Keď starnúci Ted Crawford (Anthony Hopkins) zistí, že ho jeho prekrásna a výrazne mladšia manželka Jennifer (Embeth Davidtz) podvádza s iným, naplánuje jej vraždu – dokonalú vraždu! Medzi policajtmi, ktorí prídu na miesto činu, je i detektív Rob Nunally (Billy Burke), skúsený vyjednávač v rukojemníckych drámach, ktorý ako jediný získa povolenie vstúpiť do Crawfordovej rezidencie. A hoci sa mu Crawford k vražde manželky okamžite prizná, Nunally mu prakticky nevenuje pozornosť, pretože nedokáže prestať civieť na umierajúcu ženu na dlážke v stále sa zväčšujúcej kaluži krvi – je ňou totiž jeho milenka, ktorej pravú identitu doposiaľ nepoznal! Crawforda následne uväznia a obžalujú. Obžaloby sa ujme mladý a ambiciózny Willy Beachum (Ryan Gosling), asistent okresného prokurátora Joea Lobruta (David Strathairn), ktorý verí v rýchly proces a ľahké víťazstvo. Ibaže nič nie je tak jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá – a tak si zakrátko nielen Crawford, ale i Willy bolestne uvedomia, že v živote každého človeka raz nastane „okamih zlomu", v ktorom sa naruší aj tá najdokonalejšia fasáda... (TV Doma)

TonoM

Až nečekaně výborné drama, jeden z nejlepší Německých filmů, kde předvádí výbornou práci duo Hopkins/Gosling hlavně Crawford ale který filmu dává šmrnc a jak jinak než jako vítěz muže odejít :-) 80% ()

v.indruchova

Nepřišlo mi to nějak zlomové. Bohužel mi hlavní důkazní materiál došel hned v první zásadní scéně. Přišlo mi to hodně předvídatelné a hlavně zlouhavé. Není to Béčko. Krásný obraz a slušná hudba. Hluboko uvnitř je silná pointa, kterou leckdo překoukl, ale někteří z uživatelů si všimli také. Herecké obsazení parádní, ale dějově, nic světoborného. Otázečku?- v čem je film mysteriozní? Spoustu básniček, trochu hádanek, ale nic, z čeho vám bude naskakova husina. Čekala jsem víc, v hlavě nezůstane nic. ()

jackalsc

Ze začátku zajímavé, pak natahované a až to začalo být zase trochu zajímavé, tak to usekli. Když se nad tím člověk tak zamyslel tak ho asi napadlo tak jako mě, že ta pistole byla tam kde byla :D. Jinak to nebylo vůbec špatné, prostě takový ten lepší film, co dávají v sobotu v telce :D ()

belinko

Príbeh je fajn, ale je moc odhalený aj pre toho najnenáročnejšieho diváka, takže záverečné rozuzlenie už nie je také BOOM, ako napr. pri "Se7en", alebo pri "Život Davida Galea", ale stále to je dobrý film. Anthony Hopkins opäť v temnej roli hraničiacej z bláznom je k posraniu. Jeho by som sa fakt bál za akýchkoľvek okolností.. ()

Kozlowski8

Právnická hra kdo z koho mezi mladým, ambiciózním právníkem a vrahem, který si je jistý dokonalostí svého činu... Zajímavá zápletka, která je postavena na skvělé práci dvou úžasných herců. Právě oni film v mých očích pozvedli z průměru do "červeného podbarvení". 70%. ()

kacer4

Poteší právnikov, prokurátorov, advokátov, sudcov, zapisovateľky, vrahov, strážnikov, .... Ale okolo mňa to prešlo len veľmi zďaleka. ()

Dr.Abe

Dobré na to, když ležíte doma s nachlazením. Jediné co mi tam nesedlo bylo stejné neurotické hraní Ryana Goslinga, kterého jsem viděl zahrát jinou postavu snad jen ve filmu kde opečovává figurínu. Hopkinsovi mohli odpustit ty trápné rádoby vtipné grimasy v soudní síni, kdy dělá že nemusí poslouchat a ještě vyrušuje a k závěru bubny jak z původního Jumanji. Líp bych to určitě nenatočil, ale možná bych se do těch právničin ani nepouštěl. Holt další díl ze seriálu JAG v civilním sektoru. ()

hony23

Ďábelský Toník Hopkins sejme nevěrnou manželku a posléze si vychutnává mladého žalobce, který si myslel, že soud zvládne s prstem v nose. Pěkná kriminálka se spoustou překvapení, škoda jen, že postava Hopkinse nedostala ještě více prostoru. ()

