Izba 1408

Pokoj 1408 nemá moc hezkou pověst. Je to jediný pokoj hotelu Delfín, ve kterém se už téměř dvacet let neubytoval žádný zákazník. Není čemu se divit, když lze v jeho historických záznamech nálézt dvanáct sebevražd a třicet takzvaných „přirozených“ úmrtí. Když k tomu připočteme drobné nehody některých pokojských (záchvaty smíchu, záchvaty pláče, mrtvice, slepota), které pokoj udržovaly čistý a obyvatelný, není se opravdu čemu divit. Pan Olin (Samuel L. Jackson) jakožto ředitel tohoto malého newyorkského hotelu příběh pokoje 1408 velice dobře zná, a proto se všem případným zájemcům snaží pobyt v něm ze všech sil rozmluvit. Spisovatel Mike Enslin (John Cusack) se však psaním hororových povídek živí a nikdo a nic mu jeho noc v pokoji 1408 nevezme. Vždyť strašidelné pokoje jsou jen směšné hlouposti jako všechna ta místa, na kterých už strávil noc - o kterých psal. Navíc by mu chyběla jedna kapitola do jeho nové knihy. Vyzbrojen svým věrným diktafonem Sony se tedy vydává do čtrnáctého patra, které je ale ve skutečnosti patrem třináctým. Do pokoje 1408. Do pokoje, jehož součet čísel dává dohromady číslo třináct…

První verzi povídky 1408 Stephen King vůbec neměl v plánu dokončit, protože měla sloužit pouze jako dodatek v jeho částečně autobiografické kinze O PSANÍ, prý aby předložil konkrétní příklad toho, o čem v celé knize žvanil. Povídka však Kinga natolik pohltila, že ji dokončil a vydal jako součást audiokompilace BLOOD & SMOKE. Velice lákavého scénáře se pak chopil švédský režisér Mikael Håfström (ZLO). King sám říká, že povídka ho, zvláště v audiopodobě, opravdu děsí, uvidíme, jestli její fimová podoba bude děsit i nás. (3DD!3)

janny

Mohli vybrať iného herca pre riaditeľa. Samuel L. Jackson sa tam navyše objaví len nakrátko pretože vyzerá "prísne" .Mnoho scén bolo dobrých , iné zas nie , niektoré scény boli predvídateľné.Taký priemerný film .Odporučam si pozrieť DVD,alebo youtube videá pretože existuje aj iné zakončenie tohto filmu . ()

in flames

Dokonalý John Cusack (a ked hrá psychopatov ešte lepšie) v efektovo dokonalom defilé hrozy, čítal som povodnú poviedku a to čo z nej Håfström vysekal je paráda, áno varí z vody no a čo? divák dostane presne po čom túži, nič menej nič viac. Filmy ktorý ja charakterizujem ako krásny horor. Samuel L. Jackson ktorého herectvo asi ani netreba konetovať v kľúčovej varovacej scéne úplne perfektný, tak sa robia horory s minimánou predlohou... ()

kucoteam

Skvely horor Stephena Kinga prevedeny na film, velmi dobre spracovany, k tomu vyborny vykon Johna Cusacka, viac neni co dodat, treba vidiet. U mna fungoval skvele a verim, ze bude aj u Vas. Je to ina kategoria ako Kruh, ci Nenavist a aj tak sa im dokaze vyrovnat. Preto u mna jednoznacne za 5 hvied. :) ()

Elanornegra

Zaciatok filmu ako ma byt.. ale ked sa dostal John do izby... zaspal som... na dalsi den dopozerane... a nejak som TOmu Cusackovi to nemohol uverit, proste ten herec mi vôbec nesedi, myslienka super aj prevedenia sa dalo len ten John mi to kazil skoda , 40% ()

baronGrga

Doporučuji podívat se na prvních, napětím pulsujících a zvědavost budících třicet minut, film vypnout a zbytek Pokoje 1408 si prostě vymyslet. Jinak riskujete obrovské zklamání, kdy se z výborně našláplého hororu stane efekty přecpaná hektická fraška. 50% ()

gfrusvk

Dosť ťažké k hodnoteniu popravde. Začiatok fajn, narozdiel od ostatných filmov kde je úvod len nutné znásilnenie, teraz už samotný úvod zaujme a poslúži ako svižné vhupnutie do deja. Pre Mike-a, lovca duchov, nie je žiadne strašidelné miesto dosť strašidelné, preto sa nechá ubytovať v hotelovej izbe, kde zomrelo v priebehu rokov až 56 ľudí. Zo začiatku má len ľahké halucinácie (skutočne?) a začína sa budovať nahustená atmosféra, ktorá sa ale v poslednej tretine zmení na príliš silné scifi, navyše strašne predvídatelné. Ale aj pomedzi všetok ten chaos na konci sa objavili scény, ktoré dokázali vyvolať slušné zimomriavky. Čo sa týka hororovej atmosféry a ľakačiek, čakal som viac a aj samotný film by ich vedel z námetu vyťažiť viac. Inak réžia super, verný prevod Kinga na plátno, ten Kingov rukopis bol cítiť. //práve som videl alternatívny koniec, no skoro ma drblo, zimomriavky a ľakačka ako prasa. Rozhodne treba vidieť. ()

