Izba 1408

Pokoj 1408 nemá moc hezkou pověst. Je to jediný pokoj hotelu Delfín, ve kterém se už téměř dvacet let neubytoval žádný zákazník. Není čemu se divit, když lze v jeho historických záznamech nálézt dvanáct sebevražd a třicet takzvaných „přirozených“ úmrtí. Když k tomu připočteme drobné nehody některých pokojských (záchvaty smíchu, záchvaty pláče, mrtvice, slepota), které pokoj udržovaly čistý a obyvatelný, není se opravdu čemu divit. Pan Olin (Samuel L. Jackson) jakožto ředitel tohoto malého newyorkského hotelu příběh pokoje 1408 velice dobře zná, a proto se všem případným zájemcům snaží pobyt v něm ze všech sil rozmluvit. Spisovatel Mike Enslin (John Cusack) se však psaním hororových povídek živí a nikdo a nic mu jeho noc v pokoji 1408 nevezme. Vždyť strašidelné pokoje jsou jen směšné hlouposti jako všechna ta místa, na kterých už strávil noc - o kterých psal. Navíc by mu chyběla jedna kapitola do jeho nové knihy. Vyzbrojen svým věrným diktafonem Sony se tedy vydává do čtrnáctého patra, které je ale ve skutečnosti patrem třináctým. Do pokoje 1408. Do pokoje, jehož součet čísel dává dohromady číslo třináct…

První verzi povídky 1408 Stephen King vůbec neměl v plánu dokončit, protože měla sloužit pouze jako dodatek v jeho částečně autobiografické kinze O PSANÍ, prý aby předložil konkrétní příklad toho, o čem v celé knize žvanil. Povídka však Kinga natolik pohltila, že ji dokončil a vydal jako součást audiokompilace BLOOD & SMOKE. Velice lákavého scénáře se pak chopil švédský režisér Mikael Håfström (ZLO). King sám říká, že povídka ho, zvláště v audiopodobě, opravdu děsí, uvidíme, jestli její fimová podoba bude děsit i nás. (3DD!3)

Emperor1

Tohle bylo napínavé i trochu strašidelné, hlavně však znepokojivé. Akorát ten Cusack mi tam moc neseděl, i když se asi snažil, působil na mě nemastně neslaným dojmem. Proto nechci dát plný počet. Ale ty 4 body za námět, zpracování, atmosféru a beznadějné vyústění jsou zasloužené. ()

Velislav

Cynický spisovateľ, ktorý si prešiel osobným peklom v živote a nemá čo stratiť vs. pekelná izba v luxusnom hoteli. Surrealizmus v praxi, paranoja, "the one man nightshow" - John Cusack a ďalšia štandardná "kingovčina". 6/10 ()

gpx

Výborný film. King je záruka kvality. To se úplně zkazit nedá. Doporučuji podívat se i na alternativní konce. ()

vandamator

Opět neskutečně podhodnocený film, používají tuto stránku milovníci filmů nebo nešťastní intelektuální panicové, co si sem chodí vylejvat srdíčko? ()

Kontryhelka

Hodně zajímavý a strašidelný počin . Film se mi dost líbil, sem tam nějaká ta lekačka, ale splnilo to účel. Dlouho jsem otálela, i když miluju Kinga - ale nemám ráda J.Cusacka. Překonala jsem odpor vůči Johnovi a vyplatilo se mi. Trochu mi film připomínal thrillery z 90 tých let. Mně King nikdy nezklamal.I když hlavní hrdina se chvílema choval jako debil. ()

Alecjay

Díky bohu za Kinga. Kdo potřebuje spát, když se může ve třinácti do dvou do rána dívat na Johna Cusacka, jak se ze všech sil snaží dostat nejdřív do a pak z hotelovýho pokoje. Moc pěkně zpracovaná lekačka přesahující svůj žánr pohledy do traumatizované duše hlavního protagonisty, což je zase typickým elementem pro Kingovy knihy. Nechá vás v přemýšlení ještě dlouho po konci závěrečných titulek. ()

Igy007

Jak může TOHLE být v modrých číslech ??? Poprvé jsem film viděla jednou po o ... a stejně mi z toho málem hráblo. Nevím, co by to udělalo v noci, takhle to ale pro mě už nikdy nebude horor. Myslím, že to je psychologický thriller (scény s otcem, nemoc dcery, deprese z rozpadu manželství, celková vyhořelost ... mě děsí zdaleka ze všeho nejvíc ... nějaká paní jak skáče z okna, nebo strašák od naproti - pche). Na každý pád už ale úplně jinak vnímám The Carpenters (jako slyšet je v noci bych už nemusela) :-))) ()

ricmont

Jsou filmy o kterých slyšíme dost často. Ale i tak nejsem schopný na ně najít čas. U mě jeden z těchto filmů byl až donedávna právě Pokoj 1408. A vlastně ve zkratce jsem si ho užil. Ovšem nebudu skrývat lehké zklamání, že jsem od něj čekal maličko víc. Přece jen nám je Pokoj již od chvíle kdy hlavní hrdina vstoupí do hotelu jako TO zlo. Ovšem při sledování jsem neměl pocit, že by postava hraná Johnem Cusackem problém ustát téměř cokoliv co mu pokoj připraví. Zimu, potopu, halucinace to vše zvládl víc než dobře a kdyby pokoj používal jen tyto triky tak věřím, že naše hlavní postava by si dala klidně i druhé kolo. Kde na mě psychotický teror zafungoval víc bylo když pokoj využíval rodinu našeho hrdiny. Tam bylo vidět, že zde ho pokoj dostává na kolena. Tak stálo to za to čekání? Vlastně ano. Samuel L. Jackson si těch pár scén krade pro sebe. Ovšem když přijde čas na One Man show Johna Cusacka nemohu říct, že bych se nudil. I když jak jsem říkal čekal jsem o maličko víc. 7/10 ()

