Babylon A.D.

• USA Babylon A.D. (viac)

Šéf ruské mafie Gorsky (Gérard Depardieu), který má pod kontrolou celou východní Evropu, vydává velmi riskantní rozkaz: eskortovat nebezpečnou ženu Auroru (Mélanie Thierry) z Ruska do New Yorku. Zkušený žoldák Toorop (Vin Diesel) vybojoval už mnoho soubojů a přežil války, které devastovaly svět od počátku 21. století. Právě on musí mladou dívku a její sestru Rebeku (Michelle Yeoh) dopravit do cíle, v tichosti a hlavně bezpečně. Aurora se během transportu chová podezřele. Jak je možné, že dívka dokáže řídit starou ruskou ponorku, umí plynně 19 jazyků a zná věci, které se nikdy neučila? Je infikována geneticky vytvořeným virem, který by možná mohl v budoucnu způsobit vyhynutí lidské rasy… (oficiálny text distribútora)

Cervenak

Mathieu môže štúdio Fox zo zničenia svojho filmu obviňovať koľko chce, z tohto sa nevyvlečie. Áno, zostrih z R na PG-13 urobil z akčných scén zmätený a nezáživný bordel a zo záveru obrovské WTF (predpokladám, že tam ešte malo byť vykynoženie šéfstva Cirkvi, to asi americkí producenti neprežreli), ale ten film je celkovo taký bullshit, má tak zle napísané dialógy, taký nedostatok atmosféry a tak zle zrežírované scény, že ani u prípadného director´s cutu neverím vo vyššiu kvalitu. Škoda, Vin na to stále má, Michelle je sympatická a na tej zázračnej dorastenke je radosť okom spočinúť. ()

Isherwood

Slušný námět, charismatického Diesela a výbornou akci pohřbívá idiotský scénář, pro který jsou pojmy jako motivace postav, smysluplný dialog či dějová návaznost absolutní neznámou. Byla by z toho slušná postapokalyptická střílečka na počítač, takhle si někdo nechal kecat do řemesla víc, než bylo záhodno. Minimálně závěrečných deset minut je jasným důkazem nekompetentního zásahu do finální podoby filmu. Tříhodinová verze je potencionálně na čtyři hvězdičky. ()

Malarkey

Abych pravdu přiznal, tak jsem se na toto efektní sci-fi docela těšil. Hodně tomu dopomáhal fakt, že film točili v Milovickém letišti, kousek od mého bydliště, takže jsem byl vcelku rád, že i přesto, že naše vláda, nepochopitelně nechce dát daňové slevy pro hollywoodské tvůrce, se nakonec pár hollywoodských filmů za rok u nás natočí, což mě těší, ale zároveň štve, protože kvalita českých štábů je na hodně solidní úrovni plus k tomu přičtu kvalitní Barrandov a ve výsledku musí vyjít fakt, že filmoví tvůrci si tu musí žít jako v bavlnce, tedy žili by si, kdyby jim právě vláda slevila a škrtla jim to, co jim v Maďarsku škrtli, a proto tam odešel právě třeba del Toro s druhým Hellboyem. Prostě nepochopitelné a státu rozhodně na škodu. Každopádně pár kousků se tu urodí, sice to není jako dříve ale přeci a i tak musíme za to něco být rádi, nebo tedy alespoň já jsem. Jenže Babylon A.D. je hrozně utahané a nudné sci-fi, které svým prostředím rozhodně nezaujme a nestačí se divit, že právě Mathieu Kassovitz dal ruce pryč od toho, protože to co z něj nakonec vyšlo nebylo jeho chybou, ale chybou vydavatele, který musel plno scén vyškrtnout a nakonec z toho vznikl takovýto guláš, kterým Babylon bohužel evidentně je. Kassovitz to podle svých představ nenatočil, a to je rozhodně na škodu. Kdy jindy se má člověk na film těšit více, když v něm uvidí české exteriéry a známé herce než právě teď. Škoda přeškoda, ten film tak špatně vůbec dopadnout nemusel, kdyby pánu režisérovi nechali volnou ruku, takhle ho v tvůrčí činnosti zatrhli až moc a jak to nakonec dopadlo. ()

T2

Rozpočet $70miliónovTržby USA $22,532,572Tržby Celosvetovo $72,108,608Tržby za predaj DVD v USA $17,531,236 //počet predaných kusov 897,631║ Dosť veľký prešľap, kde nič nezaujme, akcia suchá a neprehľadná, príbeh povrchný bez zázemia a atmosféry, herci dohromady ani len nemajú čo hrať. /35%/ ()

