Úder 3

(festivalový názov)
  • India Dhoom 3 (viac)

Třetí příspěvek do divácky úspěšné série čerpající z estetiky hollywoodských trháků je především opulentní směsí akce, romantiky, humoru a oslnivých hudebních čísel. V příběhu o konfrontaci elitního indického policisty a jeho roztomile nahlouplého partnera se šlechetným bankovním lupičem tvůrci naplno zužitkovali štědrý rozpočet i prostředí amerického Chicaga. (Festival bollywoodského filmu)

ConanVJ

Asi stejný úlet jako druhý díl. Hlavní dvojice zůstává. Záporák ovšem nemá chybu, zvlášť když se dozvíme trik kouzla. Katrina zde má bohužel menší roli, než jsem čekal. Písně jsou skvělé a zvlášť ta v cirkuse nemá choreograficky chybu. Akce je zde opět hodně a vrátila se spousta motocyklových honiček jako v jedničce. Úsměvné přijdou i bondovské úpravy všelijakých strojů. Je zde spousta vtipných situací a scén. Za mě 95% :) ()

Niktorius

Nemohu začít jinak, než zopakováním toho, co jsem uvedl již u Race 2: Estetika indického populárního filmu se v posledních několika letech rychle proměňuje a zatímco o 7 let starší druhý díl dhoomovské série mohl být v době premiéry označen za "typický moderní Bollywood", obdobně laděná trojka v kontextu současné produkce mumbajských studií působí jako zastaralý, hypertrofovaný camp. ___________ Celý masala žánr je založen na tom, že nadřazuje divácké atrakce a emocionální působivost nad realističnost a plausibilitu, což rozhodně není nic, co bych automaticky odsuzoval. Dhoom 3 jde nicméně ve své naivitě, přitroublosti dějových zvratů a absenci základní logiky v jednání postav až na samou hranici snesitelnosti, přičemž několikrát šlápne až za ní. První polovina, ve které se - zcela v souladu s narativními strategiemi klasických masala filmů - vlastně jen představují postavy a děj se příliš neposouvá, je tak paradoxně mnohem příjemnější podívanou než polovina druhá, ve které se objevuje ... no, nebudu spoilerovat. ___________ Film je samozřejmě oproti svým starším bratříčkům výrazně velkolepější a je na něm vidět štědrý rozpočet, akční honičky v chicagských ulicích jsou ovšem spíše fádní, neobratně sestříhané a hlavně nenápadité - v mnoha masala filmech přitom akční scény fascinují právě svou kreativitou, která přebíjí i případné řemeslné nedostatky ve způsobu, jakým jsou natočeny. ___________ Dhoom 3 je tak bohužel filmem, jenž zintenzivňuje typické problémy masala filmů a potlačuje jejich typické přednosti. Oproti neprávem odsuzovanému Acharyaově debutu Tashan, jenž svým vyprávěním i stylem reflektoval amerikanizaci indické kultury, navíc působí dojmem zásadně nedomyšleného díla, jenž pouze nudně vyplňuje opotřebovanou šablonu a vydává se cestou nej(s)prostšího populismu. ()

rikitiki

Převládají honičky, sem tam rvačky, občas tanec. Hodně zpomalených záběrů, které jsou k smíchu a brzy začnou nudit. Na začátku zjistíme, že indické stavební předpisy jsou neskutečně shovívavé, protože na tuk tuku hladce projedete cihlovou stěnou. V průběhu filmu pak uvidíme, že firma BMW má do budoucna velké plány s motorkami, už se těším, až ten vymakaný obojživelný model uvedou na trh. ____ Samozřejmě, je to čistá akční podívaná, která ale trochu ubíjí neustálým vršením dalších a dalších atrakcí, aniž by měla potřebu zasadit je do nějakého smysluplného děje. Až ke konci se přece jen scenárista vzpamatoval a podařilo se mu do filmu propašovat pár zajímavých nápadů. Končí to opět akcí. ___ Dost mizerné herecké výkony, i Aamir tady přehrává. Nejotřesnější ale byla bloňďatá chicagská policistka, která v ději neměla vůbec co dělat a ještě hrála tak, že vypadala, jakoby si jen odskočila od své obvyklé profese - natáčení porna. ()

