Hrdinovia

Z nakrúcania 2 - Ali Larter, Sendhil Ramamurthy, Greg Grunberg
USA, (2006–2010), 56 h 17 min (Minutáž: 43–53 min)

Tvorcovia:

Tim Kring

Jack Coleman, Hayden Panettiere, Masi Oka, Sendhil Ramamurthy, James Kyson, Ali Larter, Milo Ventimiglia, Adrian Pasdar, Noah Gray-Cabey, Kristen Bell (viac)

Genesis. Zdánlivě nahodilá skupina jedinců po celém světě u sebe začne objevovat něco, co lze popsat jedině jako "zvláštní" schopnosti. I když většinu z nich zpočátku děsí, učí se s nimi zacházet, hledají jejich hranice a brzy je jasné, že vše má nějaký vyšší smysl... (oficiálny text distribútora)

imro

Po dvoch dieloch prvej série som stále sklamaný, všetko tu už bolo v X-Menoch alebo Strazcynského Vychádzajúcich hviezdach. Hodnotenie je v podstate len za Hira... ()

Crawler-D

Ultimativní mysterický seriál, který každým dílem vzbuzuje větší a větší napětí a který každým dílem nabízí zajímavější a zajímavější pohledy. A scénáristicky a dramaturgicky to vtahuje víc a víc díl od dílu. Paráda. Hlavně, že první série končí a ne že ne :D ()

TomikZlesa

První a druhá serie velmi slušná až výborná, postupem času, resp. 3 serie silně sračkoidní, kde se vaří z vody a seriál se uměle natahuje... ()

bukowski83

První dvě série fakt bomba, každý díl jsem hltal no a ty zvraty, ty byly něco pro mě....ale sám nevím proč v půlce třetí jsem to přestal sledovat a ne a ne se dokopat dokoukat to! ()

C0r0ner

Hodnotím pouze první sérii, protože pak bych musel jít s hvězdičkami nepochybně drasticky dolů. Hrdinové jsou takoví lidštější X-meni, kteří nevládnou bouři, nebo nepropalují pohledem střechy domů. První série má perfektní tempo a myšlenku, a je bezvadně uzavřená. Proč bylo potřeba točit další série, které celý ten koncept totálně zničili? Prachy samozřejmě... 1 * dolů za ty následky. 80% ()

agathon

Že se dnes netočí ani tak filmu o lidech, jako o jiných filmech (parafrázuju oblíbenou tezi Kamila Fily), je asi už neoddiskutovatelný fakt. A že se v tomto smyslu začnou točit i seriály byla nevyhnutelnost.... Přišel jsem, viděl jsem a po dokoukání (naprosto hltavém, nezřízeném a neprozíravém vzhledem k objemu pracovních i školních povinností, které jsem kvůli němu zanedbal) nadšeně zvolal, že Lost mají ve své pozvolna propukající vypravěčské krizi důstojného následovníka. fascinuje mě, jak při zachování prakticky stejného mustru (politicky korektní casting, zápletka stojící na pomezí technologie a novodobé mystiky, formální zpracování bohatě využívající mnohamilionový rozpočet a nejmodernější technologie a samozřejmě do nebe volající cliffhangery na konci každého dílu) se tu daří pořád zůstávat originální a nevykadačskou zábavou!!! SAVE THE CHEARLEADER, SAVE THE TV ENTERTAINMENT!!! Do září umřu! ()

Wormboy

Heroes nie je zalozeny na vysokom tempe ci prekvapivych zvratoch (neplati pre dalsie serie). Skor na budovani atmosfery, co sa vsak nie vzdy dari. Urcite ide o nadpriemer, avsak pravdupovediac, cakal som viac.3/5* Tak ako som v prvej serii cakal viac, tak po druhej serii mozem skonstatovat, ze som to dostal. Druha seria, kde uz pozname drvivu vacsinu hrdinov, ide dalej a rozpitvava dianie okolo Spolocnosti a veci s tym suvisiace, ma to slusny spad, niektore diely su natocene priam majstrovsky a atmosfera je viac nez dobra. Takze druha seriia 4/5* Tretia seria pokracuje vo vynikajucom vizualnom style, ktory prebija velku cast velkorozpoctovej hollywoodskej produkcie. Z obsahoveho hladiska ide vsak o sklamanie, pretoze hoci sa zda, ze pribeh napreduje, v mojich ociach stoji a preslapuje na jednom mieste. Cele sa to vlecie a nikam nevedie. No a napokon 4. a zatial (zrejme aj defininitivne) posledna seria je viditelnym krokom vpred, kedy tvorcovia konecne vedia, kam so serialom chcu smerovat, logika deja uz tak nevrzga a navyse tu znacny priestor dostava vynikajuci "T-bag" Robert Knepper, ktory je jasnym tahunom celej serie. Serialove definitivum 3,5/5* ()

