Studio 60

• USA Studio 60 on the Sunset Strip
USA, (2006–2007), 15 h 54 min (Minutáž: 37–60 min)

Tvorcovia:

Aaron Sorkin

Matthew Perry, Amanda Peet, Bradley Whitford, Steven Weber, D.L. Hughley, Sarah Paulson, Donna Murphy, Nate Torrence, Merritt Wever, Columbus Short (viac)

Seriál s fenomenálním obsazením přináší na obrazovku strhující drama, odehrávající se v zákulisí oblíbené noční komediální show Studio 60 on the Sunset Trip.
Když tvrdě kritizovaný výkonný producent dlouholeté noční show, uvádějící komediální skeče, přeruší živé vysílání a využije té chvíle, aby s hořkostí řekl, co si doopravdy myslí, lidi z branže, média i diváci jsou zmateni... (oficiálny text distribútora)

kazatel

Studio 60 pre mňa znamenalo jedno veľké nadšenie. Už dlho som nepozrel celú 22 dielov x 42 min dlhú sériu za dva dni. Je to rýchle, je to vtipné, má to grády, sympaťákov, správnu porciu love story a drámy namiešanú presne tak, aby nič z toho nenudilo. Je zbytočné pýtať sa, koho si človek okrem vynikajúceho Perryho zaľúbi viacej, pretože je ťažké si vybrať z rozbehanej a nikdy neoddychujúcej skupiny komikov, ktorí nestrácajú raz obdiv, inokedy sympatie pri riešení profesionálnych či osobných problémov. Radšej nebudem rozvádzať, aká je to škoda, že už neuvidíme viac. Amíci, hanbite sa! ()

Caszidy

Strhující! To je nejvýstižnější přívlastek Studia 60! Aaron Sorkin je jednoduše génius a je nesmírná škoda, že projekt zůstal u jediné série. Vynikající obsazení, kterému vévodí nepřekonatelný Matthew Perry, navíc v každé epizodě doplňované hvězdnými hosty, dialogy, kamera i režie jsou přednosti, jež činí Studio 60 tak vyjímečné. Kromě představitelů hlavních postav(Perry, Peet, Whitford, Webber, Hugley, Paulson, Corddry) zaujme mimořádnými imitátorskými schopnostmi Simon Helberg, jehož podání Nicholase Cage je vskutku zábavné. V čem ovšem navíc seriál vyniká a řekl bych, že nemá konkurenci, je způsob jakým se dokáže vtipnou a ironickou formou dotýkat ožehavých témat. Je škoda, že Studio 60 je v našich končinách takřka neznámým projektem. Nebylo by od věci, kdyby seriál zakoupila některá z tuzemských televizí, jelikož pokud by byl vysílán v rozumném čase, jistě by zaznamenal solidní divácký ohlas. Je ovšem otázkou, co by s geniálními dialogy, plnými narážek na současnou kulturu západního světa, provedl dabing... ()

klida

Přestože 22 dílů - na jednu řadu takovýho seriálu - je moc a na konci to trochu drhne, dávám pět. Hlavně protože, jak si teď připomínám při druhym kolečku, první půlka je mimořádně skvělá. Je energická, vtipná, zábavná, inteligentní a chytlavá. V poslední třeba třetině jsem trochu ztratil rytmus a nemyslím si, že je to jen moje chyba, ale stále je to lepší než většina věcí, kterou sleduju nebo jsem sledoval dřív. Podobně jako, předpokládám, spousta lidí jsem se k tomu dostal až přes Newsroom, i když už jsem slyšel chválu dřív. Musím říct, že tentokrát to Sorkin nedokázal tak vyhrotit, ale jinak jeho práci kritizovat jde jenom hodně těžko. Výtečnej seriál. ()

