Kým predchádzajúce filmy trilógie X-Men sa odohrávali v nie príliš vzdialenej budúcnosti, príbeh o Wolverinovi sa odohráva v 70. rokoch minulého storočia. Dej sa vracia k počiatkom Wolverinovej (Hugh Jackman) hrdinskej kariéry i tragickým udalostiam jeho života, z ktorých ho najviac poznamená smrť osudovej lásky Kayle Silverfoxovej (Lynn Collinsová). Jej smrť spôsobí, že sa Wolverine zapletie sa s tajným vládnym vojenským programom Weapon X, ktorý mu navždy úplne zmení život. Pod velením Williama Strykera (Danny Huston) sa sformuje tajná vojenská jednotka Team X, zložená výlučne z mutantov. Jedným z nich je tiež Viktor Creed alias Sabretooth (Liev Schreiber), neskrotná bytosť s neuveriteľnou silou. A práve s ním musí Wolverine zviesť svoj najťažší súboj... (TV JOJ)

Arkwuill_S

Dva bratři, kteří jsou "trochu" jiní, než ostatní, drží spolu, protože nikoho jiného nemají. Jejich odlišnost však zajímá vládu, která lidi s obdobnými vlastnostmi shromažďuje a postaví z nich tým pro speciální operace. Jak už to tak bývá, trochu se to zvrtne a tým se rozpadá. Možná na chvíli začně idylický život, který však záhy vystřídá touha po pomstě... je čas, začít být zvířetem. - První díl ze série jsem viděl už před nějakou dobou a líbil se mi, tento kus by měl být dílem číslo nula. Sledoval jsem to, akční scény byly, ale obecně mi unikla jakási podstata nebo význam celého filmu. Bylo to takové nemastné neslané, děj postrádá hlubší zajímavost a poutavost, není na něm zhola nic překvapivého. Dialogy a některé scény na mě působily až i takovým tupým dojmem. Takže, řekl bych nic moc. ()

Marek.Skalka

Tento film jsem kdysi viděl. Vím, že to bylo v kině krátce po světové premiéře. Ale kdy to bylo, o čem ten film vůbec mohl být... Asi o Wolverinovi... Ten film mě určitě nezhnusil, to bych si pamatoval. Jenže ani ničím nenadchl, to bych si také pamatoval. ()

vixina

K Mutantom X som si nikdy nenašla svoju cestu, tento prequel na tom nič nemení (popravde mi to dalo prácu nezaspať - preto neriskujte vypnuté svetlo ako ja). Keď si dáme nabok lame screenplay, ktorý by dokázala zachrániť len réžia (nestalo sa), nezostane nám ani len priemerná triková akcia (už vôbec nie popcornová). Je to už pár rokov, no špeciálne efekty počínajúc už len adamantiovými drápmi akoby boli staré veky. Hlášky boli v mojich očiach nulové a Hugh sa na to nemal nikdy dať. Dôvod, prečo však zaokrúhlim smerom nahor je potitulková scéna, ktorá mi zdvihla konečný pocit o celom filme - a rozosmiala (vzhľadom na to, že sa nik iný nesmial, mám asi zvrátený humor ale čo už). Každopádne som proti ďalším prequelom, či dvojke tejto klišovitej nudy. ()

Jenda1250

Origins vysvětluje vcelku úspěšně mezírky v příběhu X1 a X2, nadruhou stranu v několika momentech vyvolává další otázky: jakto, že telepat-zachránce na konci filmu vystoupí z vrtulníku po svých ochrnutých nohách? I přes tenhle iritující detail si udržuje tempo po celých 100minut, až mě překvapilo minimum stupidních dialogů. Wolverine je dospělejší než First class a neprávem se potácí slabě nad 70%, mám-li vzít jako etalon právě nejnovější X-men fc. CHYBA VE FILMU: ač je několikrát zmíněna Kanada jako dějiště příběhu, farma, kam wolverine doběhne, je na Novém Zealandu (pravděpodobně nad Lake Whakatipu, Dart valey). při jízdě na motorce v lese v jeden okamžik projíždí listnatým lesem na NZ (beech tree - obdoba našeho buku), po střihu jede ale v čistě borovicovém a takhle několikrát za sebou... Stejnětak při leteckých záběrech jsou jednou snímány vršky jehličnanů (Canada), v další scéně zase New Zealand. Nikterak to neubírá na dojmu, ale filmaři by si měli dát větší pozor na nepodstatné detaily. ()

Sydney008

Bylo sice zajímavý zjistit co se Loganovi vlastně stalo, ale mohl se to postupně dozvědět v předchozích dílech. Příjde mi na prosto nesmyslný dělat pro to vlastní díl a ještě se vrátit do minulosti. Děj je tak nezajímavý až je to k pláči, ale hlavně mi tam chybí původní tým. Nechápu co tím sledovali když to točily, ale pro mě to v celé řadě nemá vůbec smysl. ()

Mayki

Konečně dostal filmovou roli i Gambit. Jen škoda, že nepoužili ten jeho přízvuk. A ještě větší škoda je, že ho zasadili do děje o patnáct let před prvním dílem, takže romance Rogue/Gambit je nemožná. A všiml si snad někdo toho malého faktu, že ve filmu X-men: První třída Xavier jako mladík ochrnul a na konci tohoto filmu jako plešatý starší muž, přiletěl pro osvobozené mutatny a stál? Ale musí se vzít v potaz, že tento díl vznikl dřív než již zmíněná První třída. ()

batuzekk

Jak mě X-Mani nikdy nebrali, tak Wolwerine a jeho počátky mě doslova uchvátili. Jackman a jeho výkon je perfektní. Děj místy pokulhává, ale následné akce ho opět postaví na nohy ! 4* ()

