Izba 1408

Pokoj 1408 nemá moc hezkou pověst. Je to jediný pokoj hotelu Delfín, ve kterém se už téměř dvacet let neubytoval žádný zákazník. Není čemu se divit, když lze v jeho historických záznamech nálézt dvanáct sebevražd a třicet takzvaných „přirozených“ úmrtí. Když k tomu připočteme drobné nehody některých pokojských (záchvaty smíchu, záchvaty pláče, mrtvice, slepota), které pokoj udržovaly čistý a obyvatelný, není se opravdu čemu divit. Pan Olin (Samuel L. Jackson) jakožto ředitel tohoto malého newyorkského hotelu příběh pokoje 1408 velice dobře zná, a proto se všem případným zájemcům snaží pobyt v něm ze všech sil rozmluvit. Spisovatel Mike Enslin (John Cusack) se však psaním hororových povídek živí a nikdo a nic mu jeho noc v pokoji 1408 nevezme. Vždyť strašidelné pokoje jsou jen směšné hlouposti jako všechna ta místa, na kterých už strávil noc - o kterých psal. Navíc by mu chyběla jedna kapitola do jeho nové knihy. Vyzbrojen svým věrným diktafonem Sony se tedy vydává do čtrnáctého patra, které je ale ve skutečnosti patrem třináctým. Do pokoje 1408. Do pokoje, jehož součet čísel dává dohromady číslo třináct…

První verzi povídky 1408 Stephen King vůbec neměl v plánu dokončit, protože měla sloužit pouze jako dodatek v jeho částečně autobiografické kinze O PSANÍ, prý aby předložil konkrétní příklad toho, o čem v celé knize žvanil. Povídka však Kinga natolik pohltila, že ji dokončil a vydal jako součást audiokompilace BLOOD & SMOKE. Velice lákavého scénáře se pak chopil švédský režisér Mikael Håfström (ZLO). King sám říká, že povídka ho, zvláště v audiopodobě, opravdu děsí, uvidíme, jestli její fimová podoba bude děsit i nás. (3DD!3)

made1

Znám strašidelnější filmy, dojímavější okamžiky i předsvědčivější herecké výkony, ale celkově nebyl film špatný, jen škoda, že Samuel L. Jackson nedostal víc prostoru. ()

Lukoboss

Aj.... tady to má pasáže, které byly vynikající, naopak je tam ale o něco víc scén, které se mně nelíbily. Je pravda, že horor není zrovna můj žánr, takže tam asi hledám věci, které hororový milovník bere jako samozřejmost. S.L. Jackson tam v podstatě ani hrát nemusel, jeho miniroli by zvládl kdokoliv jiný. Na druhé straně však stoji J. Cusack, který předvedl velice slušný výkon. Tam to ale jaksi končí... ()

sedm.1

Už dlouho si nepamatuji,že bych viděl film,kde by se tak často střídali opravdu skvělé,mrazivé a napínavé scény se scénami,za které by se styděli i béčkové braky.Celý snímek je neuvěřitelně rozkolísaný a jako celek,ikdyž má spoustu opravdu silných a originálních scén,nedokáže zapůsobit.Druhý problém vidím v obsazení.Ačkoliv John Cusack není vyloženě špatným hercem,Pokoj 1408 je prakticky filmem "one man show" a na to tento herec prostě nemá,nedokáže takovýto snímek utáhnout(což si třeba nemyslím právě o také přítomném Samueli L.Jacksonovi).A třetím problémem je samotný děj.Ten má sice docela slibnou a silnou atmosféru,ovšem nemá žádný pevný základ,od kterého by se mohl odrazit.Jde prakticky o "nějakou" báchorku,která nemá podstatu,nemá vývoj a tím i jakýkoliv vliv a spád.Pokoj 1408 prostě není povedený film,ovšem vinu vidím především ve zpracování a hlavním představiteli.A těch pár přítomných výjimečně povedených scén tento snímek nezachrání před zklamáním,které tento film vě mě vzbudilo. ()

lskala

Vcelku originální horůrek, který mě ale nechal absolutně chladným. Škoda, že L.Jackson nedostal trochu více prostoru. 55% - 3*** ()

