Hrdinovia

Z nakrúcania 2 - Ali Larter, Sendhil Ramamurthy, Greg Grunberg
USA, (2006–2010), 56 h 17 min (Minutáž: 43–53 min)

Tvorcovia:

Tim Kring

Jack Coleman, Hayden Panettiere, Masi Oka, Sendhil Ramamurthy, James Kyson, Ali Larter, Milo Ventimiglia, Adrian Pasdar, Noah Gray-Cabey, Kristen Bell (viac)

Genesis. Zdánlivě nahodilá skupina jedinců po celém světě u sebe začne objevovat něco, co lze popsat jedině jako "zvláštní" schopnosti. I když většinu z nich zpočátku děsí, učí se s nimi zacházet, hledají jejich hranice a brzy je jasné, že vše má nějaký vyšší smysl... (oficiálny text distribútora)

Ducharme

Zhlédnuta 1. série. Popis ve zkratce: umím lítat, neumím lítat, umím nejen lítat... Všichni se náhodně potkávají, všichni k sobě nějakým tajemným a záhadným způsobem patří.. Scénárista to měl jednoduché - když potřeboval nějaký zajímavý dějový zvrat, popohnat děj, nebo prostě něco vyřešit, vymyslel "hrdinu" s novou schopností, který mu s tím hravě pomohl (umím najít kohokoli - stačí když na něj pomyslím) - to se to pak lehce tvoří. Co se herců týče, jsou Hrdinové sbírkou "bezvýrazných" a "bezmimických" (Adrian Pasdar,Greg Grunberg, nebo třeba Ali Larter) - najde se pár výjimek (Jack Coleman, Milo Ventimiglia), ale ty už to bohužel nespasí. Co mě na tom všem ale naštvalo nejvíc, je ten nesnesitelně natahovaný konec - asi 5 dílů jsem čekala kdo teda a co jako s ním - peklo! ()

sheen

Po hodně originální první sérii přichází druhá série, která ovšem kvalit první nedosahuje, což nemění nic na tom, že se jedná o velmi zdařilý seriál, ne-li jeden z nejlepších poslední doby, jsem zvědav jak budou pokračovat po stávce scénáristů. No tak na třetí sérii jsem se přestal dívat po prvním díle....nelibí ()

petaspur

Malíř Issac začal malovat obrazy pod vlivem drog a výjevy z pláten se postupně začaly uskutečňovat. Proto ho poslední výtvor s tématem atomového výbuchu nad New Yorkem rozhodně nenechává chladným. Neví sice, jak by mohl budoucnost ovlivnit, ale to už je záležitost profesionálního dobráka Petera, létajícího senátora Nathana, nezranitelné roztleskávačky Claire (s mírně kontroverzním otčímem) a hlavně neodolatelného ohýbače času a prostoru "samuraje teoretika" Hira. Hrdinů (lidí s nějakou nadpřirozenou schopností) je samozřejmě daleko víc, příběh je košatě tajemný, informace jsou zjišťovány postupně, motivace (a polarita) jednotlivých postav se v průběhu logicky vyvíjí (nebo mění) a pouze kvalitní záporák Sylar v klidu rozřezává hlavy slabším jedincům (což jsou všichni). ()

