Hrdinovia

Z nakrúcania 1 - Greg Grunberg, Ali Larter, Sendhil Ramamurthy
USA, (2006–2010), 56 h 17 min (Minutáž: 43–53 min)

Tvorcovia:

Tim Kring

Jack Coleman, Hayden Panettiere, Masi Oka, Sendhil Ramamurthy, James Kyson, Ali Larter, Milo Ventimiglia, Adrian Pasdar, Noah Gray-Cabey, Kristen Bell (viac)

Genesis. Zdánlivě nahodilá skupina jedinců po celém světě u sebe začne objevovat něco, co lze popsat jedině jako "zvláštní" schopnosti. I když většinu z nich zpočátku děsí, učí se s nimi zacházet, hledají jejich hranice a brzy je jasné, že vše má nějaký vyšší smysl... (oficiálny text distribútora)

pierre9

Prvá séria výborná, no potom to ide, žiaľ, od desiatich k piatim. Dál som si tú námahu a pozrel všetky diely, no najmä predposledná a posledná séria občas až hraničili s idiotizmom. Škoda toho. ()

Blejzr

Uzasny serial, skvele postavy a poutave pribehy.. jeden z nejlepsich serialu jeho doby.. postavy Petera Petrelliho a Sylara nemaji chybu (Peter po 3. sezone byl uz velmi slaby..) Opravdu doporucuji vsem co maji radi serialy/filmy kde je hafec schopnosti a hledaji serialy kde opravdu nekdo velmi vynika svoji MOCÍ! Paráda!! ()

Eruwen

Seriál viděn celý. Jak už zde bylo řečeno v jiných komentářích, první série je bezesporu nejlepší a je to právě ona, od které se odvíjí i hodnocení. Nicméně, něco málo se k tomu dodat musí, protože sérií je tam podstatně víc. První série totiž byla taková krásně naivní, každý se tam oťukával, bojoval s novými neznámými schopnostmi a celkově mě bavily všechny postavy, které měly hodně co nabídnout, protože zkrátka každý byl jiný a měl v sobě jasné dobro i zlo (tedy, až na Petera Petrelli, který je prostě klaďas od morku kosti a v podání Ventimiglii to prostě byla jedna z mála postav, která byla zajímavá a uvěřitelná až do samého konce seriálu). Celkově však postupem času byl děj kombinovaný víc a víc, až ho tvůrci překombinovali a stálo mě hodně sil vydržet a dokoukat seriál celý. Poslední série s lunaparkem už na mě působila tak, že je prostě už konec celého seriálu. Vyždímali z toho, co to šlo a mírně otevřený konec byl prostě lepší, než jakákoliv klišé typu "o pár měsíců později", kde by bylo vidět jak se hrdinové v klidu mísí s obyčejnými lidmi a je to jeden velký šťastný svět. Kdepak, naštěstí. Byly to dobré chvíle strávené příjemným sledováním Hrdinů, ale na pokračování, které se začalo natáčet r. 2015, už rozhodně koukat nebudu, protože, jak řekl sám Milo Ventimiglia, jediná opravdová věc na světě je změna a ten nový seriál už nebude přesně tím pravým světem Hrdinů, jak ho známe z tohoto seriálu. zajímavé komentáře: Djkoma, gudaulin ()

Vairon

Naprosto souhlasím s většinou komentářů, co zde jsou. 1. série byla skvělá, děj měl spád a byl napínavý. A pak kvalita klesala, stejně jako můj zájem dodívat se na ten seriál. ()

Jana548

Kompletně jsem zkoukla všechny 4 série a musím souhlasit s uživateli, co tu psali již přede mnou, že první byla stejně nejlepší. Někdy nějak nevím proč zbytečně přidávat u seriálu, který je tou jednou kvalitní sérií originální a baví, zbytečně další série u kterých ta kvalita většinou nikdy na tu první nedosáhne. Ale i když někdy ke konci už sem se musela přemáhat zda to vůbec dokoukávat, jsem to nakonec dokoukala. Mile mě pak překvapilo pokračování Heroes: Reborn kde to pak ke konci bylo i celkem zajímavé. :) Oblíbené postavy: Hiro, Matt, Sylar. 5* především za 1.sérii. ()

