Izba 1408

Pokoj 1408 nemá moc hezkou pověst. Je to jediný pokoj hotelu Delfín, ve kterém se už téměř dvacet let neubytoval žádný zákazník. Není čemu se divit, když lze v jeho historických záznamech nálézt dvanáct sebevražd a třicet takzvaných „přirozených“ úmrtí. Když k tomu připočteme drobné nehody některých pokojských (záchvaty smíchu, záchvaty pláče, mrtvice, slepota), které pokoj udržovaly čistý a obyvatelný, není se opravdu čemu divit. Pan Olin (Samuel L. Jackson) jakožto ředitel tohoto malého newyorkského hotelu příběh pokoje 1408 velice dobře zná, a proto se všem případným zájemcům snaží pobyt v něm ze všech sil rozmluvit. Spisovatel Mike Enslin (John Cusack) se však psaním hororových povídek živí a nikdo a nic mu jeho noc v pokoji 1408 nevezme. Vždyť strašidelné pokoje jsou jen směšné hlouposti jako všechna ta místa, na kterých už strávil noc - o kterých psal. Navíc by mu chyběla jedna kapitola do jeho nové knihy. Vyzbrojen svým věrným diktafonem Sony se tedy vydává do čtrnáctého patra, které je ale ve skutečnosti patrem třináctým. Do pokoje 1408. Do pokoje, jehož součet čísel dává dohromady číslo třináct…

První verzi povídky 1408 Stephen King vůbec neměl v plánu dokončit, protože měla sloužit pouze jako dodatek v jeho částečně autobiografické kinze O PSANÍ, prý aby předložil konkrétní příklad toho, o čem v celé knize žvanil. Povídka však Kinga natolik pohltila, že ji dokončil a vydal jako součást audiokompilace BLOOD & SMOKE. Velice lákavého scénáře se pak chopil švédský režisér Mikael Håfström (ZLO). King sám říká, že povídka ho, zvláště v audiopodobě, opravdu děsí, uvidíme, jestli její fimová podoba bude děsit i nás. (3DD!3)

Mamlas odpad!

Nadějně to začíná, když skeptický spisovatel o paranormálních jevech mocí mermo chce do strašidelného pokoje 1408. Po chvilce se tam konečně dostane. Pak zábava končí a začíná dlouhá a nekončící snůška jeho představ, vizí ve formě nedívatelně nudné zmatlaniny hovadin. To trvá až do konce. (7%) ()

adamix

Vážnosť to má. Do momentu, dokedy Cusack nevkročí do tej izby. Zvyšok až moc Kingovská banalita bez toho, aby film dokázal udržať diváka v napätí, či nebodaj v nejakom tom strachu. Dosť zlý vtip, ktorý, byť to v lepších rukách, by nebol tak zlý. ()

JosefTomas

Zajímavý horor, který i dokáže vyděsit. Ne sice v tak velké míře, ale dokáže. Ke konci už tvůrci začali trošku házet věci naprázdno (což se stalo i v předloze) a ke konci už to je trochu moc. Úplný závěr ale dokáže vykouzlit úsměv na tváři za zajímavý dovětek, takže to zvedá hodnocení na pěkných 70%. A plus 10% za skvělého Cusacka který byl opět fenomenální. ()

carodejb

Stále jeden z mojich obľúbených hororov, napriek tomu, že tempo je strašné a strašenie je nekoherentné. PS: Originálny koniec je ďaleko lepší, ako režisérsky! ()

