Brennan (Will Ferrell) a Dale (John C. Reilly) jsou dva dospělí flákači, kteří se nemají příliš v lásce. Po svatbě svých rodičů jsou nuceni žít pod jednou střechou. Neustálé soupeření, souboje o televizní ovladač a vzájemné pošťuchování obou nedobrovolných sourozenců ale postupně manželství jejich rodičů rozbíjí. Právě v tu chvíli však tohle nevyzpytatelné duo připraví šílený plán, jak je dát znovu dohromady. Film Bratři z donucení od tvůrců filmů Ricky Bobby: Nejrychlejší jezdec a Zprávař: Příběh Rona Burgundyho je úžasně zábavná komedie, která dokazuje, že k úspěchu není potřeba ani mozek, ani talent. I když, kdo ví… (oficiálny text distribútora)

Hakha

Jednoduchý, přehnaný, neoriginální film, ale přesto velice zábavný, který po celé své délce vůbec nenudí a má dost sympatické obsazení, kde herci předvedli maximum. Já hodnotím 4 hvězdičky… ()

Le_Chuck

Už to Darren spomínal pri Pineaplle Express, že Apatowky majú zbytočnú stvrťhodinu navyše. No a Step Brothers majú minimálne polhodinu. Fajn, ale ku koncu trochu komédia z donucení. 55% ()

Spiker01

Často si posteskávam, že se takovéhle přiblblé komedie už netočí (min mi přijdou velmi často nevtipné, což je asi dáno novou generací herců, kde nejsou tahouni právě jako Will Ferrell) a je vidět, že mi fakt chybí, jelikož nakoukávám jednou za čas starší a často zapadlé kousky a musím říct, že takhle jsem se od srdce nezasmál (až mě bolela bránice) hrozně dlouho. Perfektně to u mě zapadlo do mého vkusu a s nakoukáváním budu rozhodně pokračovat, zvlášť ty od Adama McKaye, který natočil malé filmy jako Big Short nebo Don't look up. 😄 ()

Rex Mundi

Súhlasím s Le_Chuckom, čas by sa kľudne mohol skresať. Hodina päťdesiat (extended version) je pri takomto filme naozaj zbytočný luxus. Okrem fakt pozitívne bláznivého nápadu, dať chlapcov s mentálnym vekom 5 do tiel 40 ročných trpákov a hrsti originálnych perličiek, ten ostatok bol obvykle neobjavný, klišovitý a predvídateľný. Ale inak som sa pobavila aj zasmiala, i keď len tak... priemerne. Počkajte si na koniec titulkov. ()

D.Moore

Willa Ferrella mám většinou rád, Johna C. Reillyho spíše výjimečně... Ale tady jsou si oba rovni - jsou trapní stejně jako většina filmu, v němž mě dokázali pobavit asi jen Mary Steenburgen a Richard Jenkins. Jinak to byla zbytečně obhroublá, hloupá až nechutná podívaná ve stylu loňského Holmese a Watsona. ()

freddy

Tak tohle opravdu pobavilo! Nic jsem od filmu nečekal, jenom jsem se chtěl podívat na další z mnoha současných komedií, ale co jsem viděl, to bylo něco úžasně vtipného a velice kouzelného. Dva dospělí chlapi, kteří se chovají spíše jako děti a ve 40 letech stále bydlí u rodičů a nic nedělají, to je absolutně geniální nápad, který je zde rozveden až do toho největšího absurdna a který tvůrci rozvíjejí s velkou pečlivostí. A já se po celou dobu velmi příjemně bavil a docela jsem i těmhle neschopným bratrům jejich naivitu a lidskou blbost věřil, Will Ferrell a John C. Reilly to zahráli naprosto parádně, všechny jejich gesta, pohyby, výrazy ve tváři, to jsem jim prostě věřil. A bylo tu z mé strany i několik velkých výbuchů smíchu (za všechny například scénka v domku na stromě, kdy Dale dá Derekovi pěstí do obličeje, to je nádherná a nezapomenutelná scénka). Tenhle film jsem si úžasně vychutnal až do konce a musím říct, že takhle vydařenou komedii vidím opravdu málokdy, to prostě nemělo chybu. A možná se i mé pocity z tohoto filmu zintenzivnily vzhledem k tomu, že také momentálně hledám práci, stejně jako si ji hledali právě hlavní hrdinové filmu, takže i v jistém ohledu jsem jim opravdu velice rozuměl a soucítil s nimi. Každopádně tenhle film je naprosto geniální, já se pobavil a neshledávám na něm jedinou chybku. Z toho důvodu s radostí uděluji zcela zasloužených a poctivě vydřených pět hvězd. ()

Spooner

Will Ferrell má podle mě tendenci točit na střídačku dobrý a špatný filmy a po průseru Semi-pro se musel tentokrát opravdu snažit. A ono to kupodivu vyšlo. Příběh sice není nic moc, tvůrci se z něj ale snaží vytřískat co se dá a já se bavil a u některých scén docela nahlas. Will Ferrell tentokrát nepustil z uzdy své ego a tuhle roli si užívá, stejně jako John C. Reily, kterýho už začínám mít v těch komediích docela rád. Navíc to celé příjemně uteče a kdyby to ke konci trochu neubralo, tak to mohla bejt jedna z komedií roku. Takhle je to "jenom" hodně dobrej nadprůměr. 70% ()

