Bloomington

• Veľká Británia Bloomington
všetky plagáty

Jacqueline (Sarah Stouffer), bývalá dětská hvězda sci-fi seriálu Neptun 26, se po letech domácího studia rozhodne zkusit štěstí na univerzitě v Bloomingtonu. Ostatní spolužáci na ni však kvůli její hvězdné minulosti pohlížejí značně nedůtklivě a těžko ji mezi sebe přijímají. Při své snaze zapadnout poznává Catherine (Allison McAtee), mladou učitelku psychologie, s níž vzápětí prožije zakázaný, ale o to bouřlivější vztah. (playboxguest)

Sinecod

Slabší tři hvězdičky. Takhle to přece ve vztahu není a je úplně jedno z jakých lidí se vztah skládá. Dvě hlavní protagonistky se k sobě chovaly jako kdyby spolu už nějaký ten pátek žily, nebyly tam vůbec počáteční rozpaky, emoce, jen scény zvláštně na sebe nalepeny bez nějaké struktury, jen scény o tom, co dělají, ale mohly být klidně zpřeházené a vůbec by to film nenarušilo. Neuvěřitelně povrchní film. ()

hellstruck

Má očekávání se nenaplnila a druhé Loving Annabelle se bohužel nekonalo. Zatímco LA je především o snaze odolat a o sebezapření, v Bloomingtonu se na sebe studentka s profesorkou vrhnou již v patnácté minutě. Což o to, nemusí být všechno dělané podle jedné šablony. Jenomže tenhle film nehraje zrovna na napjatou strunu a neláme si hlavu s detaily, žádné podrobnosti o jejich vztahu se tedy nedozvíme. Tedy o jejich pocitech především. Hlavní hrdinka (která mimochodem působí dost děcky,až to celému tomu vztahu přidává na úchylném vzezření) zaslechne klepy o profesorce, která svádí studentky - a tak, když se setkají na jednom večírku, odejdou spolu rovnou domů.. žádná skutečná chemie, ono napětí, nebo jiskření - prostě tam nic nebylo. Ani se nedá říct, že by to bylo skutečně drama, zvrat aby člověk pohledal. LA mi připadá navíc daleko uvěřitelnější, realističtější a především hlubší. Nad dějovou linkou se "slavnou hvězdou" raději více nepřemýšlím, protože to působlo neskutečně tupoučce. A vzhled a hudba televizního béčka k dobrému dojmu taky nijak nepřispívá. Na druhou stranu téma "student+učitel" je zajímavé samo o sobě a pocitově je to prostě takový průměr. ()

fandapcd

Dobře našlápnutý začátek filmu, velmi sympatická postava učitelky Catherine a studentky Jackie. Děj má chemii, hlavně obě představitelky mezi sebou mají chemii, vše se vyvíjí dobře, ale ten konec mě popravdě řečeno trochu zklamal. Konec mohli vyřešit trochu jinak, než uspěchaným "odloučením", chtělo to klasický happy end. Ale jinak spokojenost. ()

mira.l

Oouuu, tohle bylo ... zvláštní. Asi bych už našel nějaký film s lesbickou tematikou, který už jsem viděl, kde se jedná o vztah učitelka/žákyně. Ale v žádném (ani v žádném jiném obecně) se na sebe obě hlavní protagonistky nevrhly po nějakých 13 minutách od začátku, při jejich prakticky prvním setkání, aniž by se znaly. To bylo fakt divný. Vpdstatě tam zcela chyběla nějaká počáteční fáze toho vztahu, kdy by se měly navzájem poznávat. A celý děj byl takový nijaký. Učitelka Catherine docela pohledná, o Jacqueline bych to asi úplně neřek, poněkud mi připomínala Miley Cyrus, navíc vypadala dost dětsky, to, že by mohly mít vztah, vypadalo... jak bych to...no dost podivně i na pohled. Celkově nic moc, celé takové ploché, nevýrazné, na jedno podívání a pryč s tím z disku. ()

U_S_O

No aspoňže som nemusel pozerať Neptun 26, lebo ten vyzeral naozaj hrozne :) Bloomington však určite nenudil a ponúkol zaujímavú tému, ktorú som však videl aj oveľa lepšie spracovanú (Notes on a Scandal). Bolo tu síce aj zopár svetlých, či dokonca vtipných momentov ale viac ich bolo tích nelogických a iracionálnych (hlavne koniec). Celkový dojem je niekde medzi 2-3 hviezdičkami ale kvôli neznámemu hereckému obsadeniu, ktoré potešilo (najmä mužskú časť publika) dávam za 3. (51%) ()

• Dej filmu sa odohráva v Bloomingtone, avšak nakrúcanie prebiehalo v mestách Carmel a Columbus v americkom štáte Indiana. (U_S_O)