Dealer II

• Česko Dealer II (viac)

Vychudnutý a potetovaný, zároveň hrozivý a čudne nežný, Mads Mikkelsen exceluje ako skinhead, anti-hrdina dánskeho filmu od režiséra Nicolasa Windinga Refna, ktorý sa opäť vrátil do formy. Samostatné pokračovanie nás vracia do drogového kodanského podsvetia kukláčov a šľapiek a zameriava sa na najnižšieho z nich, skinheada Tonnyho. Práve vyšiel z väzenia a dúfa, že sa vráti k svojmu bývalému spôsobu života, ale jeho otec, vodca podsvetia ovládajúci množstvo obchodov s drogami a drogových operácií, s ním zaobchádza ako s nemotorným sráčom. So štýlovou intenzitou udržuje Refn akciu napätú a vecnú. Na jeho poslednom filme, hollywoodskom trileri Fear X, spolupracoval so zosnulým veľkým spisovateľom Hubertom Selbym Jr. (Requiem for a Dream). Dealer II, ako portrét machistického človeka s nízkou úrovňou života, nesie opojný vplyv Selbyho tvrdej prózy. (Film Europe)

ywo666

No dosť drsné. Pusher 2 mi prišie síce menej akčný a zábavný, ale na rozdiel od jedničky bol hlbší, smutnejší a pôsobivejší. Mads Mikkelsen previedol parádny výkon a všetko do bodky som mu uveril. Na rozdiel od jedničky na mňa tentokrát postava Tonnyho skutočne zapôsobila. Takže s filmom spokojnosť. Aj keď u trojky dúfam vo väčšiu akciu. ()

PiLgRiM

Rozhodně lepší než první díl. Děj se tak hrozně netáhne a Tonny je mnohem větší sympaťák než Frank. Opět můžeme vyzdvihnout výbornou hudbu ( jako u každého Refnova filmu ). Výbornou roli Mikkelsena a mnohem lepší a zajímavější děj, který se netočí jen kolem dluhů a splátek. Refn je mág. ()

Yoshimitsu

Dealer č.2 - je příběh o zlodějíčkovi Tonnym, který se vrátí z basy a začne zase dělat všechno, proto aby se do ní opět vrátil. Konečně dostal Mads Mikkelsen prostor zahrát v pokračování hlavní roli. Dávám 75% ()

noriaki

Navzdory stejnému hodnocení mi jednička připadala podstatně lepší. Jenže Mads Mikkelsen je zkrátka machr, takže i když je jeho Tony neschopný lempl který se radši fláká, protože když se o něco snaží, tak to posere, dívá se na něho skvěle. Refn pozvedl jednoduchý námět gangsterky. Děj v lecčem kopíruje předchozí díl, ale přetéká mu do sociálního dramatu. Kupodivu tím neztratil ani tempo, ani koule. Dvojnásob to platí o závěru, kde Tony konečně vzal osud do vlastních rukou. ()

Brain-D

Velmi silný autentický psychologický film. Pojednává stejně jako v 1. díle o pašerácích drog. Mads Mikelsen zahrál v jedničce postavu skina, kde ironicky pobavil nad svým ponurým životem. Zde je náš plešoun s tetováním na zátylku "RESPECT" hlavní postava. Kam až lidská uvažování dokáže klesnout a k čemu se odhodlat, to vše jde zde krásně vidět. Mě zaráží, že tyhle filmy nejsou více známe. Jako kdyby lidé nechtěli poslat pravdu více dál. Raději si pouštět pohádky, comiksy a bůhví jaké teenegorovské kraviny. Tohle je život. Takhle doopravdy někteří žijí, tak se na to podívejte. ()

Autogram

Dvojka nie je pokračovaním jednotky, takže ďalšie osudy Franka sú len naznačené. Hlavným hrdinom je jeho bývalý parťák Tony a jeho plusom je, že je ešte viac vypatlaný, nemá pod kontrolou absolútne nič, ani seba samého. Túto rolu zvládol Mads skvele. Skvostné sú jeho dialógy s inými členmi miestnej „smotánky“, hlavne jeho kamarátom Kundom. Český dabing sa naozaj vydaril, niektoré hefty by som si v slovenčine ani nevedel predstaviť. Názov trochu zavádza, lebo sa viac šňupe ako díluje, viac sa kradnú autá ako kšeftuje, a adrenalín pridáva hlavne prítomnosť bábätka v celom tom kolotoči, a hlavne na konci. –––– Když jsem to udělal, tak jsem vyslal signál. Jasnej signál, že když ty vyjebeš se mnou, vyjebám já s tebou. –––– Co ty vlastně umíš? Vždyť si ani neumíš nechat zaplatit za práci. A teď máš bejt jako vzor pro svý dítě, jo? –––– Bolelo to hodně, ten porod? Prý je to jako srát meloun. ()

