Penelope Wilhernová (Christina Ricci), dcéra bohatých a vplyvných rodičov, trpí dobre utajovanou rodinnou kliatbou, ktorá jej pričarovala prasací rypáčik. Stále má ale ešte nejakú nádej. Kliatbu je možné zrušiť, až si ju vezme niekto, kto bude mať rovnako ako ona modrú krv. Ukrytá v rodinnom sídle čaká, aby jej rodičia našli vhodného ženícha. Každý vhodný nápadník je Penelope a jej veľkým venom nadšený, ale len do okamihu, kým neuvidí jej tvár... (TV Markíza)

Scylla

Milé, hravé, vtipné, barevné (chce se mi říci - místy až Burtonovské ♥), ale přeci jen (na mě) trochu moc přeslazené. Kdyby tam bylo více humoru a méně romantiky... tak u mě tahle pohádka vyhrává na plné čáře ... ()

Kate...

Na tento film jsem se opravdu těšila. Trailer se mi líbil, nápad moderní pohádky s pěknou stylizací se mi zamlouval a taky to, že hlavními herci byli sympatická Christina Ricci a můj oblíbenec James McAvoy. Celé to plynulo ve skvělém tempu, pěkně se na to koukalo díky skvělé výtvarné stránce a super kostýmech (hlavně barevné originální oblečení Penelope a její super pokoj s houpačkou:)), sem tam padl nějaký milý vtip, krásné dlouhé scény např. když Penelope poprvé zavítá do města nebo se projíždí s Annie na motorce a do toho hraje na klavír Max. Určitě mi to nepřišlo jako nějaký hloupý moderní pohádkový film, ale krásný kouzelný příběh se skvělou hudbou o tom, jak se dva našli, ale zajímavým způsobem. ()

maverick10

Kouzelna pohadka, kde i s prasecim rypakem pusobila velice prijemne Christina Ricci. Jen me mrzi ze ani napodruhe jsem proste nenasel to ono pohadkove pouto lasky prince a princezny. Chybela mi tam ona povesta jiskra, ktera proste nepreskocila. A tak to nejak samo doplynulo do ocekavaneho konce, bez vetsich emoci. Na druhou stranu na me vsak snimek pusobil naivnim pohadkovym duchem a svym klidnym prubehem, bez vetsich zapletek, doklouzal no pohadkoveho zaveru. A jeste jedno prijemne spestreni rozehralo muj kardiostimulator, bylo jim velice sympaticke ztvarneni postavy v podani Petera Dinklageho. Pokud by tvurci, tuto postavu vyskrtli, v deji by to nezanechalo vetsi stopy, avsak pohadkovy duch, by byl ta tam. ()

berusche

V romantickém snímku musí podle mě hrát hlavně hezká romantická herečka. Nebo aspoň nějaká sympoška. Ricci není pro mě osobně ani jedno, dokonce mám dojem, že ztráta jejího prasečího rypáčku na její podobě nic zas tak závratného nezměnila. Dle mého je to bledule neforemná, která si pozornost zasloužila akorát v Adams family. Tím to pak celé ztrácí. Zachránil to sice zdatně McAvoy, ale ani ten nemůže zachránit všechno. Navíc, příběh se tak trochu míjí s kletbou (pořád mám pocit, že tam je "přijme ji za svou ženu" ne "přijme ji za svou"), takže další zádrhel. No a to bohatě stačí, abych nebyla zas tak moc spokojená. ()

Fíla

Úžasná Christina Ricci. Tenhle film má své kouzlo a jen tak od něho oči neodtrhnete. Budete ho chtít dokoukat celý na jedno shlédnutí od začátku, až do konce. Příběh dívky s rypáčkem, která je pro své nápadníky ošklivá. Mně ovšem přišla roztomilá, krásná, milá a v neposlední řadě zábavná. U Penelope se krásně odreagujete, protože zde není citové vytížení, ale jen mírumilovný a láskyplný děj. Krásné barevné zpracování a takové ty příjemné momenty když Penelope prochází večerním parkem a vy máte pocit, že tam chcete stát také. Celý film je jedno velké plus. :) ()

Nuala

Opravdu kouzelná pohádka, hlavně svým krásným a citlivým příběhem o dívce s rypáčkem, která chce poznat lásku a hlavně někoho, kdo by před ní hned neutekl, o její matce, jejíž jedinou starostí je najít kohokoli, kdo by zlomil kletbu a ona by snad konečně svou dceru začla i milovat, a o jejím otci, který tiše trpí svou hysterickou ženu. A samozřejmě také pohádka o zástupu urozených nápadníků, kteří utíkají... respektive vyskakují... před Penelopiným rypáčkem, a jednom nápadníkovi, jehož útěk je tak trochu obestřen tajemstvím.. A co je nejdůležitější, je to pohádka o tom, že se máme mít rádi takoví, jací jsme, nemáme se schovávat jen proto, že se za nás někdo stydí nebo že je na nás podle společnosti něco špatně... a že ten pravý se jednou vždycky objeví. :) P.S. Christina s rypáčkem je snad nejroztomilejší člověk na světě :) A jinak mě mile překvapila role Reese Witherspoon. ()

Morloth

Milé... Vtipné... Ale ne tak moc. Pohádka-nepohádka. Mohlo být možná trochu lépe, ale i hůř. Mimochodem s tím prasečím nosíkem jí to celkem seklo. Proč tak všichni vyváděli? ()

xjane

Roztomile okouzlující Christina, sympaťák James, úžasná hudba, krásný příběh, jedinečná atmosféra...ano, tahle KOUZELNÁ POHÁDKA mě opravdu nadchla, pobavila a pohladila na duši! 95% ()

Elyssea

Krásná pohádka. Penelope se vzbouří proti dosavadnímu zbůsobu života a rozhodne se s prokletím naložit po svém. Důkaz toho, že moderní pohádky fungují, zvláště v tak kouzelném hávu a s příjemný hereckým obsazením. ()

Lopic

Čekal sem trošku něco jiného, ale i přesto velmí příjemné. Christina Ricci byla roztomilá i prasečím rypáčkem a Jamec McAvoy sympaťák jako vždy, trochu mě mrzelo, že zůstal dost nevyužíty a rozhodně bych mu dal víc prostoru. ()

dubinak

Tahle příjemná britská fantasy komedie je přitažlivá hlavně svým originálním příběhem a sympatickými postavami, kterým přejete jen to dobré a rychle vás vtáhnou do děje. Celkově jsem si u této projekce výborně odpočinula a pobavila se. McAvoy je sympaťák za každých okolností. Nevím, jak to dělá, ale já ho miluju, ať má jakoukoliv roli.Každou zvládne s přehledem. Někdy je to vtipné, někdy zase smutné. Prostě taková typicky kouzelná romantická komedie. Víc k tomu nemám. ()

C0r0ner

Já vím, že ten námět vlastně za moc nestál a všechno to šlo podle předem připraveného plánu, který nebylo tak těžké uhodnout, ale když ono to bylo tak milé a britsky veselé, že jsem se nakonec neubránil plnému počtu hvězdiček. Navíc se mi moc líbilo ústřední duo, takže jsem prostě byl maximálně spokojený. 90% ()

Flynn

Hodně příjemná podívaná, film skutečně vtáhne a ruku na srdce Penelope je krásná i před prolomením kletby... jen škoda moc přeslazeného konce.... už nějaký pátek nevěřím na šťastné konce a romantickým filmům se spíše vyhýbám, bohužel i Penelope se do této kategorie dostala... možná být v jiném rozpoložení bylo by to na jasných 5 hvězd... momentálně to ve mě vyvolává 4 hvězdičkový zážitek.... ale jinak všem vřele doporučuju ()

lilina133

Celkom mi nie je jasné porovnávanie s burtonovskými dielkami, ale nevadí...Ja to radšej nebudem porovnávať s mojim milovaným Timom Burtonom, lebo to by pravdepodobne Penelope nedopadla až tak dobre:-))Keď sa však na film Penelope pozrieme bez akéhokoľvek porovnávania s niečím iným, tak to je úplne iná kávička:-)) Mám rada takéto filmy, ktoré majú v sebe obrovské čaro, aj keď by sa v skutočnosti asi ťažko stali:-))O to však nejde, človek sa na tie necelé dve hodinky prenesie do kúzelného sveta a zabudne na každodenné starosti...Penelope má v sebe tú silu, vyčariť človeku úsmev na tvári a potešiť jeho srdiečko:-)) Režisér Mark Palansky dokázal spracovať príťažlivý rozprávkový motív v takej podobe, že to nie je až taká "čistokrvná" rozprávka, potešia sa jej aj dospelí (možno viac ako detičky). Obsadil do hlavných úloh skvelých hercov - Christina Ricci alias už trošku odrastená Wednesday z Adamsovcov je strašne milá, James McAvoy je čím ďalej tým lepší a Reese Witherspoon v netradičnej roli "drsnej motorkárky" , tak už ak kvôli ničomu inému, len kvôli týmto úžasným hercom filmík Penelope stojí za to:-)) ()