Příběh učitelky angličtiny a její studentky se odehrává na střední soukromé katolické škole. Annabelle, rebelantská dcera senátorky, si hned po nástupu proti sobě postaví celé vedení. A je to právě Simonne, která má čas s ní mluvit a pomáhá jí najít cestu. Zpočátku se zdá, že obě postavy jsou natolik povahově rozdílné, že je téměř nemožné aby k sobě našly cestu. Dravá a přímočará Annabelle má jasno ve své orientaci, přesně ví co chce a také si za tím jde. A citlivá a přemýšlivá Simonne, která si až příliš jasně a zodpovědně uvědomuje případné důsledky, včetně všech nepřijatelných okolností (pomineme-li stejnost pohlaví a naprosté tabu vztahu učitel-student, pak je tu ještě nezletilost Annabelle). A tak dělá vše proto, aby tento vztah udržela ve společensky přijatelné rovině. (RUDEBOY84)

misakurt

Asi jsem od tohoto filmu čekala příliš. Schovávala jsem si ho na pěkné volné odpoledne, ale klidně jsem si ho mohla pustit i v jinou denní či noční dobu- nezanechal ve mně žádný specifický dojem,dokonce mi chvilkami připomínal scény z lepšího soft porna (vztah obrýlené učitelky s drdolem a rozverné školačky- rebelky ), což mě trochu vyvádělo z míry. Když se zamyslím nad tím, proč tolik dívek a žen hodnotí tento snímek tak vysoko, napadá mě jedině ztotožnění s hlavní hrdinkou a plnění tajných tužeb alespoň prostřednictvím filmu (kdo nikdy nezatoužil po učitelce, ať hodí kamenem...). ()

KuZd odpad!

Pornofilm bez porno scen. Umite si predstavit, ze se divate na porno, kde neni jedina pornoscena? Tedy ze budete muceni pohledy na vulgarni herecky, ktere neumi hrat a snazi se v plytkosti scenare vytvaret nejaky dej, ktery je jen tak usit pro formu, aby se ve filmu krom sexualnich motivu take neco delo? To je Loving Anabelle. Ve filmu nejsou zadne pornosceny, to necekejte, ovsem zbytek filmu odpovida urovni pornofilmu. Stopaz je take pomerne kratka, neco pres hodinu - cili i toto ve vaz vzbudi dojem, ze jde skutecne o pornofilm, ze ktereho nekdo pornosceny vytrihal. Jednou vetou, toto je jednoduse nebetycna sracka a ostuda filmu. ()

Jíha

Nejspíš jsem dosud neviděl tak "holčičí" film, jako Loving Annabelle. Dokonce to na mě bylo až moc, ale není to nic, za co bych film odsuzoval. Minimální příběh, o to větší důraz na dynamiku vztahu hlavních postav, která je vážně skvělá. Atmosféra (a prostředí) připomíná o pět let starší Lost and Delirious, kde však byla až moc těžká, zde je naředěná ne příliš, ale nejspíš optimálně. Fajnové citace literátů. Přibližně 80 % ()

TerushkaJ

První film s lesbickou tematikou, který jsem kdy viděla. Má to jistě vliv na mé hodnocení, ale nemohu si pomoct. Strašně ráda se k němu vracím, připomíná mi scény z mého života. I přes nehereckost, kterou předvedla slečna Erin Kelly jí předčila Diane Gaigry se svým ztrápeným výrazem a špatně zvolenou životní cestou. Nejsensitivnější soundtrack, který sedí (promiňte mi ten výraz) ''jako hrnec na prdel" je dokonale prošpikován celým filmem. Ať si někdo říká cosi o braku, ale já v něm vidím nejcitlivěji pojatý lesbický snímek všech dob a rozhodně souhlasím se zmiňovanou myšlenkou v těchto komentářích, že lesbické filmy jsou jiná liga, člověk na ně musí pohlížet přeci jen trochu jinak. ()

mira.l

A mě se to líbilo dost. Zpočátku to teda sice vypadalo jenom jako na oko pěkná podívaná na mladý holky ve školních uniformách, nějak jsem zpočátku ani nevěděl, do jakého typu zařízení se vlastně Anabelle dostala, proč tam je a čemu se má naučit. Postupně ale toto šlo tak nějak stranou a vyvinul se z toho citlivý příběh lásky žačky Anabelle a její učitelky Simone, která nepříliš úspěšně proplouvá vztahem s mužem a nese si z minulosti tajemství v podobě lásky k ženě. Docela se mi líbil ten kontrast celkem silně církevně zaměřené školy a proti tomu hodně "světských" starostí hlavních hrdinek, jejich láska, o níž Simone ví, že by jí měla odolat, ale nakonec podléhá kontra vztah Simone s mužem, o kterém pochybuje od začátku a nakonec z něj vycouvá. Obě ženy k sobě hledají cestu zpočátku jen velmi zvolna, jejich city dostávají konkrétnější podoby až ve druhé polovině filmu, ale to napětí mezi nimi je vpodstatě od začátku. Citlivě natočené, s krásnými interiéry školy i exteriéry na pláži a v domě na pláži, v neposlední řadě i s velmi pěknou hudbou. Myslím že chemie mezi Anabelle a Simone fungovala velmi dobře. Zajímavý je zcela vyčerpávající komentář uživatelky AngelAngie:). Jen škoda délky, na film je to docela krátké, mohlo být aspoň o nějakých 20 minut delší. ()