Scicmon

Horrorový nadprůměr, dobrá atmosféra a hlavně dobrá předloha - je vidět že King je mistr svého oboru. Narozdíl od ostatních mi příjde závěr jako nejslabší část, nemluvě o finále které je tak debilní a předvídatelné že mi z toho bylo až smutno. Obsazení hlavního hrdiny nechápu, Cusack je pro mě Cage #2 ()

3 AM Code

Slabsi 4, pekna atmosfericka jednohubka starsiho strihu s dobrym nasvicenim a herci a trochu prazdnejsim (hlavne ke konci) scenarem. Slusela by tomu proste trochu kratsi stopaz, ale shlednuti nelituju. ()

Zemi11

Naštěstí už jsem velký kluk, a tak si nelámu hlavu s vysvětlením příběhu, s čekáním na rozluštění. Chvílemi jsem se bál, tedy ano, splnilo to svůj účel. ()

gutshoter

Ač nejsem uchvácený zhlédnutím tohoto kousku, určitě nelituji, že jsem jej spatřil. Herecké obsazení na jedničku, příjemné mrazení na jedničku, kamera a střih na absolutní jedničku! Jen velká škoda zmatené poenty, byť se zamýšlila geniálně otevřeně. Být zkušenější, a i snad od boha lepší režisér, mohl svět spatřit skutečně grandiózní hororový thriller. ()

herr_carter

Že se já se vždycky tak dychtivě těším na film, kde je utroušena poznámka "based on novel by S.King", pak si můžu být na 95 % jistý, že se očekávání prudce mine účinkem - a taky že jo! Film se rozjíždí slibně, S.L.Jackson jako ředitel hotelu je opravdu skvělý a byť se snaží sebevíc, J.Cusack si prostě ten prokletý pokoj 1408 musí a musí vzít, aby stvořil další duchařský knižní příběh - tedy pardon, aby konečně dokázal, že přece žádní duchové neexistují...Pokud by film skončil asi tak v 60.minutě při balancování na okenní římse asi tak 50m nad zemí a zjištění, že vlastně v hotelu jiná okna, než z Cusackova pokoje nevedou, pak by bylo důstojnosti učiněno zadost. Co se bohužel ale pak začne dít, nemá s logikou, ani seriózním pojetím hororu co dělat - takový převrat z áčka do céčka se jen tak málo nevidí, člověk si pak furt říká, jestli se to fakt dělo, nebo jestli měl halušky...a když už to začíná vypadat slibně a spěje do nečekané vrtule, ta nepřichází....................moje hodnocení = 4,5 z 10. ()

skinny

One man show Johna Cusacka, která ale měla skončit tím horším alernativním koncem, hodilo by se to sem. Jinak hororová atmosféra končí v jistém okamžiku, kdy se z duchařiny stává slátanina...sakra, a já se tak těšila na horor :( ()

!Borec!

Ačkoli dobře natočená podívaná, do které se Cusack přímo hodí, strhává na bodech její otřelost. Tento styl (záhadný pokoj, ve kterém straší) tu už byl nespočetkrát, a proto se vcelku ničeho nového nedočkáme. Záhady v pokoji jsou sice perfektně natočeny, ale všechno se to zdá lehce samoúčelné a hlavně chybí nějaká hlavní výrazná pointa. Pouze průměrný dobře natočený snímek. ()

uzzi

Horor s nevyrovnanou atmosférou, několik povedených okamžiku a nejlépe těch kdy se sází pouze na dobře vedenou režii a vybrnkávání nervů. Škoda je nevyrovnaného děje, kdy se zbytečně sráží dusná atmosféra a znovu se buduje, to působí trošku únavně. Musíme si ale uvědomit, že doba atmosferickým hororům nepřeje, ono je o hodně jednoduší předhodit partě úchylů kus masa a nechat ho trhat, mučit a spíše znechucovat diváka (cílově tedy teenagery). Pořádně ho vystrašit je složitější a to se minimálně ve dvou případech pokoji 1408 povede - a to se čárymáryfuk počítá :-). John Cusack je schopný a z velké části film stojí jen na jeho výkonu. Skvělé Kubrickovo Osvícení je nepřekonatelné, tohle je příjemný odvar. 70% ()

