Llewelyn Moss na poľovačke náhodou narazil na následky vyrovnávanie účtov medzi drogovými zločincami. Medzi mŕtvymi telami ležali dva milióny dolárov. Moss neodolal pokušeniu, nález si privlastnil a rozpútal tak štvanicu, v ktorej sa do úlohy lovnej zveri dostal on sám. Na stope mu je psychopatický profesionálny vrah, ktorý sa nezastaví pred ničím. (STV)

Real Tom Hardy

"PEOPLE ALWAYS SAY THE SAME THING." ------- Javier Bardem a jeho famózne výkony pôjdu raz do kníh, kde budú zavŕšené tým najväčším z nich – týmto. --- (28.7.2021) Dokonalosť. Majstrovstvo. Skutočná a pravá (a prvá, v istom štylistickom ponímaní) definícia neo-westernu takmer dekádu predtým, než ju všeobecne a definitívne zadefinovala istá Sheridanova trilógia. Filmárčina v najčistejšej podobe. --- (xFriendo) (x / x) (x) --- (2013) (2014) (23.9.2017) (29.8.2018) (8.12.2018) (28.7.2021) (28.7.2022) ()

darkrobyk

Jsem z toho dost na rozpacích. Nejhorší je, když očekáváte něco velikého, a ono pak přijde něco, co neodpovídá vašim představám. Chvílemi bych dal 5 hvězdiček, chvílemi naopak hodně málo ( hezký oxymóron). Po celou dobu se mi vybavoval jiný film - S.Leoneho Tenkrát na západě, což je pro mě naprostý klenot. Snad ani absence hudby nevadila, ale něco, něco prostě chybělo. A v závěru rozhodně katarze, tu jsem postrádal. Předlohu jsem zatím nečetl, chystám se na ni, ale znáte to, film a kniha se nikdy nesetkají úplně.....Celé je to takový zlý film o naší době, která se kamsi řítí, my cítíme, že svět je stále podivnější, ale nechceme to vidět. ,,Zabíjeli staré lidi, kopali jim hroby na dvorku, ale sousedi dělali, jako že to nevidí. Vůbec to s nimi nehlo. Až když vylezl ze dveří nahej chlap s obojkem, přišlo jim to divný..." Lhostejnost, ti staří se ještě nějak snaží dodržovat pravidla, ale tahle země už pro staré není..... a slovy T.L.Jonese - jakmile si lidé přestanou říkat pane a dámo, začíná být zle. Asi jsem film podhodnotil, asi po dalším zhlédnutí udělím jiný verdikt, každopádně nejsem spokojen, ale současně mi leží v hlavě. A to se stává jen u těch příběhů, které mají něco do sebe, které člověka zaujmou. Chytí se drápkem ve vaší mysli a odmítají se pustit. Je to film s takovým drápkem a já jsem zvědav, co se stane, až si ho za čas pustím znovu.... ()

kinej

Je pozitivní, že se bratři Coenové po dvou nevýrazných komediích vrátili k tomu co je jim vlastní. Filmařsky jim to klape jako kdysi v jejich největších filmech. I zde jde patrný jejich nenápadný inteligentní, pro leckoho těžko postřehnutelný, filmařský smysl pro humor (například pozorování vypnuté televize). Také zde jsou, jak je zvykem, skvěle plasticky vytvořené bizarní postavy a to i včetně těch epizodních. Na tomto snímku si zkrátka Coenové zase dali záležet. Avšak není pochyb o tom, že jejich starší filmy jsou silnější. Zbytečná krutost, Muž, který nebyl, Fargo a i další snímky byly mnohem více propracovanější. A tak to, že se Coenové Oscarů za hlavní kategorie dočkali teprve teď a to za rozhodně ne za jeden z jejich velefilmů, demonstruje to, jak nulovou vypovídací hodnotu zlaté sošky mají. V No Country for Old Men mi chybí jakési uzavření kruhu. To totiž ve zmíněných filmech vždy bylo a to v podobě geniálně zcestného a vtipného rozřešení. To zde schází. Barton Fink také skončil podivně, jenomže tam mohl divák popřemýšlet nad načrtnutými záhadami. Zde však film jakoby mizí do ztracena. Je mi jasné, že takovýto závěr, možná jakési vystřelení si z diváků, je ze strany tvůrců záměrný, ale díky tomu se No Country for Old Men nemůže řadit mezi veledíla bratří Coenů. ()