hrumsrt

Stephen King jako dar tolik scénáristům a filmovým tvůrcům sloužící jako nádoba námětu, které se čiší velké čtenářské oblíbenosti... A i přesto, že jeho veřejný obraz má spíše štítek hororového tvůrce, tak jeho nejlepších adaptací se dostali čistá dramata bez špetky strašení.. Tentokrát si jeho převedení na plátno zkusil ambiciózní původně evropský filmař Mikael Håfström, který si asi největšího uznání dočkal za antinacistické drama Zlo mezi námi, což je zrovna jeden z filmových kousků, k němuž mám osobně hodně daleko a vlastně i skoro odpor.. A nechci říct, že mě to těší, ale pokaždé když Mikael Håfström narazí, zahřeje mě to.. Tentokrát si navíc vybral námět, kterým se King šel vysmívat všem hororům, aby ukázal, že se ony vysmějí jemu.. One-man show Johna Cusacka jako bořiče mýtů a fixace děsů ke skutečným místům, kterého ale doběhne pokoušení strachu.. Nevinný úvod navozující atmosféru je bravurní, navíc o to lepší s neustále skepticky vyhlížejícím hlavním hrdinou. Ovšem když se Pokoj 1408 začíná probouzet, příběh rozjíždět svoje psychologické hrátky, které jsou nepříjemné nikoli děsivé, ukáže film naplno svoji svázanost a repetičnost, jíž se není schopen po celou dobu zbavit. Námět je jasný, ale měl jsem několikrát pocit, že už nikdo neví kudy dále.. Proto mu je nejasný závěr docela vysvobozením, i když jsem třeba nebyl z těch, kdo by došel smíření.. P.S. Je docela odvážné pokoušet se přehrát Samuela L. Jacksona, a nakonec tak těžké, že nejspolehlivější je ho odstavit od času na scéně.. 60% ()

RafaKrakal

One man show Johna Cusacka, který si ukradl celý film pro sebe. Ano sice najdeme mnoho lepších hororů se stísněnější atmosférou, ale mě Pokoj 1408 chytl a už nepustil, byť závěr byl poměrně neuspokojivý. Celkově však mě tento film dle předlohy Stephena Kinga bavil a nebojím se dát 4 hvězdičky. ()

PlayEasy

Začátkem si připadáme jako v nějaké nepovedené komedií "Člověk versus pokoj", kterou postupem času vystřídá bizarní trip jako po poctivě vykouřeném LSD, v němž doslova nic nedává smysl. A najednou se člověk ztrácí, co je vlastně realita a co je fikce. Možná to byl záměr, jenže Håfström není Nolan, a tak ty 2* dáváme jen za několik zdařilých lekaček. 45% ()

Fungore

Pokud máte rádi mysteriózní thrillery s hororovými prvky, budete se dobře bavit. Jedná se o další z těch filmů, ke kterým se vždy rád vrátím. Tajemno, záhada, nespecifikované zlo číhající v pokoji 1408, které hlavního hrdinu provede peklem. Originální námět z pera Stephena Kinga. John Cusack hraje skeptika, který objíždí paranormální místa a píše o nich nepříliš populární knihy. Nakonec se přes velkou snahu a mnoho varování dostane do hotelového pokoje, kde zemřelo přes 50 lidí za zvláštních okolností, včetně přirozených úmrtí. Nemá tušení, co ho tam čeká. Jeho herecký výkon je přesvědčivý a do role mi sedl. Mysteriózní thriller “Identita”, ve kterém též hraje, také patří mezi mé oblíbené filmy. Tyto role mu jednoduše sedí a je škoda, že nevzniká více takových počinů. Můžete očekávat i nějaký ten zvrat. ()

LubosD

Velmi působivě udělaný film. Sice mi není úplně jasné, co bylo v tom pokoji vlastně za sílu (se "zlem" se nesmířím), ale to nevadí - podívaná to byla pěkná. ()

smeth

Prva polovica ked vlastne este "nestrasi" je fakt paradna, uz dlho ma film svojou atmosferou takto nevtiahol. Skoda len, ze v druhej polovoci, ked uz sa "strasi" naplno je plno klise. O tom "prekvapujucom" finale ani nehovoriac. Cusack to vsak zvladol dopohody a zachranuje to aj v tych slabsich scenach. ()

ShotgunED

Na to že z 90% jsou předělávky Kingových knih buď nic moc nebo přímo na prd (čest vyjímkám),tak tady se to povedlo. Ač si "King" uvědomil,že tenhle nápad vystačí jen a pouze na povídku a nic víc,tak tady nám z toho vymlátili skoro dvě hodiny,což je znát. Zbytečné natahování příběhu je jediné co mi na tomto filmu vadí. Neb čas není využit k stupňování atmosféry,ale jen běhání dokola,i když některé momenty jsou skvělou "schýzou",konečné rozuzlení je jasné už od poloviny. Cusack je tu skvělej a to že na něm stojí 95% filmu ustál bravurně. Tudíž poctivé a zasloužené 4 hvězdy. ()