BuryGol

Tenhle film je o Tonym z jedničky. Zrovna vyleze z lochu a chce se nějak chytit. Jenže osud mu hází klacky pod nohy a otázka je, jak se s tím popere. Přiznávám, že ta pátá hvězda je za Madse Mikkelsena, protože to jako plešatej a pokérovanej Tony zahrál parádně. ()

Jello Biafra

Pokračovanie slávneho dánského thrilleru sa tentoraz zameriava na dealera Tonnyho z prvého dielu. Čerstvo prepustený z väzenia sa dozvie, že má dieťa s feťáčkou Charlotte a zároveň sa zapletie do kšeftu s drogami, ktorý organizuje jeho parťák Kurt. Druhý diel nezostáva tomu prvému vôbec nič dlžný a opäť sa okrem surovej atmosféry mestskej džungle dočkáme násilných scén, ale predovšetkým tu exceluje skvelý Mads Mikkelsen, ktorý znovu potvrdzuje, že dokáže dokonalo zahrať aj vyholeného slizkého kriminálníka. ()

srbak

Po epickej, neprekonateľnej Pusher 1 bola laťka neskutočne vysoko postavená a preto sa tak trochu čudujem, že dvojka nestratila tú chuť a tempo, ktoré boli už raz ponúknuté. V pokračovaní si už snáď všetci všimneme zlepšenie v réžii a v takej tej celkovej zohranosti snímku oproti jeho predchodcovi, takže by som asi ani nemal čo vyčítať po toľkých zlepšeniach, ktoré sú jasne viditeľné, možno jediným (pre mňa ani nie) menším problémom je dej, ktorý (je vidieť, že ) bol narýchlo zostrojený. Bolo to vtipné, bolo to Refnovsky skvelé a malo to tú správnu šťavu - Ja to posraté Dánsko a Madsa proste zbožňujem a preto nemôžem ináč. ()

herr_carter

Druhý Pusher se mi líbil možná ještě o setinku více, než-li ten první. Daleko promyšlenější a navíc s větším důrazem na občasný drsně-černý, povětšinou sexistický humor. Ať mi nikdo netvrdí, že během natáčení nebyl většinu času Mikkelsen zhulený, protože to co tady předvádí, je neskutečně reálné. Ve skrytu duše asi dobrák, ale jinak totální blb, jemuž drogy vzaly i ty poslední zbytky šedé kůry mozkové - v závěru, kdy ubodá svého otce a lídra automobilních krádeží a prchá se svým "možná" dítětem, tak to jsem ani nedýchal - pojďme na trojku !!..................moje hodnocení = 8 z 10. ()

sedm.1

Po Frankovi z prvního dílu přichází na scénu jeho bývalý kámoš Tony a každopádně, kvalitativně jde sice o naprosto srovnatelné podívané, ovšem jinak jsou to opravdu dost rozdílné snímky. Zatímco totiž první Dealer byla především černohumorná gangsterka, tak jeho pokračování mi přišlo spíš už jen jako sociální drama. Tony je primitivní týpek, mající v hlavě jen fet, šukání a násilí. A ikdyž se z toho kolotoče chce upřímně dostat, tak právě jen jeho IQ tykve mu to nedovoluje a spíš se naopak jen dostává ještě do větších sraček a problémů. V tom mi Frank přišel úplně jiný, ten měl prostě jen pech a smůlu na podobné gaunery ze svého okolí, kdežto Tony jde těm problémům prostě naproti sám. A o tom vlastně je i celá dvojka. Ať už ze společenského dna pocházíš, nebo do něj postupně zabředneš, tak ven z něj se nedostaneš. A to ať už svou blbostí, nebo příčinou okolím, jsi prostě v tom a utéct nemáš šanci. Jinak to prostředí sociálně slabých vyvrhelů tu je popsáno skutečně syrově a nekompromisně, až mi z toho běhal mráz po zádech, neboť tohle prostředí je skutečně plné těch nejprimitivnějších násilníků, z nichž nejde opravdu nic jiného, než strach, neboť co se jim zrodí v těch jejich miniaturních mozečkách, tak z toho vždy vzejde jen utrpení pro druhé. Jinak styl, vizuál a atmosféra jsou pak totožné s prvním dílem, a vyzvednout musím určitě opět skvělého Madse Mikkelsena, který zde předvádí další ze svých velice ojedinělých a přesvědčivých výkonů. Dealer 2 je zkrátka stejně jako jednička skutečně výrazná a silná podívaná, přinášející emoce, napětí i zábavu v tom nejlepším možném severském balení. ()

