Babylon A.D.

• USA Babylon A.D. (viac)

Šéf ruské mafie Gorsky (Gérard Depardieu), který má pod kontrolou celou východní Evropu, vydává velmi riskantní rozkaz: eskortovat nebezpečnou ženu Auroru (Mélanie Thierry) z Ruska do New Yorku. Zkušený žoldák Toorop (Vin Diesel) vybojoval už mnoho soubojů a přežil války, které devastovaly svět od počátku 21. století. Právě on musí mladou dívku a její sestru Rebeku (Michelle Yeoh) dopravit do cíle, v tichosti a hlavně bezpečně. Aurora se během transportu chová podezřele. Jak je možné, že dívka dokáže řídit starou ruskou ponorku, umí plynně 19 jazyků a zná věci, které se nikdy neučila? Je infikována geneticky vytvořeným virem, který by možná mohl v budoucnu způsobit vyhynutí lidské rasy… (oficiálny text distribútora)

LordSnape

Vina Disela žeru už od doby Černočerné tmy, takže mě Babylon očividně zklamat nemohl. Námět byl velmi zajímavý. FIlm sice nepředkládá nic originálního, ale na druhou stranu nenudí a svým dobrým rozvržením akce a dramatických scén krásně graduje apocalyptickou atmosférou. Problém nastal až ke konci, kdy je nedokousnutá linka násilně utržena a vidíme jen rádoby sladký happy end... Takže si osobně myslím, že chyba není na straně Kassovitze, ale spíš na straně studia, kterému se původní verze zdála příliš dlouhá. Asi se poohlédnu po režisérské verzi. ()

Ryuuhei

Jak někde vidím Vin Diesel, okamžitě mám jasno, že dotyčný film s ním prostě musím vidět. Zde tedy eskort misi, která se za každou cenu hrát na dystopičnost, ale tak nějak se ztrácí sama v sobě. Pasáže odehrávající se na půdě Nového Srbska ještě jakž takž ušly, ale jakmile se děj přesunul do New Yorku a pomalu se odkryla pravda ohledně hlavní hrdinky, už to byla spíš protahovaná nuda. Za mě tedy žádný zázrak. /// Viděno na Seznam TV. ()

lennyd

Nájemný žoldák Toorop (Vin Diesel) dostává od svého příležitostného šéfa Gorskyho (Gérard Depardieu) nový úkol. Má dopravit dívku Auroru (Mélanie Thierry) i s její ochránkyní sestrou Rebekou (Michelle Yeoh) z anarchisty zmítaného Ruska do bašty světového míru, USA. Vzhledem k tomu, že tento úkol je podpořen novým biologickým pasem, který Tooropovi umožní zůstat v USA pod cizí identitou, úkolu se s "neskrývanou" radostí ujme. Jenže to netuší, že ona dívka není úplně tak obyčejná dívka, a kromě jejích schopností po ní jdou dvě docela slušně vybavené znepřátelené strany. Dokáže Toorop Auroru ochránit? A dokáže Aurora ochránit Tooropa? ... Co k filmu ríct víc. Pokud se na něj podíváme ze strany příběhu, tak je to obyčejná sci-fi akční sra*ka. Vin Diesel likviduje padouchy po desítkách, několikrát přežije svoji smrt a z Aurory i její chůvy se v průběhu jedné bitky vyklubou dost slušné bojovnice (takhle ve třech vymlátí půlku New Yorku). Ale na druhou stranu, ta úžasná atmosféra postapokalyptického světa (škoda, že si autoři nedali tu práci s alespoň částečným vysvětlením) - ať už Rusko, kde bují anarchismus nebo přísně střežené Spojené státy, čisté a svítící (s reklamou na každém patníku). Tohle to se zase povedlo. Takže dávám tři hvězdičky, ale je to spíš tak 2 a půl. ()

MiCM

No jako není sporu o slabším scénaři, každopádně mě to teda hodně překvapilo a přislo mi to velmi povedené.. Ani náhodou bych si netroufl říct béčkový film.. Je to prostě jen trošku bezduché, ale show! ()

ivan bohatyr

Film vyloženě stavěný jen na akci, svalech Vin Diesela a kráse Mélanie Thierry. Přestřelky, zběsilé honičky, bojová umění, výbuchy... to je pěkné, ale co dál? Nic dalšího film nenabídne. ()

Akumulátor

Musel jsem se dívat povinně, jelikož v tomto filmu hrálo auto mého bratrance a můj otec (v autě). Avšak herecký výkon mého otce byl tak výrazný a přesvědčivý, že byl nakonec vystřižen aby vedle něj Vin Diesel nevypadal trapně. Škoda, bylo by to na 5*, takhle jen 2*. ()

noriaki

Babylon A.D. mohl být docela slušný film, kdyby se scénář skládal i z něčeho jiného než z choreografie soubojů a drsňáckých hlášek. Režisér se sice pokusil o něco jako myšlenku a přesah, ale tyhle chabé náznaky nezachránily vůbec nic. Viděl jsem originální verzi i unrated, a až na drobnosti se prakticky neliší, respektive žádný nový rozměr neobsahují. Ano, trochu se mluví o Bohu, hrdina je více cyberpunk, ale to je asi tak všecko. Obsahová prázdnota zůstává pořád stejná. Je to škoda, protože filmů či knih ze zlomové doby mezi společností v kritickém bodě vývoje a lidstvem na prahu nové etapy evoluce moc k mání není. Slabé tři hvězdičky a velké mínus za nevyužitý námět. ()