ScarPoul

Ako pri každom akčnom indickom filme je treba byť trocha nad vecou. Lebo je to strašná konina. Netvrdím, že to nemá dobré momenty. Aamir Khan a Kaif sú výborný. Škoda, že im nevenuje film viacej priestoru. Inak je všetko oproti dvoje podstatne horšie. Vyústenie, pesničky aj celkový vizuál. Štve ma postava moralizujúceho policajta, ktorý bojuje proti zlodejom, čo majú vždy akýsi vyšší cieľ a preto sú mi sympatickejší ako hlavný hrdina. A tu to platí dvakrát. Síce poteší vidieť Indov naháňať sa po miestach, kde sa točila trilógia o Temnom rytierovi, ale akcia je smiešna a vtipy trápne. Ale tá romantická línia je veľmi funkčná a tá to vlastne zachraňuje. Takže pretrpel som, ale akosi dúfam, že sa na túto sériu vykašlú. Všetci zúčastnený majú na svojom konte omnoho lepšie postavy aj filmy. ()

ben666

Tentokrát se naše dvojka podíva do chicaga, aby pomohla chytit zloděje který vykrádá banky. Tance opět v poho , ženštiny sice nebyly tak sexy jak ve dvojce, ale akce mi vynahradila.Trojka ale i tak trocha postrádá šmrnc, která by odpálila dhoom k té normální bolywoodské rovině. Trojka je pro mě trochu zklamání, ali a jay byli odsunuti na druhou kolej a víc se tu soustředilo na zloděje a jeho pomstu, vtipu tady bylo méně ikdyž jeden se tu poved ( soustřed se na případ, né na kamasutru), sečeno podtrženo trojka je spíš obyčejný akční thriller což je na dhoom hodně divny. Jinak trilogie dhoom mě bavila víc než trilogie krrish. ()

Lyncha

Celkem ucházející akční komedie, vážně to snad nemůžou myslet. Nebo že by ano? Tři hvězdičky dávám hlavně díky úžasné scéně z cirkusového vystoupení, tu jsem si pouštěla pořád dokola. I když ta hudba mi připomínala spíš Rachida Tahu než nějaké indické melodie. Takže těžko říct, komu tenhle film doporučit. ()

Flynn

Akční nátěr v indickém hávu.... slow motion záběry u kterých se fakt zasmějete, stylové honičky na všech možných i nemožných dopravních prostředcích a do toho srdcervoucí příběh s láskou a já nevím čím vším ještě a ještě si i trochu zatančíme... prostě akční prda s vůní kari. ()

Pump

Není to vůbec špatné. Mě osobně se to líbilo, pokud přimhouříte oči nad "uměleckým ztvárněním některých zpomalovacích scén, pak je film solidní a i když využívá různých klišé, není to na škodu příběhu. Je to prostě limonádka :). ()

marrjaana

Zatím co souboj Krrish a Dhoom 2 vyhrál s přehledem Dhoom tak souboj trojek byl hodně vyrovnaný. Oba dva filmy jsou opravdu povedené, ale zatím co K3 vsázel hodně na superhrdinskou epičnost, tak D3 se držel konceptu předchozích dílů( hlavně dvojky a samozřejmě je vylepšil o povedené triky) a naplno využil potenciál zlodějské dvojice. Jak říkám, bylo to těsné, ale D3 vyhrál nad T3 o pověstný chlup... ()

rerabinka

Bollywood opět nezklamal, od indické akční romantiky jsem očekávání neměla a tak jsem byla mile překvapena. Byla akce jedna za druhou, podtržená rockovou hudbou (film z Indie, neskutečné?!), na klasické zpomalené záběry jsme sice už zvyklí, ale tady byly fakt vtipné. ()