Djkoma

Ano, ty hvězdičky jsou 3. Jsou to slabé tři, ale jsou tři:). Pravdou je, že se Kassovitz pustil na nejtenčí led na jaký mohl a Vin Diesel vedle něj nejen dokazuje, že jako velké macho je super, ale taky že jeho čich na komerčně úspěšné a bezproblémové filmy opravdu nefunguje. Babylon AD patří mezi několik málo filmů, které v posledních letech vznikají o postapokalyptické budoucnosti, která je spojením Blade Runnera, Šíleného Maxe a další hromady vizí, známých z jiných filmů. Přesto, třeba za 5 let může prodloužená verze být kultovním dílem, o kterým si budou sci-fi fanoušci jen tiše šeptat. Potenciál tady je a je vidět i v tomto 90 minutovém slepenci "toho nejlepšího" (?). Od nádherného kostela kdesi u vody až po velkoměsto plné světel a barev ala Blade Runner je cítit různorodý styl snímku, který měl potenciál i po příběhové rovině, ale ve vizuální se mu vedlo lépe. Tato prostříhaná a slepená verze je ukázkou několika velmi dobrých scén, které spojuje, někdy nelogicky a nesmyslně, balast s malou hodnotou a bez hlubšího smyslu. To určitě napraví režisérský sestřih, který třeba vysvětlí více o světě, v kterém svalnatý Diesel s přehledem kosí všechno živé, v supervlaku projíždí vysoce radioaktivními územími a čas od času předvede Kassovitz skvělou scénu (ať už Diesel versus Depardieu nebo Dieselovo rande s raketou a malý zoom na naší matičku Zemi). Celkově vzato po dlouhé době sci-fi, které se snaží zaujmout, má potenciál, dobré herce a zase o trochu více smůly... Ale za podívání rozhodně stojí a nejen pro milovníky svalů Vina Diesela (mimochodem jméno Toorop mi přišlo dost divné, mohli to nějak zjednodušit, třeba Torp :))). ()

Renton

Scénář: Eric Besnard, Mathieu Kassovitz .. WTF? Nebetyčná hovadina. Původně měl být Babylon A.D. o "dětech v budoucnosti," kterou zmítá poválečný chaos, což připomíná zejména Children of Men, jenže obsahově nenabízí takřka nic k zamyšlení a co předkládá obrazem je také tragické. Přes neuvěřitelnou cestou přes půl zeměkoule se protláčí několik akčních scén, jenže všechny jsou rutinní až ubohé (blbý pěstní souboj v uprchlickém táboře, honička letadel se skútry, nudná přestřelka na silnici a automobilová honička). Pokud je někdo skutečně nenáročný a postačí mu tyto neinvenční pasáže, možná najde uspokojení - ostatní budou trpět a radši utečou zpět k formalistické extázi Potomků, kteří mají navíc nějaké to poselství. ___ Mathieu Kassovitz se od filmu raději distancoval a pokud je současný producentský sestřih tak odlišný od jeho (scenáristické i knižní) koncepce, ani se nedivím. Vedlejší postavy jsou nevyužité a "bílý trpaslík" Vin Diesel je také pouze tuctový - kde jsou časy "namachrovaných" xXx, Pitch Black či Fast and the Furious. Film nenabízí žádné finální vysvětlení ani vlastně nemá postupnou logiku, pouze klouže po nějakém náboženském sektářství v ponuré, špinavé vizi budoucnosti. ___ Poraďte mi, prosím, už někdo zase pořádný film, protože poslední měsíc mám "šťastnou ruku" převážně na samé sračky... ()

KarelR

Kapitální průšvih. Neříkám, že se z toho dal vyždímat další Blade Runner, ale teď se stydím i za to, že ho v souvislosti s tímhle filmem vůbec zmiňuju. Ve světle Babylonu A.D. člověk vážně docení ostatní Vinovy bezhlavý béčka, protože Foxové poslali do kin nebetyčnou kravinu, která postrádá pořádnou akci, slušný hlášky a od přestřelky na křižovatce i logiku. Chybí mi tam tak půlka filmu, která by osvětlila, o co k*rva mělo jít, kde se vzaly některý vedlejší linky a co měl znamenat ten konec. Takhle to vypadá, jako by se nikdo ani neobtěžoval číst před natáčením scénář. Kdyby Kassovitze nechali na pokoji, možná by z toho vylezl průměr, ale v současné podobě je Babylon A. D. slušná pohroma. 3/10 ()

Superpero

Zmatený totálně nedomyšlený děj se snoubí s nic moc akčnímy scénami a trapným scénářem. Jenže je tam supr atmoška (něco jako Potomci lidí křížený s hrou Freedom Fighters). A hlavně je tam našláplej Diesel. Vin Diesel má prostě megacharisma a ten film vás díky němu baví. A hudba je taky výborná. ()

