Llewelyn Moss na poľovačke náhodou narazil na následky vyrovnávanie účtov medzi drogovými zločincami. Medzi mŕtvymi telami ležali dva milióny dolárov. Moss neodolal pokušeniu, nález si privlastnil a rozpútal tak štvanicu, v ktorej sa do úlohy lovnej zveri dostal on sám. Na stope mu je psychopatický profesionálny vrah, ktorý sa nezastaví pred ničím. (STV)

URBAN

Ach jo jak já jsem se nudil některé scény byly poutavé a začátek se vyvíjel zajímavě , ale neměl další spád . Škoda kdyby to mělo něco víc do sebe tak by to určitě pobavilo protože zabiják byl super , ale neměl k sobe nějáký větší příběh tento příběh měl v sobě jedině nějáký rádoby " novodobý western " ( 13.11.13/MAC ) ()

panMartin

Takovéhle westerny si nechám líbit. Napínavé od začátku do konce. Snímku vévodí výborní herci, skvělá atmosféra, povedené dialogy a perfektní kamera. Atmosféra filmu je hustá a provází celým filmem, nikdy nevíš co se v dalších okamžicích stane a to se mi na tom líbí. Absolutně mě dostává do kolen detailní propracovanost všech scén, Jediný, kdo vyčnívá je Javier Bardem, jakožto mlčenlivý a bezcitný vrah s originální a netypickou zbraní. Škoda jen, že Tommy neměl více prostoru a Woody více štěstí a nevydržel na plátně déle. Josh Brolin jako stále prchající Llewelyn Moss také zahrál velmi slibně. ()

Radiq

Zaslouženíhodnej počin, kterej je na jednu stranu skvělej postavama, příběhem, krvárnama a originálním zakončením. A právě to originální zakončení mě ale taky docela pohlo žlučí, páč člověk by čekal, co bude a ono není nic! Jinak, prosim pěkně, tohle je konečně zas jednou inteligentní scénář a v podstatě všechny postavy se chovají věrohodně, na rozdíl od většiny hollywoodskýho braku. Tohle je prostě coenovina, která se musí vidět a rozhodně to znovu nabralo směr jejich krvavé, však věrohodné tvorby. Prostě... sen! ()

Triple H

Nejako sa mi tu nedarí prísť niečomu na zub (to myslím v tom najpozitívnejšom slova zmysle). Ale viem, že mi to aj vďaka netradičnému záverečnému aktu utkvelo v pamäti. Javier Bardem dokonalý. Asi najambicióznejší film Coenovcov.///Po druhom pozretí sa ten dej už celkom vyjasnil. Záver je vpravde nečakaný a netypický. Možno práve preto toľkým ľuďom ušla pointa filmu-sú zvyknutí na niečo úplne iné. Celkom odvážne od Coenovcov a teší ma, že sa im to vyplatilo. Svedčí to, že ľudia sú predsa len ochotní u filmu rozmýšľať. A takisto ďakujem filmu, že ma oboznámil s Cormacom McCarthym. Po dlhej dobe zaujímavý spisovateľ. Hodnotenie zostáva. ()

Aargh

Vynikající thriller, který na konci úplně vyšumí do ztracena. Bořit zavedené postupy za každou cenu se někdy nevyplácí... ()

Kjůkíí

Určitě skvělý film, ovšem nejlepší film roku? Tolik Oscarů, to mi moc nejde dohromady. Mezi pozitiva patří, že napětí by se dalo krájet, nemilosrdnost a krvežíznivost záporňáka je obrovská a zabije na co přijde. Drží se svých zásad jako čestný muž a je inteligentní. Josh Brolin toho za minulý rok stihl víc než dost a po Americkým gangsterovi bych i tenhle počin řadil mezi úspěšné tažení. Děj má rozhodně spád, je promyšlený a zákeřný. Zasazení do doby téměř westernovské, kdy se hlavní postavy jako správní kovbojové pohybují po městě a v divočině, pádí po pláních amerického venkova a mají velké brokovnice s tlumiči u pasu, to za uznání stojí rozhodně. Akorát ten konec mi přijde odfláknutý, celý film souboj 1V1 a na konci se nechá zastřelit Mexičany, čekal bych nějakou pořádnou přestřelku nebo když nic víc, tak jen jiné řešení. Tohle bylo takové nenásilné a nevhodné. Jen můj názor, přirozeně. ()

eJacques

...Další snímek z Oscara, který pobral skoro co mohl... Brutální chladnokrevnost zabijáka v podání javiera Bardema, skvělý příběh... Trochu se to ale táhne, sice to jede a ke konci i graduje, ale přijde mi to takové roztahané... Academy Awards, Joel Coen: "Za naše úspěchy může to, jak selektivní jsme, adaptujeme pouze díla Cormaca McCarthyho..." Držitel Pullitzera, ovšem za jinou knihu (Cesta, The Road), opět zabodoval... Ethan Coen: "I dont´have to add what I said earlier. So thank you..." ()

