Llewelyn Moss na poľovačke náhodou narazil na následky vyrovnávanie účtov medzi drogovými zločincami. Medzi mŕtvymi telami ležali dva milióny dolárov. Moss neodolal pokušeniu, nález si privlastnil a rozpútal tak štvanicu, v ktorej sa do úlohy lovnej zveri dostal on sám. Na stope mu je psychopatický profesionálny vrah, ktorý sa nezastaví pred ničím. (STV)

honajz2

Jako přiznejme si, samotný děj na ty dvě hodiny moc nevystačí. Jenže to dost zachraňuje ta naprosto podmanivá atmosféra, díky které mi ty dvě hodiny utekly jako voda a fakt nemůžu říct, že bych se v jakékoli části nudil. Vedené je to sice pomalu, ale obstojně a především funkčně. Taky se mi fakt hodně líbila kamera, jelikož dost těch záběrů bylo opravdu skvělých a i herecké výkony byly naprosto perfektní, hlavně Javieru Bardemovi jsem hodně věřil jeho roli sociopatické vraždící mašiny (nebo jak jinak ho označit...). Jsou tu i sympatické postavy, děj je taky celkem napínavý a dokonce to má i přesah v tom, jak strašně se po pár desítkách let celý svět změnil. Sice to z toho bůhvíjak výrazně neplyne, ale je to v tom. Fakt hodně se mi to líbilo, možná bych se měl tvorbě bratří Coenů začít věnovat víc, protože pokud aspoň polovina jejich filmů jsou tak dobré jako tenhle, celkem bych si je i oblíbil. Plný počet nemůžu ale dát ze dvou věcí - 1. To co jsem napsal v první větě, 2. Zklamal mě závěr, který sice je úplně jiný než mě při sledováni napadlo, ale stejně mi přišel takový nijaký a že vyšuměl do ztracena. Škoda. Nicméně v tom filmu je dost překvapivých zvratů, to jsem ještě zapomněl zmínit. Lepší 4* ()

MartinNDL

Pěkně natočený, pěkně zahraný (klidně Oscar pro Bardema), ale tenhle film není nic zvláštního. Žádný poselství, žádný velký myšlenky, žádný pointy, žádný zlomy. Prostě jeden normální příběh, jak chlapy sou drsný a dou po sobě. Film je syrovej, frajerskej a drsnej, o tom žádná. Dobře se na to koukalo. Ale nechci, aby to dostalo nějaký velký ceny a za scenář už vůbec ne. ()

Morloth

Bratři Coeni zase dokazují, že jim temné kriminálky jdou pěkně od ruky. Tak akorát akce, dostatek morbidity, skvělé postavy i postavičky. Upoutali mne všichni hlavní herci v čele Javeirem Bardemem, který mne málokdy zklame. Smekám i před Tommym Jonesem a Joshem Brolinem. Potěšila mne menší role Harrelsona, který se alespoň pro mne v posledních letech kamsi vytratil, a musím prozradit, že jsem jej zase rád uzřel. Co říci dále. Snad jen to, že mi poněkud scházel typický černý humor Coenů, kterého zde bylo pomálu. Jinak velmi dobrý film. ()

/Pablo

Bratři Coenové zpracovali vskutku originální příběh velmi neotřele a jak už u nich bývá zvykem "zcela po svém". Anton Chigurh v ujetém účesu v mistrovském podání Javiera Bardema je skutečně jeden z nejpodivuhodnějších a nejsvéráznějších zabijáků v dějinách kinematografie. Film zpočátku ubíhá svižně, poslední půlhodina však viditelně ztrácí na tempu. Za zmínku stojí ještě absence hudby (kupodivu tu ani neschází), sympatický výkon Joshe Brolina a příjemně naivní Kelly Macdonald. Zabití hlavního hrdiny přichází tak trochu nečekaně stejně jako otevřený závěr. "Tahle země není pro starý" je opravdu veskrze originální snímeček s minimem dialogů, komorní atmosférou, ale na druhou stranu bez příliš vytříbené pointy, kterou jsem marně očekával, což je u tohoto typu filmu škoda. Jinak na závěr dodávám, že dle mého názoru je tento snímek na IMDb příliš přeceněný a zde na čsfd zase mírně podceněný. ()

Lischai

Spousta drobných nápadů stlačená do neotřelého thrilleru. No country je důkaz toho, že adrenalinovou jízdu jde dělat i bez vybuchujících aut a zpomalených záběrů. Právě tahle čistá filmařina je na něm nejhezčí. ()

Hennes

Opravdu drsný a chladný thriller. Javier Bardem je tu absolutně perfektní. trošku jsem byl zklamán Tommy Lee Jonesem. Nebyl to on na kom by thriller stál jako to bylo v Uprćhlíkovi či Šerifech. Trošku chybí pointa závěru, ale jinak je děj svižný a napínavý. 4* ()

Chen

Několik odvážných kroků, mrazivá atmosféra a vynikající herecké výkony, jsou určitě nespornými klady, ale přesto na mě film neudělal takový dojem, jako na jiné. Pomalé tempo a současně zběsile rychlé vypořádání se (a k tomu ještě neviděné, což je sice filmařsky "drzé", ale pro mě ne tak působivé) s některými postavami, na mě velký dojem neudělalo. ()

