Jai Dixit (Abhishek Bachchan) je poctivý kriminalista, který dostane za úkol vypátrat partu bombajských zlodějů, která vždy někde udeří a zmizí dřív, než stačíš zvolat "chyťte ho!", zejména díky svým ultramoderním a superrychlým motocyklům. Poté, co si zloději nakradou dost, rozhodnou se stáhnout do ústraní coby poctiví chlapci rozvážející pizzu - šéf gangu, frajer Kabir (John Abraham), si ale nenechá ujít hru na kočku a myš s nezdolným detektivem na motorce v patách. Film převzal klasickou strukturu příběhů o policistech a zlodějích a perfektně ji zasadil do reality 21. století i s netypickým závěrem. Hlavním hitem letošní sezóny se po celé Indii stala titulní píseň filmu Dhoom Machale. (oficiálny text distribútora)

berg.12

Docela zdařilý a občas celkem zábavný motorkářský indický akční thriller, který bych doporučil především těm, co si pod uvedeným slovním spojením nedokáží nic moc představit. Pro zajímavost, k vidění jsou takové perly jako: Ve více něž dvousetkilometrové rychlosti vstává policista z místa spolujezdce na motorce, pistolí sestřeluje jednoho z padouchů, kterého ovšem jeho komplic ve stejné rychlosti hbitě háže ze země za sebe na sedadlo. Ohněm proskočivší hořící policista s kamennou tváří dál střílí po lupičích a nechá se hasit od duchapřítomné ochranky. A další. "Kdybys nebyl zlodějem, byli bychom přátelé". ()

ScarPoul

Je to tak. Indovia nevedia točiť akčné scény. Ako keby sa báli, že sa im niečo stane. To má za následok, že každá akčná scéna je neuveriteľne uťahaná a ťažkopádna. Hlavne finále ma skoro zabilo. Čo je škoda, pretože ostatné zložky ako tak fungujú. Bachchan v pohode, rovnako aj syseľ Uday Chopra. Ale znova tu máme zločinca, ktorý ako keby vypadol z animovaného filmu. Všade chodí bez tričiek a má silácke reči. No a nakoniec si ešte aj myslí ako so všetkými pekne vybabral. Dhoom narozdiel od iných filmov z Indie nemá takú vražednú minutáž, ale aj tak som sa pozeral na hodinky častejšie, než bolo treba. Nebyť toho, že je tam toľko tých kvázi akčných scén, dal by som o hviezdu vyššie. ()

NinadeL

Bollywoodská variace na osvědčené západní krimi s charizmatickým policistou v hlavní roli. Jaie Dixit se právě oženil a řeší případ, který by ho mohl stát kariéru. Zatím si z původního drobného podvodníčka vychovává potencionálního parťáka atd. atd atd... však to všichni známe. A nepřekvapivě to tady také funguje. Akce stíhá humor, humor stíhají příjemné hudební vložky. Nejpovedenější je ta domácí novomanželská v kontrastu titulního hitu, který získal pořádné tempo až po přepracování. Takže pokud zabíráte například na Dannyho parťáky, není důvod nepodívat se ani na Dhoom (a jeho pokračování). Navíc s jasným příslibem toho, že v Dhoomu 2 budou ještě lepší roštěnky. Nicméně už zdejší záporák John Abraham stojí za zvýšenou pozornost. ()

tombac

Nebetyčná ptákovina, v níž logika ujíždí ještě rychleji než ty vytuněné motorky s nitrem, na kterých padouši trhají dálniční asfalt ve třistakilometrové rychlosti. Že se tu na fyzikální a gravitační zákony a (logistickou) předehru před akcí nehraje, je jasné každému, kdo viděl nějaký indický akční film... Už jsem si zvykl, ale na druhou stranu tu cool scén, mezi které lze zařadit i povedená taneční čísla a dvojku sexy modelek (oboje si nezadá s natřaskanějším druhým dílem) nebylo zase tolik, aby úplně přehlušily občasnou dějovou mimóznost. Ale kvůli pěknému vizuálnímu pojetí, nabušeným motorkám a nádherným kočkám, co svůdně zpomaleně kroutí dokonalými postavami, bičovány vodou (mít svršky průhlednější, na chlapy by lezly mdloby :), první Dhoom za podívání jistě stojí. ()

eraserhead666

Zpěvné tanečky hned v šesté minutě filmu (a bavíme se o v podstatě kopírce Rychle a zběsile/Bod zlomu), to je přesně ten indický film, jak jsem o něm slýchával. Mají ti Indové ale divné předehry. Ale docela sranda. Představa, že by v Rychle a zběsile 7 začal najednou Vin Diesel s Michelle Rodriguez několikrát žhavě trsat a zpívat, je docela šílená, ale v indickém provedení to je prostě prdel. Docela se divím, že sem podobné filmy netahá nějaká televize, vždyť to musí mít docela slušnou cílovku, aneb jak přivést akční žánr k ženám. Snad tou kombinací indického zvyku a kýčovitého hollywodského bullshitu, který Indové svou bezbřehostí a ztrátou jakéhokoliv studu přehánět, dovádějí takřka k (ne)logické dokonalosti, z toho vychází dost ulítlá parodie Hollywoodu, která nutně musí pobavit. Navíc, indické zpěvačky (nebo modelky, nebo co to jsou) nejsou tak okoukané jako US barbíny. Takže jo, dost jsem nechápal, která bije, určitě tomu nerozumím a spoustu věcí nepobírám, ale k sežvýkání popcornu slušný a v mnoha ohledech "novátorský" kousek. Ostatně, nevybavím si žádný jiný akční film, který by mě roztancoval. Ani mě nepřekvapuje, že je dvojka. Jdu do ní! Na tomhle se dá totiž dost slušně uletět. 3,5/5 ()

• Motocykly, které se ve filmu objevují, jsou Suzuki Hayabusa o objemu 1300 cc, Suzuki GSX-R600 objemu 600 cc a Suzuki Bandit o objemu 1200 cc. (filmsim)