Llewelyn Moss na poľovačke náhodou narazil na následky vyrovnávanie účtov medzi drogovými zločincami. Medzi mŕtvymi telami ležali dva milióny dolárov. Moss neodolal pokušeniu, nález si privlastnil a rozpútal tak štvanicu, v ktorej sa do úlohy lovnej zveri dostal on sám. Na stope mu je psychopatický profesionálny vrah, ktorý sa nezastaví pred ničím. (STV)

Horxus

Film plyne, pomalu, tiše, bez hudby, občas je přerušený dialogy, kterým se bez titulků dá jen těžko rozumět, a nakonec vyůstí v situaci, kterou bych já v takovém filmu jen těžko čekala. A po celou dobu ani náznak spěchu, ani při situacích, kdy by byl samozřelmou reakcí. A přesto v divákovi budí napětí. Zkrátka film, který by byl bez perfektního výkonu odporného Javiera Bardema spíše divný, než-li zvláštní. Pro filmového odborníka možná oskarový film, pro lajka však jen podivná krimi s oskarovým hercem. Za mě 4,1* ()

princesofpersia

Josh Brolin a Javier Bardem se museli pro tyhle role narodit, protože si jinak nedovedu vysvětlit tu paranoiu, co jsem dostávala po tomhle filmu, kdykoli jsem někde zhasla. Tahle země není pro starý rozhodně není pro každého, páč děj by se dal stáhnout asi do jedné hodiny a naprosto chápu každého, koho tenhle film nudil. Nicméně já jsem na něj měla vhodnou náladu a atmosféra, co se povedla bratrům Coenovým vytvořit, mě zasáhla plnou silou. Myslím, že se Země může zařadit mezi mé nejoblíbenější film a Coenovi mezi nejlepší režiséry dnešní doby. ()

Tominni

Pro mě asi nejlepší film od bratří Coenových. Osobitý, chladný a drsný film. Vynikající Javier Bardem, neméně dobrý Josh Brolin. Někdy se zkrátka utéct nedá, ikdyž jste dobří jako Llewelyn Moss. ()

HEED

Vynikající záporák, ten výraz v obličeji, ty mohutné kadeře. Co ale skutečně nedostanu z hlavy je zvuk brokovnice přes ten tlumič. Nic hrozivějšího a zároveň tak originálního jsem ještě neslyšel. Pak je tu ten parádní univerzální otvírák na zámky ode dveří, a mnohem víc. Atmosféra je opravdu brilantní. Ani se nedivím, že si film získal Oskara za zvukové efekty. ()

phasek

Bardem v dnes už obvyklé roli totálního magora. A že mu to jde sakra dobře. Co se v tomhle naučil, ve Skyfall jako když našel. Tam si ještě vylepšil chrup švýcarským kartáčkem a kvalitní zubní nití. Jeho výraz při mordování svých obětí je asi k nezaplacení. Asi z něj dostala Akademie strach, nebo na někoho vytáhnul tu svojí plynovku. Každopádně Oscara si zasloužil a tenhle film taky. ()

hurdy10

Škoda ospalého konce. Nejlepší scéna hned na začátku (škrcení policisty Bardeem), ale i ostatní akční scény byly skvěle propracované a vychytané! ()

J*A*M*B*O

Film, ktorý určite nepadn každému. Zmes brutality, akčnosti a krimi podtónu s nezávislým zabijakom, so svojskými metódami. To je presná symbolika pre tento film. Nevýhodou je zas pomalý dej, nudné obkecávanie. Film mi narobil poriadny chaos v hlave a sám nevie aký je môj presný postoj k filmu. Javier Bardem v úlohe zabijaka, perfektný výkon, ktorý zaručuje veľký úspech filmu. Film je miestami ako surovosť sama o sebe. Dávam 8/10 bodov. ()

helrohir

Vynikajúci krimi thriller. Nešetrí sa tu brutálnymi scénami, atmosféra bola vskutku úžasná, nuž a herci sú excelentní. Hlavne Javier Bardem stvárnil záporáka tak presvedčivo, že ho postupom filmu začnete sami nenávidieť. Celý film som si užíval, avšak potom prišiel záver, z ktorého som mal pocit, že "čo to má do pekla znamenať?" Fakt neviem, čo tým chceli tvorcovia povedať, keď z ničoho nič zmenili nervy drásajúci thriller na starecké filozofovanie. Škoda no, lebo inak je to fakt skvelý film, ale takto mu tú piatu hviezdu dať nemôžem. ()

Hjuud

Slabší 3*. Mně to přišlo utahané, nepříliš záživné. Mělo to něco do sebe, ale čekal jsem zkrátka větší bombu, i vzhledem k těm oscarům... ()

darthvader77

Nečekaně výborný thriller, který vás napíná k prasknutí. 1) díky kvalitnímu scénáři o třech dějových linkách(šerif Bell, Moss, zabiják Anton Chigurh), který vás vrhne do zajímavého originálního příběhu, prošpikovaného syrovými masakry a dobrou akcí(brokovnice s tlumičem nemá chybu). Nejděsivější byl Anton Chigurh, jak používal tu pumpu na ničení zámků z toho přebíhal mráz po zádech a vůbec celá tahle postava šíleného maniaka mě bude strašit ve snech dlouho. Mimo jiné také díky tomu, jak výborně ji ztvárnil Javier Bardem, ale dobří byli i Tommy Lee Jones a Josh Brolin. Mála účast Woodyho Harrelsona potěšila. Vřele doporučuji. ()

Guran odpad!