Phietros

Zajímavé dílko, ale nedotažené do konce nebo spíše trochu odbyté! Některé scény super i dobře udělané na efekty, ale bohužel béčkové sekvence, typu souboj Tooropa v kleci s ruským borcem a jiné na efektivitě nepřidali! Pro Diesela role celkem ušitá, ale v tomto filmu takový průměr, Depardie jako šílěně odpudivej rusák s ještě větším nosem něž snad ve skutečnosti! Překvapením pro mě pěkná herečka Mélanie Thierry! Film prostě ničím nedokáže diváka přesvědčit a strhnout ho! 60% ()

VasaX

Mám rád sci-fi. A taky mám rád tyhle postapokalyptické a podobné témata. za to dávám hvězdu a půl navrch. Zbytek je ale naprostý průměr. Ani dobré ani špatné, ani inovativní ale zase ne úplné klišé. Klasický sestřih v 90 minutách mě opravdu nonstop bavil, těžko říct zda by to samé platilo o skoro tříhodinové SE verzi... ()

JohnSmith

Viděl jsem jen krátkou verzi a netuším,co Kassovitz nastrkal do dalších 11ti minut . Nicméně jsem byl rád, že film měl jen hodinku a půl,která utekla celkem rychle. Scénář je sice děravej jak cedník, těch pár soubojů je natočeno hodně laxně,ale na druhou stranu je fajn atmosféra, triky taky nebyly špatný a drsnej Diesel je celkem cool. ()

zdenny

Film hodně podobný - zejména po filosofické stránce - filmům Cyborg (1989) a Children of Men (2006) nebyl vůbec špatný. A to především kvůli Vina Diesela. Akční hrdina v současnosti totiž zoufale chybí. A jeden z mála je právě Vin. Proto i za naprosto jednoduchý film, jako je tento, dávám tři hvězdy. A taky proto, že se natáčel v Ostravě, přesněji řečeno v Ostravě - Porubě. ()

Trustme

Má hlas jak Michael C. Duncan, ale o pár kil lépe vypracovanější postavu. Bude drsnej a rezolutní i kdyby hrál Alberta v Ptačí kleci a člověk mu věří, že tenhle chlap je ten nejostřejší frajer z těch, co sedí v čekárně u zubaře. Jeho přítomnost ve filmech rozzařuje oči všem fanouškům chlapáckých hrdinů a černočerných hlášek jak tma... Šikovný Mathieu Kassovitz dostal k dispozici tohoto muže do filmového zpracování povedeného sci-fi románu. Jenže zásahem produkčního studia a dalších problémů se stal z filmu s kultovním potenciálem chaotický slepenec. Vin Diesel dostal podle mě životní roli a díky němu je tenhle film i přes hluchá místa pozoruhodný a přímo na míru jeho naturelu. Škoda promarněné šance, mohl tu být velký sci-fi epos s drsnou vizí budoucnosti a jedním ochráncem lidského poslání. (Hodnocena neprodloužená verze filmu). ()

Danny F.

Slabý kousek. To že se natáčelo v Ostravě je trochu i znát v rozpočtu. Akce nepřehledné a film by to mohl být i výborný, pokud by do toho někdo vnesl trochu života. Vin se možná mohl pustit do toho Hitmana, namísto tohohle kousku. 55% ()

svobik

Nudné, špatně nastříhané, sterilně zrežírované a naprosto o ničem. Nevím, na kolik v tom všem mělo prsty studio a je mi to jedno. Propast nad Vinem se zase jedno prohloubila a pokud jej nespasí čtvrté Rychle a zběsile tak už nic. Více zde. ()

NoFiction

Úspěšná podívaná ve stylu večerníček na dobrou noc je za mnou. Bohužel toto mě nemůže vůbec dostat i kdyby začaly padat z oblohy trakaře. Vine Diesele měl by jses nad sebou zamyslet, protože začínáš vážně točit děsné sračky, anebo to bylo proto, že už jsi neměl co do huby ??? Jdu se někde odebrat a popřemýšlet jestli ta jedna * není ještě moc. ()

huli601

Presne takto vznikajú akčné béčka. Vina Diesela je škoda. Keď som bol menší, bol to môj obľúbený herec a do filmu tohoto typu filmu sa hodí. Ale spracovanie nič moc, akcia je pomerne slabá, hudba tak isto nič moc+ New York pri zábere zhora vyzeral ako v hre GTA 2. Keby že vo filme nehrá Vin Diesel, tak si ho určite nepozriem. ()

XXX: Návrat Vina Diesela

XXX: Návrat Vina Diesela

17.09.2008

Rob Cohen a Vin Diesel znovu spojí síly a vrátí se ke své hitové „cool bondovce pro teenagery“ z roku 2002. Nikoho to nepřekvapuje. Ani jeden z nich nemá za sebou zrovna úspěšné období. Cohenova… (viac)

Francouzský jestřáb sestřelen

Francouzský jestřáb sestřelen

30.05.2008

Přestože se herec (Mnichov) a režisér (Purpurové řeky) Mathieu Kassovitz nemálo natrápil se svým i v ČR natočeným akčním sci-fi thrillerem s Vinem Dieselem v hlavní roli Babylon A. D. (prošvihl… (viac)

Kdo s kým a za kolik

Kdo s kým a za kolik

16.01.2007

Staré pořeklo říká, že méně je někdy více. Ano, je to pravda, někdy je skutečně lepší se krotit, vážit každé slovo a dělat vše se zdravou mírou. Na druhé straně... v každém z nás je kousek megalomana… (viac)