Valigar

Skvěle rozpracovaný seriál, který má své tajemno a budoucnost, u které mne naskakuje až taková ta příjemná husí kůže. Jenom se trochu bojím, aby se scénaristé do toho moc nezamotali a aby to neskončilo nějakým přitroublým koncem, který si nějaký brejloun vycucal z prstu a aby to nespadlo do maximální komerce, kde přidávájí díly ve kterých vaří z vody a v podstatě se v nich nic neděje, jako se to občas stávalo u Ztracených. Jinak Heroes jsou bomba skvělý. " Go , Hiro,Go." "Save the Cheerleader, save the world." Hiro,5.epizoda, I.serie ()

teepek

Serial, ktory Vas nadchne doslova od prvej sekundy, dokonca i mna skeptika. Dynamickost, napatie, zapletky, prepojenost, genialnost, k tomu krasne kocky a schopnosti, ktore (az na par vynimiek) by si kazdy z nas zelal mat. Co viac si narocny serialovy divak moze priat? ()

jupino

Je to jeden s nej serialu ktere sem videl zrovna sem se dodival na 23 dil a nemuzu jinak nez dat 95%. Srovnatelne serialy svou kvalitou jsou pouze Twin peaks, Prison break a simsni. Uz se nemuzu doskat 24 dilu ()

svatto

Prve casti naznacovali, ze tento serial ma slusny potencial. Bohuzial, po skonceni sezony 1 musim priznat, ze som sklamany (a ako citam ostatne komentare, som v mensine). Ziadnu z postav som si neoblubil, naopak, nesympatie sa dokonca prehlbili a na konci uz som Hira a spol. vyslovene neznasal. Odhliadnuc od nevydareneho castingu som bol sklamany aj z nevyuziteho potencialu samotnych superhrdinov. Minimalne v zaverecnej casti to chcelo nejaky poriadny suboj. Evidentne tvorcovia nemali problem s krvou, tak preco sa bali akcie? ()

aciss

Dávám **** a ne *** kvůli jedinému důvodu - kdybych dal 3, tak mi přítulkyně týden neuvaří ;) Jinak seriál je dobrý, hezký, dá se na něj koukat, taková oddychovka ... co mne však strašně vadilo, je patetičnost seriálu. Když to srovnám s Dexterem, nebo Lostem, tak Heroes jsou o třídu níže. Jako další, co mne zarazilo, byly naprosto ubohé dialogy postav, na které jsem maximálně alergický - jsou to rozhovory typu: "Musim mamu zabit" "Jestli mamu miluješ, tak ji nezabiješ" "Ach ja ji miluji, nezabiju ji tedy" atd. atd. Bez těchto "detailů" a občas slabšího scénáře by to byl bezchybný seriál. Pro mne ale DEXTER rulezzzzz ()

huriccan

Vydržte hrdinové, spojte všechny své síly, aby jste nespadli držkou do bláta jako ti dva mameluti Michel Scofield a Lincoln Burrows ()

ste

Další dost kvalitní seriál. Oceňuji hlavně to, že každý díl něco přináší a výplní a omáčky je jen minimum. Každý si tu navíc najde svou oblíbenou postavu, které jsou zde vzácně rovnocenné. ()

parabella

Veľmi zaujímavý seriál, ktorý ma hneď na začiatku zaujal. Je plný misterióznosti a tajomnosti ale rozhodne tým nepôsobí smiešne. ()

hanzi_111

První serie je super nechybí jí spád, ani tajemno, napětí ... všechno co divák potřebuje, ale začátek 2. série je opravdu takový nedotažený, pro první serii bych dal 95% ale serial netvoří jen 1. serie že... ()

Olafa

Pokud jste milovníky sci-fi, tak tohle musíte vidět! Mluvím tu totiž o geniálním seriálu s tak propracovaným příběhem a věrohodnými postavami (když si odmyslíte, že někteří umějí létat apod.), který Vás nepřestane překvapovat. Na začátku první série většina postav ani nevěděla kým vlastně jsou, začali každý žít svůj příběh, který se na postupně proplétá tak silně, že z se z této smyčky už nikdo nemůže dostat, aniž by nezpůsobil řetězovou reakci. Jen je škoda, že v druhé sérii kvalita některých efektů značně poklesne. | EDIT: ona pak klesá i kvalita příběhu. Blah... ()

