Brennan (Will Ferrell) a Dale (John C. Reilly) jsou dva dospělí flákači, kteří se nemají příliš v lásce. Po svatbě svých rodičů jsou nuceni žít pod jednou střechou. Neustálé soupeření, souboje o televizní ovladač a vzájemné pošťuchování obou nedobrovolných sourozenců ale postupně manželství jejich rodičů rozbíjí. Právě v tu chvíli však tohle nevyzpytatelné duo připraví šílený plán, jak je dát znovu dohromady. Film Bratři z donucení od tvůrců filmů Ricky Bobby: Nejrychlejší jezdec a Zprávař: Příběh Rona Burgundyho je úžasně zábavná komedie, která dokazuje, že k úspěchu není potřeba ani mozek, ani talent. I když, kdo ví… (oficiálny text distribútora)

*Colorado

Osud tomu chtěl, že jsem Bratry z donucení shlédl den po dalším kousku Willa Farrella, Ledově ostří. Není to špatné, ale je to horší než již zmiňovaný titul. Humor je krapet ostřejší a občas nechutnější (ale přiznávám se, i tak jsem se smál). Jo a všiml jsem si, že v obou filmech použili stejnou píseň Andrea Bocelliho (Time to say goodbye) :-) ()

BathoryMan

A toto malo zasa čo znamenat preboha?Debilný námet posilnený množstvom trápných,nevtipných a nechutných scénok!Iba nedokážem pochopit prečo sa do takejto somariny upísali práve Ferrell s Reillym?Moji oblúbenci?Jedna hviezdička pre Willa a druhá pre Johna.Bez nich by to bolo možno už aj na odpad! ()

PDcz

3*** body Nejdřív jsem to vidět chtěl, pak ne, pak jsem viděl upoutávku a zase jo a tak jsme to skoukli. [X] Minus 1* bod Po chvíli mi už ti zaostalí bratři přišli otravní. Chvíli jsem se smál, pak už jen přemýšlel jestli to mělo být tak přehnané. [X] Minus 1* bod Sice jsme si vybrali to vulgárnější pojetí filmu, ale po chvíli jsem toho litoval. Občasná narážka může pobavit, ale postavit na tom všechny dialogy?[X] Mít v sobě dítě může být fajn, ale nemělo by převažovat. Myslím u režiséra. ()

xavierr13

Nenápadna komédia, ale veľmi rýchlo sa z nej stáva smršt vtipných scienok, v ktorých exceluje dvojica hľavných hrdinov. Obaja herci sa dokonale vžili do svojich postáv a paródujú snád všetkým na čo si človek spomenie. Veľmi pekný a dojemný je záver filmu zo záverečnym bojom. Komu nakoniec dali do huby?Pozrite sa a uvidite : ) .Film je perfektnou oddychovou komédiou a doporučujem pozriet. ()

mala_kea

Step Brothers je nenáchylná a neúchylná komedie ve stylu "teen", ovšem jejím zvrhlostem a scénám, ve kterých se drbete mezi nohama, když vás svědí za uchem, se McKay vyhnul. Jinak čekal jsem trochu úlet, který jsem dostal v opačném slova smyslu.. Úlet takový, že děj bude naprostá zbytečnost a ztráta času, děj, který bude jiný a zároven stejný. Jenže Will Ferrell to prostě musí zhnusit. Hanba mu. Po polovině filmu je jasné, co chtěl básník říci a vy musíte tu špínu ještě sledovat. Máme ale štěstí, že některý gagy jsou vážně povedené. Prostě přimhouřím oko. ()

Rathalos

Myslim,ze lepsi vyber hercov ani nemohol byt,Will Ferrell a John C.Reilly vytvorili fakt velmi zabavnu dvojicu so skvelymi hlaskami,ktore ma rozosmiali,pripajam sa k tym,ktori dali pat hviezdiciek...:-) ()

darkreider

No, neviem ako hodnotiť. Film mal skvelé časti, vtipné časti, ale aj trápne časti, nechutné časti a nudné časti. Ťažko odsúdiť a ťažšie doporučiť. ()

Dimo

To je tak ujetý a přitažený za vlasy, že to můžete buď akceptovat a bavit se, nebo kroutit hlavou, zívat a po půlce film klidně vypnout. Nepřišli byste o nic. Protože je to přiblblá afektovaná komedie s celkem dobrým začátkem a váznoucí druhou polovinou, kde se chytré fóry změní jen na ty přiblblé. Nicméně, jen a jen čistě pro zábavu, dobrý. Ale žel, film často plyne v hladinách průměrnosti, kde by měl úsměv či smích vyloudit jen vynucený sprostý vtip.. 55%, ale stejně mám mírné sympatie. ()

cerbygerby

Včera jsem viděl film podruhé v noci na HBO a musím přehodnotit ze 4 na 5 hvězd, protože to je fakt jízda a já se opět dost bavil... Ferrell i Reilly to skvěle zahráli, úplně jsem jim to věřil.. ()