Preslav

Aamir to v role záporáka zvládol obstojne (i keď ono to ako vo všetkých Dhoomoch až taký hnusák nikdy nie je), a čo sa týka hereckého výkonu ma opäť veľmi príjemne a pozitívne prekvapil (čo som si už nemyslel). ACP Jai Dixit rovnaký kamenný ksicht ako vždy, Ali zase flirtuje s každou sukňou na okolo, no Katrina... herecky zo seba dostala asi tak tri vety (viac priestoru jej žiaľ nedali), ale plne to vynahradila tanečným umením. Áno, musím poopraviť môj doterajší zarputilý 6 rokov trvajúci postoj ku Katrininým tanečným kreáciám, ale po tomto musím povedať, že sa ozaj riadne zlepšila. Oproti dvojke je dejovo pridaných oveľa viac twistov, atmosféra je napínavejšia, temnejšia, menej farebná, no takisto nás žiaľ ochudobnili o množstvo ženských tančekov, kriviek a krásnych tváričiek. Predsa len Katrina nemôže rovnocenne suplovať Bipashu a Aish. Aj keď prvá polovica sa trochu vlečie, v druhej polovici sa to poriadne rozbehne, najmä z Aamirovej stránky. Podarilo sa im aj pár vtipných scénok, a to keď sa už aj inak vlažní viedenskí Indovia zasmiali, tak to je čo povedať. Dokonca tu ani nie je toľko technicky nelogických nedokonalostí, ako v dvojke. No jedna hrozne bila do očí: Americká polícia zásadne na zločincov nestrieľa, ani keď im prefrčia 100-krát okolo nosa. To musia nechať až na samotného Jaia Dixita z Indie... Každopádne, z celej série sa mi ľúbilo asi najviac. Uvidíme, či sa naplní srandička z Om Shanti Om, a bude aj Dhoom 5. Bez Abhisheka... ()

Stupet

Pěkný film. Myslím si, že se ze mě začíná stávat pravá milovnice Bollywoodu, a přestávám být pouhopouhou milovnicí Shahrukha Khana, i když na něj prostě nikdy nikdo mít nebude. Přesto musím opět tomuto filmu něco vytknout, a je to také důvod, proč z hodnocení sundavám jednu hvězdu. Děj je krásný, ale co ty kraviny, jako že se stiskem jednoho tlačítka z motorky stane motorový člun, nebo že malá uprděná rikša prorazí třikrát cihlovou zeď? Neprorazila by ji ani jednou a zmuchlala by se jako papír. Mám opravdu moc ráda Bollywood a jeho příběhy. Tahle uhozenost mě ale na jeho filmech vytáčí a asi nikdy nepřestane. ()

tulrika

Série Dhoom nikdy nebyla vrcholem bollywoodské scény. Ale za ty roky jsem si na dvojici hlavních hrdinů (policajt - mlátička, co má děsnou ženu a jeho kámoš, co vypadá jako krysa od Disneyho) zvykla. Tenhle díl má skvělé taneční scény, které do příběhu zapadají a mají dokonce určité opodstatnění. Aamir Khan je tradičně výborný. To že na tuk tuku hladce projedete cihlovou stěnou mě v indických filmech nepřekvapuje. Už jsem v indických filmech viděla, jak na rikše tajný agent dohnal Ferrari, taneční boj pavoučí ženy, to jak se parta lidí snaží lomcovat očividně papírovými dveřmi a taky to, že když si záporák vezme paruku, tak ho nepozná Interpol ani vlatsní matka. ()

Octavia

Musím dát jen 3 hvězdy za ten smutný konec. A Jay Dixit už mě začíná neskutečně s*át. Teda ještě jsem neviděla hlavního hrdinu, který by byl méně oblíbený, a ty velebný kecy na konci každého dílu si může strčit někam. Zpomalovačky jsou nuda, to je pravda, ale prostředí cirkusu je super. No a taneční scény bohužel nic moc, ale musely se upravit na míru hlavnímu hrdinovi a Aamir bohužel není tak dobrý tanečník jako Hrithik. ()

Gagin

Zpomalé scény jsou už po pár prvních minutách strašně otravné. Od cca poloviny filmu mě to začalo trochu nudit. Akční scény přehnané (jako vzít tuk tuk na přední kolo a zvednutým zadkem sejmout 360tkou soupeře? WTF :-D ), ale jinak to zase tak úplně hrozné není. Jen to chce notnou dávku porozumění. ()

Drslw

Óoo, tak toto už áno... Žiadny videoklip, ale ozajstný blockbuster! Uveriteľná zápletka, dej, výborné triky, charizmatická zlá strana (ktorej musíte chtiac-nechtiac držať palce) v podaní neuveriteľného Aamira Khana (!!!), krásna Aaliya a skvelá hudba. Jediné, čo prekáža, je šialené stopáž, ktorá by sa jednoznačne dala (a mala) skrátiť o úplne zbytočnú scénu zo slumu - nuž ale, to je proste Bollywood. Cirkusantský klobúk dolu! ()