Tak tahle stupidita je jeden z nejhorších filmů všech dob. Američané mě opět vytočili! Tenhle film dostal tolik zbytečných cen! Dávat debilním filmům oscary a jiné ceny, to jim jde nejlíp, ale filmy jako Shawshank, Mafiáni, Jurský park, Vojin Ryan, Spáči, Identita, Nebezpečná rychlost a další skvělý pecky, ocení buď nedostatečně, nebo vůbec! A Tahle země není pro starý je sračka! Tolik jsem se na to těšil. Říkal jsem si, když je to tak oceňovaný film, bude to skvělý, ale opravdu jeden z nejhorších filmů všech dob! Bardem je slabý a jeho role směšná, příběh nic neříkající, nechápavý, bez hudebního doprovodu. Mnoho zbytečných postav, hrozné tempo filmu, nuda, nuda, nuda! Mám už dost toho, jak jsou kraviny oceňovány, jako Boží díla a ty opravdu dobré filmy, které by si to zasloužili jsou pohřbíváni, opravdu kopnout ty Američany někam! Ti jen ocení hovadinu a film o jejich vlasti, jako Argo, Pád Bílého domu a další vlastenecké filmy. ()

Emjecko

Velmi syrový, ale o to působivější film. Jeho základní děj je poměrně jednoduchý. Lleywelyn se "omylem" dostane k penězům od mafie, která je však chce pochopitelně zpátky, čili se vydává po jeho stopách. Do toho začne policie všem šlapat na paty, a tanec jako na divokém západě může začít. Tenhle však nebude mít tuctový průběh a už vůbec ne konec. V celém příběhu neexistuje jediná postava, o které můžete s určitostí říct, že přežije či zemře. Celé vyprávění tak dostává úplně jiný rozměr, protože jednoduše nelze předvídat jeho další vývoj, a pokud to zkusíte, nebuďte překvapení, když vám to nevyjde... ()

TonyStark

Vypravěčský styl Cormaca McCarthyho je jedinečný. S jeho čistou a jednoduchou surovostí si však bratři Coenové dokázali poradit a ještě k tomu přidali dokonalý vizuál. Americko-mexické pohraničí je hodně neutěšená a drsná krajina, kde ty smutné příběhy odedávna převládají nad těmi dobrými. Najít v téhle zemi bez Boha kufr s dvěma miliony dolarů je VIP vstupenka do penálu. Jenže kdo by odolal?... Veterán z Vietnamu a v jádru dobrej chlap Josh Brolin chytil životní šanci za pačesy a já mu upřímně fandil. Je to drsňák a má fištróna, všechny předpoklady k úspěchu. Jenže kromě toho má taky pekelnou smůlu. Jde po něm totiž největší psychouš,kterého lze na trhu s nájemnými vrahy sehnat.Není to člověk - je to démon. Bezcitný a bolest ignorující stroj v podobě Javiera Bardema.S hodně ujetým účesem. No a pak je tu starý,větrem a životem ošlehaný kojot, šerif a vypravěč Tommy Lee Jones.Unavený vším co už viděl a slyšel, se v té dnešní divoké a bezcitné době ztrácí a tak v myšlenkách čím dál častěji utíká do minulosti, kdy se ještě bandité chovali podle určitých pravidel a spousta šerifů u sebe ani nenosila zbraň. Silná a tísnivá atmosféra, tiché napínavé pasáže,působivé lokace a kamera a výše zmíněné herecké trio dotlačili tuhle prostřílenou káru až k Oscarům. ()

AgnesDee

Nemám absolutně nejmenší tušení, za co má tento snímek 4 oskary. Možná bych pochopila za herecké výkony některých herců, protože Javier Bardem byl prvotřídní psychopat. Ale jinak mi všechno absolutně uniká. Co měl společnýho Javier s drogama špinavých mexikánců? Proč byl do toho zapletenej Josh Brolin, kterej měl ještě divný nezapamatovatelný jméno? A jakou roli tam měl Woody Harrelson? A kdo mi odpoví na tyto otázky? Asi nikdo. A mám ještě jednu: Proč v celým filmu nebyla žádná hudba? Protože se do toho nehodila? ()

mrclTV

(Zvláštne, väčšinou po skončení filmu sa hneď pustím do dlhého opisu pocitov a poznatkov, ktoré mám po zhliadnoutí filmu, tu ale nejak neviem čo napísať, takže iba v skratke:) Surová hra mačky s myšou, ktorá je hustá ako najtemnejšia noc ale nejako v poslednej štvrtine vypúšťa paru prirýchlo a na konci som bol trochu sklamaný/rozčarovaný. Čakal som asi iný záver. Ale Bardem z hereckého kvarteta (Brolin, Jones, Harrelson, Bardem) je najlepší a ako maximálny psychopat je výborný. ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

13.06.2023

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně… (viac)

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

02.06.2014