Lucy (Ellen Page) pravidelne cestuje po krajine so svojou sestrou Martou (Amy Seimetz) a jej malým bratom Benom (Charlie Shotwell), aby protestovali proti trestom smrti. Súrodenci však majú tiež osobný motív, svojho otca Simona (Elias Koteas), ktorý čaká na trest smrti z dôvodu možného zabitia svojej ženy. Tento akt však sám popiera a jeho deti sa ho snažia čo najviac podporovať. Medzičasom sa Lucy a súcitná (Kate Mara) navzájom spoznávajú počas týchto demonštrácií, v ktorých sú priaznivci a odporcovia trestu smrti v konflikte. Obe sa do seba zamilujú, avšak táto láska sa podrobuje skúške, pretože naopak Mercy trest smrti zastáva. (Janko_Vlyrd)

wege

Hlavní postavy jsou postaveny do situace, kterou my neznáme, nemáme trest smrti, nemáme výrazné hnutí na jeho podporu ani proti němu. Lucy je hodně přejetá životem (a nelze se jí nijak divit), Mercy vypadá jako rozmazlená fiflena, nicméně velmi vnímavá. Mají se rády, bojují s tím, hlavně teda Mercy hodně. Hlavně ze začátku vztahu výborně vymyšlené a natočené scény plné letmých náznaků. Krásně je zpracované jejich první "rande" s fakt dojemnou konverzací "Hádám, že seš dost opilá na to, abys mi řekla svůj smutný příběh.“ "Proč si myslíš, že mám smutný příběh?“ "Seš příliš zajímavá na to, aby nebyl.“ Některá pasáže jsou velmi silné, zejména ta poprava, skvělý cit pro detail, skvělé načasování atmosféry. Ellen Page je skvělá herečka, její vcítění do role, wow. Ten film vás nenechá odpočinout, jen vás donutí přemýšlet o různých apektech života. ()

Stepka.T

Čtyři hvězdičky, a to nemám ráda filmy o divných lidech. Možná je to tím, že lidi jsou v tom filmu vlastně dost sympatičtí, i když dělají dost divné věci, tj. objíždějí vězení a popravy... Nemám ráda tlačení na pilu a hraní na city, ale tady to bylo všechno civilní a uvěřitelné a přesto hodně působivé... *Everywhere, I guess..." ()

Sarkastic

„Hádám, že seš dost opilá na to, abys mi řekla svůj smutnej příběh.“ - „Proč si myslíš, že mám smutnej příběh?“ - „Seš příliš zajímavá na to, aby nebyl.“ Shalom-Ezer pro mě bylo dosud neznámé jméno, ale naše první filmové setkání klaplo. My Days of Mercy je romantické, intimní drama, které staví jak na docela neokoukaném tématu cestování po demonstracích proti popravám, tak hlavně na vztahu 2 odlišných žen, resp. hereckých výkonech jejich představitelek (obě jsou výborné, zvlášť Page). Tyto demonstrace proti (ale i na jejich podporu) dost možná patří k americké „kultuře“, hovoří pro to i fakt, že aktuálně cca 30 amerických států má stále platný trest smrti. Každopádně to slouží jako dobré pozadí pro setkání 2 dívek, které se začnou přitahovat, i když Lucy je odpůrkyní trestu smrti a Mercy stojí na opačné straně barikády. Vývoj jejich vztahu mě bavil, narušení důvěry v těžké době také udělalo své. Dobré byly i tácy s dobrotami jako předzvěsti další popravy (objeví se i tác pro otce?). Konec byl za mě v pohodě, takže dávám solidní 4*. ()

luka4615

Jemně podávaný vtahující příběh, jehož romantické kontury jsou zvýrazněny díky hrozícímu trestu smrti otce jedné z hlavních postav. My Days of Mercy rovněž nabídne skvělou kameru a dobře padnoucí soundtrack spolu s výtečnými hereckými výkony obou hlavních představitelek. Pokud tedy hledáte civilně vypadající filmovou jednohubku s podhoubím hutného dramatu, My Days of Mercy je přesně tím pravým. Skvělá práce! „Everywhere, I guess...“ ()

sochoking

So zaťatými zubami, ale musím to férovo uznať; výborná Ellen Page! A ja tu herečku tak strašne nemám rád... Navyše hrala rolu veľmi príjemnej postavy! A do toho jej sekunduje jemná Kate Mara s totálne fantastickými kozami! Samotná myšlienka filmu sa mne osobne moc nepozdávala, aby som bol úprimný. Nejaké tam protesty okolo väznice... Popri romantickej linke to na mňa pôsobilo rušivo a znekľudňujúco. Ale kvoli babám sa prikláňam k vyššiemu hodnoteniu. ()

• Vytvorenie scenáru trvalo približne osem rokov, pričom bola takmer nereálna šanca na produkciu filmu. Pre realizáciu a urýchlenie produkcie sa Kate Mara a Ellen Page dohodli na vzájomnej spolupráci a film tak nakoniec vznikol. (Janko_Vlyrd)
  • Celosvětová premiéra proběhla 8. září 2017 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)
  • Natáčelo se v Cincinnati (Ohio, USA). (BMW12)