Největší příznivci slavné ságy se vydávají na velkolepou vesmírnou misi. Píše se rok 1998 a blíží se premiéra filmu Star Wars: Episoda I. Pro partičku fanoušků Hvězdných válek je ale tahle první epizoda víc než jen film. Je to cesta, po níž se ubírají jejich osudy, je to jejich vzor, sen i životní náplň. Ještě před plánovanou premiérou však jeden z nich zjistí, že je těžce nemocný a s největší pravděpodobností se slavnostního uvedení nemusí ani dožít. A tak nezbývá než se sebrat a vydat se na dlouhou cestu na Skywalker Ranch. Podaří se jim přemluvit George Lucase k soukromé projekci ještě před oficiálním datem premiéry? V americké dobrodružné komedii hrají Sam Huntington, Chris Marquette, Dan Fogler, Jay Baruchel ad. (oficiálny text distribútora)

Spike23

Skvěle jsem se u této komedie bavil a to nebyla zas tak ůžasná. Nejspíš musím dobře hodnotit vše co se točí okolo Star Wars. ()

cachina

Fanoušci jsou nejenom pro fanoušky Hvězdných válek, ale hlavně pro průměrné diváky, kteří nemusí holdovat ani žánru sci-fi. Jedná se o běžnou komediální roadmovie, kdy během cesty dojde k opětovnému sblížení přátel. Snímek nevyžaduje znalost Star Wars, sice místy vtipný (nápad znepřátelení se zastánci Star Trek), ale po většinu času průměrná teenegerovská bláznivá cesta, ve které najdeme vše, co ve filmech podobného ražení je (drogy, prostitutky, vězení, Las Vegas). Tvůrci jakoby nevěděli jakým způsobem snímek pojmout. Jen pro fanoušky Hanse Sola a spol, nebo jako tagikomedii. Bohužel vše zůstává na povrchu. A linie s umírajícím kamarádem se do filmu vyloženě nehodí. Po celou dobu je stejně upozaděna. ()

lukasch

Film o geecích pro geeky :) Dobré road movie jsem už dlouho neviděl, o to více mě Fanboys překvapili, i když Star Trek ani Star Wars nijak zvlášť nemiluju. Hodně povedených vtipů a camea známých tváří kazí průměrný scénář a trapně přehrávající Dan Fogler. Seth Rogen, Kevin Smith a Jason Mewes jsou ale boží… ()

Hanys_

Star Wars znám jen z vyprávění, takže se za nějakého fandu opravdu považovat nemůžu :) Nicméně jsem se i tak náramně bavil. Je to víceméně další road movie, ale tahle je obohacena všemi těmi narážkami na SW vs ST, camey Setha Rogena, roztomilou Kristen Bel...prostě mi to všechno dohromady parádně sedlo :) 7/10 ()

Rssa

Oddychová komedie, možná mě jako odpůrce Star Treku a Star Wars nepřesvědčila ve své kultovnosti, ale za shlédnutí stojí. 65 % ()

Scytale

Můj názor přesně vystihuje poslední věta, která padne na konci filmu: "A co když ten film bude blbost?". Jen pro vysvětlení - jedna hvězdička za starwarsovské "kvízové" procvičení paměti během putování na farmu G.Lucase (safra moc dobře jsem nedopadl) a druhá hvězdička za zesměšňování startrekovský pakáže :-D ()

eagle-eye

Mix Sex Drive a Interstate 66 s nechutně nesympatickým Danem Foglerem v jedné z hlavních rolí. Na druhou stranu jsem se náramně bavil při střetech SW a ST. ()

dopita

Velmi průměrná komedie, která to u mě má za tři hvězdičky proto, že jsem fanda Star Wars. Kdybych byl fanda Star Treku, bylo by to asi o jednu hvězdičku míň. Průměrná oddechovka, která neurazí, ale ani moc nepobaví a velmi brzy se vykouří z hlavy. ()

noby

Škoda. Vlastní film je docela průměrný, i trochu šablonkovitý, což snad nebylo nutné. Zábavné jsou naštěstí jednotlivé vtipy a camea. Není to ztráta času, ale není to ani nijak zajímavé. ()

