Případ, který se raději neměl otvírat... Hlavní role v mysteriózním thrilleru připadla držitelce Oscara Renée Zellweger, která jako sociální pracovnice řeší podivný a znepokojivý případ Lillith Sullivanové. Ve snaze pomoci nabídne Emily (Zellweger) děvčátku se záhadnou minulostí útočiště u sebe doma. Tím se ovšem její dosavadní život mění v děsivou noční můru, která pro ni může mít fatální následky. Závěr děsivého hororu plného překvapivých zvratů přináší šokující a zlověstné rozuzlení. (oficiálny text distribútora)

kelet odpad!

Kde začať.....Renée Zellweger? Koho toto mohlo napadnúť dať ju do hororu, spýtal som sa najskôr. No po zhliadnutí tohto "diela" to až tak tomu neuškodilo, lebo presne sem patrí jej herecké umenie. Tento film je niečo neskutočne zlé. Najväčšie klišé na svete, a to škaredé malé zlé dievčatko je tak zle prevedené. Čakal som či sa vôbec niečo stane ale nič. Podľa mňa najväčší horor je ak niekto hodnotí tento film ako kvalitný. Je mi ľúto Bradleyho Coopera, ktorého smrť bola prevedená tak, že som nevedel či plakať alebo sa smiať od katastrofy...Vylietajúce sršne a nezmyselné prasknutie v hlave? To vážne? Je tu veľa vecí na ktoré by som okrem toho, že dej bol absolútne nudný a umocňoval len dojem zbytočnosti celého filmu, chcel reagovať, no radšej spomeniem len tie najhoršie. Koho mohlo napadnúť niečo tak blbé, že riešiť problém s malou démonickou dievčinou bude dobré tak, že okolo nej prejdem a zavriem sa so šrobovákom do spálne? A fatálne víťazstvo utopením démona? Ďakujem, stačilo, dovidenia, nikdy viac. Pre dobro všetkých čo majú radi filmy, nepozerať. Hodnotenie: 0% ()

Dacsus

Prvých 45 minút je nádherný výcuc najdebilnejších dialógov, xkrát prežutých fráz a až únavných klišé (až má človek pocit, že niekto labilňejší zo štábu sa pri študovaní scenára trochu priposral, a keďže na WC došiel toaleťák, v náhlom pominutí zmyslov použil značnú časť práve toho čo bolo po ruke - resp. priamo v nej). No prekvapivo v jednom momente príde evidentný obrat, a rád by som povedal že na rad prídu plienky, žiaľ tie si zatiaľ divák može pokojne uschovať, ale určitý taký ten svojský typ zábavy sa dostaví. Jedna doočibijúca vec: nejde si nevšimnúť že tvorcovia mali pekne naštudované rôzne strachopudné uhly záberov, avšak tu kupodivu žiaden strach nepudiace. ()

Ruadek

Soubor otřepaných klišé - černovlasá holčička, prázdný barák, vyvražďování blízkých. Průměrně natočeno, Renée se snaží a holčička není nijak ďábelská. Proti Orphanu hodně slabý odvar, pokud chci srovnávat. Každopádně až tak špatné to nebylo ale znovu už bych to vidět nepotřeboval. ** ()

ludovit14

Prípad číslo 39 je veľmi slušne zvládnutý myst.horor,kedže prácu režiséra Christiana Alvarta vôbec nepoznám-tak som bol milo prekvapený.Je síce pravda,že príbeh sa veľmi pomaly rozbieha-ale po pol hodine to naberie na intenzite ako aj na napätí.Film je veľmi dobrou voľbou na jedno pozretie v ktorom Renée Zellwegera predvedie štandardne dobrý herecký výkon.Alvarta to technicky slušne zvládol.HOD:65%.PS:nedá mi vyzdvihnúť famózny herecký výkon Jodelle Ferland(brilantný výkon)!!! ()

gpx

Příběh sociální pracovnice inspirovaný skutečnou událostí se snaží časosběrnou formou poukázat na úskalí života věnovaného vyššímu dobru. Emily, krásná žena, s otevřenou náručí a dobrým srdcem se s vervou pouští do nového případu, který zprvu vypadá jen jako další rutinní záležitost. Jaké je ale její překvapení, když jí zmizí mobil a auto spadne do řeky. ()

Jenn

PROČ EMILY, PROČ EMILY, PROČ EMILY, PROČ EMILY, PROČ EMILY!! Tohle děcko mi bylo nesypmatický hned od začátku, možná je to tím, že tu herečku prostě nemám ráda. ()

