Hrdinovia

Z nakrúcania 1 - Greg Grunberg, Ali Larter, Sendhil Ramamurthy
USA, (2006–2010), 56 h 17 min (Minutáž: 43–53 min)

Tvorcovia:

Tim Kring

Jack Coleman, Hayden Panettiere, Masi Oka, Sendhil Ramamurthy, James Kyson, Ali Larter, Milo Ventimiglia, Adrian Pasdar, Noah Gray-Cabey, Kristen Bell (viac)

Genesis. Zdánlivě nahodilá skupina jedinců po celém světě u sebe začne objevovat něco, co lze popsat jedině jako "zvláštní" schopnosti. I když většinu z nich zpočátku děsí, učí se s nimi zacházet, hledají jejich hranice a brzy je jasné, že vše má nějaký vyšší smysl... (oficiálny text distribútora)

nurielka

Skvelá myšlienka a k tomu ďalší úspešný seriál inšpirovaný z komiksových príbehov. Dej odohrávajúci sa v súčasnom New Yorku. Svoje schopnosti využívajú hrdinovia na pomoc ľudom a potom ich všetky spoja proti najväčšiemu nepriateľovi, ktorý by tie schopnosti chcel využiť na svoje prospechárske účely. Tvorcovia seriálu si asi povedali, že tam treba nastrkať pekných hercov aby sa bolo na čo pozerať, ale s výsledkom som bola nakoniec spokojná. Nepáčila sa mi tiež taká prehnaná americkosť seriálu. Ale to sú iba také detaily, ktoré sa dajú odpustiť:) Obľúbené postavy - Sylar (Gabriel Gray), Hiro Nakamura ()

ShirleyS.

1. séria: ***** 2. séria:*** 3. séria:* 4. séria: zatiaľ **** Zhodujem sa so všeobecným názorom, že prvá séria bola výborná, druhá dobrá, ale tretia strašná. Tvorcovia v nej menili charakter postáv z epizódy na epizódu a vymýšľali úplne neskutočné zápletky. Našli sa tu aj dobré momentky, ale ku koncu už som preskakovala prakticky 70 percent celej epizódy. Štvrtá sezóna ale veľmi prijemne prekvapila, zaujímaví noví hrdinovia dodali potrebnú šťavu a aj "staré" postavy sa polepšili. Claire zďaleka nie je taká protivná ako na začiatku, opeknela a pánov iste poteší, že sa v jednej časti objavia aj zaujímavé interakcie s jej spolubývajúcou na intráku. Peter je našťastie viac v úzadí, s Hirom sa to tiež nepreháňa a Sylar je zákernejší, ako kedykoľvek predtým (za čo som tvorcom neskonale vďačná, pretože jeho dobrá stránka, ktorá sa výrazne prejavovala v tretej sérii ma vytáčala do nepríčetnosti). Jedným slovom, každému, koho totálne neznechutila 3. séria a je ochotný dať ešte Heroes šancu, odporúčam, aby sa na 4. sériu skúsil pozrieť. (Poznámka pre dámy: oplatí sa to už len kvôli Zacharymu Quintovi, má tu veeeeľmi pekné scény :)) ()

Ondriss

Alespoň za prvních pět knih, mám rád tuhle tématiku x-menů a 4400. Poslední díly už mne tolik neupoutaly, ale pořád se drží vysoko. ()

Stíba

V době kdy jsem se totálně ujížděl na Prison Breaku, Heroes velice zdatně sekundovali. Nejpovedenější sci-fi seriál co znám. ()

Grimlok

První série je tak za 4*, ale pak už hodnocení padá snad volným pádem. Hodnotím jako celek, takže jenom jedna hvězda. Nebejt první série, tak je to odpad. ()

gp_one

Tak jako většina seriálů s přehnaným počtem epizod i sérií, jdou i Heroes po prvních pár dílech hodně rychle totálně do kopru. Mám-li tak hodnotit celý seriál, pak opravdu dvakrát štědrý být nemůžu. Zajímavé komentáře: lebowski!, Tom Riddle ()

nikushaa

Neviem prečo, ale mám rada seriály o ľuďoch s neobyčajnými schopnosťami a preto ešte skorej ako som začala Hrdinov pozerať, mi bolo jasné, že si ich obľúbim. A naozaj sa tak stalo. Po zhliadnutí pilotného dielu som vedela, že som našla ďalšiu seriálovú lásku :) Každou jednou epizódou bol seriál lepší. Dej sa viac zamotával, cesty jednotlivých postáv sa zaujímavo prelínali a vyvíjali a samozrejme, že to celé pôsobilo premyslene. Jednoducho bolo takmer nemožné vydržať do nového dielu. Toto platí pre prvé 2 série, po ktorých nastala zmena. Dej sa síce viac zamotával, ale už to tvorcovia vyslovene začali preháňať – niekedy som sa vo všetkých tých komplikáciách začala strácať a myslím, že aj samotní scenáristi v tom mali chaos. Dokonca sa im podarilo aj vyslovene pokaziť jednotlivé postavy. Ale stále som nestrácala nádej, že sa všetko vráti do starých koľají. Síce sa štvrtá séria celkom podarila, už to neboli tí Heroes, ktorých som si tak na začiatku obľúbila. Ale aj napriek tomu všetkému a navyše aj otrasnému, hlavne neuzatvorenému záveru, ktorý im nikdy neodpustím, majú stále čestné miesto v mojej „topke“ a zaslúžia si pekné 4* :) ()