Ripley

Tato amatérsky působící komedie s humorem pro pubertální mládež dělá ostudu nejen fenoménu Star Wars,ale i filmovému průmyslu. ()

Earl10

Příjemná záležitost s celou řadou skvělých hostovaček! Nijak sprostý či příliš ujetý počin, který pracuje jak s tématem samotných Star Wars fanoušků, tak i se zápletkou Star Trek proti Star Wars, takže o pár příjemných vtipů na toto téma je postaráno. Celkově to mohlo dopadnout hůř i líp, takže vcelku spokojenost. Určitě se na to ještě někdy mrknu. [60%] ()

Corpsegrinder

Pohodová komedie která chytře rejpe do obou světů sci-fi. Pobavilo i cameo Jaye a Mlčenlivýho Boba, doela by mě zajímalo jak by film vypadal kdyby ho točil Kevin Smith :) ()

Standito

Komédia, ktorá ničím neprekvapí, bránicu neroztrhá, ale stále je to decentná zábava na jedno pozretie s geniálnou hláškou na konci. Množstvo mini roličiek poteší (mňa potešili najviac asi Jason "Jay" Mewes a Kevin "Silent Bob" Smith). ()

CjKukis

Fanouškem Star Wars zrovna nejsem, ale fanouškem Fanoušků se každopádně stávám. Výborná psina a navíc ten frajer je neuvěřitelně podobnej Jacku Blackovi:) Což je můj oblíbenec. ()

Abiosis

*NECH VÁS SILA SPREVÁDZA* Milujem Star Wars filmy (a Star Trek skoro rovnako) a naivne som si myslel, že tento bude medzi moje obľúbené pariť tiež. Čakal som, že budem počuť nezabudnuteľné repliky ako "Luke, I am your father", že sa budem usmievať tak, ako keď som prvýkrát uvidel maličkého Ewocka, že budem ohromený originalitou postáv ako Chewbacca či Jabba Hutt a že sa do niektorej z nich platonicky zamilujem, presne tak ako do Princeznej Leii. A pokým o Star Wars by som vám toho vedel rozprávať veľa, o tomto nepodarku sa mi utrúsiť nechce ani jediné slovo. Jediné, čo ma potešilo, boli cameo úlohy Williama Shatnera a Carrie Fisher a strety fanúšikov Star Wars a Star Trek. Týmto slávnostne prisahám, že fanúšikom Fanúšikov sa nestávam. Verdikt v 1 vete: Nech Darth Vader skolí autorov tohto filmu. 05.12.2010 ()

MkSallam

Je to zábavné a dokud se řeší geekoviny a šílený plán překvapivě fajn. Jakmile se ale žačnou řešit otázky smrti a podobný "těžký témata", jde to těžce do kopru. Vtip i pozitivní nálada se náhle vytratí a zbyde jen vážnost narušující tok zábavy. A to nefunguje. A nad průměr to pak nedostane ani hromada cameo roliček (většina není až tak moc vtipná a takovej Ray Park si rozhodně zasloužil výrazně lepší). ()

Zombi

Jsem na vážkách jestli dát 3 nebo 4 hvězdy, komediálních road movie je přehršel a určitě se najdou lepší než tato, na druhou stranu (síly:) ostatní nejsou o SW a nemají Lukasův lisovač odpadků :o) Je pravda že camea mohla být využita lépe, nejvíc to asi zamrzí u Parka, linie se smrtelně nemocným kamarádem je trochu nevěrohodná a některé vtípky mohly být vydařenější, ale stejně jsem se docela dobře bavil, rychle to odsýpá a pořád se něco děje, bitky mezi SW a ST fandama jsou fajn. Ale když si řeknu, jestli bych se na to podíval znovu, tak vlastně nemám žádný důvod, jednou pobaví a dost, takže to vidím na lepší 3 hvězdy. ()

Padavan

Sice se nejedná o převratnou komedii, ale já jsem jako velký fanda Star Wars celkem spokojen. A Kristen Bell, je opravdu krasavice. Hodnocení - 65% (v českém znění) ()

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013