Deimos

TV/// Obsazení 10/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +námět, postavy, některé zvraty, zajímavé schopnosti hrdinů, je to krvavé, slušná atmosféra -slabý záporák, délka jednotlivých dílů (42min), rozvleklost, téměř žádné efekty, málo akce/// Už když jsem o seriálu poprvé slyšel se stal jedním z nejočekávanějších seriálů na které si jen vzpomenu. A byl k tomu důvod: první čtyři díli byly excelentní, každou chvíli jsem říkal "wow, to je úžasný" a byl jsem totálně ohromen (viděl jsem to na 95%). Záhy jsem však prokoukl slabiny seríálu. Sice každá část byla výborná a něčím zajímavá a hlavně ze začátku jsem si říkal, že zde je využita každá minuta seriálu a že tady nejsou žádné zbytečné obkecávačky nebo nuda. Jenže první problém je ten, že jednotlivé díli jsou dost krátké na to, aby nám odvyprávěli něco zásadního. Postav je tolik, že by na to byla potřeba přinejmenším hodina. Takhle se třebas jen uvidíme s určitou skupinou. Jedna část je dokonce jen věnována Hirovi a jeho cestě do budoucnosti. No a tímto vlastně zjišťujete, že se příběh nikam moc neposunul. Občas jsem měl pocit, že stojí na místě. Je pravdou že časem se přeci jen dostanete k velkému finále (které poravdě není moc velké), ale taky si uvědomíte, že už je nějaký patnáctý či dvacátý díl a zase vám dojde, že tohle by šlo zhrnout do dvou částí. Což mě mrzí, opravdu jsem si představoval, že hrdinové se během tří, čtyř částí dají dohromady a budou spolu bojovat proti zlu. Nestalo se tak. X-meny tedy vžádném případě nečekejte. Seriál je spíše zaměřen na psychologii postav, na jejich psychyku a fakt jak se vyrovnávají s tím, že mají určitou schopnost, kterou třebas ani nechtějí nebo ji neumějí používat. To je sice velice zajímavé, ale jak už jsem zmínil, není na to dost prostoru (kvůli délce epizod a množství postav) a na to dojíždí právě příběh. Po téhle stránce by seriál potřeboval aspoň 5 sezón. Když ale upustím na chvilku od kritiky. Nejvíce mě asi zaujala postava (a budete se asi divit), kterou ztvárnil Adrian Pasdar. Nathan Petrelli, starší bratr Petra Petrelliho, který se chce stát významným politikem má dar létání. Ale rozhodně nestojí o to stát se dalším Supermanem a tak svoji schopnost tají, nenej před veřejností, ale i před mladším bratrem, který má asi nejužitečnější schopnost ze všech hrdinů. Umí přebírat schopnosti jiných. Z počátku moc nechápe, a neví jak na ně. Ale učí se a využívá je. Což je velké plus, někdy je s tím sranda a dost často dochází na zajímavé scény. Ovšem já jsem se na seriál chtěl dívat především proto že tam hraje Hayden Penettiere. Tu jako jednu z mála jsem znal ještě před začátkem seriálu a tak jsem byl zvědavej. Její schopnost je rozhodně zajímavá. Umí se regenerovat. Díky ní je v průběhu celého sriálu o efekty postaráno a taky scény s ní jsou jedny z nejzajímavějších. Mimojiné její hrdinka je mi simpatická a točí se kolem ní hlavní dějová línie seriálu. ///Celkem 86%///PS: nevešel se mi sem celí komentář, kdo má tedy zájem, ať napíše. ()

Brygmi

"My name is SYLAR!!!" Aneb láska od první minuty._První série dokonalá. Druhá série byla ke konci divná, ale přisuzuji to stávce scenaristů. No a třetí... Zatím to není TAK strašné, ale je to dosti překombinované a Sylar se chová naprosto nelogicky. Aneb neberte mi mou oblíbenou postavu... ()

