Kým predchádzajúce filmy trilógie X-Men sa odohrávali v nie príliš vzdialenej budúcnosti, príbeh o Wolverinovi sa odohráva v 70. rokoch minulého storočia. Dej sa vracia k počiatkom Wolverinovej (Hugh Jackman) hrdinskej kariéry i tragickým udalostiam jeho života, z ktorých ho najviac poznamená smrť osudovej lásky Kayle Silverfoxovej (Lynn Collinsová). Jej smrť spôsobí, že sa Wolverine zapletie sa s tajným vládnym vojenským programom Weapon X, ktorý mu navždy úplne zmení život. Pod velením Williama Strykera (Danny Huston) sa sformuje tajná vojenská jednotka Team X, zložená výlučne z mutantov. Jedným z nich je tiež Viktor Creed alias Sabretooth (Liev Schreiber), neskrotná bytosť s neuveriteľnou silou. A práve s ním musí Wolverine zviesť svoj najťažší súboj... (TV JOJ)

Hanys_

Jednoznačně nejslabší part z teď už X-menovské filmové pětky. Základní otázky jsou sice zodpovězeny, ale zůstává pocit, že Jakcmanova životní role v samostatném filmu mohla dopadnout trošku lépe. 6/10 ()

enyama

Poprvé jsem viděla X-men(y) už před nějakou dobou - tedy spíše nějaký útržek a ani nevím z jakého dílu...Včera jsem konečně poprvé viděla celý film a koukám, že moje mínka o tom, že sleduji první díl, byla asi omyl...:-D Nicméně jsem se asi zase tak moc nepřehmátla, doufám... Film měl sice pár slabších chvilek, ale vesměs děj plynule ubíhal a napětí se krásně stupňovalo, i když divák spíše tuší, co se bude odehrávat. Jen jsem stále čekala, kdy se postavy objeví v nějakém trikotu a bude to vypadat jako vystřižené z komiksu a stále nic. Připomnělo mi to spíše dobrodružný akčňák se sci-fi prvky, které se tam někdy více, někdy méně hodily. Jinak příjemná podívaná na večer:-) ()

Sancty

Nemastný neslaný výplach. Komixovky nemusím ale toto bola naozaj bohapustá nuda. Nezáživne podaný Wolvie, brakový scenár a okrem Schreibera totálne zadupané vedľajšie postavy. Radšej ako toto si znova pustím, aj keď s obrovským sebazaprením, pokračovanie Fantastickej 4 (Fantastic Four: Rise of The Silver Surfer). Úplne vážne. ()

ti88na

Idem asi celkom proti prúdu, ale toto je po jednotke moja obľúbená časť. Už len to, že dej je zameraný na Wolverina a jeho pôvod je pre mňa ako diváka príťažlivé a spracovanie celkom spĺňa moje očakávania. Hugh Jackman je skvelý herec, až mi je ľúto že svoj talent venoval prevažne tejto sérii, ale asi si už v úlohe Logana neviem nikoho iného prestaviť a ani nechcem. Veľkým pozitívom je, že komiks ustúpil a tvorcovia nám ponúkli viac akčný film s trošku temnejšou a do hmly ponorenou atmosférou. Vyhovuje mi to viac ako prehnaná farebnosť. Okrem toho sa tu objavili celkom zaujímavé charaktery. Väčšinu z nich zlikvidovali už tu, ale niektoré by človek ešte v budúcnosti rád videl. Ale predovšetkým je tu Liev Schreiber, čoby Loganov brácha Victor, a ten strhol na seba veľkú časť mojej pozornosti. S Jackmanom si sadli perfektne a dúfam, že sa k tejto dvojke ešte niekedy vrátime. ()

Stružák

Velký překvapení. Po nemastnejch, neslanejch prvních třech dílech přišlo příjemný zpestření. První dvacetiminutovka je parádní, škoda jen, že tempo nevydrželo do zbytku filmu, kde scénář povadne. Ale nevadí, i tak mě film hodně bavil – navíc to byl první film série, kde mi osud postav nebyl tak nějak ukradenej. ()

Harapes

Mohlo to býti lepší,ale i mohlo býti i horší...Tak buďme rádi za průměr a vyzdvihuji herce Liev Schreiber,který mne po druhé za sebou (poprvé film Odpor) dokázal,že i umí velmi dobře hrát. ()

Shimitz

Dost dobře nechápu jak může tak ambiciózní letní snímek postrádat logiku, emoce, akci a dobré triky. Nanejvýš se dají pochválit herci, pár hlášek a to, že se snad Schreiber díky Wolverinovi posune do herecké "A ligy". 49% ()

ThomasL

Kvalita. V kině jsem seděl jako přibitý do křesla a nemohl jsem odtrhnout oči z plátna. Překvapilo mě, že se tam objevilo docela dost vtipných hlášek, které jsem postrádal u prvních tří X-menů. Obzvlášť mě potěšila vyváženost mezi dějem a akcí. Nebyly tam jenom kecy, ale na druhou stranu si taky jenom nerozbíjeli držky. A finální bitka na komíně od jaderné elektrárny? Super.... "vy asi nejste zdejší" "jsem z Kanady" "Viktore!!!!!!!" " a máte to tady pojištěné?" ()