SpicyNugget

Majitel velké firmy Ted Crawford načapá svou ženu při schůzce s milencem. Když přijde domů, chladnokrevně ji střelí do obličeje. Soused střelbu uslyší a zavolá policisty. Ti na místo dorazí, ale do domu k Tedovi je vpuštěn pouze poručík Nunally. Ten v postřelené ženě poznává svou milenku (a Ted v Nunallym jejího milence). Přizná se mu, že ji střelil, ale u soudu s tím mladý právník Willy neuspěje. Vrah je propuštěn bez důkazů na svobodu… Herecké obsazení bylo skvělé, potěšil mě Sir Anthony Hopkins a Fiona Shaw v roli soudkyně, na Goslinga se taky vcelku dobře dívalo. Ale jinak mě film nudil, nemůžu si pomoct. Rosamund Pike tady byla úplně zbytečná. Nebylo to drama, to byla prostě soudní přestřelka s právničinou. Bavil mě jen Hopkins, jak si dělal ze soudu neskutečnou prdel. Ale znovu už to vidět nemusím. ()

PTuranyi

Celkom dobrý kriminálny thriller. Žiaľ nedarí sa celkom vybudovať atmosféru prinútiť držať hlavnému hrdinovi palce. Hopkins sa drží svojho štandardu ale k tejto postave som si predstavoval iné stvárnenie. Jeho protivník nič nekazí ale nemožno povedať, že by sa do toho vložil. Výsledok je nemastný neslaný. ()

Georgeo2

Okamzik zlomu....Ten pre mna nastal uz v prvej Hopkinsovej scene!!!Charizma z oboch hrdinov len srci...Velmi dobre zahrane a zrezirovane-proste vydarene!!!Nenarocna jednohubka s trochou inteligencie-rozhodne odporucam!!! ()

Jardys88

Zase výborný A. Hopkins ve velmi dobrém filmu....tento herec nemá konkureci a Okamžiku zlomu nechává zase úžasně prostupvat své herecké umění... ()

mansonn

Rozpočet 39M Dolárov.Príbeh celkom zaujímavý a miestami bolo ťažšie si domyslieť nasledujúci dej filmu čo sa mi dosť páčilo.Takže nadmieru Inteligentný A.Hopkins zistí že ho žena podvádza ,tak sa rozhodne ju zabiť..k činu sa prizná a všetko vyzerá na rýchle odsúdenie hviezdnym prokurátorom,ale čo sa stane keď policajt ktorý zatýkal vraha je zhodou okolnosti jej milencom?náhoda či vopred pripravená a dokladne premyslená pomsta?? ozaj zaujímavé pozeranie odporúčam ďalej hviezdy sú adekvátne. ()

Išak

Popravdě, když jsem si četl obsah k tomuto filmu docela mě oslovil a na film jsem se i trochu těšil, jelikož mam docela rád filmy které alespoň částečně dokáži zaměstnati mé mozkové zavity.Musím přiznat že začátek a střed filmu mě docela bavil.Od Crawforda docela fikané, že si počkal na Nunallyho při svém zatčení a klidně se mu přiznal k činu, jelikož věděl, že tyto důkazy nebudou přijaty díky milostnému vztahu, který měl Nunally s Crawfordovou ženou.Finta s výměnou zbraní také nebyla nejhorší.Co mě ale vyloženě naštvalo a snížilo mé konečné hodnocení byl závěr.Scéna, kdy Flores pohodil svůj mobil na stůl těsně vedle toho co mel Beachum, čistou náhodou byli oba na chlup stejné, aby si jej vzápětí zase vzal, jelikož za 5 vteřin zase odcházel.Já tedy nevím, ale určitě bych si mobil dal do kapsy nebo si ho nechal v ruce, než ho pohodit na stul, ještě k tomu pul metru od místa kde stojím, ale na druhou stranu chápu, že každý člověk má jiný návyky.Ono by to ani tak nevadilo, kdyby díky teto "náhodě" nevyřešil Beachum celý případ.Prostě jsem si ten "Okamžik zlomu" představoval trošku jinak.A ještě jedno mi nešlo tak nějak do hlavy.Do teď nechápu proč chtěl Crawford odpojit svoji ženu od přístrojů, když by stejně podle lékařů nebyla schopna si na něco vzpomenout nebo promluvit natož svědčit.Prostě a jednoduše pro mě totálně odfláknuty konec, který udělal z celkem ze začátku zajímavého filmu pouhý průměr. ()

Slimaca

Vždy oceňuji, když nejsou ve filmu nelogičnosti a když se dodržuje čistota žánru. Tento thriller takový určitě beze zbytku je- napínavý a propracovaný a jako bonus (neříkám, že by to tak nemělo být u všech filmů) dostanete skvělé herecké výkony a to nejen Hopkinse a Goslinga. 83% ()

Salman

Solidní detektivka, solidní atmosféra filmu. Vynikající Hopkins, který ale ten film táhne dost sám ale na druhou stranu mi přijde, že dost těží z Hannibala Lectera - mimikou, gesty...Mohl tu postavu zahrát trochu jinak. Konec solidní. Dobrá byla kamera. 3 a půl hvězdičky ()