wege

Filmů o "holkách" je hodně, některé jsou boží (My Days of Mercy), některé jsou skvělé (třeba Adele), některé šokují, některé jsou slabé. Annabelle je někde uprostřed, a to proto, že ten vztah a vše kolem něj nemá přidanou hodnotu, jako je to v těch božích a skvělých filmech. Pořád to ale zůstává pěkně, a hlavně citlivě zpracované téma hledání své identity v ne zrovna přívětivém světě. ()

jafuska

skvělý film, který popisuje netradiční lásku mezi učitelkou a studentkou, na jedné straně ta dospělejší se lásce neustále brání, mladší je si jistá jako nikdy předtím, a zde začíná příběh, kde se z přátelství stává velká láska, i když je zakázaná mezi studentkou a učitelkou, ale přitom je to příběh ze života, každému z nás at vědomě, nebo nevědomě se zakouká do učitelky a na tom není nic špatného, když je to láska, tak proč ne, dojemný příběh, plný emocí, nepochopení z druhé strany, uvědomění si sama sebe, a otevření své duše a najití odvahy přiznat se kdo vlastně ve skutečnosti jsem, doporučuji, není to jen o lesbičkách, ale tohle se může týkat každýho, a opravdu proč ne, ()

Shane.Mc

Kontrast toho, jak si jde někdo tvrdě za svým a na druhé snaha odolat podlehnutí, která se stejně vymkne z rukou. Jen sledujete pocity obou aktérek a vžíváte se do nich. Ano, mohlo se zajít ještě dál, ale naservírovaný příběh na pochopení těch dvou stačil. Odolávat stejně nemá smysl! ()

Sarcasmgirl

Tenhle film určitě nemá nejlepší děj, nebo obsazení, ale jeho síla tkví v té jiskře, která je mezi hlavními představitelkami. Takové velmi, velmi odlehčené Zápisky o skandálu na církevní dívčí škole. Krom toho soundrack je vynikající! ()

kikin01

O zakázané lásce mezi učitelkou a studentkou, který převýšil má očekávání. Člověk se musí na takový film dívat jinýma očima, protože když žena miluje ženu znamená to jediné - Milovat Annabelle:-)) Katherine Brooks udělala zatraceně dobrou práci, jak při výběru herců, tak i se scénářem a samozřejmě jakožto režisérka. Představitelka hlavní role Annabelle (Erin Kelly) byla myslím stvořená proto, aby ji Katherine oslovila k této příležitosti zahrát si po boku sexy učitelky Simone (Diane Gaidry). ()

mandella

Po několikerém zhlédnutí musím upravit své hodnocení, protože film mi zůstal dlouho v hlavě. Zasekl ve mně háček. Možná za to mohly výborně ztvárněné postavy Simone a Anabelle, představitelka Simone Diane Gaidry na sebe sice strhává víc pozornosti svým minimalistickým výrazovým herectvím, ale Erin Kelly, kterou jsem jako Anabelle původně zhodnotila jako prkennou, mi při opakovaném zhlédnutí připadá víc a víc přesná do role zamilované teenagerky. Jak se neobratně a neodbytně snaží Simone sbalit, jak jí jde naproti se srdcem na podnose a jak se jí dává všanc, to je strašně důležité pro další děj. Bez toho by se Simone, která za sebou táhne zlomené srdce, nikdy neotevřela... Btw doporučuju se zaměřit na kontrasty ve filmu: katolická škola vs. lesbická orientace, starší žena vs. mladá dívka, zlomené srdce vs. zamilování na plný plyn, neustálé nabízení vs. odmítání, "normální" vztah vs. jdi za svým srdcem, domýšlení důsledků vs. "nějak to dopadne"... Je toho hodně na takový krátký film. Taky je hezký název - Loving Annabelle (milovat Annabelle). Ačkoliv je to zaměřené víc na Annabelle, určitě je klíčový pohled Simone. Celý film visí na ní a na tom, jak se rozhodne a co udělá dál. Jo a milostná scéna, to už je třešinka na dortu. Parádní byla i scéna v kostele, to jako bi katolička umím ocenit ;-) ()

PaulBarva

Ve filmu jsou náboženský fundamentalisti. Nejsou ale jen ve filmu. Puritáni co nazvou pornem i dva zamilované co se líbají... Nedej Bože když vidí bradavku nebo zadek, to je pro ně něco naprosto deviantního. Někdy mam pocit jako kdybych se ocitl ve středověku. Prostě úplně vidim dav s pochodněmi, kosami a vidlemi, co násilím kážou o tom, co krásné je a co krásné není....v ruce mají mobil a koukají na CSFD jestli jim náhodou nepřibyl další bodík... ()

Petronie

Hned na začátku mne tenhle film velice zaujal. Záběry přijíždějící Annabelle, slunce prosvítá mezi stromy... zdálnivá idyla. Ale idylka to určitě není. Annabelle je velice zajímavá postava. Na jednu stranu hodná, milá, na druhou dokáže být i nepříjemná a vzpurná. To mám na ní ráda. Má složitou povahu, která nelze odkrýt najednou. Oproti Simone se mi tedy líbila více. Film si určitě zaslouží shlédnutí, jelikož dobrých dramat není nikdy dost a ve světě některých primitivních komedií se určitě neztratí. ()