Tento film vypráví příběh tří dospívajících studentek, které prožívají první lásku a první vášeň a hledají samy sebe. Mary Bradfortdová přichází do privátní dívčí školy, kde se spřátelí se dvěma spolubydlícími, Tori Mollerovou a Paulie Osterovou. Mary, která se snaží sžít s novým prostředím, však brzy zjistí, že dívky jsou milenky a když se Tori pod nátlakem ostatních spolužaček snaží vztah ukončit, Pauli je schopna udělat cokoliv, jen aby ji získala zpět.

Príbeh o dospievaní, prvej láske, hľadaní vlastnej identity, tajomstvách, ale aj o pokrytectve. Plachá Mary prichádza na elitnú dievčenskú internátnu školu. Vďaka svojej miernej a milej povahe sa rýchlo spriatelí s novými spolubývajúcimi Paulie a Tori. Paulie je vášnivá rebelka, ktorá miluje poéziu, Shakespearove hry a vždy nahlas povie svoj názor. Tori je krásne dievča z bohatej rodiny, navyše bystrá a vzorná študentka, ktorú má na škole každý rád. Nováčik Mary s naivitou pozoruje dianie a vzťahy okolo seba, ale len postupne začína chápať, že jej priateľky spoločne prežívajú vášnivú prvú lásku. Situácia sa skomplikuje, keď už Tori nedokáže čeliť tichému tlaku okolia a strachu z prezradenia. Nemá odvahu nasledovať svoje city a vzťah s Paulie ukončí. Paulie je však odhodlaná za svoju lásku bojovať tak, ako za tú svoju bojovali hrdinovia Shakespearových drám. (oficiálny text distribútora)

Aljak

Bez bolesti nič nezískaš... Skvelý film! A to som si myslel, že o téme lesbickej Lásky už bolo toľko rôznych námetov, že nemá čím prekvapiť. Mňa však táto kanadská dráma doslova uchvátila - nielen svojim prostredím internátnej školy a samotnou (ne)stálou Láskou medzi dvomi spolužiačkami, ale aj celá tá atmosféra a vývoj charakterov a správania postáv. Celá tá atmosféra, ktorá sa niesla celým príbehom, bola proste pôsobivá. A čo sa mi veľmi páčilo bolo to, akou mierou boli v celom príbehu zakomponované Shakespearove posolstvá z rôznych diel (Romeo a Júlia, Antonius a Kleopatra, Macbeth, Trojkráľový večer, Hamlet), Myslím, že práve táto kúzelná esencia Shakespearových nesmrteľných hier bola pre tento film dokonalým oživením. Jediné, čo je mi ľúto, je to, že zopár vedľajších dejových vlákien, nebolo dotiahnutých, a celý dej bol až príliš sústredený okolo Paulie a Tori. Ale napriek tomu, skvelé! ()

viperblade

Polozapomenutý film, který sice není dokonalý a potřeboval by místy "dotáhnout" či vyprávět trošku jinak, ale zato má Piper Perabo, která dokazuje, že umí hrát. Je škoda, že podobnou větší příležitost nedostala v nějakém komerčně větším filmu, mohla by z ní být jedna z lepších současných hereček… 75 %. ()

kleopatra

Piper Perabo - děvenka z Divokých koček se z plaché romantičky změnila na drsnou lesbu, k tomu lehce (někdy těžce) vyšinutou. Téma "miluju holku, ale nejsem lesba" by určitě mělo něco do sebe, kdyby ten film nebyl tak nekompaktní - nabízí se spoustu vedlejších témat, která pak vyšumí do ztracena (postoj spolužaček, účast staré profesorky, loajalita spolubydlící). Každopádně Piper Perabo na rozdíl od Koček, kde to bylo jen o vzhledu, překvapí výborným herectvím. ()

Marqta

---"Byli jste někdy tak moc žíznivý? Otevřete si kartón mléka a nalijete si ho do úst? a ono je... zkyslé? To se stalo ve mně.- Jsem tak unavená. Navždy."--- "Moje milá maminko, skoro jsem se ztratila i já. Ale čistá láska, kterou jsi mi dala něž jsi zemřela byla jako vždy hořící plamen,a tak jako dravec tento plamínek byl vše co jsem potřebovala abych viděla v tmách. Zachránil mě mami od temné nicoty. Pauline, ona to neměla.Temnota jí zhltla,takže musela ulítnout."--- Dávám 2 a půl hvězdičky. ()

Mírouš

Krásnej film, krásná hudba, krásný holky, co víc si přát...O Piper jsem si myslel, že je to jen další bezduchá hezká tvářička, ale tady dokázala, že JE herečka, a to fakt dobrá. Většina filmu se točila vlastně kolem ní, takže se na ostatní moc nedostalo. Mám tenhkle druh filmů rád, takže musím říct, že mě ani trochu nezklamal. A holkám to spolu moooc slušelo :-))) ()