Televízna šou, z ktorej vzišli známe postavičky ako pani Mária, malý Mirko, skupina Krímeš a najznámejší Slovák František Stromokocúr (Peter Marcin) a príslušník maďarskej menšiny Lászlo Komárom, ktorí sa neskôr stali námetom pre sitcom Susedia. (iWoman)

AdamesWWE

[10/10] Najlepší zábavný program, ktorý sa na Slovensku natočil. Nedovolím si porovnávať dvojicu Kraus Marcin s dvojicou Noga Skrúcaný, toto sú moji najoblúbenejší humoristi, ktorý medzi sebou nemôžu bojovať. Ale k Uragánu.. Pre mňa je to niečo úžasné, skvelý program, nabitý perfektnými scénkami, postavami, originálne, zábavné, to čo tu vytvorili hlavní protagonisti sa už nikdy nezopakuje a je to to najlepšie, čo mohlo v našich končinách vzniknúť. Niečo, načo sa nedá zabudnúť a čo ma baví aj po dlhých rokoch. Uragán na STV je rovnako kvalitný ako ten Markízackýs polu s radiovým Twisterom kde Kraus s Marcino začínajú a Susedmi je to tá najlepšia Slovenská zábava. Jedine Hurikán v roku 2006 ma až tak nebavil ako všetko ostatné, ale trvalo to krátko a naštastie po nom prišiel najlepší slovenský komediálny seriál. ()

mirec2211

Toto je šou "mojich mládí". Pamätám sa, ako som na tom fičal a smial sa na tom ako bláznivý. Pre mňa kultové postavičky Malý Mirko, Pani Mária Bystrá, skupina Krímeš, František Stromokocúr a Lászlo Komárom a ďalšie. Ešte teraz keď to ide v TV sa na tom dá dobre pobaviť. Chýba mi táto dvojica na obrazovkách. Mohli by sa odobriť a urobiť veľký comeback. U mňa majú najvyššie možné hodnotenie, ale len to čo sa vysielala STV. Markízu nehodnotím. ()

T2

Nebudem sa teraz na nič hrať ale nič zábavnejšie ako teda v rámci relácie som na našej národnej Slovenskej televízii nevidel, seriál hodnotím z tej časti keď býval ešte na STV teda Jednotke, nikoli na Markíze tam to už bolo dosť podpriemerne a bez lepšieho vtipu. Kde sú tie časy keď Peter Marcin a Andy Kraus dokázali výborne tvoriť a zabávať postavami ako pani Mária - malí Mirko - poľovník František Stromokocúr či skupina Krímeš. Dokonca aj madar Laszlo Komárom sa tu na môj vkus dal zniesť. Ach jaj, kde sú tie časy! ()

tuberatanka

jeden veľký problém: tento seriál začínal pôvodne na rádiu Twist pod názvom "Twister", a občas sa im tam zadarili celkom vtipné momenty. Ako Uragán sa to na obrazovky dostalo až v časoch, keď už sa Twister začal čoraz viac opakovať. Odvtedy to ustrnulo zhruba na tom istom mieste, s tými istými postavičkami a vtipmi (áno, v najstarších dieloch neboli dookola tá istá Mária, ten istý malý Mirko a ten istý Stromokocúr, ale každý diel bol úplne iný a človek netušil, čo ho čaká). Rovnako, obrazová zložka je v tomto prípade skôr navyše, pri tomto kabaretnom type programu zvuk úplne postačil. Časom Twister na rádiu Twist skončil s odôvodnením, že už je čas skončiť, kým si to ešte drží nejakú úroveň, a nie skončiť keď už to úroveň úplne stratí. Boli to pekné slová, avšak koniec Uragánu na televíznych obrazovkách to neznamenalo, a úroveň veselo klesala od dielu k dielu. Dve hviezdičky preto, pretože televízna verzia obvykle iba recyklovala staršie nápady z verzie rozhlasovej, často doslovne, zabúdajúc že opakovaný vtip stráca svoj účinok. Pre rozhlasovú verziu tri a pol hviezdy. ()

tron

„Bože, tak ja som fakt v base. To neprežijem.“ – „Ale prežiješ. To ti utečie. Hráš futbal?“ – „Hej, hral som. Na slobode.“ – „No to je výborné. V pondelky hrávame. Takže tie ti ujdú. A na nejaký hudobný nástroj – hráš?“ – „Na ústnu harmoniku a bubny.“ – „No super, každý utorok skúšame, takže aj utorky ti ubehnú v pohode. A filmy máš rád?“ – „Jasné! Filmy milujem.“ – „No vidíš, paráda, v stredu máme kino. Streda ti ujde. Si homosexuál?“ – „ČOŽE!?! Nie!!“ – „Štvrtky sa ti povlečú.“ Malý Mirko, pani Mária, František Stromokocúr, Koktavý pán... nuž, s odstupom času také všelijaké... na páriku Marcin/Kraus som nevyrastal, takže k nemu nemám taký nostalgický vzťah, ako k bande okolo Mira Nogu alebo Lasicovi/Satinskému - ale inak som si k "Uragánu", keď ešte spolu boli páni zadobre, sadal rád a nemyslím, že som sa niekedy vyložene nudil. A i po repríze po rokoch rokúcich som zistil, že to proste primitívna zábava á la "Seznus" vôbec nebola, za čo dole klobúk. Určitú úroveň to malo. Ku koncu program, samozrejme, stagnoval. Predsa len, rovnaké postavy, postavičky, scénky... ale tak to už chodí. ()

• Každý diel bol zároveň hraný pred divákmi v publiku. (PATWIST)
  • Reláciu vysielala spočiatku STV od apríla 2001 do júna 2003, od septembra 2003 ju prebrala TV Markíza, kde sa pravidelne vysielala do konca roku 2004 a posledný diel bol odvysielaný 31.12.2005. (VasylDeBylak)
  • Herci sa museli počas natáčania aj niekoľkokrát prezliekať, keďže hrali viacero úloh. (PATWIST)