Captivity

• Rusko Похищение (viac)

Známá modelka je unesena a probudí se v neznámé, uzavřené místnosti. Pokouší se uprchnout větrací šachtou, ale útěk se nezdaří. Únosce všechno sleduje kamerami, sám je skrytý a nezbytné věci předává unesené modelce vysouváním plechového šuplíku. Po určité době modelka zjistí, že není sama, protože za stěnou je uvězněn ještě jeden muž. Podaří se jim navázat kontakt a probourat stěnu. Únosce trápí své oběti a ty se snaží vymyslet, jak uniknout. Pátrají po nich také policisté, kteří nejprve najdou kartu se záhadným řeckým nápisem a postupně získávají další zajímavé informace... Děj se odehrává v USA, ale film byl kvůli úspoře nákladů natáčen v Moskvě. (ČSFD)

eraserhead666

No, nápadem nic moc nového, ale začátek (tak první půlka) ve stylu pokus-trest se mi dost líbil. Je i místy napínavý. Trošku z toho jde cítit Saw a nevím proč, ale já z toho tak trochu cítil giallo příchuť. Není to špatně natočený, Elisha je bez debat, hraje docela dobře a k tomu se na ní ještě dobře kouká. Jistou dobu si říkáte, doufám, že se to nevyvrbí takhle a oni vás nezklamou - vyvrbí, což je trošku zklamání. Závěr očekávatelný, ale co měl znamenat ten úplný závěr, to nevím. Trošku ten film i shodil. Nechápu, proč mají pořád tendence a nutkání takhle ukončovat filmy. On si to ten film celkově asi nezaslouží, ale minimálně za Elishu a tlusťocha ty tři dám. ()

SOLOM.

Průměrný film, který má sice místy zajímavé momenty, ale jinak mě nějak zvláště neoslnil. Samotná Elisa předvedl rovněž hodně průměrné vystoupení, na druhou stranu byla alespoň částečným oživením nezáživného scénáře. Pořádné napětí aby zde člověk opravdu pohledal, ale nudou jsem rozhodně neusínal. Bohužel samotní tvůrci moc nad logikou a především postupným rozplétáním děje nezapracovali a tak si pozorný divák již po zhruba půlhodině udělá vlastní závěr, kdo že za vším stojí. A nedá to ani moc práce. Potom už jen čeká, jak to všechno dopadne. No a ten závěr, škoda slov. Jistý potenciál film skutečně měl, jenže to by si ho musel vzít do parády úplně jiný filmový štáb. ()

becki_tu

Ach jo. Nebýt Elishy, nejspíš bych se tomuhle "skvostu" vyhnul velkým obloukem. Joffé skoro kompletně vykradl Saw, ale že se to dá až takhle zpackat, to jsem opravdu nečekal. Navíc je to dost slabý odvar, o nějakém napětí nebo dokonce thrillerové atmosféře jsem si tady mohl nechat jen zdát. Hromada scénaristických děr a logických nesmyslů mě naprosto vytáčela a tak jediné pozitivum zůstává bohužel "jen" sladká Elisha. Snad si holka příště vybere líp. A Roland Joffé, jehož vrchol kariéry byl paradoxně hned na začátku (geniální Vražedná pole, Mise), by už měl asi opravdu nadobro odejít do režisérského důchodu, než se ztrapní ještě víc. ()

oLí odpad!

1/10 Chéché, thriller ? Naivky... Za tímhle že stojí režisér MISIE ?! To nepobírám a jen čumim. CAPTIVITY se tváří moc vážně a snaží se být chytrým filmem, ale není jím ani omylem a s tímhle jestli se někdo spokojí i při nejmenších očekáváních, tak je podle mě hodně moc nenáročnej divák. A kvůli nějaký buchtě přidátat hvězdičky nebudu, tůdle nůdle Eliško. ()

Ridick

neviem ako inde, ale v amerike sa robil nenormalny humbuk kvoli captivity. a samozrejme nezmyselne. zaciatok ako saw, v strede je vyzradena pointa a zaver je o vyrovnani si uctov. cakal som, ze elishu nam aj trochu zpotvoria, utnu nejaky ud alebo prisiju tretie oko. no skoda 20% ()

Freemind

Tohle že natočil režisér mé oblíbené, takřka geniální Misie? Kdybych nečetl titulky, tak tomu v životě neuvěřím. Stejná kravina jako Saw, dokonce lépe natočená a méně trapná, ale o chlup nudnější. Joffé už pro mne přestal existovat. ()

