Reklama

Reklama

Susedia

(seriál)
Slovensko, (2006–2022)

Scenár:

Andy Kraus

Kamera:

Peter Bencsík

Hrajú:

Andy Kraus, Peter Marcin, Viki Ráková, Zuzana Tlučková, Marta Sládečková, Helena Vondráčková, Eva Matejková, Martin Malachovský, Ivan Vojtek (viac)
(ďalšie profesie)

Série(10) / Epizódy(164)

Obsahy(1)

Na základe diváckej odozvy na krátke scénky v relácii Hurikán, v ktorých sa stretli rodiny Františka Stromokocúra (Peter Marcin) a Lászla Komároma (Andy Kraus), sa ich tvorcovia a televízia Markíza rozhodli preniesť ich osudy do samostatného komediálneho seriálu. Manželské dvojice síce bývajú vedľa seba, ale temperamentom, názormi a životným štýlom sú si dosť rozdielne. Zažívajú spolu humorné situácie založené na nedorozumeniach a náhodách, ktoré prináša život. (TV Markíza)

(viac)

Recenzie (296)

Skuby47 

všetky recenzie používateľa

Nebýt malé vnučky, která si seriál velmi oblíbila, byl by mě tento slovenský sitkom minul. Neviděla jsem všechny díly, ale působil na mne sympaticky a díky měkké slovenštině se dobře poslouchal. Vtipné hlášky a příběhy z každodenního manželského a sousedského soužití mě občas rozesmály. Jedná se o lidovou zábavu v rodinném duchu a proto nelze tento počin slovenské televize porovnávat s americkou či britskou produkcí, které mají v tomto žánru dlouholetou tradici a zcela jiný druh humoru. Nenucenost herců a jejich plné nasazení, vzájemné popichování a přehrávání dává tušit, že i oni se při natáčení dobře bavili. Slušný průměr a na přání vnučky musím ještě hvězdičku přidat. ()

lakikaki 

všetky recenzie používateľa

Kraus a Marcin začínali pred pár rokmi ako ešte vtedy vtipní a originálni zabávači. Postupne sa ich kariéra prepadala, až skončili u Susedov. Ich humor je v súčasnosti nemastný-neslaný a často dosť trápny. Marcina som nikdy nemal rád, ako herec je otrasný a ako režisér (Susedia) ešte horší. Krausa som naopak mal rád, aj keď ako herec ani on nevyniká, scénare (Susedia) píše celkom dobre a niektoré dialógy sú v celku vtipné. Najsmutnejším faktom ale je, že najvtipnejšie scény komediálneho seriálu sú tie pokazené, čo už je fakt na zamyslenie. Susedia sú zle zahraným (tá Marcinova seriálová dcéra hrá ešte odpornejšie ako vyzerá), ešte horšie režírovaným seriálom, na ktorom sa bavia asi len osoby ženského pohlavia nad 50 rokov. Aj preto mi je nepochopiteľná tá rekordná sledovanosť okolo 30% (a vyše 60%-ný podiel na trhu). ()

Reklama

Marys 

všetky recenzie používateľa

Konečne slovenský povodný seriál, ktorý naštartoval vlnu či už dobrých, no skor menej dobrých počinov v seriálovej brandži. Prvá séria seriálu je jednoznačne najlepšia, druhou to tvorcovia trochu pomrvili, no tretia to vcelku zachránila. Škodaže sa dvojica Kraus a Marcin rozišla, takéto počiny Slovensko potrebuje ako soľ. ()

SeanLSD 

všetky recenzie používateľa

Poviem to takto - na slovenské vzťahové seriály som nakydal ostošesť, ale keď som bol týždeň doma s rodinou, celkom ma namotali a pochopil som ľudí, čo sa s igelitkami nákupu ženú domov každý večer, aby videli, čo sa zase bude diať. Slovenské sitcomy s ich najprimitívnejším možným humorom a ich divákov ale na milosť brať nedokážem. Mám sa hanbiť za svoj národ, že sa na niečom takomto dobre zabáva, alebo za seba, že som prekliaty pseudointelektuál a stokrát radšej si pozriem nejakú béčkovú americkú kravinu s hektolitrami kečupu ? ()

klokyn 

všetky recenzie používateľa

Prvá séria ešte mala nejakú úroveň, potom však tento seriál čoraz viac upadal a tretia séria už stála len na prvoplánových vtipoch a akože smiešnych grimasách hercov. Nečudujem sa, že Marcin spoluprácu ukončil, zrejme sám videl úpadok a postupný krach nielen seriálu, ale aj jeho spoločnej spolupráci s Krausom. V čase písania tohoto komentáru som momentálne dokonca zo susedov znechutený, pretože akonáhle prepnem na Markízu, tento seriál tam beží. Momentálne prebieha asi štvrtá repríza sitkomu, čo už je len pre silné žalúdky. Markíza chce z toho asi ťažiť donekonečna. ()

Galéria (605)

Zaujímavosti (191)

  • Väčšina jedál, ktoré podáva Ildikó bola objednávaná z bratislavských reštaurácií. (Greenpeacak)

Reklama

Reklama