Príbeh dojemnej a často humornej životnej cesty Annie Bradockovej (Scarlett Johanssonová), mladej ženy z chudobnej rodiny, ktorá sa snaží pochopiť, kde na svete je jej miesto. Po skončení vysokej školy ju matka Judy (Donna Murphyová) donúti, aby si našla slušné miesto vo svete manažérov. Zhodou náhod sa ocitá v elitnej spoločnosti žijúcej na manhattanskej Upper East Side – v spoločnosti ľudí, ktorých život je na míle vzdialený od toho jej. Rozhodne sa ukryť pred svetom a prijme miesto pestúnky u boháčov, „pána a pani X“. Rýchlo zistí, že život na opačnom konci daňových tabuliek nie je práve úžasný, pretože musí plniť aj tie najabsurdnejšie priania pani X (Laura Linneyová) a jej predčasne dospelého syna Grayera (Nicholas Art), a súčasne sa vyhnúť hrozivému pánovi X (Paul Giamatti). Všetko sa ešte väčšmi skomplikuje, keď sa zaľúbi do krásavca z Park Avenue Harvarda Hottieho (Chris Evans). Annie musí prehodnotiť svoj život a zamyslieť sa nad tým, akým smerom sa uberie... (TV JOJ)

thestral

celkem obyčejná romantická komedie, asi jsem čekala víc. dialogy moc nehýří ani vtipem ani hloubkou, situační komiku však snímek rozhodně nepostrádá, tím spíš (občas) situační komiku vyvolanou samotným pojetím včetně plačtivé scény hromadného paničkovského uvědomnění v závěru... americká komedie na dlouhé zimní večery, ale zhlédnout se dá. ()

_aandyy_

Takový příjemný film na nudu...Neříkám, že musím vidět za každou cenu znovu, ale oceňuji zajímavé efekty na začátku a na konci s "dívkami z Manhattanu". Jinak krásná sonda do vztahů bohatých rodičů a jejich dětí, poučná záležitost, ale snad to stejně jako v tomto filmu ve skutečnosti častokrát nechodí. ()

DadysGirl

Víc moralistické než vtipné, ale koukat se na to dá... I když za měsíc asi nebudu vědět co je to za film... Scarlett je krásná jako vždy :) ()

darthhokro

Komedie? Gde? Je to jen nakouknutí k snobům do života. Tuhle tragédii nezachránilo ani obsazení Brněnské pornoherečky Anetty Keys do vedlejší role :) Jedna hvězda za ScarJo. ()

jojoping

Napriek výbornému hereckému obsadeniu je to len klasický (pod)priemerný romantický film plný sentimentu a poučovania o rodičovstve. Záverečné minúty ma svojim obsahom úplne dostali. Hollywoodske filmy síce mávajú na záver klasický happyend, ale tentoraz to riadne prehnali. ()

LukeSharp

Tragické až zcela zoufalé. Scarlett do čeho si se to pustila. Čekal jsem komedii u které se alespon dobře pobavím,ale toto opravdu vtipné nebylo. Natočit to od začátku jako drama a bylo by to možná lepší,ale toto byl celkový žánrový výsměch. Navíc ten debilní způsob neříkat jména,ale pouze nějáké přezdívky nebo písmena,byl opravdu hodně přiblblý. Na to aby to alespon zachránil Chris tam byl skandálně krátkou dobu a navíc se bojím,že by v tomto případě nepomohl ani zázrak. 45% ()

Cortesz

Film o dívce, která náhodou přijde k práci chůvy kloučka z bohaté rodiny, o kterém jeho rodiče skoro nic neví a to hlavně jeho otec zahraný Paul Giamatti, kterej je mi silně nesympatický. Komedie to moc není, spíše vůbec, a ta romantická linie je zde také nevyužita. Jedna hvězda je za krásnou Scarlett Johansson, která je i dobrá herečka a za netypický konec. ()

Marrianna

A ono to mohlo být, ale nebylo, naprosto typický příklad - podívat ano, ale pak odložit hluboko do šuplíku. Je zde vidět naprosto nevyužitý potenciál a přitom alespoň dle mého názoru, se malými děckými herci dá vytvořit výborný komediální počin s kvalitními vtípky. Tady ne, max že už to mohlo, už, no už teď to příjde ................. a hele to bylo vše, víc nepříjde. ()

kubilov

Scarlett Johansson je chůva na manhattonském Upper East Side, což je samo o sobě s těma rozmazlenejma dětma, příliš usilovně pracujícíma otcema a nicnedělajícíma matkama asi pěknej záhul, což se ještě umocní faktem, že je v tý rodině každej úplně divnej. Ale Scarlett fakt miluju tyjo. ()

curfew77

Na (nikoli nad!) průměr povyšují jalový scénář plný klišé, moralit a wannabe fórků pouze dvě věci: naťuknuté zajímavé téma fenoménu chův a jejich závislosti na svých svěřencích, aktuální pravda pouze v zámoří - a pak samozřejmě naprosto přesné obsazení ústředního kvarteta, kterému jejich role dokonale sedí. Scarlett místy neodolatelná. 50 %. PS: Snaživé pokusy "oživit" to hlavně v úvodu různými kejkly a la Mary Poppins jsou... no, řekněme hodně mimo. ()

PlysovyMacko

Verim, ze su taketo rodinne vztahy vo vysokej spolocnosti - manzel workoholik, manzelka nezamestnana a ani jeden nema cas na vlastne dieta. Na komediu tu je velmi malo humoru a na dramu je to moc oddychove, je to skor rodinny film. Skajka tu neni za sexbombu, je urobena aby vyzerala ako plain jane, chlapcek je velmi zlaty a Chris je za krasavca. Taka pohodka. ()

ostravak30

Čím je Holka na hlídání? Podle mě komedií rozhodně ne, dramatem slabým a romantickým filmem snad ani náhodou. Je to vhled do života, který z nás pozná asi jen málokdo. A je to pohled docela drsný. Manželky si pořizují chůvy, aby se nemusely o nic starat a mohly alespoň někomu velet. Manželé se totiž většinou věnují svému byznysu a na své ženy nemají čas, milenky jsou téměř součástí povinné výbavy. Děti jsou tak vychovávány cizími lidmi. Paradoxně se jedná o 21. století a ne to 19. v úplně jiné době. Annie má ale za cíl si jednak vydělat peníze, jednak tyto lidi studovat. A podaří se jí alespoň do jedné rodiny vnést trochu světla. Autorky knižní předlohy Emma McLaughlin a Nicola Kraus samy strávily řadu let jako chůvy takže se dá předpokládat, že děj vychází ze skutečnosti, i když je třeba poskládán z mnoha střípků. Je mi z toho docela špatně, že je tu chladná realita. Co asi z takových potomků vyroste? ()