Príbeh o lenivom, neúctivom a lajdáckom medvedíkovi panda, nazývanom Po, ktorý je veľký fanúšik Kung Fu... čo nie je veľmi praktické, keď pracuje každý deň v rodinnom obchode s rezancami. Keď ho nečakane vyberú, aby naplnil starodávnu veštbu, Poove sny sa stanú skutočnosťou a vstúpi do sveta Kung Fu, spolu so svojimi idolmi, legendárnou zúrivou Päťkou – Tigricou, Žeriavom, Modlivkou, Vretenicou a Opicou – študuje pod vedením guru Majstra Shifu. Ale skôr, ako sa to dozvedia ,sa im postaví do cesty pomstychtivý a zradný snežný leopard Tai Lung a je na Poovi, či všetkých ochráni z blížiaceho sa nebezpečenstva. Podarí sa mu zmeniť svoje sny o majstrovi Kung Fu na realitu? Po dá do toho celé svoje srdce – a obvod pása – a nepravdepodobný hrdina čoskoro zistí, že svoje najslabšie miesta môže zmeniť na tie najsilnejšie. (TV Markíza)

Vojcl

Další povedený animák. Slabší scénář, který je tentokrát daleko více zaměřen na mladší diváky a v podstatě v daném žánru nepřináší nic nového, však dokonale vyvažují skvělé akční scény, tradičně parádní animace a kupa vynikajících hlášek. Bavil jsem se od začátku do konce a to je přesně to, co bych od takového filmu čekal, takže jsem víceméně spokojen. Doporučuji shlédnout v originálním znění, slovní přestřelky v podání Jacka Blacka či Dustina Hoffmana vážně stojí za to :-) ()

Ender66

Neverte im ani slovo. Ani xy rokov treningu nespravi z velkej neohrabanej pandy bojovnika a uz vobec nie dracieho. I´ve have also tried and i failed:(. ()

Tirion

Úžasně stylizovaný animák. Proč nevěřit tomu, že právě tahle starověká čína je ta pravá? Jack Black dal Poovi originální charisma a právě Blackova komika táhne celý film. Postavy druhého sledu spíše přizvukují koncertu komiky, který rozehrává obtloustlá panda. Hudba zaslouží významnou chválu, protože mi nepřišlo, že zrovna filmy od Dreamworks by v minulosti nějakou výrazně kvalitní hudbou oplývaly. Jediné co sráží kvalitu a originalitu snímku je "profláknutý" příběh. Kdo od začátku nevěděl, kdo je Dračím válečníkem a jak to nakonec dopadne se zlodušným Tai Lungem? Asi Vás nebylo mnoho, že? ()

vorheese

Tenhle sympatický panďák má smůlu (a my štěstí), že žijeme ve světě, kde existuje Pixar. Jinak by byl jedním z vrcholů žánru. Takhle je jen lepším průměrem. ()

sonnak

S počítačovýma animákama obecně mám jeden zásadní problém - málokterý mě dokáže pohltit jako normální film. Panda je naprosto jednoduchá co se týče příběhu, ale neskutečně silná v detailech a vymazlená jako regulérní snímek. Už žádné parodování, na kterém žánr stavil. Tohle má mnohem blíž klasickým karate z-blbce-borcem filmům, než ostatním animákům. A má to atmosféru, má to sílu a není to infantilní. Hlavní postava nijak extrémně sympatická není a většina těch "padacích" a "bouchacích" vtipů mě nechává chladným, a vlastně i ten příběh je tam tak nějak navíc. Ale tohle všechno musí být, aby se to prodalo. Dětem. Synovec mi na otázku, co se mu nejvíc líbilo, odpověděl: "Jak ho odpink tim břichem." Tak to hold bývá. Ale ten zbytek... prostředí východu, hudba, symbol nezměnitelnosti osudu (ptákovo přičinění ve vězení), naplnění vlastního osudu (Oogway), to všechno dělá z pitomé grotesky více než jen příjemnou podívanou. Tak to nakonec vypadá, že mi sedne většina animáků kromě Pixarovek. Totiž pokaždé, když Oogway, nyní již má nejoblíbenější animovaná postava, otevřel svou bezzubou pusu, říkal jsem si - s těma animákama to zase tak špatné není. "Yesterday is history, tommorow is a mystery, but today is a gift. That is why it is called 'the present'." :) ()

gogos

Povedený příběh, skvělá animace, fantastické hlasové obsazení a hlavně neskutečná sranda. Řezal jsem se smíchy od začátku do konce. Někdy více, někdy méně ale téměř pořád. Fůra narážek, skvělých vtípků, povedených situací a vše jde zároveň ruku v ruce s povednou akcí, napětím a správným kung-fu filmem. Pro mě jeden z best animáků! ()