MTE

Pacilo sa mi to.. sice som sa nebal a ani raz som sa nezlakol ale bavil som sa cely cas a aj ten koniec bol celkom dobry. Well Done Mr. Enslin ()

Jurij

Jestli čekáte hektolitry tekoucí krve a kusy těl poházené po pokoji, tak na tento film rozhodně zapomeňte, ničeho podobného se tu nedočkáte... Ale jestli hledáte film, ve kterém nebudete dlouho vědět na čem jste, kde si budete myslet, že je už konec, ale zdaleka tomu tak nebude a hlavně budete chtít vidět kam až může vést absurdita hotelového pokoje, tak je 1408 ta správná volba... Většina děje se odehrává pouze v onom pokoji a tudíž vše "táhne" John Cusack, který se role ujmul zcela výborně a předvádí doslova herecký koncert... Samotný pokoj působý zvláštním děsivým dojmem, který podtrhuje výborná hudba... Pro mě osobně velice milé filmové překvapení, neboť se nejedná jen o hloupé lekačky v jedné cimře, ale o film, kde musí člověk i trochu přemýšlet... ()

MaideN-SK

Kingove knihy sa mi nepáčia hlavne preto, že pchá do príbehov množstvo sena typu: opis vločiek na dve strany, opis auta na pol strany, opis šiat na štyri strany... a pod. A akoby to nestačilo, prešlo to aj do filmu. Aj keď som sa vyslovene nenudil (po tuctoch filmov s počítačovými démonmi, tínedžerských vyvražďovačkách a podobných veciach to bola príjemná zmena), vedel by som si to predstaviť aj kratšie. Cussack mi občas pripadal že chce kopírovať štýl Al Pacina, ale do role sa celkom hodil. Myslím, že tento film si niekedy neskôr pozriem ešte raz. ()

Arren

Stale zasnu kolik adaptaci kingovych del vznika. Uz je to slusna radka. Nektere se jsou mene povedene, jine slusne. Tato se bohuzel radi mezi tezky prumer. Vyborna atmosfera se strhujicim zacatkem a vybornym Johnem Cusackem tezce ztrati dech v druhe polovine, kdy tempo opadne a film zacne nudit. Bez poselstvi, bez zakonceni. Delka filmu velice neprospiva. Pointa, ktera by mela rici, ze kazdy mame nekde ten svuj pokoj, do ktereho odmitame vstoupit, zapadla za prumernou ducharinu. Prvni pulka na pet hvezd. Druha na dve. Bohuzel. ()

picháček

bez atmosféry, příliš dlouhá stopáž na to, že se tam v podstatě nic nedělo. film je one-man show johna cusacka, ale 90 min mě nebaví. ()

tarzan

Konečně slušní horror u které ho jsem se i bál,děkuji. Jsem rád že se ještě točí po staru bez uřezáních údů těla a s důrazem na atmosféru, která vyvolává to jemné mravenčení na zádech a nutí vás se ohlédnout. ()

MisoSR

Tak ako vás vo filme varujú pred vstupom do izby 1408 tak ja vás varujem pred jej pozeraním. V celom filme sa deje do kopy hovno a aj konec sotjí za hovno. Pravdu povediac hororovejšie veci ako sa diali v tomto filme zažívam ja v škole cez fyziku...prosto NUDA!!! ()

jcall2bad

Byl jsem zklamán. Říkal jsem si, že to bude zase další povedená adaptace Kinga, ale ono ejhle - atmosféra je ta tam, děs se nedostavil, napjatej jsem nebyl a bylo mi upřímně u konečníku, jak to vlastně dopadne a jestli to Cusack přežije, či nikoliv. Nuda, šeď, nevýrazné, nezábavné. Úplná ztráta času to určitě není, ale to nejlepší můžete vidět už v traileru. ()

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

06.11.2013

A opět tu máme adaptaci románu Stephena Kinga, tentokrát jednoho z jeho novějších kousků, apokalyptického hororu Cell (česky vyšlo jako Puls). Kniha vyšla v roce 2006 a od té doby se marně pokoušela… (viac)

Šanghajské spiknutí

Šanghajské spiknutí

03.12.2007

...nebude pokračováním dvoudílné šanghajské série Jackieho Chana a Owena Wilsona, to jen narážíme na jistou podobnost námětu válečného thrilleru Shanghai s noirovým experimentem Stevena Soderbergha… (viac)