Allien.9

Když jsem v roce 2006 ujížděla na seriálu "Ztraceni", nehodlala jsem připustit, že by mohl být nějaký seriál lepší. A už vůbec ne nějaký seriál "o lidech se schopnostmi". A pak TV Prima zakoupila práva... Kniha první "Genesis": 100% aneb jedna z nejgeniálnějších seriálových sezón všech dob. Propletenost jednotlivých postav, zvraty, hlášky, h(i)r(o)dinství, takřka filmové provedení, Sylar, jakožto jeden z nejcharismatičtějších záporáků ever... Neočekávala jsem de facto nic a získala jsem jeden z nejkouzelnějších seriálových zážitků svého života, na který mimochodem nikdy nezapomenu. "Save the cheerleader, save the world!" Kniha druhá "Generations": 99%. Díky příšerně načasované stávce scénáristů došlo k několika výrazným změnám (poloviční počet dílů, rychlejší tempo, neukončení některých dějových linek, "odfláknutý" konec atd.), i přesto se však jedná o počin téměř bezchybný (viz. skvěle napsaný Adam). Kniha třetí "Villains": 70%. Tempo se dále zrychluje, charaktery většiny postav se otáčejí o 180° a děj se pomalu, ale jistě začíná ztracet sám v sobě. První polovina série se sice nese ve stylu "Genesis" (viz. Peterova parádní exkurze do "budoucnosti"), druhá však začíná citelně váznou a ústí v jeden obrovský omyl, jenž nese název "Fugitives". Kniha čtvrtá "Fugitives": 50%. V pronásledování lidí se schopnostmi (navíc pod vedením jednoho z nich) se skrýval obrovský potenciál, tvůrci ho však... no... těžko zvolit to správné slovo a neudělat ze sebe dlaždičku. Místo napínavého boje o život a pokrevního vyřizování účtů jsme se totiž dočkali pouze zbytečného / bezcíleného (a zbytečně protahovaného) ukrývání se + několika málo nadějných nápadů, které však ve finále zanechaly pouze rozpaky. Celková zbytečnost tohoto Volume, smrt několika dobrých postav (a ponechání těch, které už nemají tři série, co nabídnout) a nepovedený závěr, to vše zapřičiňuje degradaci seriálu do vln průměru až podprůměru. Nebýt čtyř jakž takž solidních epizod ("Odhalení", "Odstíny šedi", "Prudké ochlazení" a "1961", jež však zase pro změnu nesmyslně překopávají, co jsme se doposud dozvěděli), byl by výsledek ještě tragičtější. Kniha pátá "Rodemption": 60%. O poznání lepší než předchozí Volume, ale problém stále trvá. Schopnosti i záchrana světa ustupují do pozadí na úkor vztahů a osobních krizí, které se navíc od první série de facto nezměnily (chci schopnosti, nechci schopnosti, chci být normální, chci pomáhat lidem, chci odčinit své hříchy, nechci se skrývat, nechci zabíjet...) a co je vůbec nejhorší, každý si hraje na vlastním písečku a polovina postav se tak spolu za celé Volume vůbec nepotká. Kromě toho mi (tak jako u "Fugitives") neseděla finále jednotlivých epizod - žádné zvraty, žádné OMG scény, které by diváka navnadily na další díl, nic. Závěr sezóny byl však poměrně solidní, a to i přesto, že zastavení Samuela působilo vzhledem k jeho schopnostem až přehnaně jednoduše, takže STORNO ze strany NBC stejně zamrzelo.:-( ()

k212

Zajímavé ... rozhodně jsem nečekala, že v tak nedynamickém a pozvolném ději mohou fungovat komplexně a hladce nějaké zvraty ... inu fungují a rozhodně ne šokantně. Rovněž mě zaskočila přehnaná brutalita, která se přelévá až do úchylnosti - viz rozcupovaná těla, vykuchané mozky ... Ale tak nějak jsem si zvykla. Zatím pouze 4 za mile originální aneb perfektně a propracovaně vykořistěný svébytný komixový svět a-lá X-men, ten prostě já ráda. I po shlédnutí všech natočených dílů druhé série ponechám hodnocení neměnné, byť filnále první sezóny nebylo tak očekávaně bombastické a rozjezd druhé sezónny byl víceméně vlažný. Kolem pátého dílu už má všechno své místo a jednotlivé dějové linie do sebe hladce pasují, postavy jsou provázané. 80% ()

Legas

Hrdinové jsou seriálovou alternativou pro chlapy ke všem poutům a zahradám pro dámy. Už jste někdy viděli hordu vousatých ženáčů, jak horlivě debatuje na téma, kdo je čí syn, matka, bratranec? Já ano. Mají v tom prsty Heroes - vcelku zdařilá, vztahová variace na X-meny. ()