Naslund

Po stránce grafické paráda. Jen je škoda, že producent vsadil tolik na animaci a při tom pozapoměl dát požadavek na slušný děj. Co si zpětně vybavuji, jsou jen akční sekvence boje Pandy, se kterými si autoři očividně dosti vyhráli. Jsou vtipné, nápadité, dynamické... skvělé. Bohužel balast mezi nimi mě více uspával, než vtahoval do příběhu, a otevřeně zavřený konec... nemám rád. Ještě mi přijde zajímavé, že dabovalo tolik známých jmen a velká část řekla tak dvě až tři věty. ()

blackrain

Roztomile nemotorná panda sní o tom, že jednou bude obávaným kung fu bojovníkem. Nemotora musí dokázat,že na to skutečně má a že je stejně dobrý jako ostatní bojovníci. Můžete dokázat všechno na světě, když budete chtít. Pandu Po budete mít rádi, oblíbíte si ji. Mám ráda animované příběhy, kde se zvířata chovají jako lidé i s jejich povahovými vlastnostmi. Úžasný dabing Jack Blacka, úplně ho před sebou vidím. ()

SarumanKo

Mnohé veci zo stajní Dreamworks mi vadia, alebo ma minimálne nezaujmú... Kungu Fu Panda ale našťastie nie je jedným z tých animákov. Istú detinskosť si to zachováva - predsa len to bolo tvorené deťom, ktoré sa dokonale zabavia aj pri pohľade na zadychčanú pandu, ktorá sa ledva vyštverala po schodisku - príbeh je prostučký, ľahko stráviteľný a záverečné moralizovanie až otravné, ale ako bojový kung fu film je to dokonalé. Má to tak nádherne vypiplanú atmosféru Číny, sympaticky animované i dabované postavičky, svižnú choreografiu akčných scén a skvelý soundtrack, až ľutujem, že to tvorcovia premrhali na obyčajný "bum-bác animák". (70%) ()

Bat55

Pre mňa osobne je Kung Fu Panda skvelý filmový zážitok. Efektne premakaná akcia a tradične skvelá animácia, k tomu ešte výborné hlášky a pútavý príbeh vytvoria nesmierne skvelú celorodinnú zábavu,ktorá konkuruje aj animákom od Pixaru. Takto konštatujem, že ide o jeden z najvydarenejších animákov od Dream Works. Príbeh o najtučnejšej pande menom Po, nemotornej a nenažranej, z ktorej sa má stať kung-fu majster ma očaril už v prvých minútach filmu. Skvelý soundrack, príjemné postavy, minimálne množstvo prehnanej stupidity. Film, nie len pre deti, ale aj pre dospelých a teenegerov, proste film pre všetky vekové kategórie. A toho si ja veľmi cením. Vydarený animák o ktorom môžem v pokoji povedať, že ho odporúčam. /80%/ ()

kaylin

Prostě je to film, který mi sednul. Sice jsem si říkal, proč se mi to tenkrát líbilo, ale podruhé jsem zjistil, že se mi to líbilo oprávněně. Je to takový pěkný animovaný tribut kung fu filmům, který je díky 3D provedení, kde si mohli tvůrci hrát, výborný. Zvířata jako kung fu hrdinové skvěle ožívají a ten příběh je příjemně béčkovitý, klišovitý a neoriginální. ()

movieband

Parádní animák.Můj nejoblíbenější.Nejlepší scéna je jak se Po snaží dostat do paláce aby viděl Dračího Bojovníka.Film pobaví jak malých tak i velkých diváků. ()

MATADOR

Panda Vás baví. Panda Vás nutí koukat. Kung Fu Panda je pěkná, originální pohádka, plná dumání a říkání si "sakra, kde jsem tohle viděl?" - všechny vtipné scény jsou totiž zkopírované. Za zmínku stojí bojové scény, kterých je ve filmu opravdu mnoho (vážně to děti uspokojí?) a nejspíše proto byl Jackie obsazen do dabingové role (původní znění) a možná i pomáhal na pár "kopech" ;-) Nejsem velkej tlustej panda, já jsem největší tlustej panda! ()

stration

Když jsem četl o přípravě filmu, celkem jsem se děsil. Panda a kung-fu? To bude něco na způsob Pokemonu. Naštěstí není! Je to takový pěkný filmeček nejen pro děti a nejen s komplexem. :-) ()

