Brennan (Will Ferrell) a Dale (John C. Reilly) jsou dva dospělí flákači, kteří se nemají příliš v lásce. Po svatbě svých rodičů jsou nuceni žít pod jednou střechou. Neustálé soupeření, souboje o televizní ovladač a vzájemné pošťuchování obou nedobrovolných sourozenců ale postupně manželství jejich rodičů rozbíjí. Právě v tu chvíli však tohle nevyzpytatelné duo připraví šílený plán, jak je dát znovu dohromady. Film Bratři z donucení od tvůrců filmů Ricky Bobby: Nejrychlejší jezdec a Zprávař: Příběh Rona Burgundyho je úžasně zábavná komedie, která dokazuje, že k úspěchu není potřeba ani mozek, ani talent. I když, kdo ví… (oficiálny text distribútora)

MkSallam

Hodně přepálené a založené na primitivním "snad se ty vtipy chytěj" mustru. Což znamená dost gagů a vtipných situací... ovšem s "hit faktorem" 60. Zhruba 40% situací tak prostě nemá šanci zaujmout, ať už kvůli snaze o těžce badass hrubozrnost, nebo kvůli klasicky zneužitým klišé (trošku lame náměsíčnost coby finální kapka, závěrečný reunion). Dovětek a la Matrix Reloaded ruluje. ()

jarmik

Shazovat Ferrellovy komediální výkony kvůli tomu, že není krasavec, může jen gay... Pro mě jedna z nejlepších bláznivých komedií ;-) ()

Zombi

Nemůžu si pomoct, je to totální kravina, ale já se fakt bavil. Je to tak absurdní a ulítlý, že jsem se od toho nemohl odtrhnout. Nechci to zase přechválit, jen mi to prostě celkem sedlo. ()

Oralfabet

Z té premisy šlo vykouzlit něco vskutku hrozného, ale Step Brothers nejsou vlastně úplně špatní. Fim je konzistentně docela vtipný a těch vážně otravných nebo trapných momentů tam není nějak moc. Willa Ferella úplně nemusím, Johna C. Reilyho zase fakt můžu, ale spíš ve vážnějších rolí... Sem každopádně sedli oba jako šourek na bicí soupravu. No, vidím to na celkem solidních 6/10 ()

chalp

Herci super, nápad super, plagát super...všetko ostatné hrubý priemer.Z tejto témy sa dalo vyťažiť minimálne 10 krát viac. ()

(Z)denny

U tatínka bydlí jeho malý čtyřicetiletý syn. U jiné maminky žije její ještě menší devětatřicetiletý synek. V okamžiku, kdy se tatínek do maminky zamiluje a společně se ožení, tak se tito nevlastní synáčci nastěhují pod jeho střechu a musí se naučit spolu žít. Na tom by nebylo nic moc zajímavého, kdyby to nebyli chlapci v podání Willa Ferrella a Johna C. Reillyho. Nechápal jsem, co tito borci hned od začátku předváděli. Byl jsem trochu skeptický v tom, že by nastavené tempo mohli udržet víc, jak do půlky.. Musím říct, že jsem na to valil bulvy, protože nejenže tempo udrželi, ale místy ho i za přispění dalších nahrávačů gradovali.. Prostě spousta skvělých žduchů, který stojí za to vidět.. ()

JohnFarst

Ďalšia komédia z dielne Juda Apatowa na ktorej scenári sa podieľal samotný Ferrell je dokonalým samplom všetkých ferreloviek. Streštený humor, ktorý nechápu všetci, pár skvelých momentov, ktoré nám zostanú dlho ležať v pamäti a nemastné neslané herecké výkony všetkých naokolo. Zápletka filmu je tupučká ako život sám ale pri tom minime vyťažili Ferrel a Reilly dosť na to aby pokrili tých zhruba 100 minút docela zábavným rozprávaním o tom ako sa dvaja štyridsiatnici nechtiac vnesení do bratského vzťahu musia s týmto faktom vysporiadať. Prvá polovica filmu je dosť hysterická a v podstate lietame zo skeču do skeču z jedného gagu na druhý. Niektoré sú dobré iné trápne a zbytočné. V druhej polovici prichádza k slovu známe moralizovanie a všetko speje k totálne ferrelovskému záveru kde Ferrel imituje Bochelliho. Spojenie Ferrela a Reillyho bol skutočne dobrý krok pretože týto týpci sú v spoločných scénach doslova na zožranie. Ich večné hádky a nadávanie sú skvelo natočené a má to poriadny šmrnc. Inak nič nové pod slnkom. Povedal by som, že kvalitná ferrelovka, ktorá v ťažkej chvíli určite pobaví. ()

rgrohol

Tento film je další z podprůměrných komedií s Willem Ferrellem v hlavní roli. Osobně mi je tento komik a jeho záchodový humor už celkem odporný. A není to jen Ferrel, který mi kazil podívanou. Celý film má tak hloupý děj, že se až divím, jak mohou filmaři s podobným scénářem sehnat investory na natočení filmu. Za celý snímek jsem se zasmál přesně třikrát. A jednou to bylo jen proto, že jsem si na něco vtipného vzpomněl sám. Dávám **, ale jen kvůli celkem vtipné cover verzi Sweet child o mine od Guns'n'Roses. ()

Matli

Velmi dobré (prdlé) herecké výkony obou představitelů. Člověk se párkrát zasměje a nesmí se pozastavovat nad těma kravinama co dělají 40ti letí chlapi. Průměrná komedie co neurazí.46% ()

sebo9629

Tak predovšetkým dvojka Will Ferrell - John C. Reilly je tu vynikajúca a takisto nápad je to veľmi dobrý, ale spracovanie mohlo byť o dosť lepšie... Hodnotenie: 6.9/10 ()