Decker

Prominte, ale jeste ted z toho mam rampouch na zadech! Brrr to bylo tvrde. Drtiva a ryze vybrousena atmosfera, ktera neda chvili vydechnout a cele dve hodiny temer neslevuje ze sve tize. Javiera Bardema uz v zivote nebudu zrejme videt jako normalniho cloveka. Jeho herecky prednes psychopatickeho, nelidskeho, zrudneho a chladneho zabijaka Antona Chigurha me proste prevalcoval. Predstavuje zde jakesi vtelene zlo, bez spetky emoci, soucitu nebo humoru. Pouze totalni anihilace. Postava Joshe Brolina je take naprosto jedinecna. Oba dva (jeden inkarnovane zlo, druhy veteran z Vietnamu) spolu svadeji nekompromisni souboj na zivot a na smrt. Tommy Lee Jones zde na pozadi trochu filozofuje a mudruje nad zkazenosti a nepochopitelnosti dnesniho sveta. Jedni tento film budou brat vazne kvuli jakemusi emotivnimu dopadu na divaka. Druzi to budou brat jako cernou komedii. Dalsi asi jako ja to budou brat tak trochu napul, protoze degradovat film na pouhou tvrdou vyvrazdovacku anebo ho naopak formovat do postaveni etickeho vyjednavace za naprosty upadek lidskeho chovani a moralky, taky neni dobre. Film obsahuje obe slozky a je jen na vas co si z neho vezmete. Jeste slovem na zaver nemohu souhlasit stim ze tento film "vyfoukl" Oscara Americkemu gansterovi, ktery pro me je a zustane filmem roku 2007. Avsak a to bude moje posledni veta ... Tahle zeme neni pro stary je pro me pomyslnym comebackem bratri Coenu =) ()

trojtmberk

Co napsat k filmu, ktrerej sem spolknul i s navijákem? .... snad jen to, že Javier Bardem se v mým pomyslným žebříčku vyšinutejch zabijáků dere na přední pozice a běda tomu, kdo by mu chtěl stát v cestě. ()

Cedr

Poctivý thriller se solidní atmosférou ve kterém nenaleznete žádný rušivý element. Kdo chce může se navíc zamyslet nad jakýmsi (profláknutě řečeno) poselstvím. Kdo nechce nemusí - stačí si užít stylovou hru na kočku a myš. ()

TomStall

Čekal jsem čekal.. A nedočkal se. Plíživé tempo samo o sobě vlastně ani tak smrtící není. Ale poctivě budovaný příběh a osud našeho "šťastného" nálezce peněz bohužel skončí trochu nemastně neslaně a místo očekávaného kulervoucího závěru si nás šerif pozve na terapeutické sezení důchodců, které má pravděpodobně nésti jakýsi myšlenkový přesah. Děkuji, nechci. ()

chelseaman22

Film se spoustou krve a vražd, ale má své nevyčíslitelné kouzlo! Hlavně tedy z pozice zabijáka - takový výraz příliš mnoho herců nevystřihne. Konec slabší, ale pocity skvělé! 88% ()

Doudis19

I přes Coenovsky veleutahané tempo, obrovsky zábavný film. Někdy je sice všeho toho rozímání až nad hlavu, ale atmosféra pokaždé co se oba titulní drsňáci ocitnou sobě na dostřel, vzrůstá do nepředstavitelných hodnot. Veškeré mistrně napsané a především zahrané postavy se prohání nehostinou, Texaskou krajinou s takovou porcí stylové syrovosti, že neuspokojivý a absurdní konec vyvolá více než jen zklamání. ()

fantassia

Shoduji se s komentářem Lima, hodně mi tam chybělo a jako celek mi to nesedlo na film, kterému bych dala čtyři hvězdy. V žádném případě bych nepřipodobňovala k filmu Gran Torino jak činí Radek99. Gran Torino je úplně jiná liga. Na film se dalo dívat, pár pěkných momentek se ukázalo, takže lepší průměr. ()

LeoH

Nemůžu tomu upřít dráždivost, napínavost a formální skorodokonalost, ale v pozadí cítím – tak jako u leckterých Coenů – myšlenkovou prázdnotu a pozérství. A co je pro mě docela vážný problém: Nedokážu najít klíč, podle kterého dostane divák některé násilné scény až přehnaně vyžrat a jiné, pro vyprávění podstatně důležitější, zůstanou cudně skryty. Tuším ale, že mi některé věci můžou docvaknout příště, a rozhodně mě to láká, aby nějaké příště bylo. — Dodatek z března 2014: Repete proběhlo, prozření nenastalo, jen tu formální skorodokonalost bych po kvalitnější projekci rád opravil na dokonalost. ()

mr.kliky

málo drsná, předvídatelná a nikam nesměřujicí rozprávka plná prázdných dialogů od nezlomných chladnokrevných tvrdáků. asi jsem starej. ()

tatanapope

Trochu neobvyklí western z celkem jednoduchou zápletkou. Závěr filmu, takový nějaký nijaký. Film veskrze nebyl špatný, ale chyběla mi nějaká hlubší pointa nebo závěr, který se prostě nekonal. Dalo by se to jednoduše shrnout asi takto: Vrah si jde pro kufřík s penězi a likviduje prakticky každého na koho narazí. Jaký to pro něj ve výsledku mělo význam, když jsou všichni mrtvý a kufřík furt nikde jsem jednoduše nepochopila a celé to na mě působilo tak neak suše a neoriginálně. Viděno v rámci Filmová výzva 2015 od PetrPan ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

13.06.2023

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně… (viac)

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

02.06.2014