Johnner

Divím se, že jim to nepraskne, protože takový syndrom natahovanosti se hned tak nevidí. Opravdu, kam se na tohle hrabou Lost. Herecké obsazení bezva, triky bezva i celkový příběh bezva, ale prostě nemohu dát víc než tři hvězdy seriálu, u kterého je záhodno třetinu každého dílu přetáčet. Tvůrcům navíc nevyšlo mozaikovité dělení příběhu. Takový přístup může být velmi zajímavý, ale prostě se to musí udělat s kumštem. Nezlobte se na mě, ale takto na kousíčky nasekaný děj je svěží asi jako poušť Gobi. Než se konečně věci dají do pohybu, uteče víc než polovina první sezony a je především zásluhou dobrých hereckých výkonů, nikoliv zásluhou scénaristů, že jsou postavy tak sympatické, a to včetně padouchů. Těch je tu požehnaně a jsou výborně motivovaní, což opravdu vítám. Právě Sylar, Bennet a velmi nestálý Peter Petrelli jsou hlavním důvodem, proč je důležité tento seriál vidět, než umřete. ()

oceanic6

Výborný mystery seriál s vynikajúcim scenárom sa za krátky čas dokázal stať jedným z najžiadanejších seriálov vôbec. Heroes sú ale ešte pomalším seriálom ako napríklad taký LOST, to znamená naozaj veľa dialógov a ide o jeden z najukecanejších seriálov vôbec. To ale nič nemení na tom že je výborný , hlavne v 1.sérií. Akési sklamanie ale prišlo vo finále 1.série. Finálová časť sezóny by totiž mala byť tá najlepšia a nadupaná až po okraj. V prípade Heroes ale ide o najhorši diel 1.série. Naozaj veľmi slabé finále =( Druhá séria sa kvalitou mohla kľudne rovnať prvej, keby do nej nezasiahol štrajk scenáristov a celú ju totálne nepochoval. Chaos, zmätok a potreba vyrozprávať príbeh 20tich epizód len v 11tich spôsobila nelogické presuny postáv, všetko sa dialo proste príliš rýchlo a nikto nám nevysvetlil prečo vlastne sa teraz deje toto a teraz zase tamto. Každopádne verím že 3.séria sa postará o ten neporiadok čo tu zanechala skrátená 2.séria! Tretia séria ukázala ako hlboko sa dá klesnúť, keď tvorcom už úplne dôjdu nápady. Celá prvá polovica série nazvaná Villains je spleťou nelogických zvratov, nulovej atmosféry a vyslovene smiešnych z prsta vycucaných volovín, ktoré ešte navyše nudia ako nič na svete! Pokus o nápravu prišiel v druhej polovici, ktorá nesie názov Fugitives a jej začiatok vyzeral naozaj veľmi sľubne. Všetko sa ale začalo rúcať vo chvíli kedy už každému divákovi došlo, že autori vôbec nevedia kam ich príbeh smeruje. Navyše sa tu nedá báť o život niektorej z postáv, pretože ak aj ktokoľvek z hrdinov zomrie, v nasledujúcich častiach zázračne a úplne nezmyselne ožije. A to je tým najväčším problémom tohto seriálu a jeho tvorcov - boja sa spôsobiť divákom šok, napríklad odstrániť zo seriálu niektorú z postáv, čím ale sami stále vic prispievajú k všeobecnej neobľúbenosti Hrdinov. Ponúkajú len obrovské množstvo nudy, ešte nudnejších rozhovorov vedúcich odnikiaľ nikam a nesmrteľné postavy na čele s trápnym a stále viac obohratým Sylarom. Po 3.sérii mám už naozaj chuť vykašľať sa na Hrdinov, pretože sú proste nudní. A nepomohla ani krátka ukážka z úvodu 4.série (Volume 5: Redemption), tá totiž vyzerá úplne rovnako ako tá tretia... 1.séria-90% , 2.séria-75% , 3.séria-35% ()

Jurij

Zase až taková bomba to podle mě tedy není. Prousťoučký děj první serie by se dal v poho smáčknout do dvou celovečeráků "Zachraň roztleskávačku" a "Zachraň svět". Podobnost se serií X-Men je až nechutná... ()

Budoucnost bude průměrná

Budoucnost bude průměrná

21.03.2008

Brett Ratner a Len Wiseman jsou jako bráchové. Oba rutinéři, kteří se vyšvihli na výsluní díky úspěšným, ale nikterak zázračným akčním sériím (Křižovatka smrti a Underworld), pak dostali šanci… (viac)

Resident Evil pokračuje

Resident Evil pokračuje

24.09.2007

le no tak, snad si nemyslíte, že vás chceme upozorňovat na aktuální třetí díl zombie vybíjené?! Ten už je v podstatě minulostí. Jistě, pro české a slovenské diváky ještě nějakou chvíli ne, ale… (viac)