Desperado

Že by tak preslávený tvorca, akým Roland Joffé bezpochyby je, natočil vyložene zlý film? To teda nie. Captivity nie je zlý film, ako sa to tu poniektorí snažia nahovoriť, ba dokonca porovnanie so Saw nie je úplne na mieste. Skrátka Joffé natočil niečo menšieho, komornejšieho, s dôrazom na ľudskú psychológiu v tiesni a na nepravdepodobné situácie, ktoré sa však môžu prihodiť hocikomu. Najväčším problémom je tlmený scenár, ktoré má za následok niekedy až príliš pomalé tempo. Predovšetkým prostredná časť sa zbytočne naťahuje a doslova nudí. Kdežto záver je strhujúci, aj keď ten zvrat nie až tak šokujúci. Elisha Cuthbert je na pohľad veľká kočka, no zároveň musím priznať, že do hereckého suterénu nepatrí a vo svojej postave naivnej celebrity sa ani na chvíľu nestráca, občas jej však scenár podkopáva nohy a tak vyznie jej jednanie neraz viac než nepravdepodobne. Nie je to však chyba Elishy. Svoj vysoký štandard odviedol aj Pitt Taylor Vince, ktorý sa v podobných úlohách, akú stvárnil v Captivity cíti ako ryba vo vode. Kdo však čaká ďalšiu vykonštruovanú pecku typu Saw, bude sklamaný. Myslím, že Captivity sa na nič nehrá, už vôbec sa nesnaží kopírovať spomínaný teenagerský majstrštyk, a dovolím si tvrdiť, že síce Joffé na časy Vražedných polí a Misie môže len nostalgicky spomínať, stále považujem jeho najnovší počin za sofistikovanejší pohľad na ľudskú psychiku ako spomínaný Saw. ()

mandelbrot

Neuvěřitelně stupidní thriller, který nestojí za vidění snad ani kvůli Elishe. Jestliže začátek vypadal ještě docela nadějně, postupně se film začne stávat více a více předvídatelným a když k tomu připočteme pár oblíbených hororových klišé dostaneme výsledek, který neudrží diváka ve strachu ani napětí, ale je místy spíše k smíchu. ()

honajz2

Zvláštní. Mám rád všechny ty klony Saw nebo Kostky (nebo obojího dohromady) a snad každý mě něčím aspoň částečně zaujal, ale Captivity je něco tak strašně... podprůměrného, nepřekvapivého a hlavně neskutečně nudného, že mě ten film vůbec nezaujal ani na chvíli. I přes to, že se jedná o jeden z mých oblíbených hororových/thrillerových subžánrů. Každopádně zklamalo mě to hodně - herci stojí za prd, postavy jsou nevýrazné, atmosféra ani napětí tu absolutně není, o co jde vrahovi je jasné už od začátku a v průběhu děje se to jen dementně vysvětluje, ale přes to všechno tu je znát nějaký potenciál - který ale vůbec není využitý. Jediné, co je na tomhle filmu dobré, je kamera, ale jinak je to fakt katastrofa a stěží hledám cokoli jiného, co bych chválil. Tohle už bylo blízko odpadu. V tomhle subžánru mě snad takhle vytočilo jenom 9 hráčů se smrtí a i to pořád bylo lepší, než Captivity... Ach jo. Slabá 1* ()

Jino

Možný spoiler!!!! Bacha na to: Stupidní snímek, který správný hororový fanoušek prokoukne už od 30 minuty, dokonce i dřív. Scénář by možná jakž takž ušel (i je jasné, že je to variace na SAW), ale to co udělal režisér to je tak na pěstí mezi oči - hrozná práce, nedokázal mě vůbec upoutat na jinou možnost totožnosti vraha než se mi nabízela už od začátku. 30% za krásnou Elishu a její . . . . ()

U_S_O

Bol to posledný film z filmografie Elishi Cuthbert od roku 2001, čo som ešte nevidel, takže som sa naň konečne odhodlal. A ak mám pravdu povedať, bol to jednoznačne najslabší film, v ktorom hrala. Kópia Saw s prefláknutým príbehom. V podstate ten príbeh ani nebol taký zlý, dokonca sa hlavná postava (niekedy) zachovala celkom rozumne ale nemalo to žiadne napätie či gradáciu. A ten koniec... Iba som sa pousmial :) ()

KatanaCZ

Čekal jsem víc než jen klasické béčko....marně. Není třeba nijak natahovat komentář, obyčejný film na jedno shlédnutí, místy nuda. Za film 2 hvězdičky a za Elishu 1. ()

Radiq odpad!

Takhle nudnej, nesmyslnej, předvídatelnej a dementní film jsem už dlouho neviděl. Celou dobu přesně vím, o co v té zápletce (nejen detail na oči Pruitta Taylora Vince mi to prozradil...) jde a kdo má jaké motivy a kdo je špatnej a kdo zlej, takže nechápu režisérovu snahu snažit se něco tajit. Takže já na to celou dobu koukám, vím jak to dopadne a proto su nasranej a všímám si všech těch malejch, ale významnejch detailů, který tento film házej mezi špínu... ()

trojtmberk

Elisha asi vybírá scénáře tak, že je rozhází po dvorku a na kterej se první vydělá pták, tak ten vezme. Protože jestli tohle dopředu četla a stejně na to kývla, tak její budoucnost nebude, co se solidnějších filmů týče, vůbec růžová. ()

Underworld of the Dead?

Underworld of the Dead?

12.04.2007

Dopřejte neschopnému, ale zato nadšenému tvůrci ždibec úspěchu a zavalí vás tunami dalších pozlacených výkalů. Určitě je znáte velí jim Paul W.S. Anderson. Dalším do party je Courtney Solomon, který… (viac)