Petka92

Jelikož studuji sociální práci, tak mne to poprvé trochu vyděsilo. Teď jsem to viděla podruhé a už to tak hrozné není. Nepatří to k těm typickým hororům, tenhle má něco navíc. Něco, co vás přinutí to dokoukat. Ten konec byl trochu, no řekněme divný, mohlo to mít jiné vyústění, ale to se nedá nic dělat. Filmy jsou přece často o nelogických věcech. :) Každopádně mě taky mrzel osud mého oblíbence Coopera. ()

axel01

Celou dobu filmu jsem byla přilepená na obrazovce a chtěla jsem vědět, co bude dál... Začátek je brilantní, střední část filmu se obrací hodně nečekaně a potom už to jen graduje... Pro mě to bylo docela děsivé, navíc tam nebyly žádné nechutné krvavé momenty, kterých je dnes všude plno. Takhle si představuji dobrý horor z moderní doby. A napětí, příp. akčních scén tam bylo vcelku dost. Renée Zellweger mě též překvapila, sice mi tam nejdřív trochu neseděla, ale svoji roli zahrála dobře, dosud jsem ji měla zafixovanou jako usměvavou naivku, ale tady předvedla, že v ní je něco víc. Za mě 80 %. ()

Naghavi

Další z antikoncepčních filmů, nijak zvlášť na Oscara, ale dobře to odsejpá, dítě je slušně děsivé a Zelweggerová tuto neobvyklou roli zvládla dobře. ()

Karbos

Super, začne to nenápadně a postupně graduje, scénář působil uceleně a nic na mě nepůsobilo vyloženě hloupě. Určitě v rámci žánru slušný nadprůměr. **** *IDEOLOGICKÉ ZAMĚŘENÍ: 0/10 MÍRA ZÁVADOVOSTI: 0/10 viz profil ()

vandamator

Špičková zábava od začátku do konce, ale v hlavní roli bych viděl určitě radši určitě někoho, kdo by se více hodil do žánru hororu. ()

Lilith03

Skvělý horror, bavil mě a to už jsem ho viděla minimálně 5x. Jodelle Ferland je zkrátka objev, zazářila už ve stmívání, ale tady jsem si ji oblíbila ještě víc. Jinak Renée Zellweger mě místy teda štvala, není mi moc sympatická, ale i tak jsem si film užila. Bylo to napínavé, mrazivé a k tomu psycho dítě, to je prostě sázka na jistotu. Orphan jsem neviděla, takže nemůžu posoudit, ale dnes se mrknu, tak dám vědět v recenzi porovnání. ()

marek.kral

Další thriller, který sází na starý odzkoušený fakt, že malá nevinně vypadající holčička je vždy děsivější než nejznetvořenější zrůdy. Ihned mě napadl Orphan, který se dle mého názoru konstukcí děje tomuto filmu celkem podobá. Ačkoli nejsem příznivcem Renee Zellweger musím konstatovat, že tento film se jí povedl. Výborná atmosféra neustálého napětí, které postupně graduje vyústila v poněkud kýčovitý závěr, který bych si dokázal představit poněkud propracovanější (ostatně umím si představit ještě akternativní konec, který se přímo vybízí), ačkoli je možné, že by se tím poté film překombinoval. Film mě velmi mile překvapil, ačkoli rozhodně nepatří k trhákům na něž by se nedalo zapomenout jistě si zaslouží poctivých 70% :) ()

Matt2626

Tu by sa asi skôr hodilo hodnotenie jednotlivých častí filmu, ako celku samotného. Príbeh dobrý, samotná zápletka po tom ako sa film rozbehne doslova fantastická a originálna. Jednu chvíľu mi film veľmi pripomínal Orphan(Syrota). No ale tá posledná štvrtina je doslova katastrofálna. Už je to len tak uplácané, aby sa to nejak skončilo. Americká spoluúčasť sa proste nezaprie... Veľká škoda. Tak snáď nabudúce. 70% ()

pavont

O tom ze na male dievcatka si treba davat bacha nas japonci presviedcaju roky. Takze originalita sa skryva mimo tento snimok. Takisto Renee pamata aj lepsie vykony a Jodelle ju jasne prehrava. predsa le n som sa hlavne ku koncu skvele bavil a preto to hodnotenie. Fanusikom by som doporucil aj o chlp lepsi Orphan. ()

Vesmírnou Pandořinu skříňku...

Vesmírnou Pandořinu skříňku...

14.05.2008

...otevřou dva muži, kteří se probudí v útrobách kosmické lodi a nemají nejmenší ponětí, odkud se tam vzali, ani co jsou vlastně zač. V temném, klaustrofobickém sci-fi thrilleru Pandorum je ztvární… (viac)