Kamel666

V tomto snímku je Wolverin ztvárněn tak, jak je znám z komisů, svalnatý tvrďák jdoucí si za svým. A to podle mého názoru činí tento film jedním z nejsmělejších počinů série o X-menech. Už od prvních minut slibuje akční podívanou, která je místy rušena prohlubujícím se dějem, kdy se podíváme do detailnějších vzpomínek Wolverinovy minulosti. Což nicméně filmu neubírá, ale naopak jej posouvá vpřed. Herecké obsazení snímek oživuje. Celkově se jedná o akční jízdu v X-menovském podání. ()

JARDAHONDA

Superstar Hugh Jackman znovu přichází v roli Wolverina - a s ním pomsta! Vzrušující akční thriller se svými ostrými drápy zaměřuje na tajemný původ Logana - Wolverina : odkrývá jeho impozantní minulost plnou romantiky i násilí, jeho komplikovaný vztah s Victorem Creedem/Sabretoothem ( Liev Schreiber ) a zlověstný program Zbrań X, který rozpoutává jeho prvotní zuřivost. Wolverine se také střetává s legendárními novými mutanty včetně Deadpoola ( Ryan Reynolds ) a Gambita ( Taylor Kitsch ). Divák se zde může připravit na temnější, brutálnější a velkolepější díl ságy X-Men. ()

TTjohn

Jako fanouška X-Menů mě tento film velice potěšil, samozřejmě to mohlo být i lepší(scéna kdy wolwerine seká žebřík) ale celkově povedená podívaná. ()

yezzed

Přijde mě mi jako nej akčnější film ze serie X-MENU - žádné nudné pasáže - a že příběh je občas trošku přitažený za vlasy s tím se u X-menu musí počítat :) ()

Zofan

Je to totální slátanina, ale ty úvodní titulky, kdy bratři společně procházejí různými válkami, považuji za jednu z nejpůsobivějších superhrdinských scén. ()

neo_ap

Dost dobrý. K filmu jsem přistupoval skepticky. Připadalo mi, že tvůrci x-mena, se snaží, jen vyždímat peníze tam, kde to ještě jde. Začátek filmu nenasvědčoval tomu, že bych se mohl mýlit. Avšak, jak ubíhal děj, vše do sebe krásně začalo zapadat. A já si uvědomil, že koukám na hodně povedený snímek, které všechny x-meny strčí do kapsy. Někdo si dal tu práci se scénářem. Režisér, tak i herci, k filmu přistoupili zodpovědně. A místo spackaného béčka, tu máme prvotřídní, krásný, film, na který je radost se podívat. Až na „nucený“ závěr filmu – ztráta paměti. Není co bych vytknul. Škoda že nejsem fanoušek této série, takhle musím dát 80/100. Což je i tak, krásné ohodnocení. ()

IGB

Ale rosomák je neskutočne nesymetrické škaredé zviera. Za tým si stojím. Sám by som to lepšie nenatočil. A keďže plakať som zabudol tesne po oslave 19tich narodenín, zvládol som aj záver. ()

matryagy

Koho napadlo překládat jména postav do češtiny???Pokaždé když slyším volat Rosomáka tak dostávám záchvat smíchu.Nejlepší postavou je kupodivu záporák Liev.Jinak film pod průměrem kvality série,ale rozhodně fandy neurazí.Jen se proboha vyhněte dabované verzi.. ()

lupik84

Rosomákova sólovka a můj jednoznačně nejoblíbenější díl ze série. Líbí se mi, jak se filmy o těchto mutantech navzájem doplňují. ()

Komiksový Gambit jako romantická komedie?

Komiksový Gambit jako romantická komedie?

01.10.2018

Komiksový Gambit, který se krátce objevil v cameu s tváří Taylora Kitsche v nezdařilém X-Men Origins: Wolverine, a má už x let dostat vlastní film, kde tentokrát hlavní postavu ztvární Channing Tatum… (viac)

Kdo si vyšlápne na Doctora Strange?

Kdo si vyšlápne na Doctora Strange?

16.11.2015

Marvelácký chirurg/kouzelník, který se podívá na plátna kin v listopadu 2016, už má za sebou natáčení v Káthmándú, hlavním městě Nepálu. Benedict Cumberbatch (Sherlock) se hned na to přesunul do… (viac)

Kdo natočí x-menovského Gambita?

Kdo natočí x-menovského Gambita?

15.11.2015

Mutantský zlodějíček z New Orleans, který umí manipulovat s kinetickou energií a rád hází karty, dostane už za rok tvář Channinga Tatuma (22 Jump Street). Gambit se sice objevil už v comicsovce X-Men… (viac)

Jak drsný bude Deadpool?

Jak drsný bude Deadpool?

03.07.2015

11. února 2016 čeká filmový reparát Deadpoola, ukecaného žoldáka, jenž si v X-Men: Origins utrhnul slušnou ostudu. Ryan Reynolds sice do nahláškované role seděl, jinak ale filmová verze postavy s… (viac)