Rýchlo a desivo: Šialené preteky

• Česko Ricky Bobby: Nejrychlejší jezdec (viac)

Nejrychlejší muž na čtyřech kolech. To je Ricky Bobby (Will Ferrell) – mohutný vlasatý americký stroj na vítězství a jeden z největších jezdců série NASCAR v celé její historii. Je to sice trochu zabedněný idiot s poněkud větší dávkou odvahy, ale má všechno, co si může přát: luxusní dům, okouzlující manželku (Leslie Bibb) a tolik hamburgerů, kolik se do něj vejde. Rickyho super divoký životní styl však zasáhne nečekaná rána, když mu porážku uštědří namyšlená evropská jednička Jean Girard (Sacha Baron CohenBorat) a udělá z něj ubohou, vystrašenou trosku. Navíc si jeho ženu i úspěch přivlastní jeho stejně bláznivý "kámoš" Cal Naughton, Jr. (John C. Reilly). A tak Rickymu nezbývá než opět pořádně šlápnout na pedál, aby svou kariéru vrátil do starých kolejí, porazil Girarda a získal zpátky slávu a bohatství. Protože jak Ricky vždycky říkal: "Když nejsi první, jsi poslední!" (oficiálny text distribútora)

Falko

Od prveho do posledneho pismena suhlasim s komentarom uzivatela T2. Normalne mam celkom rad aj blaznive komedie, ale tu bol ten humor niekedy tak trapny, ze som to mal chut vypnut uz v strede filmu. Reziser Adam McKay natocil neskor aj akcnu komediu BENGA V ZALOZE (2010) opät s Willom Ferrrellom, ktora sa mi pacila o nieco viac. ___________ Will Ferrell - (Ricky Bobby) +++ John C. Reilly - (Cal Naughton Jr.) +++ Sacha Baron Cohen - (Jean Girard) +++ Gary Cole - (Reese Bobby) +++ Michael Clarke Duncan - (Lucius Washington) +++ Leslie Bibb - (Carley Bobby) +++ Jane Lynch - (Lucy Bobby) +++ Amy Adams - (Susan) +++ Produkcia: Judd Apatow, Will Ferrell +++ ()

gogo76

Ďalšia komédia, ktorá potvrdzuje, že Američania majú mizerný vkus. Táto bola v USA jedna z komerčne najúspešnejších komédií minulého roku... Raz som sa dobre zasmial (puma v aute) a niekoľkokrát pousmial. To je na "super komédiu" ako tvrdí obal, fakt málo. Jediný dôvod, prečo som to požičal bol Sacha Baron Cohen (Borat), ktorý mal byť najvtipnejší z celého filmu. Jeho angličtina s francúzkym prízvukom a homosexuálna orientácia,však veľa vtipu nepriniesly. Ak vás nezaujímajú ani automobilové závody, tak je škoda aj požičovného.40%. ()

DruidKarel

653. hodnocený film: Z počátku jsem si myslel, že si prohlídnu film s prvky komedie, ale také film se závodním duchem. Již od samého počátku jsem byl ale přesvědčen, že tenhle film si zaslouží maximálně 3* a bude to tak akorát. Po shlédnutí jsem zůstal na svých a film taky. Jenom si myslím, že snaha být vtipný za každou cenu není vždy to pravé. A co ta přílišná vulgárnost těch dvou spratků Rickyho? No a když už má tahle pěknou ženskou, která se ve filmu chlubí výstavníma kozama a ukazuje je jenom zády či bokem ke kameře, to je docela hřích. Možná, že by to filmu prospělo. 3* jsou tedy fakr nakonec maximem a snad i zaslouženým. 3* ()

Radiq

S humorem je to na vážkách. Občas se tam vyskytne úplně skvělá hláška. Ale někdy je to tak suchý, až je to trapný. Abych mohl něco nazvat vtipnou situací, musel bych se u ní zasmát. A takovejch tam bylo málo. Možná žádná. Ale snažili se tam vymyslet absurdní situace. Ale na mě to asi nefungovalo. Nejlepší element filmu je podle mě Sascha Baron Cohen, jehož francouzština je delikátní, unikátní a z celé té postavy jsem byl celou dobu nadr-jean. Ale nejvíc mě asi pobavil Rickyho otec, kterej tam vymejšlel samý ujetiny, chch. Samotnej Will Ferrell byl asi průměrnej, stejně jako John C. Reilly. Věřím, že plno replik si možná vymýšleli všichni herci přímo na place nebo že zasahovali do scénáře. Jinak kdo má rád nasrat, teda nascar, tak si taky užije (já teda nevím - jezdí to pořád a pořád jenom a jenom dokolečka dokola...) ()

JohnnyD

Dementné, trápne, absurdné, homofóbne, xenofóbne, machistické, debilné ... presne také, ako to máme radi od Frat Packu a spol. Prvá tretina je strhujúca, ale potom to výrazne opadne a až pri konci sa vráti tempo a humor ... ale videl som rozšírenú verziu ... rozšírenú o skoro 20 minút! Každopádne Will Ferrel, John C. Reilly a geniálny Sacha Baron Cohen excelujú. Na imaginárny plameň nezabudnem ... ()

• Automobilový novinár Leo Parente povedal: „Verte mi, najpresnejší pretekársky film všetkých čias,“ pričom zdôraznil, že to vôbec nemyslí sarkasticky. (Arsenal83)
  • Vo víťaznom kole na konci filmu sa Calove (John C. Reilly) náušnice medzi zábermi objavujú a miznú. (Arsenal83)