napomelon

Počítejte s tím, že se rozhodně nejedná o horor. Spisovatel zprvu neohrožený a tzv. s velkou hubou, se rozhodne zbořit mýtus o děsivém hotelovém pokoji, v němž údajně přebývá zlo až satanistického kalibru. Ve skutečnosti se Franta Nebojsa po pár úvodních tricích strachy málem zblázní a pokouší se z pokoje dostat ven. A to je právě jediná děsivá věc, totiž že z pokoje se fakticky dostat nelze, "zlo" se stane vaší součástí, přestože vy jej fyzicky opustíte. Každopádně jsem si to užila. Byla jsem zvědavá, jaké situace a překážky pokoj pro svého nového nocležníka nachystá a jak se s nimi on popere. Z celého filmu se mi pak nejvíce líbí závěr, který si každý může vyložit různými způsoby, a který jej však zároveň podvědomě nutí vymyslet ten nejhororovější. ()

Ozzy89CZ

Dobrý nápad, dobré zpracování, ale nic navíc. Snad jen konec celkem potěšil. Nicméně jsem se nenudil a zřejmě se jednou podívám znovu. Jednou... 60% ()

MarkHarry

Protože nejsem moc častý divák hororů vybírám si pečlivě, na které se budu dívat. A mohu řici, že tento mě rozhodně nezklamal. Mám rád horory tak trochu starého ražení, žádná hromadná vyvražďovačka, ale inteligentní lekačka, která nemusí skončit pro hlavního hrdinu až tak dobře. ()

Kokotek230mm

Mně se tento horor moc líbil :-) Prostředí hotelu a scény s mrtvými duchy osob , které v tom pokoji , také zahynuli, na mě působili strašně strašidelně ....Co se týče Cusacka, tak je na něm opravdu vidět, že ho ta role bavila a dokázal se do ní vžít. Postupem času mě film více a více pohlcoval. Nejvíce mně utkvěla scéna, kdy se snažil dostat po římse do dalšího pokoje oknem.. Ta scéna mně drásala nervy, plně jsem jí s ním prožíval, kor když dolezl k druhému oknu a ejhle ono nikde ... Hafstrom již několikrát dokázal, že umí ()

BStone

Poměrně povedený horůrek podle povídky Mistra. Typická Kingova záležitost, kdy člověka doženou a naprosto zničí události z jeho minulosti. Natočit kvalitně Kinga je opravdu oříšek, tady se povedl lehký nadprůměr. Doporučuji jednoznačně director´s cut 70% ()

UnCool

Wau to byla jízda, málo kdy se mi stane, že by mi tolik běhal mráz po zádech jako při tomto filmu. Hehe Stephen a vlastně i Håfström umí! ()

Renynator

Četl jsem povídku Pokoje 1408 z knížky Všechno je definitivní, a musím říct ( poprvé toto prohlašuji) že film se mi oproti knižní předloze líbil víc. Sám tomuto tvrzení nemohu uvěřit. Pravděpodobně za to ale může skvělý John Cusack :) ()

ciapok

dovolím si tvrdiť, že nielen pripomína (pochopiteľne) velikána The Shining, ale je mu aj dôstojným mladším súrodencom. A skladba od Carpenters, We've only just begun, tak výborne zvolená, rád by som vedel, či prišla náhodne pod ruku alebo sa niečo také aktívne hľadalo. Hlas Karen je tak trochu démonický a taktiež niektoré tony skladby. Pritom však je to romantický song - perfektne dokresľuje film - civilný, ale desivý. ()

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

06.11.2013

A opět tu máme adaptaci románu Stephena Kinga, tentokrát jednoho z jeho novějších kousků, apokalyptického hororu Cell (česky vyšlo jako Puls). Kniha vyšla v roce 2006 a od té doby se marně pokoušela… (viac)

Šanghajské spiknutí

Šanghajské spiknutí

03.12.2007

...nebude pokračováním dvoudílné šanghajské série Jackieho Chana a Owena Wilsona, to jen narážíme na jistou podobnost námětu válečného thrilleru Shanghai s noirovým experimentem Stevena Soderbergha… (viac)