Frajer42

Tááák. Konečně mám za sebou všechny 4 série, jejichž zhlédnutí jsem si rozprostřel do období kratšího než jeden měsíc. Upřímně vám mohu říct, že i kdyby existovala série č.5, tak k jejímu zhlédnutí bych se už nepřekonal. Seriál má neuvěřitelně sestupnou kvalitu. Zatímco první série je naprosto úžasná a má alespoň nějaký smysluplný děj, tak ve všech sériích následujících se prostě někdo snaží vařit z ničeho. Tudíž vám tentokrát dávám svolení, věřit těm zdejším pověrám o propastném rozdílu mezi první sérií a všemi ostatními. Přesto jedna z postav přirostla k mému srdci natolik, že jsem seriál dokoukal až do posledního natočeného dílu. Ano, řeč je samozřejmě o zloději schopnosí a věčně pozitivně naladěném sympaťákovi se smyslem pro humor - o Sylarovi(Zachary Quinto). Celou dobu jsem s ním soucítil a držel mu všechny palce včetně těch na nohou. Trošku více mi v seriálu překáží, že se určitá situace dá jednou provždy vyřešit naprosto přímočarým a snadným způsobem a přesto naši hrdinové si vyberou cestu nejtěžší, která daný problém nevyřeší, ale pouze oddálí. Na druhou stranu chápu, že kdyby autoři k seriálu přicházeli tak přímočaře a alespoň z části s takovou genialitou jako já, tak by za pár dílů v poklidu skončil a nebylo by to určitě úplně ono. Někdy jsou vypjaté momenty docela efektní a krásné na pohled. Jindy zase naprosto odfláknuté a technicky nedoladěné, ale je to jen SERIÁL, takže se to dá asi přehlédnout. Přes 3* svoje hodnocení určitě nedostanu. Protože ve 3 ze 4 sérií jsem někdy i docela trpěl, protože takových nějakých těch pěkných momentů, kdy se třeba při vhodné konstalaci hvězd, dostaví i zimomriavky je tam docela poskrovnu. Takže ty 3* a jdu o dům dál. P.S. Český dabing není rozhodně zlý a o nic nepřijdete, když se pro něj rozhodnete. ()

AppleCore

Naprosto nejdokonalejší a nejoriginálnější seriál, který strčil do kapsy fenomény jako "Prison break" nebo "Lost", každý nový díl lepší než předchozí, zkrátka bomba. ()

Kothy

Tenhle seriál mě hodně zaujal. I když měl pomalejší rozjezd, později už je to lepší. I když je víc známý než 4400, přijde mi, že to trochu vykrádá. Seriálů o lidech se schopnostmi je spoustu. Spousta z nich získá své schopnosti po zatmění slunce. Poté se s tím snaží nějak smířit nebo se jich zbavit. Nakonec se je naučí používat a pak už to frčí. Jenom je škoda toho otevřeného konce. Nejlepší byla 3. série. T-Bag z Útěku z vězení jim ve 4. sérii pěkně zatápí. Každopádně Sylar je celkem sympatický záporák a jeho závěrečná proměna mě dost překvapila. Pokračování docela ušlo. "Pojď se mnou, Sancho Panzo." :D ()

swamp

Heroes mám prostě rád, ale kvůli některým 'příliš americkým' kecům a několika nudným epizodám dávám čtyři (i když některé díly v posledních dvou sériích byly i hodně špatné). ()

Ant

Nejsem si jistá, jak to mám vlastně hodnotit. 1. řada představovala v tv tvorbě jistý přelom, dokázala pohltit, že jste jí i ten stupidní konec odpustili. V 2. řadě se děj neposunul z místa a scénaristi jen vymýšleli nejrůznější kličky, jak z toho ven. Třetí řada snad ani nestojí za zmínku, protože její kvalita se rovná hodně hlubokému odpadu. ()