cheyene

Tento krimi thriller přináší ve své stopáži neuvěřitelnou dávku brutality, chladnokrevnosti, krve a mrazení v zádech. Kdo za tím vším stojí? - Bratři Coenové a Javier Bardem, který svoji roli hraje takovým způsobem, že být tohle první film, ve kterém jej vidím, tak už ho nebudu mít nikdy za nikoho jiného než za ledově chladného zabijáka. Podařilo se mu vdechnout život postavě chladnokrevného vraha tak, že tento přívlastek se posouvá novým směrem a snad lze od nynějška užívat označení "bardemovský" vrah. Skutečně je i v těch nejdrsnějších scénách natolik ledový, bezcitný a bez náznaku jakýchkoli emocí, až si nechcete představit, že byste takového člověka potkali ve skutečném životě. Jaký byste měli výraz v obličeji, kdyby vytáhl z kapsy minci a tím nejchladnějším tónem by vás vyzval ke "hře" o váš život? .......... 4* jsou za herecké výkony celé ústřední trojice, byť Tommy Lee Jones tu hraje třetí housle a zůstává lehce ve stínu Joshe Brolina a Javier Bardema. ()

Hrabka

Velmi dobré drama se silnou atmosférou. Ze začátku jsem se bavil moc dobře, vlastně 3/4 filmu jsou skvělé, utečou jak voda a konfrontace mezi Bardemem a Brolinem stojí za to. Poslední pasáž mě ale docela zklamala, nevím o co se to tvůrci snažili, ale tímto si mě moc nezískali. Určitě to mohlo dopadnou jinak a hlavně jiným způsobem. 80% ()

paascha

Bohužel jsem nejdřív přečetl výbornou knihu a až pak viděl film. Přesto nejsem zklamaný. Coenovská kvalita, podobná ručně šitému sedlu po tátovi, atmosféra suchá jako vítr v texasské poušti, klaďas, o kterém vlastně ani nevíte, jestli mu fandíte a padouch, jaký se ve filmu snad ještě nezjevil! Dohromady famózní podívaná pro ošlehané vlky kinoprojekcí, kterým se neroztřesou kolena při prvním výstřelu ()

Jamal

Tenhle film musí udělat na každého dojem, něco ve vás totiž nechá. Malinký odkaz toho, že prostě některé věci změnit nejdou. Výtečný Javier Bardem jako absolutně klidný, bezcitný, úchylný a zásadový zabiják Anton Chigurh, který používá svojí bouchačku častěji než slova a svojí úchylnou hračku většinou na prostřelení vložek u dveří. Josh Brolin jako stále prchající Llewelyn Moss také zahrál velmi slibně. Škoda jen, že Tommy neměl více prostoru a Woody více štěstí a nevydržel na plátně déle. Je to prostě film, který jen tak nevyšumí a o kterém ještě teprve bude slyšet. Hudba Carter Burwell (Alamo, Adaptace, S1m0ne). ()

Fiftis

Coenovcom sa do príbehu v línii šerifa podarilo prepašovať veľmi odlišnú a popri dejovému spádu aj napočudovanie dosti výraznú úvahovú a zamysleniahodnú linku staroby, ľudskej zastaralosti a prichádzajúcej novej doby, éry kedy šerif už nevychádza na ulicu bez zbrane len so svojím odznakom a odhodlaním, ale aj so strachom čo nové a nebezpečné mu krajina v ktorej doteraz zmužile žil, ponúkne. Táto krajina naozaj nie je pre starých a treba ju prenechať tým odvážnejším a hlavne ambicióznejším mladíkom odhodlaným čeliť novej dobe zločinu, novej dobe zla. Na tento „nenápadný“ fakt bratia Coenovci poukázali veľmi inteligentným a nenúteným spôsobom, za čo im tých zlatých kamošov ešte viac doprajete. ()

Hunt

90% Výborný film se skvělou atmosférou, napětím a hereckými výkony, který vás vtáhne do deje a nepusti ani pri opuštění kina. ()

DJ_bart

Nihilisticky laděná, cynická a neo-westernově koncipovaná polemika o tom, že staří je na hovno. Jednoduše libová kriminální žánrovka pod taktovkou bratří Coenů. Javier Bardem jakožto sociopat Tonda s hrncovým čírem a kyslíkovou bombou po ruce je jeden z nejlepších záporáků moderní kinematografie.... ()

Jacinda

Film mě k smrti děsí. Poprvé jsem ho ještě nějak dala, ale podruhé jsem ho musela přepnout, protože mi to zabíjení plynovou bombou a brokárnou v koupelně nedělalo dobře na srdce a na žaludek. jeslti že se film jmenuje: tahle země není pro starý, pak by doporučení vydavadele mělo znít: tenhle film není pro mladý ()

Jhershaw

Velmi dobře natočený thriller, po Bournovi další důkaz, jak kvalitně může podobný žánr dopadnout, když jsou před i za kamerou schopní lidé. (Dál bych radši nesrovnával, zatímco BU je zběsile akční, Země je atmosféricky hutná.) Ovšem v příběhu mi přišlo dost věcí nevyřčených a nedořešených. ()

