S ľudstvom čosi nie je v poriadku, všetci pozemšťania sa správajú akosi čudne, prosto inakšie, ako býva zvykom, ale tie odchýlky a odlišnosti ešte nedokážete presne opísať ani pomenovať. Ale čosi predsa len môžete zaregistrovať, môžete to dokonca aj počuť, sú to zvuky prichádzajúce z útrob Zeme. Napokon sa začnete báť. Pretože pochopíte, že ONI sú už tu! (oficiálny text distribútora)

curunir

Aj keď názov ,,Posledné dni planéty Zem" trochu zavádza, že sa jedná skôr o prvotriedne béčko, nie je tomu celkom tak. Na to, že je to televízne spracovanie (pre mne jedno z najlepších aké som videl), je priam excelentné. Invázia mimozemšťanom, je tu snímaná z úplne odlišnej stránky. Tentoraz na Zem neútočia z množstva lietajúcich tanierov, ale napádajú ľudské telá a berú si podobu svojho hostiteľa, takže spoznať ich je v podstate nemožné. Ich útok je rafinovaný o to viac, že svojimi klonmi obsadia vojenské a politické úrady v krajine a berú na seba podobu úradníkov a činiteľov, ktorí o všetkom rozhodujú. Prvý diel by bol u mňa za 5*, druhý bol už trochu nudnejší a sústreďoval sa na to, ako skupina (opäť raz) obyčajných ľudí zachraňuje svet, navyše prakticky neozbrojeným sa im celú inváziu podarí zastaviť len jediným granátom. Táto naivnosť však celkový dojem nijako nekazí a film svojou originalitou vyčnieva z radu všetkých tých apokalyptických vízií o boji s vesmírnymi votrelcami. (1. komentár k filmu) ()

Snorlax odpad!

Skutečně by mě zajímaly pohnutky tvůrců obdobných filmů. Jestli již předem vědí, že stvoří obrovské lejno a vlastně se na něj těší. Nebo se během příprav rozhodnou nechat zavirovaný počítač splantat dialogy? Děs, hrůza a běs. Tato hovadina patří do kategorie ATF (alternativní trest - film) s využitím metody, která byla s úspěchem praktikována v Mechanickém pomeranči. ()

Lacike

Standardne Hallmarkovske naivne sci-fi so zaujimavou zapletkou o invazii chrobakov na zem zamaskovanych v ludskych telach. Obsadenie je slusne, postavy sympaticke, triky na TV produkciu obstojne. Nastastie sa nesnazili o megalomanske sceny na ktore nemali prachy ale iba o par trikovych zaberov, ktore vyzerali dobre. Hlavnym problemom filmu je rozvlacnost. Scenaristi nevymysleli dostatok napinavych podzapletiek, aby to miestami nenudilo. Ako jeden 90 minutovy film by to bolo lepsie. Ale aj tak to za jedno pozretie stoji. 5/10. ()

Tommassi3

"Úroveň zla je diskutabilní.." Musím rozhodně uznat, že jsem horší dialogy opravdu hodně dlouho neslyšel, takže ačkoliv se velmi kvalitní řemeslník, režisér Robert Lieberman hodně snaží, tenhle snímek byl jedno veliké zlo už na papíře.. ()

draggo

Totálně, ale naprosto totálně zazděná šance. Jasně, cokoliv s nálepkou "katastrofické sci-fi v televizním zpracování" zní už od začátku minimálně podezřele, ale tenhle kousek snad jako jeden z mála neměl scénář postavený na klasickém a stokrát omletém (ačkoli zábavném) schématu, kdy se najednou objeví obrovská katastrofa, lidé planety Země se spojí a společně tleskají krásnému hrdinovi, který je všechny zachrání a nakonec skončí v náručí své vyvolené. Ne, tenhle námět byl o moc zajímavější, neboť ukazoval katastrofu (tentokrát invazi mimozemšťanů) z trochu jiného úhlu - žádné létající talíře a smrtící paprsky, ale postupné ovládnutí lidské společnosti bez toho, aniž by si toho téměř kdokoli všiml. Tahle myšlenka se mi fakt líbila, ale jelikož už vidíte ty dvě hvězdy, je vám jasné, že tady musí být něco špatně. A taky že je. Ten film se prostě celou dobu táhne jak smrad a s výjimkou několika málo scén je to příšerná nuda. Vážně nechápu, proč museli autoři vytvářet dvojdílný film o souhrnné délce 3 hodin (s reklamami od Primy 4), když by se to celý dalo nádherně sestříhat na půlku. Působí to úděsně natahovaně a i přes mamutí délku zde neexistuje něco jako propracovanost postav - většinu filmu jsem v nich měl hrozný brajgl, film hlavně ze začátku skákal z místa na místo a já tak do půlky vůbec netušil, o co že tam vlastně jde. Ale chápu, prostě se nějak musel zaplácnout vysílací čas a tohle dílko i přes povedený nápad nezůstává ničím víc než jen docela nudnou výplní mezi reklamami. Příště kratší a klidně i blbější, od tohohle typu filmu stejně nikdo nic oduševnělého nečeká. /30% a 2*/ ()