Filipes

A zase jsem viděl film podle Kinga a nečetl knižní předlohu. A asi si ji seženu :) Cusack na kterém to celé vlastně stojí zahrál výborně a křivdil bych kdybych nenapsal, že Samuel L. Jackson hrál také výborně i bez nějakého většího prostoru. Co se týče mě osobně asi nejlepší Thriller/Horor co jsem letos viděl. Když si vzpomenu na Rituál a podobně...to si radši vezmu klíčky od 1408 než abych se na takovéto nepovedená díla musel dívat znovu. Napětí tam bylo, Kinga jsem z toho vycítil...a v kině jsem si málem nadělal do kalhot. A hlavně originální námět. 60:00 nikdo nepřežije déle než hodinu. ()

Vivian

Začátek vypadal slibně, ale všechno se změnilo po prvních pár minutách v pokoji, když se rozjelo strašení. Laciné lekačky sice fungovaly, ale to bylo asi tak všechno, ostatní efekty byly sice technicky zdařilé, nicméně naprosto neefektní. Působivý byl snad jen ten úvodní trik s toaleťákem. Jakmile se ale objevila první kapka krve, šlo veškeré mrazení do kopru. "1408" bohužel není z těch filmů, po kterých se člověk bojí vylézt v noci z postele. Od kvalitního horroru čekám přece jen víc než jen to, že dvakrát nadskočím leknutím, když se ozve hlasitý zvuk. Těšila jsem se, že se budu zase jednou příjemně bát, ale tenhle "horror" mě místy spíš rozčiloval. Mike Enslin působil ze začátku jako rozumný a střízlivě uvažující skeptik, ale v pokoji se už po úvodní lekačce začal chovat jako úplný magor. Když se asi popáté vyklonil z okna a půlkou těla vlál třináct pater nad rušnou newyorskou ulicí (což mě jako divákovi mělo asi způsobit torzi žaludku), byla bych mu nejradši pomohla ven. ()

dražis

Nevim, nevim. Poslední dobou se mi zdá, že Osvícení je za hodně dlouho poslední dobře natočený mistr King. A Pokoj 1408 tomu nasvědčuje. Žádné překvapení se nekoná, ani konečná zápletka není tak překvapivá, spíš je až moc na snadě a předvídatelná. Ani klasická lekečka nefunguje. No prostě dávám dvě hvězdy a víc ani ťuk. BTW za trailer dávám tři hvězdy. ()

Dee_One

Tri hvezdicky za meho oblibeneho a tentokrat i dobre hrajiciho Johna Cusacka, tahle role mu sedla. Sceny jsou dost predvidatelne a bohuzel ne tak desive a pusobive, jak by asi mely, nicmene... pokud se nudite a mate radi Kinga, proc ne :) Scena s okny a okenni rimsou je mnam... ()

Miloško

Prvá polovica mala výbornú atmosféru,scény z hotela boli veľmi pútavé,ale potom to bol jeden nezmysel.Ťažko to neako nazvať,či to boli halucinácie hlavného predstaviteľa,ktorého navyše veľmi zle zahral J.Cusack.Jeho nelogické pobehovanie po hotelovej izbe,a záverečné akčné scény ma rozosmiali.Ako námet S.Kinga moho byť dobrý,ale do filmovej podoby to bolo natočené príšerne. ()

swoulen

3,5*. "Příjemný" horůrek na nedělní deštivé odpoledne. Ono dostat Kinga na stříbrné plátno není žádná prča. Bohužel Osvícení a Nicholson pořád drží kingovský hororový grál. ()

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

06.11.2013

A opět tu máme adaptaci románu Stephena Kinga, tentokrát jednoho z jeho novějších kousků, apokalyptického hororu Cell (česky vyšlo jako Puls). Kniha vyšla v roce 2006 a od té doby se marně pokoušela… (viac)

Šanghajské spiknutí

Šanghajské spiknutí

03.12.2007

...nebude pokračováním dvoudílné šanghajské série Jackieho Chana a Owena Wilsona, to jen narážíme na jistou podobnost námětu válečného thrilleru Shanghai s noirovým experimentem Stevena Soderbergha… (viac)