Rozvod ve čtyřicátých letech 20. století? Nemožné! A tak se Harry (Chris Cooper) rozhodne, že svůj manželský trojúhelník vyřeší jinak - aby manželku nezostudil, prokáže jí laskavost a zabije ji. Jenže je tu ještě jeho šarmantní kamarád Richard (Pierce Brosnan)…  Ve čtyřicátých letech minulého století byl rozvod společensky nepřijatelný. Proto Harry Allen (Chris Cooper) vede dvojí život - po boku své ženy Pat (Patricia Clarksonová) a zároveň žije s další, podstatně mladší Kay (Rachel McAdamsová). Dlouhodobě neperspektivní manželství je však přeci jen nutné nějak ukončit. A protože Harry je charakter a nechce manželku zostudit, rozhodne se, že jí prokáže laskavost - zabije ji. Do milostného trojúhelníku ovšem vstupuje Harryho dlouholetý přítel, pohledný gentleman ve středních letech Richard (Pierce Brosnan), který osudovými kartami výrazně zamíchá... Romantické komediální drama o neodolatelné moci a šílenství lásky režíroval Ira Sachs. (oficiálny text distribútora)

Marsik

NOVA CINEMA HD - To jsem takhle jednou ve 3 hodiny ráno už chtěl vypnout TV a jít spát, ale bohužel (pro můj organismus) začali dávat tuto záležitost a já tak šel spát až za dalších 80 minut. V prvé řadě mě oslovil výběr herců, od začátku vtahující vyprávění Brosnana, český dabing a v neposlední řadě fakt, že po půlnoci si na českých televizích můžete dopřát film zpravidla bez jediné reklamy. A tak bylo rozhodnuto a já byl upřímně spokojen a celkem se podivuji nad aktuálním hodnocením - 56%. Jelikož to bylo příjemné drama s komediálními a krimi prvky. 72% ()

EastWicka

Téma ne nepodobné Nouzovému východu, kterým mě Sam Mendes dokázal naprosto rozsekat, je v Manželské pasti podáno s vlažně, odstupem a určitou ironií, které to drama spolehlivě zabíjejí. ()

mysiak

Nezaujímavá retro krimi komédia, ktorej zámer nechápem...ako aj o čom to vážne bolo...má to síce slušné obsadenie - Cooper, Brosman a McAdams, ale keď scenár je napísaný ako na toaletnom papieri, tak potom nie je o čom... ()

GodComplex

Krasne stylove retro, kostymy, prostredi, auta. V jadru je to ale klasicky nezajimavy milostny nekolikauhelnik u ktereho jsem si celou dobu rikal, ze to proste musela tocit zena. Coze, reziser je chlap? Neverim. Aha, on je to gay, tak to potom jo... 4/10 ()

OG_Swifty

Harry (Chris Cooper) je ženatý s Pat (Patricia Clarkson). Harry si najde bokovku Kay (Rachel McAdams) a svěří se o tom příteli z dětství Richardovi (Pierce Brosnan). Richard je svině a OKAMŽITĚ začne kamarádovi z dětství dělat do milenky a jí se to líbí. Harry si myslí, že Pat bez něj nemůže být a než aby se s ní rozešel, tak se rozhodne jí zabít. Mezitím Pat šuká spisovatele, se kterým se miluje, ale odmítá Harryho opustit, protože si myslí, že on bez ní nemůže být. Richard to o nich o obou ví, ale protože šuká Harryho milenku, tak nikomu nic neřekne - naopak je oba podporuje v jejich domněnkách. Harry otráví svýho psa na zkoušku. Harry nachytá Richarda s Pat potom, co mu Pat řekne, že už s ním nechce mrdat. Harry utíká domů a zjistí, že Pat šuká spisovatele. Harry se opět zamiluje do Pat a přestane jí chtít zabít a jde Richardovi za svědka na svatbu s Kay. Ačkoliv zní příběh a zamilovaný čtyřúhelník poměrně komplikovaně, celý film je nefalšovaná a nudná sračka. Dramatický prvky fungujou možná na důchodkyně, který dlouho žily mimo civilizaci, podobně jako prvky komediální. Ve filmu jsou všichni svině a skončí to tak, že to je v pořádku - to je život. Skončí to tak, jak to začalo, jen Harry s Pat mají nového psa a Richard šuká Kay, kterou ukrad Harrymu, kterýmu je to všechno jedno (přestože celej film zfanatizovaně mele o tom, jak je pro něj Kay všechno na světě). ()