Big Bear

Bardem je tu fakt dobrej. S tím mikádem, kovbojskejma botama a řeznickou pistolí byl ultra odpornej. Woody byl zase neskutečnej frája, neskutečej v tom jak vše bral s přehledem a anglickým klidem a pak..... Film měl skvělou atmošku a byl dobře ulítlý i když dost krutý. Ale takový je život a život tam na hranicích s Mexikem je asi ještě drsnější. Z Tommyho na mne padla úplná deprese. Také se někdy cítím tak vyhořelý, nechápající dnešní dobu. Nebudu více psát, protože to není třeba. 4 balíčky stodolarovek. * * * * ()

_Berunka_

Těsně před projekcí Coenovic nového snímku mi v mysli zakotvila myšlenka, zda po skončení filmu nebudu sklesle mlátit hlavou o zeď. Vážení, nic takového se ale nekonalo.Už při prvních záběrech mi bylo jasné, že zřejmě nepůjde o typický humor, na který jsem od Ethana a Joela zvyklá a jak děj postupoval, cosi mi napovídalo, že nakonec budu velmi mile překvapená. Krajina vyschlá jako samo Chigurhovo srdce... Na scéně dsrňák s „pumpičkou“ v ruce, což je mimochodem převratný vynález, jehož šikovné funkce mi usnadní život, jelikož dost často zapomínám klíče... Pohled, připomínající ledový klid ve tváři mé uprchlé želvy Amálky, mi při různých odrazech světla naháněl i odlišný stupeň strachu. Hlas podobný rozevírajícímu se zipu mých starých riflí, se mi hluboce vryl do paměti. Mrtvoly vpředu, vzadu sázel jako zjara topoly, tudíž snad i proto jsem šerifovi a jeho spolupracovníkovi ťulpasovi přála, aby neměli tu čest se poznat. Děj se pomalu přesouval ke konci a na zem i nadále dopadala mrtvá těla jako shnilé hrušky... Když v tom mě napadla myšlenka, jejíž pointa by mohla dost zásadním způsobem ovlivnit můj budoucí život. Uvědomila jsem si, že budu muset být důslednější při výběru partnera, aby se nestalo, že bych brzy dědila a počet členů naší rodiny se výrazně zredukoval:-) První polovina filmu mě naladila tak, že jsem uvažovala i o 5*, ale druhá, slabší část mě postavila nohama pevně na zem. Viděla bych to tak na 75,5% ()

Boogeyman

Bude tu asi dost spoilerů!...Rozjezd je výtečný a film s každou další minutou nabírá obrovskou valivou sílu a já nadšeně sleduji skvělého dudea Joshe Brolina, jak prchá před famózním pošukem Javierem Bardemem. Při „přímé“ konfrontaci v prázdných nočních ulicích města jsem nedýchal a přemýšlel, do jak úzkého topu film zařadím. Jenže pak přijde „šokující“ zvrat a hlavní hrdina je nečekaně zabit (ač vzhledem k režijní taktovce bratří Coenů se něco podobného dalo předpokládal). Jenže tentokrát to již Coeni se svojí zálibou v překvapivých a nepředvídatelných úmrtích hrdinů přehnali a vyloženě tím filmu uškodili, protože Brolinova smrt je pro zásadní postavu vyprávění nedůstojná a viditelně jí kouká z uší snaha, aby divákovi spadla čelist nad tím, s jakou samozřejmostí tvůrci vyřadili hlavního hrdinu. Navíc film okamžitě ztratí veškeré napětí a pomalu a nudně a za trapného filozofování se plouží k otevřenému konci. Byl jsem v rozpacích, film byl úžasný, poslední půlhodina je ale utrpení . ()

Rover

Syrový krutý snímek, který se s divákem nijak nemaže. Nehledí na jeho požadavky, jistoty, touhy... velmi netradiční film, nekonformní a přesto oscarově oceněný. Jde hlavně o vizuál, kameru, obrazy, pocity... HUDBA: Carter Burwell - dělat hudbu, tak aby ve filmu nebyla slyšet muselo být velice náročné. Hudební podbarvení se omezuje na dunivé zvukové plochy či monotónní táhlé zvuky napodobující atmosféru přírody, doplňující rány z pistole apod. - velmi rafinované a funkční. ()

hippyman

není to film, ze kterýho bych si sednul na zadek... to bylo první, co mě napadlo při závěrečných titulkách. atmosféra byla bezesporu hustá, místy by se napětí dalo krájet, bardemova postava je opravdu bizarně úchylná, ale po chvíli už začne tak trochu nudit... samozřejmě stojí za povšimnutí překrásná scenérie či totální absence jakékoliv hudby, poměrně netradiční... ale oscara za nejlepší film opravdu nechápu. 70% ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

13.06.2023

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně… (viac)

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

02.06.2014