Maark

Během první poloviny jsem sledoval se zatajeným dechem,co se bude dít.Ovšem hned po tom,co John Cusak opustil kancelář ředitele hotelu(charizmatického)Samuel L. Jacksona,tak už to ztratilo "tajemno" a postupně se z toho začala stávat oddychovka..Škoda..Čekal jsem víc.. ()

Han22

Pokoj 1408 se poměrně pomalu a zdlouhavě rozjíždí a bohužel docela nudně končí a bez nějaké větší pointy. Co se ovšem děje v samotném pokoji stojí rozhodně za to - cynický a nedůvěřivý spisovatel, který odhaluje falešné strašidelné místa krok za krokem přichází o svoji sebejistotu že je vše jen podvod a brzy začíná bojovat o život v pokoji, který ho jen tak nepustí. Některé scény jsou hrůzostrašné (ventilace, průchod po okenní římse, ledová bouře). Bohužel to chtělo trošku lepšího režiséra, který by z toho vyždímal trošku více. ()

bari68

Myslím, že ani nemusím hovoriť, že Stephen King je majster svojho remesla, resp. svojho žánru. Film od začiatku mal dobrú a hustú atmosféru a nepostrádal nič, čo by mal mať dobrý horor. Aj tento film je ukážkou toho, že aj bez zbytočných ľakačiek sa dá naladiť dobrá atmosféra a napatie. Jeho mínusom je už to, že námet nie je bohvie aký nápaditý a nie je ničím nový. Skrátka ide už o otrepané klišé.Avšak vyvrcholenie deja ...pozn. v tomto filme bolo dvakrát.. si myslím, že robí z tohto filmu dobrú zábavu, u ktorej sa nebudete nudiť. Suma sumárum 4* a 65%. ()

jondoe

mam rad filmy a knihy s pera pana kinga.tuto povidku som vsak necital takze porovmavat nebudem a sustredim sa cisto na film.tak v prvom rade som bol spokojny z vyberom hlavnaho hrdinu.cusacovi ulona spisovatela sadla dokonale a ja som mu jeho aroganciu a strach uveril vzdy.zaciatok filmu vyzeral velmy snubne a tak to pokracovalo az do polovice.potom ma to zacalo troska nudit a uplnu nechut som stratil ked sa hrdina vyslobodeny vratil naspat do izby.to uz som len cakal kedy a ako to dopadne.takze tym padom sa mi nelubil zaver.myslienka dobra len podla mna nedotiahnuta do konca.skoda. ()

NICOX

Celkem to ušlo. John Cusack je dobrý herec a film mi nepřišel ani moc dlouhý ani moc natahovaný. Občas je to docela magořina, ale pořád se to ještě dá. Konec byl docela v poho. 65 % ()

dj-chrosto

Dobre obsadenie, skvely napad, skoda len, ze myslienka nebola poriadne dotiahnuta do konca... miestami som sa stracal a nevedel, na co to vlastne pozeram a kam sa stratila dejova linia... cakal som od tohto filmu trosku viac, ale zase az tak velmi nesklamal... 50% ()

rozbris

Slušný horor, spíš jsem se lekal než bál, to víte nic tam není a najednou docela hnusný týpek za vámí s kladivem či co to měl nebo mrtvý muž ve větrací šachtě až mi srdce skočilo do krku. Určitě se na to podívejte, pokud se nebojíte, doporučuji mít zaplou lampičku:-) ()

Tjaden

Herecké výkony byly dobré, ale samotný film mě nějak nenadchl. Ze začátku to mělo velmi slušnou atmosféru, ale ta se postupem času někam vytratila. Poctivý kus filmařiny, ale já se moc nebál a ke konci jsem se nemohl ubránit pocitu nudy. Slabší ***. ()

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

06.11.2013

A opět tu máme adaptaci románu Stephena Kinga, tentokrát jednoho z jeho novějších kousků, apokalyptického hororu Cell (česky vyšlo jako Puls). Kniha vyšla v roce 2006 a od té doby se marně pokoušela… (viac)

Šanghajské spiknutí

Šanghajské spiknutí

03.12.2007

...nebude pokračováním dvoudílné šanghajské série Jackieho Chana a Owena Wilsona, to jen narážíme na jistou podobnost námětu válečného thrilleru Shanghai s noirovým experimentem Stevena Soderbergha… (viac)