levente

Hodnotím jen první sérii. Dlouho jsem se k nějakému seriálu přemlouval, většinou mi jen čtení psaného obsahu přijde jako ztráta času, ale když už člověk leží pár dní v posteli, tak pravidla otupí. Měl jsem si ale otupit i mysl! Vždyť ten seriál je totální blábol. Absolutně nerozumím vysokému hodnocení. Na začátku se řekne něco vzletných vět a příběh se rozeběhne dle všech zvyklostí. Pak se řekne něco vzletných vět na konci. Vážně se tu mluví o smyslu života, o tom, co vlastně žijeme za životy, o osudu a odpovědnosti, vlastně tak nějak se smíchají všechny závěry komiksů dohromady. Škoda, že si scénárista nevzal víc inspirace ze Strážců, třeba by se přestal alespoň na chvíli brát vážně. Nu a v samotném finále někdo vypreparuje slovo klišé do obrazu. Ale jak! Nezbývá, než litovat času... Sakra. No jo. ()

karinakari

1. série byla něco naprosto dokonalého! Postupem času začala kvalita seriálu klesat. Hlavně po velké stávce scénáristů. Seriál se stal stereotypním, nedošlo k žádné změně kromě přidání pár nových postav. Je mi velice líto, že seriál neměl sledovanost a tudíž ho po 4. sérii stopli. Tudíž jsme nedostali žádná konečná řešení. Přesto všechno musím dát plných 5 hvězdiček za 1. sérii, kterou si budu pamatovat až do konce svých dní. ()

kabel

Z tak slibného začátku k tak bez myšlenkovitému konci. První serie mě velmi nadchla a doufal jsem že to tak bude i pokračovat. Druhá serie už poněkud klesla, ale zase né o moc. Ovšem co následovalo potom byla učiněná kravina. Třetí a zejména pak Čtvrtou serii považuji relativně za odpad. ()

longercz

První řada vcelku zábavná, všechno co vzniklo potom se už jenom zhoršovalo. Celkově je to pro mě naprosto nepochopitelně nadhodnocený seriál. Víc jak 3hvězdičkové hodnocení nechápu. Postavy nejsou nijak extra sympatické, příběhy často vycucané z prstu, a i když se tvůrci očividně snaží dělat každou sezonu jinak a originálně, nefunguje to a na mě to v konečném důsledku působí stejným trapným efektem jako ty předchozí. No a navíc postava herce Masi Oka je jednoduše idiot a nemůžu ho vystát. A v neposlední řadě, chápu, že postavu Silera tvůrci nemohou jen tak zabít v první sezoně, protože jako jediná za něco stojí, ale proboha, jak debilně působí, když máš možnost zabít toho nejnebezpečnějšího muže na planetě a stále a stále se ti to znovu a znovu nedaří z důsledku toho, že mu zasadíš první ránu, pak ale nezkontroluješ jestli je opravdu mrtví a on nakonec přežije. Každopádně, jak říkám, první řada nebyla úplná katastrofa, dál, už to šlo jenom z kopce. ()

barcisz

První série jako vždy nejlepší,další dvě taky slušný,čtvrtá série nuda,proto se radši vys*ali na nějaké zakončení.. ()

tomik99

Partička hrdinů připomíná svými schopnostmi X-meny, přesto je to asi jediné, co mají tyto série společného. "Hrdinové" jsou mnohem více reálnější a někdy i věříte, že něco podobného by se mohlo ve skutečném světě stát. První série mi přišla trošku zmatená, je v ní dost slabších dílů, ale finále série a například epizoda "Homecoming" vám to vynahradí a prostě vás donutí dívat se dál. Druhou sérii považuju za velice povedenou, škoda jen, že zrovna v té době byla stávka scénáristů a useknutí děje je ve finále série cítit opravdu na každém kroku. První část třetí série (Villains) se mi líbila asi nejvíc. Je pravda, že je dost zamotaná, ale po druhém shlédnutí jsem si jí vychutnal ještě víc, a kdyby bylo takových příběhů v "Hrdinech" víc, jako bylo ve Villains, tak bych si troufl říci, že seriál pokračuje ještě teď. Druhá část třetí série (Fugitives) ubrala na akci, počítačových efektech a trošku i příběhu. Některé díly byly opravdu nudné a bylo vidět, že tvůrci snížili rozpočet a chtěli se vrátit ke kořenům první série, kde byly také slabší díly, ale aspoň se v nich nacházel dostatečně silný příběh, který bohužel ve Fugitives nebyl. Pouze finále třetí řady stálo za to. Poslední čtvrtá řada je totální fiasko. O stupínek horší ještě než Fugitives, hrozný příběh, místy i nelogický, nesmyslné chování postav a celková (finální) řada je otřesná, nudná a bez šťávy. ()

umisk

První série mě naprosto pohltila, zaslouží si 5*. Ale s dalšími to šlo už jen dolů, takže hodnocení průměruji :/ ()

SiMMaS

Naprosto úžasně propracovaná první série, která nutí člověka sledovat jeden díl za druhým. Doslova mne to vcuclo, jen to mlasklo... prozatím 5 hvězd, snad se to nezmění až nasleduji další díly!:) ()

Budoucnost bude průměrná

Budoucnost bude průměrná

21.03.2008

Brett Ratner a Len Wiseman jsou jako bráchové. Oba rutinéři, kteří se vyšvihli na výsluní díky úspěšným, ale nikterak zázračným akčním sériím (Křižovatka smrti a Underworld), pak dostali šanci… (viac)

Resident Evil pokračuje

Resident Evil pokračuje

24.09.2007

le no tak, snad si nemyslíte, že vás chceme upozorňovat na aktuální třetí díl zombie vybíjené?! Ten už je v podstatě minulostí. Jistě, pro české a slovenské diváky ještě nějakou chvíli ne, ale… (viac)