Dannysek4U

Zatim jsem to nemel cas dokoukat, ale to, co jsem videl, mi vyrazilo dech---inu, dokoukal jsem az po konec volume 2, ale patou neprihodim, prijde mi to chvilema trochu prekombinovany (ale ne jako u Lost, tady to dava vsechno smysl, jen obcas trochu trivialni). V tom se kazdej, kdo na to bude koukat co tejden, musi automaticky ztratit. Ale jinak napinavy a veleprijemny koukani ()

lakikaki

1. séria: Tam kde väčšina (mainstreamových) komiksových adaptácií končí, tam nájdeme Heroes - seriál o superhrdinoch, ktorý však nie je ani náhodou len o superhrdinoch, ich superschopnostiach a ich boji proti superzloduchom, tento superseriál je tiež o nie tak super živote superhrdinov, ich superproblémoch, superťažkostiach a superbremenách. Vravím: "Bravó," také niečo sa len tak nevidí. Navyše je to celé zabalené do maximálne návykovej formy, ktorej nedokážete odolať a epizódy hltáte jednu za druhou (takto ma snáď chytila jedine prvá séria Prison Breaku), ako príklad by som si dovolil uviesť seba - pozrel som si prvú epizódu, vzápätí som začal postupne zháňal nové diely, internet mi bol na 2 týždne zrušený (Vraj zdieľanie nelegálneho obsahu, pch! Stavím sa, že môj admin si sám doma potajomky sťahuje nelegálne kópie pornografických diel, úchyl jeden puntičkársky.), po spomínaných 2 týždňoch mi už program na sťahovanie nefunguje, tak som horko-ťažko pregooglil celý internet, aby som našiel jednotlivé epizódy. Nakoniec sa podarilo, prvá séria dopozeraná (PARÁDA!), teraz mám už len jeden jediný problém - ako si čo najrýchlejšie zohnať sériu druhú... 2. séria: Niekto druhú sériu kritizuje, niekomu sa Heroes po prvej sérii nepáči už vôbec, mne druhá séria pripadá ako rovnocenné pokračovanie deja. Hodnotenie nechávam tak ako bolo, na piatich hviezdičkách. EDIT: S odstupom času znižujem hodnotenie aspoň o hviezdičku, človek si totiž časom (po vyliečení sa zo závislosti) uvedomí, že tento seriál (najmä druhá séria) nie je zďaleka tak dobrý, ako sa pôvodne mohlo zdať. 3. séria: Tretia séria je jedinečná z toho dôvodu, že je rozdelená na dve polovice (tretí a štvrtý "volume"), pričom prvú mali na starosti scenáristi buď úplne hlúpi, scenáristi, ktorým sláva z písania epizód Heroes stúpla príliš do hlavy alebo prosto scenáristi, ktorí začali fičať na nejakej riadne silnej droge. Epizódy prvej polovice sú totiž dosť dementné a očakávať od nich logiku či uveriteľnosť by bolo márne. Narozdiel od štvrtej série Prison Breaku je ale táto demencia aspoň zábavná a hoci sa divák chytá za hlavu, pozerá jednotlivé epizódy ešte vždy so záujmom. Keď sa ale v druhej polovici série vráti pôvodný scenáristický tím, veci sa začnú dávať do poriadku a niektoré epizódy majú opäť feeling známy z vynikajúcej prvej série. Štvrtému "volumu" by som tak mohol vytknúť jedine záver, ktorý je akýsi slabý a podivný, ale aj tak je lepší než hocičo z prvej polovice sezóny. Hodnotenie nechávam na štyroch hviezdičkách, a to aj napriek tomu, že ich tretí "volume" trochu oslabil, našťastie sa ale seriál z krízy dostal a aj naďalej ostáva zábavným a relatívne kvalitným trávením času. ()

Pajky3

Originální a velmi zajímavý námět, první série byla úchvatná, ale jak už to tak bývá, pak to začlo slábnout, alespon podle mě. Na začátku třetí už jsem v tom byl tak dokonale zamotanej, že si to budu muset dát znovu, kvůli pochopení. Dal jsem si to znovu, pořád se ztracim, je to překombinovaný, druhá serie ještě ušla, třetí už byla hodně na hraně a čtvrtá... Na x-tý pokus snad tu čtvrtou serii dokoukám, ale je to vážně moc, ani T-Bag to nezachránil. Naopak je postava mě hodně naštval, protože se ukázal jako opravdovej žabař... ()

carly

S1: wow. to je asi tak všetko, čo ma k tomu napadá, jednoducho wow. vždy keď jeden diel skončí, už sa nemôžem dočkať ďalšieho. a najlepší je Masi Oka :)) ()

ic

Nejlepší hrdina je podle mě Ando Masahashi (ano přítel Hira Nakamury), který má tu zvláštní schopnost, že mluví dobře anglicky. Jinak viděl jsem jen první sérii a s tou jsem až na mírně zdlouhavý začátek velice spokojený. ()