01Zuzana10

jaksi sa nechytam na podobne animovane komedie. /mozno ciastocne na Nema ci Shreka 1/ dej.. zopar originalnych prvkov, trosku zosmiesnenie umenia Kung Fu, kt. nie je utocne! +mierne ma rusila anglictina a neustale anglicke ,,yeah", co zvysovalo tento moj dojem. Ako skutocneho majstra kung fu si predstavujem vyrovnaneho rozumneho hlbaveho mnicha, cosi ako zo znameho serialu Kung fu, nie ako popudlive postarsie /co za zvieratko to bolo?/. Ale vyzeral perfektne. Co sa tyka grafiky, za to davam + 2*. Clovek by sa ani nenazdal, ze taketo efekty sa daju robit. Skutocne velmi posobive. Zial, celkovo... rozpacity dojem. Na buduce si poriadne rozmyslim, ci sa dam prehovorit. ()

Toyotomi

Upřímě nic extra... Kdybych to měl brát jako rodiný film, tak mě iritovalo pár věcí: 1) Kdo kdy viděl shurikeny v Číně? 2) Jak dlouho mohlo Tai Lungovi trvat, než přišel z vězení do města? Tři-čtyři dny zhruba... To teda nechápu, jak mohl být panďák ta pár dní lepší, než Tai Lung za celý život. 3) Řekl bych, že charové body na stopro fungují, i když je někdo opravdová bečka sádla, takže by lehce obézní panda by byl asi těžko proti zásahům na ně imuní. 4) Jo, a padající okvětní plátky (i když broskvové) jsou spíš typické pro Japonskou kulturu, teda alespoň jsem tenhle motiv nikde v Čínských "věcech" neviděl. Pokud bych to měl brát jako film pro děti, tak mi přijde absurdní, že panďákuv otec je kachna. Je sice jasný, že Po byl adoptován, ale to nikdo ve filmu neřekl a menším dětem to dozajista zamotalo hlavu... ()

Thomassi

Kung Fu Panda je pro mě nadprůměrný animák. Animace je strašně pěkná, příběh asi nikoho nepřekvapí, protože je přesně takový, jaký má mít správný animák, a ten je v zásadě u každého podobný. Co mě ale překvapilo, tak byl velmi dobrý humor. Tak dobrý jsem to nečekal, protože jen postavička Pandy je kapitola sama o sobě. Tlouštík, který se chce stát Dračím bojovník, vypada ve všech ohledech strašně legračně, dělá skvělé grimasy a ještě si u toho futruje břuch. Záporák je taktéž skvělý. Neviděl jsem to v originále, ale přesto mohu říct, že dabing není špatný. Po dlouhé době jsem viděl nějaký animák, a jsme rád, že to byla právě Kung Fu Panda, kterou řadím k tomu lepšímu. ()

Chystá se pátý Shrek

Chystá se pátý Shrek

16.06.2016

Když se v roce 2001 objevil zelený zlobr Shrek, byla z toho malá kreslená revoluce. V DreamWorks Animation do něj totiž nacpali popkulturní odkazy a vtipy, u kterých se místo dětí bavili hlavně… (viac)

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Jeho nejvýraznější rolí byl bezesporu dobrácký obr Coffey ze Zelené míle, za jehož ztvárnění získal nominaci na Oscara. Jeho mohutná přítomnost (výška 196 cm) však byla nepřehlédnutelná v jakémkoli… (viac)

Spolupráce Cameron + Fincher + Snyder?

Spolupráce Cameron + Fincher + Snyder?

09.06.2009

Malý test na úvod: Slavný komiksový tvůrce a momentální majitel a šéfredaktor prestižního žánrového magazínu Heavy Metal Kevin Eastman je: a, konzumentem nějaké velmi kvalitní návykové látky; nebo b,… (viac)

Zamilovaný Mínotaurus?

Zamilovaný Mínotaurus?

17.05.2009

Momentální posedlost Hollywoodu starořeckými mýty už prosákla i do romantických komedií. Adaptace románu Stevena Sherilla The Minotaur Takes a Cigarette Break pracuje s předpokladem, že netvor z… (viac)