predators

Seriály a seriály, pěkně jeden po druhém, takže vlastně do třetice tu máme všeho dobrého. Příběhy lidí, kteří jsou výjimeční a postupně objevují své schopnosti, aby zachránili svět! A vsadím se, že nejeden z nás si oblíbil toho "svého" hrdinu a tím mým je Hiro Nakamura, bez něhož by byl tento seriál poloviční...nejen kvůli příběhu, ale i kvůli celkovému dojmu na diváka. Malinko slabší rozjezd s přehledem drtí závěrečné epizody a ta "poslední" patří jasně k nejlepším. Diváci na Primě se mají určitě na co těšit a "my" jdeme na 2. sérii:-)HEROES....JSOU SNAD TACÍ MEZI NÁMI??:-) 1. série 90% 2.SÉRIE....aneb jak to totálně zpatlat:-) Přijde mi, že tady už jde opravdu o komerci. Po tom, jak skončila 1. série, bych se bez té 2. klidně obešel. Ano, stále vás to nutí dívat se na další a další díly, ale už to nemá své kouzlo. Proto každou sérii HEROES ohodnotím zvlášť...ta druhá má u mě 75% :-( ...no a konečně se dostáváme k zatím poslednímu odvysílanému dílu série 3.. Mírné zlepšení nastalo, ale na můj vkus opět hodně nevyužitého potenciálu schopností Hrdinů. Především Hiro se mi zdál mírně v ústraní. :-( Filosofie celého seriálu je však zachována a to je dobře...3. série 85%4. série ...pravděpodobně už jde jen o to, nasrat pár zbylích fanoušků, jiný důvod k pokračování seriálu si nedovedu vysvětlit! A to mělo být jako co?! Tomu, kdo tento seriál ještě neviděl, doporučuji, aby se mu po první sérii vyhnul velkým obloukem! ()

nash.

(1. série) - spouska skvělých postav z nichž některé si člověk dokázal oblíbit velmi rychle, báječně rozehraný a nečekaně komplikovaný, přesto stále přehledný a srozumitelný příběh, kterému člověk odpustí i těch několik slepých uliček, které nakonec nikam nevedly. Škoda, že místo velkého finále, kterým by to všechno vygradovalo, to jen tak pšouklo.............. (2. série) - Setkání po čase se oblíbenými postavami bylo fajn. Napětí, postupně odhalované vztahy a dějové zákruty, nové postavy, to všechno bylo výborné... pokud tedy překousnu fakt, že vše bylo postaveno na zcela nesmyslné zápletce, nebo spíš, že to byly až komicky velké následky z tak nepatrné a banální příčiny, kterou by jistý přítomný hrdina dokázal vyřešil během pěti minut............. (3. série) - Setkání se starými přáteli je vždycky příjemné, i když už třeba nemají tolik nového, co by nám mohli říct. A totéž platí o Hrdinech. Zdaleka to nebylo tak špatné jak jsem čekal, i když se samozřejmě našlo 100+1 důvodů k výtkám. Některé postavy zarkněly ve svém vývoji, některé bezradně přešlapovaly na místě, ale některé byly mnohem zajímavější než dříve. A totéž platí o obsahu. Nicméně, až na neuvěřitelně hloupý závěr, jsem si i tuto sérii užil a bavila mě mnohem víc než třeba třetích 24 hodin Jacka Bauera........... (4. série) - Přestože po prvních epizodách to vypadalo, že zápletka se bude točit kolem záhadné demence, která postihla většinu postav, nakonec se tvůrcům podařilo z maléru poměrně slušně vybruslit a to včetně urovnání následků závěru předchozí řady. Zbytek řady už byl v pohodě, zajímavé zvraty ve vztazích a charakterech některých postav, nový výborný padouch, napětí i humor (Tadashi nebo Hiro s rozhašeným mozkem vyjadřující se v citacích z comicsů) a nechybí ani občasné temnější, tragické momenty.. zkrátka přes všechny nedostatky výborné pokračování.... jako celek se Hrdinové prodrali do čela mých oblíbených seriálů... ()

WANDRWALL

Nebylo snadné dát si do názvu tak odvážné slovo - hrdina - takže vznikla o tom velká diskuse. Hrdinou byl třeba Čapajev či Matka Tereza, ale tyhle postavy a hrdinové? ()

Budoucnost bude průměrná

Budoucnost bude průměrná

21.03.2008

Brett Ratner a Len Wiseman jsou jako bráchové. Oba rutinéři, kteří se vyšvihli na výsluní díky úspěšným, ale nikterak zázračným akčním sériím (Křižovatka smrti a Underworld), pak dostali šanci… (viac)

Resident Evil pokračuje

Resident Evil pokračuje

24.09.2007

le no tak, snad si nemyslíte, že vás chceme upozorňovat na aktuální třetí díl zombie vybíjené?! Ten už je v podstatě minulostí. Jistě, pro české a slovenské diváky ještě nějakou chvíli ne, ale… (viac)