Fr

Život je kurva, ale někdy dostaneš druhou šanci… a pak nasedl do auta a odletěl vstříc svému úkolu. Zachránit svět! Nechápu, jak je možné, že Vin Diesel, herec, který má ,,koule“ a ,,hlas“ nemůže natočit super film! A přitom válečná zóna plná supermoderních věciček, potažmo celá první půlka není tak zlá. Varováním je slabší choreo soubojů, které vrcholí ,,bondovskou“ honičkou na Aljašce. Jenže v okamžiku, kdy má příběh ,,gradovat“ a předvádět svá ,,nej“, tempo upadá takovým ,,fofrem“, jaký nepamatuju. Všichni se začínají předhánět, kdo je větší drsňák a já se modlím, aby nedošlo na romantiku. Ta v tomhle ,,maglajsu“ nesmyslnosti a neuvěřitelnosti ještě chybí. Promarněný potenciál všeho a všech tentokrát nezachránil ani DTS! PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ * Co uvidíme (možná) příště? Vzkřísit akční film se pokouší režisér J.Menzel. I když celý štáb mlží, události z Chorvatska to potvrzují! ()

TheMaker

Takový nemastný, neslaný .... ale pokud jste žena a máte chuť se podívat na nějaké to svalnaté masíčko, Vin je Vám k dispozici ,-) Upozornění: Vin má skoro po celou dobu filmu zimní bundu .... ()

Dever

Soundtrack Atli Örvarsson: 1. Aurora's Theme (Agnus Dei) [4:09] ,2. Babylon Requiem [5:34] ,3. Aurora Borealis [2:31] ,4. Leaving The Monastery [2:21] ,5. The Cold Walk [2:47] ,6. Too Many Refugees [2:53] ,7. Aurora and Toorop [1:34] ,8. Snow Travel [2:09] ,9. Rover Chase [2:41] ,10. Entering New York City [2:19] ,11. Mystery Package [1:52] ,12. Skyscraper [1:55] ,13. The Marketplace [2:39] ,14. Toorop Is Home [2:31] ,15. The Monastery Is Destroyed [3:18] ,16. Train Travel [1:57] ,17. Are You Afraid To Die? [2:22] ,18. Are You A Killer, Mr. Toorop? [2:13] ,19. Sister Rebecca [2:43] ,20. Future Vision [1:32] ,21. Save The Planet [1:05] ,22. Leaving The Monastery [1:58] ,23. One Child At A Time [2:45], ()

tron

„Boh s tým už dávno nič nemá.“ 40% sa s prihliadnutím k môjmu skonštatovaniu, že aj hlúpe násilné béčko KYBORG s Van Dammeom (nevraviac o výborných kúskoch POTOMKOVIA ĽUDÍ a BLADE RUNNER) bolo lepšie, javí ako prehnane štedré. Ale akčné finále na ulici a charizma Vina Diesela to predsa len aspoň na tých mizerných 40% ako-tak vyťahujú, aj keď neviem, či ma viac nudili herecké výkony, scenár, neprepracovaná „vízia budúcnosti“, postavy, atmosféra, dialógy alebo príbeh, ktorému som vôbec nerozumel. Diesel a Mathieu Kassovitz (režisér výborných PURPUROVÝCH riek a herec zo Spielbergovho MNÍCHOVA) sú diabolská kombinácia, ktorá v tomto filme ale vôbec nefunguje. Spätne som si v jednom časopise prečítal preview, kde sa režisér chvastal, že jeho film bude revolúciou v akčnom žánri, ktorú budú všetci napodobňovať. Bože. P.S. Oháňať sa menom Depardieu je v tomto prípade podraz, slávny herec dostal jednu scénu na začiatok a 30 sekúnd na koniec. ()