icoico

budu krutej, bez spetky milosti, tohle proste musite videt:-) velice velice inteligentni drama z prostredi VYROBNY LIVE SHOW! pokud se zajimate o serialy, tak tohle je proste studijni literatura numero uno! Sorkin (scenarista/autor) je mistr dialogu. tezce ruluje, kdyz ne v pointach a hlaskach, tak alespon v mohutnosti a intenzite palby:-) a ty postavy... a ty postavy... Studio60 je totiz o dokonale prokreslenych i zahranych postavach! nelze jim naprosto nic vytknout, tak perfektne hluboke, sympaticke, inteligentni postavy jsem uz nevidel ja nevim jak dlouho... vlastne nikdy. to jak se Matt a Danny doplnuji, jak je ale pritom kazdy z nich i samostatne totalne cool, to je uplne dechberouci. clovek si jen v hlave predstavi Dannyho a uz ho naplnuje coolisness:-) lituji lepe ten pocit popsat nemuzu. Danny je proste cool, je cool, je cool. krasna postava. Matt to same. Jestli si nekdo nekdy myslel, ze Matthew Perry uz nikdy neprekona svou roli Chandlera ve Friends, a skatulku blazniveho poskoka (The Whole Nine Yards), tak studena sprcha prave dorazila! jeho role Matta je dukazem, jak kvalitni herec to je. ted jak tady o nem pisu a vzpominam na jeho sceny, mi uplne staci k tomu, aby mne to hladilo dusi a ihned naplnilo takovym fantastickym pocitem, opet si nemuzu pomoct... coolisnessnesu... :-) lidi jako jsou Danny a Matt, takove bych chtel mit jako bratry, jako otce, jako strejdy, jako kolegy, jako sefy. a zenske postavy... ty jsou jak z jineho sveta. herecky si vzdycky stezuji na zenske role, ze jsou vetsinou nekvalitni, odflaknute, jednorozmerne. jsem si naprosto jisty, ze herecky ve Studiu60 si nestezuji :-) postava Jordan nebo Harriet, to jsou vysnivane role asi kazde herecky... moudre, hezke, odvazne, uprimne, zkusene ale porad i trosku romanticky naivni, ale hlavne pekne ostre, opet jsem naprosto uchvacen. urcite by vas nikdy nenapadlo (a mne stareho cynika uz tuplem ne), ze takova banalita, jako popisovani toho, jak se toci serial a vztahu kolem, vas muze dohnat az k slzam dojeti, smichu i stesti... ano serial ma i nudna mista, humor tam je ...hmmm... proste podivnej. treba zadny z forku, ktere tam v Live vysilani predvadeli mne nerozesmal. mistama, kdyz tempo zpomali, tak to muze i nudit, ale ty postavy... ty postavy... a konecne Major-General's song ! v hodne Sorkinovych dilech se objevuji reference na G&S opery, ale nejtezsi kalibr si Sorkin susil az na Studio. az tady se objevuje naprosto neodolatelna parodie nejznamejsiho Gilbertova dila: Major-General's song. DOPORUCUJI VSEMI DESETI, moment pujcuji si docasne i palce kolegu a pratel, DOPORUCUJI VSEMI SEDUMDESATI DVEMA (radsi se neptejte) !!! ()

Carlossss

Dělat zábavu není žádná prdel... to je jasné každému, kdo Studio 60 on the Sunset Strip viděl. Do jaké míry se seriál shoduje se skutečností vážně netuším, ale myslím, že takhle nějak by to klidně mohlo probíhat. Začátek série je rozhodující... buď vás totálně nadchne a vy se budete třepat na další díl nebo se prostě nechytáte a můžete jít k šípku. Já byl velmi mile překvapen zdrcujícím nástupem všech účinkujícíh, ale bohužel toto tempo nevydrželo ani do třetího dílu. A konec série jsem dojel jenom setrvačností, abych se vůbec dozvěděl, jak to dopadlo... a kdo ten konec viděl, tak ví, že pokračování prostě vzniknout nemohlo. Průser, větší průser, totální průser... *čáry-máry*... všechno zázračně vyřešeno, můžeme zhasnout světlo a divit se, v jakém to pohádkovém světě vlastně žijeme... Verdikt? Pro mě slabší čtyři hvězdičky... za Matta Perryho a ostatní sympatické herce, kteří zde účinkují. ()

• V 19. díle má v osmé minutě má Matt (Matthew Perry) během rozhovoru ve dveřích šatny motýlek nejprve zavázaný, pak rozvázaný a po skončení rozhovoru opět zavázaný. (anezzik)
  • Právní firma Gage Whitney Pace, jež zaměstnává postavu Mary Tate (Kari Matchett), byla také firmou, která zaměstnávala postavu Sama Seaborna (Rob Lowe) v seriálu Západní křídlo, předtím, než se připojil k Bartlettově administrativě. (Caszidy)
  • Původní název seriálu měl být Studio 7 on the Sunset Strip. Jméno bylo změněno poté, co tvůrci zjistili, že v roce 2004 běžel krátce projekt WB stejného názvu - Studio 7. (Caszidy)

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry