Chytrák a dvaja spoločníci

• Česko Chytrák a dva společníci (viac)

Joe Thanks (Terence Hill) je pištoľník a tak trochu aj kúzelník, skrátka od všetkého trochu. Je známy svojimi geniálnymi plánmi, ako kohokoľvek dokonale napáliť. A práve teraz mu ide o 300-tisíc dolárov nenávideného prenasledovateľa Indiánov, majora Cabota (Patrick McGoohan), ktoré by veľmi rád získal pre seba a svojich spoločníkov, miešanca Billyho (Robert Charlebois) a naivnú krásku Lucy (Miou-Miou). V hlave sa mu už rodí plán, ako sa dá peňazí zmocniť... (TV JOJ)

Joll

Úvodní scéna je opravdu skvělá a dá vám pocítit, že tohle bude opravdu něco.Bohužel se tak nestane, jelikož jak tu psal Kubaso některé části filmu byly patrně zcizeny a film se asi musel dodatečně doslepovat, jinak si neumím vysvětlit nejen nestálou kvalitu obrazu, ale i děsný chaos, nedotaženost některých akcí a chování, které leckdy vyjdou úplně na slepo, nebo nemají logický důvod.Třeba souboj s Kinskim snad ani nemohl být tak děsně nastříhán schválně.Je to velká škoda protože to mohl být velmi dobrý western se skvělou hudbou morriconeho, která je tématicky dosti podobná motivu z Mé jméno je nikdo.Takhle je to podivný slepenec ze kterého občas dýchne mistrova ruka a překrásná hudba.Ale i přes svoji nekonzistentnost je tohle pořád lepší než většina klasických "amerických" westernů.Takže lepší 3 hvězdy a vězte, že být to tak jak to asi mělo být určitě by film osciloval někde mezi 4 - 5 :). zkuste si ho někde sehnat a zkouknout i když to nebude jednoduché asi právě kvůli nedodělkům je film patrně velmi málo znám a promítan jak u nás tak ve světě, už jen když se podíváte na hodnocení na IMBD kde ho hodnotí skromných 777 lidí a mé jméno je nikdo 6x více a zde s 28 hodnoceními je vidět, že film bude spíš perličkou které byla znehodnocena a cestu si k ní bude muset vášnivý divák hledat trošku hůře než je obvyklé.PS: k těm vlajkám, myslím že to je vlajka Unie a ne evropské unie, ale vlajka východního Německa tam je to je fakt :D ()

crha

Jenom za Terrence, Leona a Morriconeho nebudu nadhodnocovat. Ani jeden z nich za to sice nemůžou, ale já jsem se nudil. Je mi líto, i když všichni dělali co mohli, tohle se moc nepovedlo...Teď udeřím toho chlápka a on se usměje a řekne: "Necítil jsem vůbec nic, protože jsem vojákem páté kavalérie!" - Bolelo to? -Ne, pane! - Proč ne? - Protože jsem vojákem páté kavalérie! - A teď, bolelo to? - Ne pane! - Proč ne? - Protože to nebyla moje noha! ... dal bych rád víc, snad příště. ()

drankeryth

Dalsia zabavna spaghetti komedia od Terenca Hilla:) Skoda ze tam nehra aj Bud Spencer. S nim je to omnoho zabavnejsie a zaroven sa skvele doplnaju pri bitkach s banditmi:) ()

odpadlik123 odpad!

To nejlepší z Terence Hilla? To nejlepší z nového spaghetti duchu? To nej... To ne!?!!! Ne. Není to možné. Není možné, že muž, který stojí za takovou věcí, jako Pro pár dolarů, muž, který určil lidského sympatického a férového hrdinu, vše uzavřel takto. Ten muž si říká Sergio Leone. A ten muž u mne klesl pod bod mrazu. Toho muže neomlouvá, že propadl evidentní megalomanii, která zabila všechny jeho počiny po roce 1968. Není to způsobeno ničím takovým, jako snad pozdní výrobou. Ten muž snad ztratil veškerou morálku. Soucit. Všechno. Ten muž také vyhodil ze stoličky režiséra Damianiho a plně jej nahradil, ano, je to evidentní. V době, kdy se zjistilo, že tím pravým a jediným hrdinou je Terence Hill, skončila i éra spaghetti. A snadno zpracovatelní režiséři i scénáristé se modelu chopili, natáhli své sítě a pochytali libovolný počet lidí určených již navždy coby oběti. Oběti té nejmasovější šikany v dějinách kinematografie. Filmů dvojice Bud Spencer a Terence Hill. Terence Hill, hrdina, jenž většině z nás formoval celé dětství charakter. Bože, jak ti mám poděkovat, že ke mně se tyto výtvory dřív nedostaly?! Namachrovaný frajer a zajisté "alfa samec", s modrým pohledem ke zblití, charakterem podrazáckého úskočného masového vraha, odvahou své postavy obvykle někde v mínusu, přesto pravidelného vítěze. A teď se ptám: Proč jsme se celé ty roky snažili? Měli jsme evidentně sw rádi? Dělali jsme pro ně první poslední? Propůjčili jim nejen své obličeje a postavy, ale rovněž nesmírné snažení, nadšení, nejednu přeraženou kost a litry potu? A přece jsme to měli rádi. Kdo my? My, kaskadéři, my, kteří jsme tu byli od začátku a zasloužíme si úctu a obdiv. Ne, toho už se nám po roce 1970 téměř nedostane. Kulku mezi oči, naflusání do ksichtu a mravokárné poučení od hrdiny přitažlivého nacistického stylu. Toho jsme se dočkali!!! Přibere pár extra vtipných kamarádíčků, neodolatelné nápady, sebevědomí vyšší, než Mount Everest, připraví si něco, co by vám do toho ksichtu mohl naflusat a jde se na to, za doprovodu tak krásné hudby, která v kontextu tím víc bolí. Že tento model vymyslel duchovní otec sraček Barboni? Ano, jistě, ale byl to úspěšný nápad, proč se jej tedy nedržet? Protože jsem si Vás, mistře, vážila, a myslela jsem, že byste takhle nikdy neklesl. Kam zmizel smysl pro spravedlnost? Všichni ti stateční muži (i ženy), kteří kdy ve špagetách vystupovali a zasloužili si obdiv? Udupáni, rozmetáni, popliváni a před ponecháním napospas či usmrcení ujištěni, že Terence vítězí. On, a nikdo jiný. Ano, je to podobné jako Malý unavený Joe (samozřejmě s tím rozdílem, že tamto je hrozná legrace, takže lidi se nezabíjejí, pouze ztrapňují k smrti), je to jistě podobné, jako většina komedií Spencera a Hilla, které jsem v zájmu sebezáchovy dosud neviděla. Ale tohle bolí tím víc, že to Barboni netočil. Mám zmínit klady filmu, jako ubohého Klause Kinskiho? Benita Stefanelliho? Raimunda Harmstorfa? A mnoho dalších lidí, kteří sem zanáší důstojnost založenou na něčem jiném, než ponižování ostatních? Zmiňuji je. Za nikoho jiného nestojí to vydržet. A stejně to vydržet nelze. Ač oni a mnoho dalších hrdinů bez nároků na označení za herce či umělce by si zasloužili pět hvězdiček jen za to, že jsou schopni vedle takové kreatury vydržet, vůči filmu by to bylo nesmírně nespravedlivé, neb ten je ryzí hnůj. Ano, tak takhle to tedy dopadlo. Všechny ty roky SKUTEČNĚ VELICE A OPRAVDOVĚ MORÁLNÍHO žánru spaghetti westernu ukončili mávnutím proutku olezlí frajeři bez srdce, kterým nejde, než o prachy a šikanu ostatních, což falešně vydávají za morálku. A právě ti zůstali slavní dodnes. Proč?! Quien sabe... () (menej) (viac)

AxelWers

Nemastný, neslaný western s prvkami komédie, zo začiatku s poriadne chaotickým dejom. Neskôr sa to mierne zlepšuje, ako sa zápletka rozvíja, ale k poriadnej zábave sa to nedokáže nakopnúť. Ako tak to zachranuje hudba, ale Klaus Kinski mohol dostať viac priestoru. 30% ()

spacylemon

Mňau mňau, mew mew, miou miou; Miou-Miou prostě miluju. Tak to bylo, je a bude a nic na tom nezmění ani příšerný (ale opravdu! příšerný) dabing nebo fakt, že jsem vůbec nepochopil smysl a důvod všeho, co tam ten chytrák a jeho společníci celou dobu prováděli.... ()

GOGO3000

Terence Hill je klasik ve svém oboru, ať už hraje sám nebo s Budem Spencerem. Vždy hraje toho chytřejšího, ovšem pro ránu nechodí daleko a ještě si ze svých soupeřů stihne udělat legraci. V tomto případě si zahrál padoucha, co má políčeno na balík peněz. Film sice může někomu připomínat béčkový spaghetti western, ale zdání klame. Zápletka vrcholí až na závěr a já jsem se dobře pobavil. ()

Tormentor665

Jestli tedy ty do očí bijící pitomosti, které ve filmu jsou (a to jak z hlediska scénáře, výpravy, akcí či hereckých výkonů), tvůrci dělali účelně, tak to klobouk dolů. Ta vlajka Unie a Západního Německa v pevnosti...ono to jako celek působí až MontyPythonovsky. Jako film je to vskutuku svěží a neotřelá koláž nápadů, ty fory jsou oproti obvyklé spaghetti produkci o třídu lepší. Až geniálně je tam podaný rasismus, vojácká hloupost a hračičkování s westernovým klišé. Viděno po pěti letech a podstatně názorově revidováno. "Moje máma byla bílá! A to tak bílá, že jí v bordelu říkali duch!" ()

Cortesz

Celkem zklamání. Úvodní scéna je typickej Leone, ale zbytek filmu je už spíše film, kterej neví na co si má hrát, tak to zkouší oběma směry,takže z toho vychází celkem vtipnej western, ale vtipnej poměrně málo. Opravdu těch vtipných momentů je zde málo a těch vážnějších je zde ještě méně, takže z toho vychází nemastná neslaná komedie z prostředí divokého západu s celkem jednoduše zamotaným dějem, pro mě vždy skvěle hrajícího Terence Hilla, kterej mi stím jeho kukučem vždy dokáže nahodit dobrou náladu, se skvělou hudbou génia Moriconeho. Škoda, že se režiséři nesoustředili více jen na jeden žánr. ()

kubilov

Poslední a také ten úplně nejslabší western, ve kterém měl mistr tohoto žánru, Sergio Leone, prsty, což je vzhledem k okolnostem asi i pochopitelné. Ačkoliv se Terence Hill moc snaží a hraje opravdu skvěle jako vždy, tak to prostě na pořádný film nestačí. ()

Rameno

Je smutné pozorovat, jak je Leoneho velkofilmovost i se společností např. Morriconeho nebo Kinskiho potopená trapností nevtipného, debilního švandahumoru, který v 70. letech pohltil westernový žánr. Mimochodem není to jen výsada filmů obsazených Terencem Hillem a tím druhým individuem. Například Franco Nero hrál v šedesátých letech v několika legendárních westernech - Django (1966), Massacre Time (1966), Il Mercenario (1968), a ještě i Vamos a matar, Companeros (1970), a pak přišla Vůně cibule, ze stejného roku jako tenhle Leoneho film, a ta už se topí po pás v blátu supersrandiček. ()

ostravak30

Terence Hill nebyl ve westernech vůbec špatný a to ani v těch komediálních. Bohužel zde na to byl sám a zoufale málo vtipů, které se nějaké sem tam objevili, to nezachránilo. Poprvé jsem ho také viděl hrát postavu, která nejenže často nemá navrch, ale též je rozladěná. K tomu opravdu špatný scénář a příšerné dialogy. Hilla nikdo nepodpořil. Snažil se, dělal své kousky, ale nebylo mu to zrovna k ničemu. Damiano Damiani se v minulosti zaměřoval hlavně na vážnější témata a dramata. Fulvio Morsella, pracující na scénáři, zase produkoval opravdové westerny par excellence typu Tenkrát na západě a Mé jméno je nikdo. A snaha o klasický western s humornými prvky se pánům nepovedla. Možná, že za to může ukradený film a tím pádem značná improvizace, aby to nějak vůbec dali dohromady. ()

smrtubohem

Hmm, tohle se mi také nelíbilo. Ve srovnání např. s Pravou a levou rukou ďábla absolutně neobstojí, což je způsobeno NEJEN absencí Buda, ale i připitomělostí a nezáživností velké spousty scén. Sám Hill však jako vždycky sympatický a usměvavý za každé situace. ()

patsandor

Bez Buda to holt není ono, škoda nevyužitého potenciálu Kinského ze začátku filmu, nejslabši film Leoneho i když byl jen spolurežisér. ()