Honzeek95

Čekal jsem na nějaký závěr, který mi vyrazí dech a... Nic. Zde se snad ani o závěru hovořit nedá, film končí naprosto otevřeně. Já osobně jsem po jeho konci marně přemýšlel, jestli zde byl nějaký jiný účel než vydojit divákovy emoce. A ani to se u mě nepodařilo. Sandler mi neseděl, ale musím uznat, že zahrál velice dobře, stejně jako Cheadle. ()

orkadimenza

Marně přemýšlím, kdo že to dostal telefonát z United 93. Jestli to byl režisér Mike Binder, nebo skvělý herec Adam Sandler. Protože takové ztvárnění pocitů a emocí se jen tak nevidí. Řekl bych, že každý se tak trochu dokázal dostat do postavy Charlieho Finemana, navenek floutek se sluchátkama, koloběžkou a hlavou v oblacích, ale určitě nikdo by nechtěl zažívat psychické peklo, které Charlie musel dlouhá léta prožívat. Neskutečně emotivní nejen zpovědní scéna, ale celý film, který se celou dobu veze na vlně hořkosti a smutku. Každý chce mít přítele jakým byl Alan, který i přes své pracovní a rodinné problémy věděl, kde je třeba zakročit. Bonus pro ty, kteří pochybují o Adamu Sandlerovi jako o herci. Volání o pomoc? Já volám, že tohle bylo skvělý! ()

Rozjimatel

[3,5*]     "Yeah, you got me. That's it. I'm with the CIA and this is Operation Focus Fineman."     Príbeh, ktorý umne balansuje na hrane tragiky a komiky, čo dokonale zosobňuje postava Charlieho Finemana (Adam "Bob Dylan" Sandler). Tá je totiž silne poznačená rodinnou tragédiou, zároveň si však jej predstaviteľa Adama Sandlera diváci spájajú skôr s jeho komediálnymi rolami, takže tu vzniká celkom zaujímavý rozpor. V každom prípade ide o výborný kastingový nápad (žeby inšpirácia filmom The Fisher King (1991)?) a Adam Sandler sa s touto kľúčovou rolou vysporiadal nadmieru presvedčivo. Snímka má celkovo veľmi zaujímavé postavy, akou je aj ďalšia bizarná postava príťažlivej šialenej nymfomanky Donny Remar (Saffron Burrows), či postava krásnej cvokárky Angely Oakhurst v podaní výbornej Liv Tyler ("She's got nice tits, that's not good."). Úplne najzaujímavejšie je to potom vtedy, keď sa príbehy týchto svojských hrdinov začnú navzájom krížiť. Nie som však celkom stotožnený s tým, akým spôsobom sa ku koncu rozuzľuje zápletka (celé to trochu zaváňa gýčom, najmä čo sa týka toho súdneho procesu a tiež násilného tlačenia na emócie), takže tým záverom u mňa film mierne stráca.          "I have this odd sense of intimacy towards you. I don't even know why. I told my shrink about it, and she said I should act on it." "Oh, she did? Well, you need to get a new shrink. Get several. And get a new dentist, too." ()

fastum

Krásný film plný emocí. V takovém filmu bych Adama Sandlera snad ani nečekal. Naštěstí to zvládl na jedničku a já už ho pomalu vymazávám ze škatulky. ()

Camus

Úžasně jímavý a krásný film o přátelství, lásce a o tom, co po ní zbyde. Snímek je to velmi střídmý, klidný, tichý, skvěle zahraný, s dobře padnoucí hudbou. ()

Mekgrůdr

Myslíte si, že když vás v komedii Sandler rozesměje, tak v ostatních bude už jen k pláči? Máte pravdu....doslova. Připravte se na skvělý a silný příběh a úžasné herecké výkony. Žádný z Adamových výkonů mě nikdy takhle neoslovil...možná už bylo trhlých komedií dost a je načase ukázat co v tobě je! ()

KatRi

Cynik by řekl, že je to možná patetické, možná sentimentální. Já dodávám - ale ze života. Reálné, uvěřitelné a hlavně bez tisíckrát omílaných scén letadel vrážejících do WTC. K tomu vyjádřit svou bolest někdy člověk ani nemusí mluvit - právě tenhle film je toho důkazem. ()

lareinna

Tak Adamova tvár sa na túto úlohu fakt hodila výborne. Keď ho ostriháte a dáte mu košeľu a kravatu, bude vyzerať ako celkom distingvovaný človek.. a s bielym plášťom možno aj ako úspešný zubár. Ale keď sa zabudne oholiť a ostrihať tak vyzerá ako opičák, čo zablúdil do mesta medzi ľudí. Zahral to skvele, fakt urobil na mňa dojem, pretože som ho doteraz považovala za herca neherca. Blbečka zo seba vie urobiť kadekto ale odviesť dobrú prácu je ťažšie. Cítila som sa ako na hojdačke, chvíľu som sa na niečom smiala a o chvíľu mi už tiekli slzy a potom zas naopak. Don Cheadle bol polovicou toho všetkého veľmi podstatného, netreba na neho zabúdať, pretože je tiež veľmi fajn. Príbeh bol samozrejme veľmi silný a to, že bol zahraný všetkými hercami úplne skvele už určite nemusím dodávať. Bravo.. ()

jasse

Tohle se prostě stává. A nemusí to být jen tragédie 11. září, byť ta událost posloužila ("vdovci z jedenáctého září se přece nemlátí"). Stává se, že když se někdo nepohodne se svými blízkými a ti pak nenávratně odejdou, je mnohem těžší se s tím vyrovnat. Netuším, proč si psychologové myslí, že sdílená bolest je menší bolest a že když se pacient vypovídá, bude mu líp. Bolest, kterou zažíval Charlie, byla tak obrovská, že se vůbec vypovědět nedala a když to nakonec udělal, připadalo mi, že to bylo ještě horší - první, co udělal po příchodu domů bylo, že našel zbraň, kdo ví jak dlouho někde schovanou. Do té doby byl uzavřený ve svém světě a bylo mu relativně dobře; po tom, co se otevřel, se události daly do pohybu a měl jen velké štěstí - mohlo to skončit mnohem hůř, třeba hospitalizací v blázinci...Všechny postavy byly velmi věrohodné, od manželčiných rodičů, jejichž pomoc spočívala spíš v zájmu o pojistku, až po "kuřačku" (jak ji trefně označila kleopatra), ze které se nakonec vyklubala ženská mnohem normálnější, než všichni ostatní - náznak souznění mezi ní a Charliem naznačoval, že se konečně vše začne ubírat tím lepším směrem. Herecké výkony vynikající, já Adama Sandlera jako komika vůbec neznám, proto mě jeho minulost nijak nerušila. Don Cheadle v roli obětavého přítele byl také výborný, celý příběh táhnul, ale přesto byl trochu v pozadí. Zajímavé záběry z ulic New Yorku, pečlivě vybraná hudba, a křik Eddie Veddera v závěrečné písni tomu dal tu poslední tečku.... . ()

Martin_W

Silný příběh dvou nerozlučných přátel.. Poprvé co vidím Adama Sandlera v roli, kde ze sebe nedělá úplného blbce (neříkám, že ho takhle nemám rád) a docela mu to sedí. Ikdyž je to jeden z mých oblíbených herců, tak tady jsem si více oblíbil Dona Cheadleho, kterého už znám z filmu Hotel Rwanda, kde byl taky výborný. Celkově je to hezký snímek, který si ještě někdy rád pustím znova, ale to je asi tak vše.. 76% ()

peto580

Adam S. v drame?. Proc ne? Je to pan herec a to teraz v roli naruseneho chlapika ktory prisiel o rodinu defenitivne potvrdil. Spolu s nim ma aj Don Cheadle rovnako moj respekt. Cele to je pekny ale smutny pribeh o pokore a pomoci priatelovi... Odporucam kazdemu kto si pozriet kvalitnu filmarcinu. + velke plus za paradne piano pocas celeho filmu PS: po čase mením zo 4* na plný počet. ()

AIMÉE

Adam Sandler ve vážné roli: heuréka. Totiž ne, že by v repertoáru předtím žádný serióznější snímek neměl, ale přeci jenom ho mám zaškatulkovaného jakožto pan comedyman, tudíž film Reign Over Me mě skutečně potěšil a vlastně vzal za srdce, protože příběh je proto jako stvořený. Velmi nenásilně je tu zrcadleno téma 9/11 a především důsledky na jednu takovou americkou rodinu, s jejímž členem (Sandler) to dopadlo velmi smutně a jeho vypořádání se se situací je velmi bolestivé (scénku v čekárně u psycholožky by si mohl vystavit do vitríny úšpěšných filmových výstupů). ()

Marys

Zvláštny film. Nieže by sa mi nejak extra zapáčil, s takmer určitosťou zapadne medzi snímky, na ktoré som už zabudol, no v momente pozerania ma zaujal. Hudba vygradovala dojatie príbehu, ktorý až tak za srdce nechytil. Taká zvláštna impresia filmu, pre ktorú som sa rozhodol dať takéto hodnotenie. ()

laepus

Hodně silný film o přátelství, trpělivosti a schopnosti si pomoci za každých okolností. Dobře prokreslené charaktery postav, se kterými je jednoduché se ztotožnit a uvěřit jim pohnutky jejich chování. Navíc i Sandler nepřehrává tak moc jako v těch svých klasických kravinách a citlivý soundtrack vše podtrhuje. No a když na závěr Eddie Veder vypálí Love Reign Over Me, tak musí jít do kolen absolutně každý! ()

Mikino00

Naprostý frontální útok na divákovy city a emoce, gradace děje je tomu plně přizpůsobena a v pozadí tak zmizí fakt, že chybí jakýsi silnější dějový základ či zvrat, který by divák nečekal. Herecké výkony mi zase tak neučarovaly, ale přes to všechno se jedná o působivou podívanou. ()

Ollie235

Je příjemným nezvykem vidět Adama Sandlera ve vážné roli, kde se nesnaží dělat přihlouplé vtípky, ale soustředí se na svůj (zde velmi dobrý) herecký výkon. Reign Over Me ale zdaleka není jenom o něm. Je především o zvláštním přátelství, jednom smutném osudu a zajímavém scénáři, který se zprvu nenápadným způsobem snaží poukázat na to, jaký dopad mělo 9/11 na obyčejného člověka. Očekávaná hra na city funguje spolehlivě, jen jsem čekal, že to na mě zapůsobí o něco víc. ()

Terezinka198

Adam Sandler má ode mě neskutečně velký obdiv. Pamatuji si ho jako vtipálka z různých komedií, ale tato hořká „komedie“ života byla s ním v hlavní roli naprosto úžasná. Člověk, který ztratil všechno a pořád ještě žije, ale je na pokraji zhroucení, se mu povedl naprosto geniálně. Písně v průběhu filmu volené s citem pro daný okamžik. Byl to neskutečný zážitek a přitom je to pár dní jakéhokoliv jiného člověka. Jsem ráda, že svou rodinu pořád mám na blízku. ()

bidja

Nevím proč se k dobru v komentářích dává 11.09.2001, když vliv na film to nemělo vůbec žádný. Kromě výkonu herce Sandlera a titulní písně Reign Over Me skupiny The Who v podání Pearl Jam stojí za zmínku ještě tak soudní jednání a proslov soudce. Jinak to vidím na průměrný cajdák kdy dobré téma nenešlo naplnění. Přesto dík, přece jenom jsem si trochu zapřemýšlel. ()