 2011 - výsledky

17.01.2011

Tak jako každý rok, i letos, nám hollywoodští zahraniční novináři připravili nejedno (ne)příjemné překvapení. Pod letošním moderátorským vedením Rickyho Gervaise se stal neúspěšnějším filmem The… (viac)