Forsberg11

Tentokrát to už zobral kompletne do rúk vymletý Mikkelsenov Tonny a je to ešte o level lepšia zábava ako prvý film. Od začiatku do konca je to prehliadka ľudskej tragédie, drogového podsvetia a drobných mafiánikov. Pre mňa zatiaľ najlepší Refn a s nedočkavosťou sa vrhám na pokračovanie. P. S. Mads je herecký boh! 80 %!! ()

Maynard.

Moc pěknej příběh s hlavním hrdinou, kterej je blbej jak pytel koledy a aby toho nebylo málo, tak je dočista plešatej. Sjíždí se vším, co mu přijde pod nos, až mu z toho nejde v bordelu hůlka :o). Ale Mikkelsen to zahrál velmi, velmi dobře. Ne nadarmo už patří mezi Hollywoodskou elitu. Viděl sem před lety už 1.díl, tohle je teda dvojka, a dám si určo i závěr trilogie. Páč tohle téma mi celkem svědčí :oi) ()

leon_id

Gansterka oholena na kost stejne jak Tonnyho lebka. Oproti prvnimu dilu mi tu chybela nejaka vyrazna osobnost jako byl Frank nebo Radovan, stejne jako pritomne slecny se ani zdaleka nevyrovnaly utrapene stetce Vic. Milo se tu take jen mihne a Smeden tu ma pouze jednu zasadni scenu tesne pred koncem filmu, takze to vse zbyva na vecne usmrkanem Mad(s) Mekkelsenovi, ktery ac je vyborny herec, tady je vyznam jeho postavy opravdu zanedbatelny. Urcite se dostanu i k poslednimu dilu, ale zatim u me lepe vychazi jednicka. ()

Lukoboss

Druhej díl začíná celkem nekompromisně ovládat škatulka dramatu, takže nečekejte žádnou šílenou jízdu jako po lajně koksu. Všechno je rozvláčnější a hlavně už ne tak neotřelý jako předchozí díl. V podstatě všichni herci jsou vyměnění, jen na chvilku se objeví z minulýcho dílu boss Milo (Zlatko Buric), ale to je asi tak všechno, co se týče odkazů k předchozímu filmu. Rozhodně mě to zaujalo míň a spadlo to na průměr. ()

Tjaden

Oproti rychlejší a napínavější jedničce je pro mě dvojka trochu zklamáním. Příběh mi připadal méně zajímavý a chování hlavního hrdiny mi občas vůbec neštymovalo, přestože byl zahraný velmi dobrým Mikkelsenem. I tak lze film doporučit všem fandům depresivní a drsné severské kinematografie. ()

BlackTom

Oproti jedničke, ktorá bola poctivou zbesilou jazdou pôsobí dvojka viac civilne, ako by niekto pred zákrutou radšej pribrzdil ako ju prejsť naplno. Tak ako sa mi Mikkelsen páčil, tak mi tu jeho postava príde strašne plytká a hlavne beznádejne tupá. Divák si k nej len ťažko môže vytvoriť nejaké puto. Na druhej strane jeho stvárnenie narkomana je presné, Tonny koná nelogicky, hlúpo sa pýta a takmer nerozmýšľa, popritom však stále pôsobí akosi nad vecou a cool. Koniec mi vpálil guľku do hlavy, po pomalom tempe rozprávania by som niečo podobné nečakal... ()