Crackonosc

Jako akční jednohubka se dá film v klidu dokoukat, ale tenhle mutant by, si už jenom z podstaty postavy samotný, zasloužil mnohem drsnější film. Nejsem z těch, co potřebují ke štěstí brutalitu, ale Wolverine je bohužel z těch, kteří ji -alespoň v malém množství- k úspěchu potřebují. Takhle jsem dostal film, který má snaživé herce a velkou chuť doplnit kus mytologie, ale vyfasoval hloupej scénář (což by u akčňáku zas tak nevadilo), naprosto nevhodnýho režiséra a místy opravdu otřesné triky, které by bušily do očí u filmu z roku 2000. Abych jenom nehatil, tak je třeba uznat, že úvodní titulky vypadaj skvěle a celek nemá moc zbytečných zastávek a hluchých míst, takže čas u něj strávený poměrně příjemně uteče. ()

shimpy(CZ)

Akcí nabitá adaptace. Hlavní hrdina je sympaťák a jeho počínání si vyloženě užíváte a fandíte mu. Hugh Jackman si postavu vyloženě užívá. Akční scény se velice povedly, ale mohlo by jich být více. Ale i přesto ty 2 hodiny utekly jako voda, a divák se ani chvilku nenudí. Najdou se i vtipné momenty, a vše podtrhuje skvělá hudba. Takže vyvážený mix, což mám rád... ()

Figy

Velmi příjemná akční oddechovka :o) Radost mi udělali zejména s Gambitem a Deadpoolem! A kdopak si pamatuje na Lieva aka Sabretootha (tam postavu hrál Tyler Mane a nebyl ani zdaleka tak cool) z jedničky? ()

CjKukis

Vzhledem k tomu že Wolverina zrovna moc rád nemám tak sem si ale stejně řekl že to nebude jediný mutant a pak sem se začal těšit. Nechápu kvuli čemu vyzdvihují wolverina nad ostatní mutanty, protože v tomhle filmu mě teda nepřesvědčil že by byl nejlepší z nich, naopak obrovskou radost i sklamání mi přinesl můj oblíbený mutant Gambit, konečně je napadlo ho vložit taky do příběhy, nicméně sem si vůbec neužil těch pár minut co si zahrál bylo fakt slabý. Absolutně nejlepší na celém filmu je počáteční titulky a průběh válkami. Ale už to nebylo tak charizmatické jako původní X-meni. ()

vodafone

Na tento film jsem se velice tešil. Jelikož jsem blázen do sci-fi a fantasy, ale nebylo to ono. Čekal jsem více z jeho mládí, příběh od narození a cestu životem, avšak dočkal jsem se jen klasické americké předlohy. Měl holku a vzali mu ji, je naštvaný a tak všechny de pomstít. Mnoho efektů, krásné spracování, ale příběh pro mě za nic. Tři a půl hvězdy jen proto, že je to Wolverin. ()

peetriss

Wolverine je jedním z mnoha prequelů filmových sérií, se kterými se v poslední době roztrhl pytel. X-Men Origins: Wolverine bych přiřadil k jen lehce nadprůměrným snímkům. U tohoto filmu jde na první pohled vidět, že tvůrci rezignovali na jakékoli vykreslování charakterů a hlubokých emocí postav a rozhodli se nám naservírovat spršku akčních scén s rozmanitým množstvím typů mutantů a postav. Akční scény jsou natočeny ve velmi rychlém tempu, že mnohdy ani nestíháte sledovat, co se kolem děje, zato vaše oko potěší místy vizuálně velmi povedené akční sekvence. Abych to shrnul: typická popcornová zábava s velice jednoduchým (mnohdy až nedopracovaným) příběhem a viditelnou inspirací mnoha jinými snímky: např. Matrix, Frankenstein, Superman, Xena, Star Wars, od které nečekejte žádné veliké poselství, jen akční zábavu. Dlouho jsem přemýšlel, zda tomuto snímku dát tři nebo čtyři hvězdičky, nakonec se jazýček vah přiklání spíše k těm třem. ()

blues

dobrý prequel, asi tak na úrovni posledního dílu trilogie. Zase příběh rozvíjí trošku více. Už se těším na Magneta! Kdyby se tak povedl i Hobit k LOTR. ()

Komiksový Gambit jako romantická komedie?

Komiksový Gambit jako romantická komedie?

01.10.2018

Komiksový Gambit, který se krátce objevil v cameu s tváří Taylora Kitsche v nezdařilém X-Men Origins: Wolverine, a má už x let dostat vlastní film, kde tentokrát hlavní postavu ztvární Channing Tatum… (viac)

Kdo si vyšlápne na Doctora Strange?

Kdo si vyšlápne na Doctora Strange?

16.11.2015

Marvelácký chirurg/kouzelník, který se podívá na plátna kin v listopadu 2016, už má za sebou natáčení v Káthmándú, hlavním městě Nepálu. Benedict Cumberbatch (Sherlock) se hned na to přesunul do… (viac)

Kdo natočí x-menovského Gambita?

Kdo natočí x-menovského Gambita?

15.11.2015

Mutantský zlodějíček z New Orleans, který umí manipulovat s kinetickou energií a rád hází karty, dostane už za rok tvář Channinga Tatuma (22 Jump Street). Gambit se sice objevil už v comicsovce X-Men… (viac)

Jak drsný bude Deadpool?

Jak drsný bude Deadpool?

03.07.2015

11. února 2016 čeká filmový reparát Deadpoola, ukecaného žoldáka, jenž si v X-Men: Origins utrhnul slušnou ostudu. Ryan Reynolds sice do nahláškované role seděl, jinak ale filmová verze postavy s… (viac)