markuc

Film neni uplne spatny, ale velmi slaby (at uz jde o pribeh, ktery by spis vystacil na nejakou epizodu nektereho ze serialu, nebo samotne tvurce). Ve filmu jsou dobre akorat herecke vykony, ale jinak je to spatne. Treba takove vykresleni postav, hudba, kamera, strih, koneckoncu i rezie pokulhavaji. ()

Mrkvič

Nojo, vztahy jsou těžký. Stejně tak je dost obtížný natočit zajímavý film o vztazích. V tomto případě se to bohužel povedlo až v poslední čtvrt hodince. Fajn herci, ale až na závěr bohužel celkem nuda. ()

Pavlínka9

Pro mě jak herecky, tak fyzicky krásná čtveřice lidí, kteří "žijí" svůj život přesně jak chtějí...Nerada to říkám, ale tu mě Brosnan přímo ohromil, přestože ho nemám ráda...Ale tady byl jak za fešáka, elegána, přítele a milence...a byl v tom bravurní..Jak se poprat s tím, na co jste zvyklý a bojíte se změny? Nechcete nikomu ublížit a hlavně - společensky byste se úplně znemožnili....A to hlavně v této době bylo nepřijatelné..."Bojovat" s láskou pro lásku po svém - tak se zde všichni čtyři rozhodli.Film má pár krásných překvapivých momentů, časově a společensky je to skvěle zakomponované a hlavně to dobové znázornění - je to tak krásné :) Film není extra svižný, pohrává si s napjatými okamžiky a dává prostor na zamyšlení u každého kroku, ke kterému se hlavní postavy odhodlají...Posledních pár minut se dozvíme "moudra", která, leč nechceme třeba nikdy slyšet na hlas, je důležité si je aspoň uvědomit a po chvilce vám dojde, že je to pravdivé a smutné.... ()

bloodvomit

Zajímavě rozehraný, příjemně koukatelný. Brosnan a McAdams sou parádní, celkově mi to přišlo spíš jako divadelní hra, ale jako dobrý. ()

slovan1

Bože to byla nuda... Co jako bylo učelem toho filmu? Tak maximálně prd. Nechápu jak k takové konině mohli svolit takoví herci. Nuda a nuda a nuda. Pozorovat nešťastného manžela celý film, který furt řeši jak zabit, jestli zabít apod. mě fakt nebavilo... A ty dlouhé záběry na něho, proboha k čemu? No fuj! Ale jelikož to seklo Rachel McAdams a Brosnan je sympaťák tak aspoň ta jedna hvězda... ()

noctambule

Šťastný konec si představuji jinak než, že chlap je odkopnut milenkou, tak se vrátí k manželce, protože není schopný samostatné existence. Pierce se celou dobu choval jako neskutečná svině, ale co na tom, lásku si přeci zaslouží každý i člověk, který se chová všelijak jen ne jako nejlepší kámoš. Herecky to bylo slušné, byl by to příjemný retro průměr, kdyby to nemělo tak debilní vyznění. Married life si zasloužil jít hned na DVD. ()

DannyBoy80

No ok za ty 3* to je. Naštěstí tam moc nehrál Brosnan,k terého vůbec nemusím a kompenzovala ho krásná McAdams. Bylo to docela povrchní, plytké a scénář amatérský. Na druhou stranu jsem se u toho ani az tak nenudil. Ovšem ten závěrečný happy end byl otřesný. ()

peetriss

Kvalitní obsazení, pohledná dobová atmosféra. Ale co z toho, když Ira Sachs nedokázala z díla vymáčknout více než utahanost, mdlost a nudnost. ()

blazenka

Nedívalo se na to špatně, Rachel byla sladce krásná, Pierce měl image lázeňského šviháka, Patricia chladně nepřístupná a Chris rozplizle zamilovaný. Pohled na manželský život téměř dokonalý. Slušných 60% ()