Martin741

Perfektny atmosfericky film Tahle Zeme neni pro Stary je presne ten salok kavy, aky mam na filmoch rad. Rezia Coenovcov je genialna, tam je zbytocna diskusia. Naplno ma oslovil drsny, dusny, extremny a atmosfericky husty pribeh, plny brutalnych krvavych scen a nasilia. Hlavne musim vyzdvihnut hlavneho herca Bardema, ktory je dabelsky charizmaticky zabijak a kludne by mohol konkurovat hoci aj Hopkinsovmu Lecterovi. Nie je to vsak najlepsi film dekady, lebo mi chyba Coenovsky zmysel pre nadhlad a nadsazku. Pribeh by sa dal este prepracovat tak, aby mohol konkurovat aj samotnemu The Silence of the Lambs. 95 % ()

HappySmile

Jedno slovo, kterým to můžu popsat? Dokonalé! Vážně naprosto brilantní film, který vás udrží v napětí celou dobu. Tvůrci si opravdu vyhráli, aby vše vypadalo realisticky, slyšíte každý krok, každé zašustění, otevírání dveří, klapot kopyt, prostě všechno a díky tomu si člověk připadá jako by byl přímo součástí děje. Navíc herecké obsazení je opravdu špičkové a myslím, že ze sebe všichni účinkující vydali to nejlepší. Opravdu doporučuju! :-) ()

Wiikii

Silně nadhodnocený film! Bratři Coenovi to ale umí. Kamera je velmi povedená a dělá z toho tu dobrou podívanou ke které také dopomohli oba hlavní herci Brolin a Bardem, kteří dělali co mohli, aby to bylo koukatelné. Ale přesto se divím, že je to tak opěvovaný snímek, který dokázal pobrat čtyři Oscary. .... HODNOCENÍ: 70% (4*) ()

kaposlav

V komentári sú spoilery: Počas sledovania filmu som si uvedomil, že som ho už videl, aj keď som si obsah teda moc nepamätal. Slušný film s nepochopiteľným scenárom. Hlavný aktér bol teda asi T.L. Jones v úlohe šerifa Eda Toma Bella, ktorý vyšetroval prípad, akoby ho ani nevyšetroval a dej neovplyvňoval. Za celý film neprišiel do kontaktu s tými o ktorých bol zrejme film, aj keď nebol, lebo bol o šerifovi?Hlavný hrdina bol Josh Brolin v úlohe Lleywelyna Mossa, ale to som si myslel len do jeho smrti, ktorú si nedali ani námahu ukázať, tak ako aj osud jeho manželky, ktorý by isto zaujímal takmer každého. Takže ešte skôr ústrednou postavou bol zrejme zabiják Anton Chigurh, ktorého hral Javier Bardem. Jedno sa musí nechať, že postup a už vonkoncom výsledok filmu bol nepredvídateľný. ()

joeybarbaro2

Dokonalé. To moc často u novodobých filmů neříkám, ale tady udělám velkou vyjímku. Dokonalost od začátku do konce. Javier Bardem jako Anton Chigurh, který zabije každého, koho bude chtít, Josh Brolin jako Llewelyn Moss, který před Antonem prchá a Tommy Lee Jones jako šerif Ed Bell, který je nahání. Coenovci nezklamali, Bardem zahrál nejlépe z celého tria a příběh je nabitej jak brokovnice. Lepší film od roku 2005 jsem zatím neviděl. Nehorázná zábava, která vypadá jak od Tarantina mě baví už pěkných pár let a bavit ještě bude. Každý se ztotožní nuď s jedním nebo z druhým a film bude milovat. 4 Oscary. Mrazivý, drsný, nabitý, osobitý, chladný lov kočky s myší. režie - 100 %, scénář - 100% , herci - 100%. Film - 100 %. Krimi / thriller / drama / akční / . P.S. přídávám 5 % filmu kvůli Bardemově tzv. Kyslíkové bombě či Bombě na astma - nejlepší filmová zbraň posledních let. ()

Rocky88

To se Coenům zas něco povedlo. Příběh střiženej přímo jim na míru, kvalitní, avšak neokoukaní herci (Bardem si nominaci na zlatou sošku určitě zaslouží), klasická Coenovská režie (miluju jejich způsob zobrazování násilí), vhodně vybrané tempo vyprávění, které ani na chvíli nenudí. Co ale považuji za geniální, je hudba. Ta zde totiž není vůbec. Žádná hudba zde dokázala přidat na atmosféře tolik, jako by to nedokázaly ani mistrnné tóny vrcholových skladatelů. Ve výsledku to vypadá tak, že při scénách, kde je napínavé ticho, divák kouká s otevřenou pusou a dusí se atmosférou. . . . Opravdu mě nenapadá nic, co bych vytknul. Ode dneška budu nosit hřívu á la Anton a v kabátě schovanou brokovnici s tlumičem. Amen. ()

Jino

Slabé čtyři hvězdy. Namlsán všemi recenzemi a různými oscarovými předpověďmi jsem tento film zkoukl. Bohužel se potvrdila moje myšlenka, že ne všechny filmy nominované na oscara jsou opravdu tak dobré. Námět je dobrý, stejně tak výkony herců - ale opravdu tomu ještě něco chybělo, aby to bylo na pět hvězd, místama jsem se trošičku nudil. ()

MrPierc

Javier Bardem tu hraje tak slizského citově mrtvého člověka až si říkáte, že to ani nehraje. Film je dosti zdlouhavý, ale jsou tu pěkné záběry. Na konci napravení ruky je dosti drsné a umocňuje sílu vůle zločince. ()

Petoss1

Právom si zaslúži Oscar za herca. Brutálne zabijácky Bardem, ktorého by som nechcel stretnúť niekde v noci. No či Oscar za najlepší film to neviem ale za herca určite! 84% ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

13.06.2023

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně… (viac)

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

02.06.2014