Davies182

I když to byla naprostá hovadina, kde místo inteligentích vtípků perlili dva abnormálně sprostí, přidrzlí čtyřicátníci a mimojiné lízali psí výkaly, tak jsem se docela bavil. Ono z toho totiž jde naštěstí poznat, že to není typická teenagerská komedie dělaná pro větší masy, ale že se u ní pobaví spíše ti starší, a spíše muži (proto jsem se po dvaceti minutách již díval sám - kamarádka s neslušnými nadávkami přešla ke knize). Jak jsem "naznačil", fekálnímu a jinému humoru se snímek sice nevyhýbá, ale ani to s ním nepřehání a tak se naštěstí neopakují ani trapné scénky se spermatem apod., chrakteristické pro jiné druhy komedií. Při sledování jsem čekal, co dalšího chlapci vyvedou a vlastně jen díky tomu jsem u televize vydržel. Má to něco do sebe, sledovat dvojici evidentně nedospělých mužů ve středním věku, jak dělají skopičiny a nadávají si těmi nejpeprnějšími slovíčky. Příběh to pak také nějaký má, a finále hodně potěšilo. Bylo to dobré, ale já osobně dávám tak 55%. ()

Xmilden

Nechutné až na samou hranici snesitelnosti. Příběh si zkrátka napsalo úvodní duo herců sobě přesně na míru. Nejvíce mě odbourala scéna kde bidet je neuvěřitelně nahrazen umyvadlem a koberečkem:) Tento film znamená pro Willa Ferrella jednoznačný návrat do první ligy trapáckých komedií a to dokonce hlavní branou. Doufám že se ještě někdy v budoucnu tahle dvojka hovad vrátí :) 75% ()

sepp odpad!

Ferrellovy komedie mám celkem rád, některé jsou výborné, jiné méně. Ovšem tep Brotherrs jsou jeden unikatni propadak, kde jsem se zasmál pouze dvakrát a zbytek filmu bylo neustálé řečnické "WTF?!". Osobně řadím tento snímek mezi několik nejhorších filmů všech dob, které jsem měl "tu čest" shlédnout. ()

lesumir

Klasický Apatow!! Skvěle obsazené, skvěle napsané, místy totálně vtipné, gigantické, ale na druhou stranu zdlouhavé, moc vulgární a místy totálně trapné a nechutné... přesto nadprůměrné! Nevím, jak to ten Apatow dělá, ale mu se vždycky všechno povede úplně stejně. __ Není to film pro všechny. Pokud se nedokážete přenést přes to, že dva čtyřicátníci se chovají jako deseti letí fakani, tak se, prosím, nedívejte :-) ()

nunka

...tak niečo neoriginálne som už dávno nevidela a gratulujem si, že som vydržala túto bezcennú nudu pozerať až do konca...natočiť komédiu, ktorá Vás vrcholne rozčuluje už len pohľadom na antikomediálnych hercov Willa Ferrela a John C. Reilyho, kt. nezahrali absolutne NIČ je umením, ktoré oceňujem jednou hviezdičkou, nechýbalo veľa aby som tejto bezobsažnej blbosti naložila to, čo si právom zaslúži - odpad! ()

JohnnyD

Nevyvážený scenár a slabé dejové zvraty. Síce hlavné duo je skvelé, ale narozdiel od iných svojich filmov, v Step Brothers nie je žiadna kultová scéna, ktorá prežije záverečné titulky (ok, Boats n Hoes a kentaur áno). To ale neznamená, žeby film nebol zábavný a vtipný. "Boats and hoes!" ()

Boogeyman

Neuvěřitelná kokotina, ale ta nálada jaká zřejmě panovala na place se přenesla i k nám do obýváku, takže jsme se řehtali i u trapných vtipů, kterých je tu požehnaně. Ale především to zachraňuje ústřední duo. ()

misterz

Táto komédia sa mi tu v databáze zdá dosť podhodnotená. Áno, je to šialený úlet, je to hrozná bláznovina, ale práve preto ma táto šialenosť tak neskutočne zabávala. Je tam more scénok, ktoré dokážu vyvolať krč od smiechu. A čo povedať k Ferrellovským hláškam? Jednoducho geniálne, perfektné, bravoooo...... Proste, kto sa chce zabaviť, tak smelo do toho, neoľutujete. ()

Javert

Nenáročná komedie plná nabušených hlášek a situací. Jediné, co mě trochu štvalo byla občas přemíra vulgarit. Reilly a Farrell jinak výborní. Ať žije Prestige Worldwide! ()

sochoking odpad!

" To si pozri... to sa Ti bude lúbiť. " , povedal mi kolega v práci. Už sa nenechám ukecať! Bolo to neskutočné úsilie, dopozerať to do konca. Uf... ()

Smok

Mal som veľký problém so strávením infantilného správania hlavných hrdinov. Príde mi divné, ak sa 40 roční chlapi správajú ako 6 ročné decká. Komu to ale nevadí, nech sa páči... ()

teutates

Asi najlepšia Ferrellovka aku som videl... (obsahovo, technicky, herecky...) toto som vážne nečakal! Mckay nahodí tempo pri ktorom som sa neustále smial a hlášky z Ferrellovej a Reillyho pusi snaď vyznejú 2x viac ako obyčajne... tieto dva "ksichty" ma nesmierne potešili a sprijemnili daný večer. Rozhodne som sa nenudil, v snímku sa nachádza množstvo scén, ktoré si človek vážne uchová v pamäti - nebudem "spoilerovať", veď nakoniec uvidíte sami... v rámci žánru 8/10 ()