Morzael

Výborne sci-fi se skvělým příběhem, který nabírá čím dál větší grády... První série nás seznamuje s našimi hrdiny, druhá rozjíždí příběh, který mohl být více rozvinutý, ale kvůli stávce ho bohužel předčasně ukoncili, a třetí série se rozjíždí opravdu velmi mocně, a začíná ukazovat potenciál, který se da z tohoto tématu vytřískat, sice už začíná být trochu klišoidní, ale dá se to přežít. No a čtvrtá série to vše krásně pohnojila, takže u mě seriál klesl, no uvidíme jak se bude vyvíje dál. Jinak tématika superhrdinů, jak už jsem říkal, je prostě moje! ()

Hobitek4U

1. série **** (skvělý nápad, který velmi příjemně dokázali využít) , 2. série *** (bohužel už slabší odvar, ve kterém je už na mě moc chyb) 3. série * (absolutní slátanina, ve které už ani scénáristi neví co by tam narvali) - Celkově za **. ()

Yorkcz

První série je briliantní což mě nutilo dát seriálu 5* druhá série trošku slabší ale furt super ale od třetí série mi to připadá takové přeplácané a přestává i tím snižuji o 1* . Radši jsem se zavčasu přestal koukat jinak by hrozilo že bych musel snižovat svoje hodnocení. ()

necisty

Hrdinové mě hodně bavili a nebál jsem se je řadit mezi ty nejlepší scifi seriály, taky hlavně kvůli první sérii. Pak už to ale jako se všemi seriály tohoto typu šlo z kopce, tvůrci se to snažili uměle natahovat a přidávali kolikrát absurdní situace i s přihlédnutím na tak kouzelný svět. Bohužel to v případě hrdinů ani nedotáhli do zdárného konce, protože 4. série končí v půlce s totálně otevřeným dějem. Žádný WOW efekt, žádné slzy, prostě nic a tak by prostě mnou tak obdivovaný seriál měl končit. Pět hvězd tu ale zatím nechám, píšu to v době, kdy už vím, že tvůrci chtějí po 5ti letech znovu navázat, což se jen tak nevidí a tak tomu dám šanci. Ovšem pokud selžete, tak se začnu zlobit :). Sympatizoval jsem v podstatě se všemi hlavními hrdiny, časem mi začínal vadit Sylar, ale ne protože byl záporák, ale protože ... SPOIL... ho tam stále, ale stále vraceli... ke konci už to fakt nebylo vtipné. Clair se mi taky moc líbila i jako ženská samozřejmě, ale kolikrát z ní taky dělali p*činku. A kdybych měl říct toho nejoblíbenějšího, tak je jím rozhodně Peter! ... ad 11.10.2014 ... Tak nějak jsem později zjistil, že existovalo ještě 7 dílů :D ... kde si tak trošku napravili reputaci (i Sylar). Ne že by konec byl převratný, jak v podobě Prison Break nebo Ztracených, ale za ty roky věrnosti je to mnohem lepší odměna, než To be continue ve 12. díle :). Je špatné nechávat otevřené konce, když už pomalu ale jistě spějeme k záhubě. Dnes už zase vím, že Heroes: Reborn bude restart a na tehdy otevřený konec už prostě nikdy nenavážeme. Zklamali jste mě. ()

Eviator

Perfektní seriál, který je dokonale vizuálně zpracovaný. Doufám, že nejsem sám, kdo fandí Sylarovi... :-) První řada je tedy na čistých pět hvězdiček, ale to se nedá říct o řadě druhé, která se pomalu rozjíždí a rychle končí... ()

Davosh

Po rozporuplném dojezdu se mi Heroes přestávají líbit jako předtím. Velmi slabé finále 1.série mi přidalo na skeptismu a jen doufám, že 2.série dokáže opět vrátit Heroes mezi nejlepší seriály, kam bezpochyby patří. I přesto nemůžu jinak než dat plný počet, i když mám velký strach o budoucnost tohoto seriálu... V 2.sérii se potvrdily mé obavy a Heroes pokračuje v úpadku. Doufám, že tvůrci vymyslí něco nového do 3.série a vrátí Heroes na špičku. Zatím jsem nucen snížit hodnocení a doufat. ()

Budoucnost bude průměrná

Budoucnost bude průměrná

21.03.2008

Brett Ratner a Len Wiseman jsou jako bráchové. Oba rutinéři, kteří se vyšvihli na výsluní díky úspěšným, ale nikterak zázračným akčním sériím (Křižovatka smrti a Underworld), pak dostali šanci… (viac)

Resident Evil pokračuje

Resident Evil pokračuje

24.09.2007

le no tak, snad si nemyslíte, že vás chceme upozorňovat na aktuální třetí díl zombie vybíjené?! Ten už je v podstatě minulostí. Jistě, pro české a slovenské diváky ještě nějakou chvíli ne, ale… (viac)