JFL

Neadekvátní očekávání a naprosté nepochopení - tak lze v kostce shrnout divácké reakce. Na druhou stranu se nelze divit, neboť většina (zdejších) hodnocení se zakládá na vpravdě otřesné sestříhané verzi a ne na zásadně odlišné "unrated" speciální edici vydané o mnoho později na DVD a Blu-ray (jedná se o francouzskou verzi filmu). Upozorňuji tedy, že vše níže řečené se týká výhradně 101 minutové verze filmu. "Babylon A.D." nemá mít nic společného s "Potomky lidí" ani se nemělo jednat o akční spektákl bondovského ražení, jak se mohlo z americké verze zdát. Toto byl první mainstreamový projekt, který narozdíl od v klíčových prvcích tradicionalisticky zpátečnických počinů jako "Matrix" či "Johny Mnemonic" zůstal plně věrný idejím kyberpunku (předlohou je kyberpunkový román "Babylon Babies" francouzského spisovatele Maurice G. Danteca). Pozoruhodný je na "Babylonu A.D." fakt, že neukazuje kyberpunkový svět, kde došlo k propojení lidí a techniky a tedy ani ke změně pohledu na lidskou existenci s tím spojenou, čímž se vyznačuje většina kyberpunkových děl, ale teprve zlomové stádium. Hrdina během vyprávění prochází právě touto novou a vše pozměňující zkušeností. V tomto ohledu je vynikající konec filmu, kde na sebe v hrdinově nitru naráží staré pojetí lidské existence s novým, které se rodí iniciováno právě prožitými událostmi. Příznačně vyprávění filmu následuje několik protichůdných, ale ve výsledku symbiotických trajektorií: postavy putují horizontálně z Východu na Západ, při čemž je pouť zavádí vzestupně napříč různými vrstvami společnosti a vyprávění zase směřuje vertikálně od profánního povrchu do metafyzické hloubi (a vizuálně film začíná velkým celkem planety země a končí detailem hrdinových očí). Ačkoli to zpočátku vypadá, že film nemá koncepci a pouze vrství scény bez ladu a skladu za sebe, je to pouze částečně adekvátní zdání. Všechny sekvence slouží k vykreslení unikátního světa, který ještě nedospěl do "kyber" stádia, ale "punk“ aspekt už je plně rozvinutý, ovšem ještě ne koncentrovaný na jedno místo. Společnost již je rozvrstvena podle klasického kyberpunkového modelu na privilegované a chudé (pouze místo průmyslových korporací zde moc drží náboženská sekta), ale zatím pouze na prostoru celé Země, nikoli jedné megapole. Hrdina pak je typický antihrdinský outsider a především terorista vůči systému, který sice může snít o lepších zítřcích (úkol bere kvůli šanci změnit svou identitu), ale přitom ví, že se mu jich nikdy nedostane (viz zničený srub rodičů) a naopak bude svádět věčný boj (viz otevřený konec filmu)._____V české kino distribuci je bohužel uveden americký, hrozivě nesmyslný sestřih filmu (90 minut), který nemá s předchozími řádky mého hodnocení vůbec nic společného. Údaj na stránkách distributora hlásající stopáž 97 minut se nezakládá na pravdě. ()

B!shop

Celkem fajnovy sci-fi becko s peknou vizualni strankou, jehoz jedinej problem je, ze nedokaze strhnout. Diesel je sice nabusenej jak hovado, charismatickej a neoholenej, zjizvenej a potetovanej vypada cool, jenze co je to platny, kdyz se moc nema jak uplatnit. Akce tu sice je, ale vetsinou to jsou honicky a kdyz uz se Vin dostane k tomu nekoho serezat nebo postrilet, tak to neni natoceny kdovijak uzasne. Co se tyce Yeoh, spatne nehraje, ale aby se rvala se sem moc nehodilo. Nicmene pribeh je dostatecne slusnej (na becko) a 90 minut je tak akorat, takze film nezacne nudit a obcas je docela zabavnej. A navic tu je superprasackej Depardieu. ()

Jara.Cimrman.jr

"Toho dne jsem něco pochopil. Škoda jen, že jsem ten den zemřel." Chtěl bych mít stejně sebevědomě neprůstřelný charisma jako pan Toorop a dost na tom pracuju, ale výsledkem je zatím pouze stejnej druh účesu. Z tohoto snímku jsem si odnesl do života pár namachrovanejch hlášek, který nyní budu pár měsíců před zrcadlem pilovat k dokonalosti, a to je asi tak všechno. Pro někoho je to málo, ale mně při sledování Babylonu vyrostl obvod bicepsů o 0,02 mikrometru a za to ty tři hvězdy rád dám. ()

EdaS

Rozhodně jsem se nenudil a potenciál na slušnou sci-fi tam vidět je. Nebýt konec z úplně jiného filmu, byl jsem připravený vysolit tři hvězdy. Snad se dočkáme Director´s cutu. A nejlepší nejspíš bude sehnat si knížku. ()

XXX: Návrat Vina Diesela

XXX: Návrat Vina Diesela

17.09.2008

Rob Cohen a Vin Diesel znovu spojí síly a vrátí se ke své hitové „cool bondovce pro teenagery“ z roku 2002. Nikoho to nepřekvapuje. Ani jeden z nich nemá za sebou zrovna úspěšné období. Cohenova… (viac)

Francouzský jestřáb sestřelen

Francouzský jestřáb sestřelen

30.05.2008

Přestože se herec (Mnichov) a režisér (Purpurové řeky) Mathieu Kassovitz nemálo natrápil se svým i v ČR natočeným akčním sci-fi thrillerem s Vinem Dieselem v hlavní roli Babylon A. D. (prošvihl… (viac)

Kdo s kým a za kolik

Kdo s kým a za kolik

16.01.2007

Staré pořeklo říká, že méně je někdy více. Ano, je to pravda, někdy je skutečně lepší se krotit, vážit každé slovo a dělat vše se zdravou mírou. Na druhé straně... v každém z nás je kousek megalomana… (viac)