Brennan (Will Ferrell) a Dale (John C. Reilly) jsou dva dospělí flákači, kteří se nemají příliš v lásce. Po svatbě svých rodičů jsou nuceni žít pod jednou střechou. Neustálé soupeření, souboje o televizní ovladač a vzájemné pošťuchování obou nedobrovolných sourozenců ale postupně manželství jejich rodičů rozbíjí. Právě v tu chvíli však tohle nevyzpytatelné duo připraví šílený plán, jak je dát znovu dohromady. Film Bratři z donucení od tvůrců filmů Ricky Bobby: Nejrychlejší jezdec a Zprávař: Příběh Rona Burgundyho je úžasně zábavná komedie, která dokazuje, že k úspěchu není potřeba ani mozek, ani talent. I když, kdo ví… (oficiálny text distribútora)

RobbieM@N

Parádní nářez, jehož stěžejními body jsou O'Reilly a Ferrell, oba si očividně natáčení užili, naprosto dokonale to mezi nimi funguje, většina vtipu je zahrána do poloviční až naprosté absurdity a takovou nálož smíchu sem nezažil hodně dlouho. Lze si představit ironičtější obrázek než Bocelli-zpívajícího Willa Ferrella? ()

Santic

Your voice is like a combination of Fergie and Jesus... Tak tohle jsem opravdu nečekal :-) Will Ferrell se u mě tímto opravdu vytáhl, zvláště tedy když se přímo podílel na scénáři... Příběh sice nepatří k nejoriginálnějším, ale zpracování tomu trochu přidává. Možná by se mohlo místy trochu ubrat na vulgarismech, ovšem... "I don't give a fuck..." ()

Mes-siah

Tak toto sa len tak lahko nevidí a ak predpokladam správne ani dlho vidieť nebude. Vyplýva s toho len jedna otázka: Ako ďaleko ten Will Ferrel dokáže isť vo svojich filmoch?? A odpoveď: Ďaleko, velmi ďaleko.... ()

Averelli

tak na rovinu, fakt nevím :) moc jsem se nenasmála, ale docela to uteklo takže celkově 3* Will už asi nikdy nepřekoná svoji roli v Noci v Roxbury, celkově bych film přirovnala k Rickymu Bobbymu, který Vám sice nezpůsobí křeče od smíchu, ale aspoň se nenudíte :) ()

pekas

Chování dvou čtyřicetiletých synů, co ještě žijí s rodičem, napodobující myšlenkové pochody desetiletých dětí bylo vcelku zábavné. Viděl jsem unrated verzi, takže sprosťárny byly vcelku osvěžujícím prvkem. No ale jinak to samozřejmě byla blbost a tři hvězdy si to zaslouží snad právě za tu snahu být opět jiný, značně dementní, takže jako vždy. Ale to snad od Ferrella čekáme, ne? ()

jafuska

první půlka byla celkem dobrá, ale druhá půlka filmu už dost upadala do trapnosti, tyto dva herce nemám ráda, komedie taky moc ne, pokud je natočena vkusně proč ne, některé prvky byli koukatelné, hlavně začátek, kdy se opravdu nenáviděli a dělali si naschvály, ale dál se to někde zaseklo, a pokomedii bylo pryč,škoda, mohlo to být fajn, jen kdyby režisér více přemýšlel jak to dotáhnout do konce s lepším námětem ()

vlKousek

Fakt netuším, jak tenhle film může mít 62%. Naprosto jsem se nudil a celkově mi ten film o 40ti letých náměsíčných synáčcích, kteří se chovají hůř než 13ti letí smradi, fakt peklo!! ZZZZZzzzzZZZ..... ()

Mikel LetsGo

čekal jsem pořádnou hovadinu a nakonec jsem dostal jednu z nejlepších komedií co jsem viděl. Některé scény jsou prostě nezapomenutelné a věřím,že Ferrell a Reilly se pro tyhle role narodily. Ty dva nemám zrovna v lásce,ale tady si u mně udělali velký plus.Za bitku s dětma na hřišti by si zasloužili víc ocenění než všichni Jet-liové a Van-damové dohromady, videoklip "lodě a šlapky" by určitě bodoval ve všech světových hitparádách a závěrečná píseň mně dokázala dojmout víc než smyčcové kvarteto při potápění Titaniku! "Zůstaň svůj Pony boji" ()

Kopite

Niekomu tento druh „humoru“ sadne, mne teda rozhodne nie. 90% scén na mňa pôsobilo skôr trápnym dojmom, aj keď (pravdepodobne) mali byť vtipné. Jedným slovom - STUPIDITA. ()

Brano

Dvaja nemožný herci sa zišli v jednom filme, tak to aj napokon dopadlo. Stupídna nudná komédia s tými najhoršími možnými hercami v hlavných úlohách. ()

subic

Patří k tomu lepšímu a zábavnějšímu s Willem Ferrellem, i když po dalším shlédnutí to s odstupem už není taková pecka jako napoprvé. 70% ()

LukeKiller

Why, why, why oh why.... Toto bolo v nejakom zozname, ako top komédia. Editor bol asi ožratý. Dementná komédia, ale nie dostatočne dementná, aby bola aspoň "vtipná" ako "Blbý a blbší". Toto bolo fakt bolestivé dopozerať. ()