slunicko2

A zase jednou Země zachráněna... 1) Akční scifi drama? Ale kdeže. Nedejte se vysmát. Film se pomalu rozjíždí asi půlhodinu. Během ní se vyjasní, že tu tedy je něco divného, ale ještě nevíme, co přesně. Dalších 30 minut to v poklidu zjišťujeme. Třetí půlhodinku na to přijdeme. Heuréka, mimozemšťané. Víme, co jsou zač, vlastně už od prvních minut, ale naši hrdinové mají svou cestu, jak věci zjistit, bez ohledu na to, co divák viděl hned na začátku filmu. Takže co s nimi uděláme? To by bylo, aby si parta správných Amíků neporadila s takovou patálií. Zbylé tři půlhodiny dobrodružného příběhu z rodokapsů pro třináctileté jsou věnovány likvidaci protivníka._____ 2) Ne, že by se na to nedalo koukat. Jenom musím tuto recenzi napsat ihned po titulcích. Jinak hrozí, že si zítra nevzpomenu nejen na dějové finesy, ale vůbec na to, o čem ten dlouhý film vlastně byl. ()

vegetol.mp

Tak hrozný to zase nebylo. Problém je, že tenhle film prezentuje mimozemskou invazi příliš primitivně. Spíš než nějaká sofistikovaná metafora ve stylů Invaze lupiču těl, jde jednoduchej sci-fi příběh, kterej svojí naivitou spíš odkazuje do 50. let. Nicméně to vcelku odsýpá a Gil Bellows je jako hlavní hrdina sympatickej. Každopádně ty tři hodiny se s tímhle filmem dají bez problémů přežít. ()

Lopezka1982 odpad!

Poprvé co jsem dala nějakému filmu hodnocení odpad. Vůbec nechápu jak zde Daryl mohla hrát. Totální blbost o invazi brouků na zemi, trapné triky, chudý děj atd. A to ještě natočili hned dva díly, abychom se prý nenudili. Ještě nyní se divím, že jsem film zvládla dokoukat do konce, ale už nikdy více :o) ()

jujec

Nudné, rozvláčné, místy nelogické. Kdyby finále aspoň bylo bombastické, mohl by to být skvělý film. Ale to, že se na místě, kde se chystá zkáza světa, prostě nepřátelé sejdou, popovídají si a pak se během půl minuty ukáže, která strana a jak zvítězí, prostě celý film totálně zabije. Nehledě na mizerné, jednoduché efekty. ()

Paity

Televizní filmové béčko jako vyšité. Daryl Hannah jako zajímavá nepozemšťanka. Celkově ale spíše jako parodie na katastrofický film. ()

aLPaC

Nakonec to bylo o něco lepší než jsem čekal, což ale jak už vidíte podle hodnocení neznamená, že by to byl byť jen průměr. Je pravda, že první díl mě bavil daleko více. Poté, co se všichni kladní hrdinové dali v oné místnosti dohromady to už šlo trochu z kopce a závěr byl naprosto pitomej. ()

klokyn

Nechápem, prečo tu hrá Daryl Hannah. Má predsa na viac, najmä po tom ako sa predviedla v Kill Bill. Film je rozdelený na dve polovice, pričom za tú prvú by som udelil aj tri hviezdičky. Druhá to však strašne zráža dole a celý záver mi prišiel trápny. Ja proste tie televízne katastrofické braky nemusím... ()

RedDuck

Jako retro sranda na vypnutí mozku to docela ještě de. Tématicky je béčko jak z druhé poloviny osmdesátek, které by ovšem proti tehdejší konkurenci, např.: Jsou mezi námi (1988) nemělo žádnou šanci. Může za to nepřiměřená délka, úplně klamavě zavádějící název/titulkové záběry a vážnost soupeřící s logickými chybami a plytkostí. ()

MickeyStuma

A je to tu zase. Lidé se nějak divně chovají a někdo si toho všimne. Začne se zajímat a zjistí, že Zemi napadli emzáci. A vypadají jako kudlanky. A opět začíná boj o přežití. Kolikrát to tu už bylo. Kolikrát je to už provařené téma. Tentokrát se jedná o dvoudílný snímek, který, jak jinak, nepřináší nic nového, nic překvapujícího. Příběh je odvyprávěn pomalu, takže je vývoj událostí přehledný, ale nějak nudný. Dramatických chvil je poskrovnu, akčních zrovna tak. Počítačová animace je i na televizi ostudou. Rozhodně je chybou nechat u tak nevýrazného scénáře tak dlouhou stopáž. Tento snímek si zaslouží nůžky a vystřihnout veškeré zbytečné tlachání, které nikam nevede. Herecké výkony ale nejsou špatné. Škoda nevyužitého potenciálu herců. ()

RedRose

televiznost je z toho citit od prvni vteriny a odpudivost umocnuje logo Hallmarku... presto se to tentokrat dalo dokoukat a kdyz prehlednu nelogicnosti tak se to vcelku i libilo... ()

harycek

Po druhém shlédnutí jsem registroval , že nápad je dobrý , ale mohl být lépe zpracovaný a nemuselo to být tak zdlouhavé!?!? ()

brasek

Na moje prekvapenie sa tento snímok dal pozrieť až dokonca bez vážnejších problémov. Samozrejme tv film... netreba očakávať veľa a čo bude navyše bude len pozitívne prekvapenie. Určite by som si vedel predstaviť záver inak nakrútený... ale nevadí. ()